Sestřička Jackie (TV seriál)

Nurse Jackie

Sestrička Jackie

Drama / Komedie

USA, 2009, 80x30 min

Edie Falco, Merritt Wever, Paul Schulze, Stephen Wallem, Dominic Fumusa, Ruby Jerins, Anna Deavere Smith, Peter Facinelli, Mackenzie Aladjem, Eve Best, Arjun Gupta, Haaz Sleiman, Bobby Cannavale, Daniel London, Victor Garber, Andrea Martin, Jill Flint, Alexandra Daddario, James Schram, Harry L. Seddon, Angelo Lopez, Brian Distance, Christopher Evan Welch, Daisy Tahan, Nicole LaLiberte, Julia Ormond, Stephen Gevedon, Vanessa Ray, Eli Wallach, Christopher Abbott, Michael Arden, Becky Ann Baker, Cristin Milioti, Santino Fontana, Chris Chalk, Michael Potts, Mark Lotito, Nick Sandow, Jolly Abraham, Megan Byrne, Yetta Gottesman, Pedro Pascal, Michael Buscemi, Betty Gilpin, Morris Chestnut, Adam Ferrara, Julie White, Margaret Anne Florence, Jordan Gelber, Sepideh Moafi, Laura Poe, Ed Moran, Rajesh Bose, Virginia Kull, Annaleigh Ashford, Gillian Alexy, Alexander Flores, Fajer Al-Kaisi, Mellini Kantayya, Theo Stockman, Jenny Powers, Amina Robinson, Jennifer Ferrin, Raúl Castillo, René Ifrah, Nina Lisandrello, Angel Desai, Vanessa Aspillaga, Elizabeth Marvel, Jana Robbins, Julia Goldani Telles, Betsy Aidem, Cole Escola, John Keating, Susan Pourfar, Cory Nichols, Danny Flaherty, McCaleb Burnett, Xosha Roquemore, Gregory Jbara, D.K. Bowser, Massiel Hernandez, Nina Hellman, Tom Riis Farrell, Ali Reza, Erin Dilly, Everett Quinton, Greta Lee, Lynn Cohen, Madison Arnold, Joe Saulino, Deirdre O'Connell, Chuck Cooper, Saidah Arrika Ekulona, Stephen O'Reilly, Lenny Jacobson, Lee Aaron Rosen, Yury Tsykun

Po Houseovi tu máme ďalšieho narkomana z lekárskeho prostredia. Rovnako ako on, ani Jackie na vás svojou povahou nespraví pozitívny dojem, no narozdiel od Housea, ona je úplne obyčajná a taký je aj celý seriál. Malé osadenstvo pohotovosti, kde nenájdete žiadnu sympatickú postavu, ktorá by vás zaujala, pomedzi to Jackiein dvojitý osobný život. Z lekárskeho prostredia som rozhodne videl viacero podarenejších seriálov.(11.11.2012)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 4.1.2011 - Vonku je pre - air epizóda novej komediálno - dramatickej série. Mapuje osudy titulnej sestričky Jackie (manželka Tonyho Soprana), ktorá svoj hektický život delí medzi prácu, rodinu, milenca a "fet". Myslím, že námet a spracovanie vyzerajú sľubne, preto tomu dám šancu. (1.6.2009)(1.6.2009)

Tak aj po tretej serii sa podla mna stale jedná o slusne nadpriemerny serial, ktory ma na jednej strane stale bavi sledovat, ale na druhej strane ma nikdy uplne nestrhol. Na to je prilis povrchny. Mozno je to zvolenym mixom zanrov. Nikdy komedialna stranka nie je natolko zabavna, aby som sa naplno zasmial a zaroven asi zo strachu autorov, ze prevazi dramaticka stranka to nejde dostatocne do hlbky. Bohuzial si myslim, ze sa tieto dve rôzne stranky serialu vzajomne nedoplnuju, ale iba striedaju. Ale Edie Falco musim fakt pochvalit. Definitivne dokazala, ze je skvela všestranná herecka. 6/10. ___ Stvrta seria mi ako prva pripada bezchybna, strhujuca a bez hluchych miest. Mozno je to tym, ze sledovat ako hlavna postava podstupuje odvykacku je zaujimavejsie ako sledovat jej trampoty v prvych troch seriach ako sa snazila zohnat niekde lieky. A mozno tym, ze niektore vedlajsie postavy prakticky uplne odstavili na druhu kolaj a mali minimum priestoru. No to je jedno. Hlavne ze to bola skvela seria. 8/10. ___Piata seria pokracuje v skvelej kvalite predoslej serie a pekne rozvíja jej zapletky. Len skoda toho zaveru v ktorom Jackie znova zacne drogovat. Mam z toho obavy o dalsiu seriu. 8/10. ___Siesta serie: moje obavy sa naplnili a tak ako Jackie aj tato cela seria isla dolu vodou. Jackie neustale droguje a snazi sa to zatajit. Cize nieco, co sme uz videl v prvych seriach a tentokrat mi to uz pripadalo dost obohrate. Takisto mi bolo luto, ze zo serialu odisla zaujimava postava, ktoru stvarnil Morris Chestnut. Stale je to slusny pozeratelny nadpriemer, ale uz sa to zbytocne opakuje a neprinasa nic nove. Snad to posledna seria napravi. 6/10. ___Siedma seria je o nieco lepsia ako minula seria. Velkym plusom je prichod skveleho Tony Shalhouba v polovici serie. Takisto boj Jackie za to, aby si znova ziskala dôveru potom, co spadla na dno je zaujimave sledovat. Prijemne bolo, ze sa konecne dala dokopy s Eddiem. Ale celu seriu a zaroven serial dost kazi rozpacite finale s ktorym vôbec nie som spokojny. Preto tejto serii a zaroven aj celemu serialu davam hodnotenie 7/10. Rozhodne serial odporucam pre kazdeho, kto ma slabost pre serialy z lekarskeho prostredia. Je to svižný serial. Taky mix dramy a trochu aj komedie. Vo svojom zanri to patri medzi tie lepsie serialy, ale na spicku to nema.(9.12.2011)

Nenápadný seriál,který brázdí na Čt2 v pozdních hodinách se mi začíná líbit čím dál tím víc. Jackie rozhodně není miss World a na první pohled ani chápavá, citlivá sestřička s čepečkem, přesto má šmrnc a baví.(20.5.2014)

Kde jsou ty časy, kdy v centru seriálů byli klaďasové a obětavé duše? Skončily s příchodem Showtime. Děvkař, drogová dealerka, vrah... No, v Nurse Jackie je ve středu dění "jen" jedna jízlivá zdravotní sestřička, která je sice neuvěřitelně sobecká, porušuje jedno pravidlo za druhým, a většinu volného času věnuje šňupání všelijakých léků na předpis, ale (skoro) vždycky jí na srdci leží dobro pacienta. Kolem ní se točí spousta bizarních postaviček, neschopný namyšlený doktor Coop, co ve stresu šahá lidem na intimní partie, brilantní doktorka O´Hara, která ujíždí na všem drahém a přepychovém, lékárník Eddie, co je do Jackie po uši zblázněný, její hláškující best gay friend Momo, a hlavně infantilní uniformy nosící ujetá sestřička v zácviku Zoey, která je sice neobyčejně schopná, ale hlavně neuvěřitelně nesmělá a nesebevědomá, co do povahy pravý opak Jackie. Nurse Jackie staví především na geniálním výkonu Edie Falco (která po roli mafiánské manželky Carmely Soprano dokazuje, že je skutečným hereckým chameleonem) a na netypickém humoru, který v žádném případě není pro všechny, ale komu sedne, sedne mu hodně. Navíc má příjemnou stopáž, při osmadvaceti minutách na díl nikdy nestačí nudit, a sem tam přijde i nějaký ten wtf twist a cliffhanger. Skutečně příjemná záležitost. Od třetí sezóny jde sice dolů, ale pořád se směle drží na 70%.(12.11.2011)