Velký šéf

• SK název

Veľký šéf

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1969, 110 min

..... a nejvíc jsem milovala scénu, jak se krásná Italka elegantně spouští po laně z balkónu v černých plavkách a klobouku, přes rameno tranďák, z kterého se line tklivá milostná píseň, a zatímco se na vysokých podpatcích přesune pod sprchu, chlapum v bazénu padaj brady a .... tak tomu řikám antré...... teď ještě mít to lano a ten tranzistór...... :-))(6.7.2005)

Další z velkých očekávání "odměněných" zklamáním. No, to není tak docela fér, protože jsem rád, že jsem Velkého Šéfa viděl. Skvělé komické výkony ústřední čtveřice a vyprofilované charaktery jsou neoddiskutovatelné, bohužel tempo filmu je těžce nezvládnuté - barevnost a nespoutaná hravost let šedesátých (byť v některých záběrech je vidět jakási odfláknutost) jaksi nejde dohromady se zmatkářskou komedií o velké loupeži. Zdá se, že 110 minut bylo tentokrát až příliš mnoho a je to velká škoda, protože to shazuje ty geniální momentky, které film proslavily. Belmondův neodolatelný rošťácký průnik na samotku, Zuzanka, kreslená instruktáž, Wallachův profil vedle busty antického hrdiny, Nivenův fígl s kotevním hákem, no prostě je toho spousta. A stejně to nevydá na další výjimečnou komedii. Škoda přeškoda, pro film vytáhnu z klobouku 70%, a to ještě o těch posledních deseti navíc rozhodla bazénová scéna. Především kvůli ní jsem rád, že se mi Velký Šéf konečně dostal do rukou, neboť kdo neviděl ctihodného gentlemana Davida Nivena jak spřádá ďábelský plán s hlavami sicilské mafie uprostřed bazénu na nafukovacích křeslech, o hodně přichází:) Zvlášť když se do toho vloží ještě půvabná Silvia Monti, nastylizovaná jako naprosto dokonalá ikona ženy vědomé si svých zbraní... Mimochodem, ta píseň, která se neuvěřitelně drzým a klamavým způsobem měla linout z toho titěrného tranzistoráčku, je Cento Giorni od Cateriny Caselli. A děkuji všem, kdo se na můj dotaz ozvali.(25.8.2007)

Tenhle snímek jsem měl z dětství uchován v paměti jako velkou srandu - ovšem teď...je to škoda. Film by chtěl zkrátit alespoň o dvacet minut, tím pádem by se nevtipné gagy vyšouply, atmosféra by se nahustila a...no jo, Velký flám to není, Gerarde :-((14.3.2003)

Velmi zábavné, ale bohužel bez pokračování. Trojice Niven-Bourvil-Belmondo exceluje na celé délce, i když by těch extra vtipných scén a vtipů mohlo být o trochu více, nelze jen s úžasem sledovat tyhle tři herce v jejich živlu. Krimi komedie ze staré školy, která ani s dabingem nezevšední. A Silvia Monti je opravdu kus:)(26.7.2010)

Jean Paul Belmondo je frajer, ale tímhle filmem dokázal, že pojem frajer je u něj radikálně malá hodnost. Nic víc už není, co bych k Velkému šéfovi chtěl dodat.(23.1.2007)

Velký šéf je pro mě naprosto geniální zábava, založená na jednotlivých scénách. Ať už vykládání lupu z vlaku, sezení ve vodních křeslech, honička v autech , vysunuté antény do oblečení a mnohé další a tohle vše ve Velkém šéfovi, znamená pro mě velkou zábavu . Mimochodem všimli jste si jak padá neustále hlava Milošovi Zemanovi??? Reakce na skvělý koment uživatelky Kleopatry - nejen chlapům v bazénu. Lano a tranďák by byl, co bude dál?:)(11.11.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,800,000(6.4.2010)

Do hodnocení těchto trvalek ze zahrádky předlistopadové Československé televize zjevně stále ze všeho nejvíce promlouvá nostalgie, jinak si nedovedu oněch 80% pro tak průměrnou a řádně omšelou crazy komedii vysvětlit...(8.10.2012)

• DaViD´82

Nedůstojná kaňka ve filmografii všech čtyř hlavních zúčastněných. Obvzláště pitvořících se Wallacha s Nivenem mi bylo upřímně líto a u scén na lehátkách či ohňostrojové přestřelky mi za ně bylo až trapno. Ve Velkém šéfovi nefunguje krom hudby žádná ze složek. Nejméně však ta komediální.(29.1.2008)

• Superpero

Mě to moc nenadchlo.(14.2.2005)

Další z velkých vlakových loupeží, tentokrát provedená Velkým šéfem, mužem s tak velkým mozkem, že ho páteř stěží unese a naklání mu hlavu na stranu. :-) Gérard Oury věru natočil i lepší kousky, ale z těch bez Louise deFunés je Velký šéf minimálně druhý nejlepší. Jeho humor je někde mezi klasickou podvodnickou komedií á la Zlaté věže a infantilně bláznivými fórky Casina Royale. Pokud jste - tak jako já - podobně silné nadsázce nakloněni, pobavíte se. Ale film pro prime-time to tedy není. 70%(28.12.2005)

• Subjektiv

Francouzský humor jakoby ustrnul v dobách grotesky, v lepším případě konverzace bratrů Marxových. Nad únosnost protahované scénky a scénečky se plní ohromným množstvím gagů, ale z toho jen pár zasahuje cíl. Zdá se mi, že frantíci tentokrát zatoužili trošku se přiživit na úspěchu Růžového pantera a přijít s něčím podobným. Silné **.(15.4.2013)

Nemůžu se ubránit srovnáním s Velkým flámem, který je přeci jenom o stupínek víš. Každopádně Gérard Oury natočil nadprůměrnou komedie se spoustu nezapomenutelných scének a gagů. O hereckému obsazení se nemá cenu nějak více zmiňovat stačí říct jen Jean-Paul Belmondo, Bourvil, David Niven a Eli Wallach a každý už si udělá obrázek sám......(15.12.2007)

Zacatek filmu je hodne dobrej, sviznej dej a dobry vtipy, ale postupne se celej film stava takovej roztahanej, kde neni ani moc vtipu, ani moc akce. Nicmene Belmondo, Bourvil, Niven i Wallach jsou super a utahnou i krapet ridsi dej. Akorat Nivenovo hlavu tvurci vyuzivaj jen misty, protoze obcas je ve stresu a hlava mu spadne a obcas ne. Ale najde se tu i par skvelejch scen a film nenudi. Ale zkraceni by filmu urcite prospelo.(23.2.2007)

Výborná komedie. Ale víc si nezaslouží. A kdo je silnější než lev?... :-)(24.10.2005)

Tak na tenhle film jsem si už od dětství zamiloval. Mám ho hrozně rád. Hvězdné obsazení, zajímavé téma. Jedna z nejlepších francouzských komedií.(3.2.2004)

Oury už natočil lepší komedie, ale pořád se kvalitativně jedná o parník převyšující ostatní komediální produkci, především tu francouzskou. Hodně se mi líbila povaha jednotlivých scén podle toho, kdo v ní zrovna vystupoval (Nivenova britská uměřenost, Wallachova "italská" expresivita a Belmondovo eskamotérství), a i jednotlivé konfrontace mezi hlavními postavami.(26.6.2013)

Belmondo zatím v mém hodnocení pod čtyři hvězdy neklesnul. Jde nejspíš o nejlepšího francouzského herce, který filmu dodá své nenapodobitelné charisma a tím jej pozvedne minimálně o třídu. Velký šéf nemá zápletku ani zbla originální, provedení je však svižné, jak se na francouzský film let šedesátých / sedmdesátých patří. Avšak zkoušel jsem na chvíli přepnout na originální znění a hned by šla hvězda dolů, český dabing film zachraňuje (což se o něm poslední dobou říci rozhodně nedá) od průměru a pan Tříska opět dokazuje, že je mezi dabéry extratřídou.(28.12.2007)

Perfektní komedie se spoustou výborných scén, perfektní píseň The Brain od skupiny American Breed a v neposlední řadě Belmondo, Niven a další skvělý herci té doby. Co záběr to klenot, od útěku z vězení a bazénové porady mafiánů, až po Belmonda v dešti dolarů. 90 %(13.2.2011)

Film jako oslava mozku! Sám nápad vytvořit postavu zločince s tak velkým mozkem, že neudrží hlavu a musí ji naklánět na stranu je úžasný, bohužel tím to asi tak končí. Prostě nejlepší je první třetina včetně úvodních titulků. Zkrátit ho alespoň o půl hodiny by mu vážně pomohlo (myslím, že to s ním udělám!) :) Gérard Oury se asi snažil přizpůsobit tomu s kým pracoval, takže to podání "zločinu“ ve Smolaři (s Bourvilem a de Funesem) se dost liší od zdejšího stylu s Belmondem. Asi z toho důvodu to je o dost ztřeštěnější a vlastně crazy komedie. Jenomže do té mi zase nezapadá ten Bourvil. S Velkým flámem se vůbec srovnávat nedá, ale později v Eso es už tahle kombinace Oury - Belmondo vyšla!(22.10.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8