• khedy

Dvě hvězdy "s odřenýma ušima". Celé to bylo ("nečekaně") velmi předvídatelné, herecké výkony emociálně ploché a celkově mi byly všechny postavy tak nějak nesympatické.(29.8.2012)

• sheen

Komedie s krásnou Kristen Bell, kde je plno ohraných situací, které jsme už viděli snad 100 000x....ale pořád se na to vcelku dobře díva.(16.5.2011)

• dopitak

Zase ty je perfektním, naprosto dokonalým a učebnicovým příkladem zhmotnění termínu trapnost. Už v úvodní scéně nezůstanete na pochybách, kudy se vypravěčská forma tvůrců bude ubírat. Byly to cesty věru trnité, a pokud si v průběhu sledování budete opakovaně namlouvat, že dokoukat to z principu je vaší povinností, klidně to vypněte, žádného překvapivého obratu (nemyslím v ději, ale ve způsobu vypravování) se nedočkáte. Jedno se tvůrcům musí nechat, podařilo se jim postavu Marni zhnusit všem divákům tak dokonale (a tak rychle), že si zaslouží uznání, pakliže to bylo jejich záměrem. Dost možná se hvězdy (J. L. Curtis, S. Weaver) u natáčení slušně bavily, přenést tuhle pohodu na diváka se ovšem nezdařilo. Pro mě nejtrapnější komedie roku, a jenom proto, že to tvůrci evidentně nemysleli jako parodii.(1.1.2011)

• verbal

Obecná čeština, byť jakkoliv květnatá, na tomto místě zcela selhává a já marně hledám výrazivo, kterým bych tento "skvost" popsal. Musím si proto vypomoci trochou slovní rakoviny a obohatit tak stávající Bordwellovskou klasifikaci o nějaký ten novotvar, kterým se doufám navěky zapíšu do povědomí filmové teorie! Tento film, a zde musím konstatovat, že slovo film mi leze přes pysky velmi těžce, je absolutní "Gaydiózní Pičóza" (dále jen "GP")!! Dovolte mi nyní, abych krátce tento pojem sémanticky specifikoval! Představte si ten nejhnusnější a nejkýčovitější kýbl zvratků zdegenerované zaoceánské kultury, kterou pojídači horkých psů tak hrdě nazývají "american lifestyle". Tento kýbl je v hutných dávkách nekonečných stopět minut vychrstáván do xichtu nic netušícího diváka, který se šokován zmůže pouze na to, aby si nevěřícně z očí vytíral natrávené maršmelousy s brokolicí! Představte si nejodpornější hollywoodskou neherečku, vypadající jako by si James Woods nechal narůst blonďatou kštici, kterou kdovíproč někdo vytáhl ze žumpy Veroniky Marsové a jíž neméně obludně kunduje podivný fenolový produkt firmy Mattel, který byl původně vyroben jen proto, aby dubloval Megan Liškovou v choulostivých scénách, kdy se opilí transformeři skládali před hospodou na taxíka! Představte si, že přijde den, kdy budete litovat toho, že Ripleyová nezařvala už na lodi Nostromo a Džejmilí nenaporcoval pan Mayers na halloweenovské stejky! Představte si něco, co naprosto genitálně osciluje mezi trapností a nevkusem a co může strávit snad jen někdo se čtyřprocentním žaludkem, někdo, kdo se pravidelně přecpává mletým hovězím nebo někdo, kdo v IQ testech neustále projevuje nadprůměrnou sílu!(3.1.2011)

Mrcha Joanna už na střední dost deptala obrýlenou Marni s akné. Ta zní měla obrovské trauma a po zjištění, že si ji má její bratr brát udělá všechno proto, aby svatbu překazila. A navíc má Joanna shodou okolností bohatou tetičku, která zase byla na střední ve stínu Marniny mámy. Všechny čtyři ženy tváří v tvář minulosti s ní budou chtě nechtě zúčtovat jednou provždy. Mohla to být dokonalá komedie, ale není tomu tak. Začněme od scénáře, ve kterém sehrály podstatnou roli velké náhody, které se však, při konstelaci v tomto filmu, jeví jako krajně nepravděpodobné. Dalším problémem filmu je, že působí dojmem jako by scenárista a režisér o něm měli každý jinou představu. Tento rozkol je dobře patrný v tom, jak režisér Andy Fickman odbývá gagy a raději volí mírnější cestu a scénář by zase rád okázale prezentoval své gagy, ale neumí je dostatečně vystavět. Vznikají tak často hluchá místa, která jsou vyplněna nějakým hitem z nedávné doby, anebo se herci culí a kření, ačkoliv k tomu nemají důvod. A to je řeč o hercích velmi zkušených. Z mladé herecké generace jsou tady na ostří nože Kristen Bell a Odette Yustman a post ostřílených hereček tady hájí Jamie Lee Curtis a Sigourney Weaver. Herecky to však taky občas skřípe. Odette Yustman se pokouší hrát to na protivnou mrchu, ale scénář ji celkem brzdí, Kristen Bell zpočátku mírně přehrává a pak se stane stále méně výraznou, to zkušená Curtis s Weaverovou si se svými rolemi poradily lépe a byly to právě ony, které film nenápadně popoháněly kupředu, aby nezabředl do nudy. Tendenci k tomu měl, protože scénář nijak nerozvíjel problematický vztah dvou mladých sokyní a při jeho nevýraznosti film občas působil natahovaně. Podle mě bylo zaděláno na víc, ale někde se to zadrhlo a ze slibné invenční komedie se stala jen milá komedie, které velmi rychle dojdou vtipy. A to by se v komedii stávat rozhodně nemělo. 60%(27.3.2011)