Dopisy pro Julii

Letters to Juliet

Listy pre Júliu

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 101 min

Jediná osoba, která odvedla výkon nad 3*, je Vanessa Redgrave. Jinak to chce trpělivost a smysl pro nadhled - pak se vám tento až příliš příjemný film může líbit.(30.6.2010)

Pryč jsou ty časy poctivých a nedej bože originálních romantik!! Tu a tam nás něco ještě poměrně příjemně potěší a překvapí, ale toho sympatického šimrání už vážně není moc. Dopisy pro Julii jsou přeslazená, laskavá a místy dokonce i nadprůměrná záležitost, která by ráda na svou stranu dostala co nejvíc divaček s kapesníkem po ruce, ale daří se jí to jen sporadicky. Bohužel jsem ji navíc viděl běžně v televizi. Bernal tak zněl v českém dabingu děsně otravně, chybělo mi to jižanské nutkání, prostě vyběhnout do nejbližší sýrárny nebo si otevřít víno a vědět, že si tuhle romanci chci dát někdy znovu. Ta finální jiskra tomu holt schází.. Přesto nás režisér a producent Gary Winick za svůj krátký život (v roce 2011 ve 49 letech podlehl rakovině) potěšil několika žánrově slušnými kousky (třeba další z pozitivních příspěvků pro náctileté princezny Přes noc třicítkou) a to není tak úplně málo..(17.6.2012)

Je na čase se trochu rozepsat. Kde bych začala... rozhodně to byl film, který mě překvapil, čekala sem sladkou slátaninu plnou zbytečných řečí a amerických uječeností. Ale celkově to na mě zapůsobilo jako přirozený příběh, který je natočený s lehkostí a svěžestí, s příjemným humorem, dojemnými chvilkami, které mě nedonutí k srdceryvnému pláči, jen k chápajícímu dojetí. V hlavní roli s Amandou Seyfried to byla trefa do černého, protože se na tuhle romantickou postavu moc hodila... Film byl doprovázený krásnou hudbou a hezkou přírodou a okolím Verony... Celkově dopisy psané pro Julii beru jako hodně povedený nápad a celá situace, do které se Sophie dostala, mi přišla opravdu kouzelná. Ve chvíli, kdy poznala Charlieho, bylo jasné a pravděpodobné, že bude hrát v příběhu ještě velkou roli. Celou dobu sem to prožívala a každou chvíli si užívala... To, že některé věci byly předvídatelné, neberu jako mínus, protože jsem se do toho vcítila a v příběhu to skončilo tak jak mělo. Říkala jsem si, kdy přijde ta hlavní píseň a Love story od Taylor Swift, jen doplňovala tu hezkou atmosféru. Závěr byl sice ,,happy end", ale poslední scéna na balkóně, byla fakt milá jako celý film, to se nedá jinak říct a symbolická jako Romeo a Julie. Tenhle film měl dost takových detailů a proto se mi asi líbil, protože tyhle maličkosti dotvořily tu kouzelnou pohádku, kterou by chtěla prožít asi každá holka a být na chvíli aspoň trochu Julií.(7.1.2011)

Jasně, bylo to prvoplánové. Už z upoutávky se dalo dokonale vyčíst, jak to skončí ... ale Itálie měla své romantické kouzlo a ústřední dvojice Vanessa Redgrave a Franco Nero byli pár k pohledání a Amanda se svým slzavým údolím a Christopher Egan s nesmělým úsměvem a naprosto příšerným stylem běhu byli k sežrání :) Čistě pro mou romantickou duši bych klidně napsal Julii a nebo i Rómeovi :)(24.7.2010)

Svažte mě, mučte mě, zabte mě, ale mě se to prostě líbilo. Přestože to bylo naivní, předvídatelné, dějem to nebylo zrovna nabité a herecké party nebyly nijak extrovní. Protože to byla příjemně laskavá, pohodová, občas úsměvná a občas opravdu dojemná romantika, pro které mám slabost. Navíc zasazená do nádherného proštředí starobylých italských uliček a vinic. Stará a nová láska se tu příjemně proléptají, obraz tepe sluncem a úžasnou atmosférou, ochucenou vínem a jídlem, do toho studený Angličan sype cynické hlášky a my staří romantici držíme palce a jsme naměko, když se ti dva konečně obejmou.(12.10.2013)