Má mě rád, nemá mě rád

Flipped

Má ma rád, nemá ma rád

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 90 min

Juvenilní romance o paličaté ekologické aktivistce a natvrdlém chlapci, co neví, na co jsou vejce. Pravěk dospívání bez smartphonů a sociálních sítí sice nostalgicky milý, ale nepřináší nic, co bych nenašel lépe zpracované v seriálu Wonder Years. Navíc Reiner ve svém Plant By Me dostatečně neobrousil hrany literárního jazyka a místy sklouzává k lepkavému kýči. Spoiler: Nezdálo se vám, že ti dva na to šli nějak hopem? Postavení domu přeskočili stejně jako první pusu…, jako by už spěchali na plození syna..(16.7.2015)

[imdb: 7.5/10] | me: Veľmi milý film s pekným príbehom a veľmi dobrým spracovaním. Spôsob rozprávania ako aj príbeh samotný idú ruka v ruke a pôsobia tak na diváka veľmi pohodovo a príjemne. Bryce, you should come up here. It's so beautiful. (30.5.2011)

To byla tak kouzelná podívaná, že se z toho nemůžu vzpamatovat. Milý příběh o dvou dospívajících lidech, který je o to zajímavější, protože je vyprávěný neskutečně uvěřitelně z pohledů obou a tím tento snímek ještě nabírá svou hodnotu. Vždyť kolikrát se vám stalo, že jste něco udělali a ten druhý si to vyložil úplně jinak? A o tom to přesně je... Nechala jsem se unášet tou naivní atmosférou a příběh plynul s lehkostí dál. Hodina a půl je relevantní délka filmu, i když jsem se na konci filmu přistihla, že bych uvítala i několik okamžiků s hlavními hrdiny navíc. Juli je úžasná postava plná nadějí a iluzí a je svá, což se mi na ní hodně líbí. Navíc objevila svůj diamant! Viděla v Brycovi něco, co ostatní neviděli a snad ani on sám. Líbí se mi i vytrvalost Juli, protože i přesto, že Bryce jí zrovna nenahrával, ona se snaží dál. Dávám 4*, ale možná to časem zvednu na 5*. ;)(27.11.2011)

Scénář: Rob Reiner, Andrew Scheinman .. Strom života.(29.9.2011)

Na tomto filme je nieco tak podmanive, ze vlastne ani neviem co... Celkovy pribeh? Vyborny rozpravacsky styl? Atmosfera minulosti? Mozno to, ze sme si to kazdy zazili? A mozno je to naozaj vsetko dokopy, co robi tento film takym, ze si ho budete chciet pozriet o rok, o dva znova a spravit si pri nom naladu.(4.12.2010)