Dopisy pro Julii

Letters to Juliet

Listy pre Júliu

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 101 min

Jedna z věcí ke které se ráda vracím, když chci zažít pořádnou slaďárnu. Nejhorší je, že to tak v životě nikdy nechodí ale to sem netahejme...Zní to jako klišé ale nápad dobrý. Díky hereckým výkonům Amandy a Christophera to bylo super :-).Gael trošku víc přehrál než měl ale i tak to neztratilo na kouzlu.(1.1.2012)

Tomuto filmu byste mohli dát několik záporných přívlastků (předvídatelný, přeslazený, jednoduchý) a všechny by více méně seděly. Nicméně Letters to Juliet je fajn film. Je to pohodový snímek z prostředí slunné Itálie, kterou vás provází krásná Amanda Seyfried a herecká legenda Vanessa Redgrave. A pokud od tohoto snímku nebudete vyžadovat nic víc, než jen 105 minut čisté pohody a nebudete se zaměřovat na všechnu naivitu, která mnohdy je až do očí bijící, neměli byste být zklamání. Já byl upřímně překvapen, a proto dávám 70 %. P. S. A na to, že se režie ujal někdo, kdo natočil nevtipnou komedii Přes noc třicítkou, to dopadlo opravdu dobře.(28.9.2010)

Ač se to bude zdát zvláštní a možná i směšné, tak mě tenhle film dostal, a to i přes to, že jsem kluk jako buk :) Zkrátka parádní romantická podívaná s velmi sympatickou Amandou Seyfriedovou. 86%. // (7.4.2011) - Druhá projekce a hodnocení i procenta ponechávám. 86% (with J.)(4.9.2010)

Trošku přeslazená romanťárna, ve stylu "dva v jednom" Příběh totiž sleduje hned dvě linie a to mezi Claire hledající svého Lorenza a Sophii, která otevírá své srdce suchopárnému Charliemu. První varianta sazí na osvědčené motto „stará láska nerezaví“ a ta druhá zase na „co se škádlívá, to se rádo mívá“. Scenáristé, ale ke škodě filmu nevyužili potenciálu, jejž nabízela setkání s falešnými Lorenzi, což by mohlo příběh alespoň trochu oživit. Na můj vkus příběh totiž ztrácel dech a nad vodou ho neudrželi ani poitalštěné verze romantických hitů. Netvrdím, že se mi film vůbec nelíbil, ale jednoduše mi nenabídnul nic, co by mne přimělo, si na něj za týden vzpomenout.(7.1.2016)

• Payushka

Jako tomu bylo v případě Zatmění – neberte tenhle film vážně. Zasmějte se. Dělejte v kině bordel a smějte se s "fellas", co nejvíc to půjde.(7.11.2010)

• - Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Siena. (M.B)

• - Vanessa Redgravová a Franco Nero jsou párem i ve skutečnosti. (CrypzzXD)

• - Hugh Dancy byl původně obsazen do hlavní mužské role, ale od projektu odstoupil a nahradil jej Gael García Bernal. (CrypzzXD)