Dopisy pro Julii

Listy pre Júliu

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 101 min

• gilmore_girl

Rosamunde Pilcher by byla pysna, brrr.(11.6.2012)

Psát dopisy je roztomilý anachronismus, kterému by se vysmála i beznadějně romantická Meg Ryan před deseti lety v Lásce přes internet. Psát dopisy a lepit je na zeď, aby na ně odpovídala partička italských paňmám, to už je diagnóza. Nicméně Christopher Egan má tak neodolatelný britský přízvuk a cynické wildovské repliky, že pokud vytěsníte z hlavy odporný italský soundtrack a chudáka Bernala v roli manického taliánského šéfkuchaře, lze to s trochou dobré vůle dokoukat. Problém nastane v okamžiku, kdy režisér přitlačí na romantickou pilu. Začne vám totiž praskat bránice.(9.9.2010)

Pryč jsou ty časy poctivých a nedej bože originálních romantik!! Tu a tam nás něco ještě poměrně příjemně potěší a překvapí, ale toho sympatického šimrání už vážně není moc. Dopisy pro Julii jsou přeslazená, laskavá a místy dokonce i nadprůměrná záležitost, která by ráda na svou stranu dostala co nejvíc divaček s kapesníkem po ruce, ale daří se jí to jen sporadicky. Bohužel jsem ji navíc viděl běžně v televizi. Bernal tak zněl v českém dabingu děsně otravně, chybělo mi to jižanské nutkání, prostě vyběhnout do nejbližší sýrárny nebo si otevřít víno a vědět, že si tuhle romanci chci dát někdy znovu. Ta finální jiskra tomu holt schází.. Přesto nás režisér a producent Gary Winick za svůj krátký život (v roce 2011 ve 49 letech podlehl rakovině) potěšil několika žánrově slušnými kousky (třeba další z pozitivních příspěvků pro náctileté princezny Přes noc třicítkou) a to není tak úplně málo..(17.6.2012)

Oddechovka, která je kromě reklamy na telefony a auta i upoutávkou na poznávání Itálie. Záběry na vinice, Sienu lehce převyšují předvídatelnou zápletku. Shakespeare by se asi usmíval...(10.6.2012)

V krásné Veroně... Co hrozilo být předvídatelnou letní projížďkou bez nápadu, končí jako romanticko-notalgická cesta plná překvapivé laskavosti. Ať už se hledají dávné nebo nově nalezené city, všechno do sebe pomalu a nenápadně zapadá, že ani Bernal jako šéfkuchař-maniak neruší. A když začne kyselé bonmoty házet sympaťák Christopher Egan, má Julie vyhráno, ať už s balkónem nebo bez něj.(16.2.2012)