Má mě rád, nemá mě rád

Flipped

Má ma rád, nemá ma rád

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 90 min

Juvenilní romance o paličaté ekologické aktivistce a natvrdlém chlapci, co neví, na co jsou vejce. Pravěk dospívání bez smartphonů a sociálních sítí sice nostalgicky milý, ale nepřináší nic, co bych nenašel lépe zpracované v seriálu Wonder Years. Navíc Reiner ve svém Plant By Me dostatečně neobrousil hrany literárního jazyka a místy sklouzává k lepkavému kýči. Spoiler: Nezdálo se vám, že ti dva na to šli nějak hopem? Postavení domu přeskočili stejně jako první pusu…, jako by už spěchali na plození syna..(16.7.2015)

Krásný příběh o jedné upřímné dětské lásce. Zároveň nejvěrohodnějsí love story za několik let. Netřeba nic více dodávat.(19.11.2012)

Scénář: Rob Reiner, Andrew Scheinman .. Strom života.(29.9.2011)

• NinadeL

Dospívání není žádný med a samozřejmě je to ještě horší, pokud se jednostranně zamilujeme už jak děti. Ale film na takový motiv není žádná sláva, ačkoli teoreticky už jenom to samotné zasazení do 50. let by mohlo produkovat jistou šosáckou atraktivitu uměřenosti.(26.3.2012)

Možná snad příliš přeslazené, ale přesto krásné...(30.6.2014)

• - Stejnojmennou knihu, podle níž je film natočen, napsala americká spisovatelka Wendelin Van Draanen. Zatímco ve snímku se příběh odehrává v šedesátých letech dvacátého století, v knize se děj odehrává po roce 2000. (-bad-mad-wolf-)

• - Herci Anthony Edwards a John Mahoney v tomto filmu představující tchána a zetě se setkali již při natáčení jedné z epizod seriálu Pohotovost (od r. 1994). (JardaBauer)

• - Had ve filmu je vejcožrout africký. Živí se vajíčky snovačů (snovač je například vrabec), která jsou výrazně menší, než vejce slepičí. Juli by tak nemohla splnit Brycovo doporučení: "My ty vejce nechceme. Nakrm s nimi hada!" (Jirka_Šč)