Na dálnici se znenadání zřítí kontejnery pro leteckou přepravu, v nichž je objevena mrtvola a barva na padělání bankovek. Semir pátrá po pachatelích a neví, že se v případu angažuje i jeho budoucí kolega Jan Richter. Navíc je na něj nastražena lest, která má odvést jeho pozornost od skutečných zločinců... (oficiální text distributora)

Colonist

Musel jsem vyměknout. Klasická Kobra 11 pro mě už od mládí končí 6. sérií a vše, co přišlo po ní, je jen zmar a bída (s občasnými záblesky něčeho povedeného). Alespoň tak jsem to vždycky vnímal. Ve svém původním komentáři k celému seriálu jsem dokonce psal něco ve stylu "s Janem Richterem šel celý seriál do háje". Sice jsem s Kobrou definitivně sekl až někdy v průběhu 9. série, ale obecně jsem měl za to, že 7. a 8. řada jsou obrovský propad v kvalitě. Scenáristicky to šlo dolů, akce se stala víc a víc přehnanou a hnusně natočenou (rozklepaná kamera, zpomalovačky/zrychlovačky, rychlé střihy) a seriál jako celek přestal být zábavný a stal se spíše otravným a stupidním. Je možné, že to je opravdu pravda a paměť mě neklame (uvidíme, kam ve svém rewatchi v roce 2020 dojdu). Ale pro pilotní film "Křest ohněm" to rozhodně neplatí. Budu se rouhat, ale musím to napsat: do háje, já jsem se tentokrát bavil víc než u "Štvanice" z předcházející série! Pilot k 7. sérii je neskutečně zábavný, pořád se něco děje a akce je naprosto luxusní. Omlouvám se Raoulu W. Heimrichovi, o jehož režisérských schopnostech jsem v minulé sérii trochu pochyboval. I nadále zůstává nekorunovaným králem kobrácké akce. Příběh s padělateli peněz je zajímavý, ale zbytečně překombinovaný. Navíc už se opravdu ukazuje, že scenáristé seriálu na logiku úplně kašlou. Postavy se snadno dostanou do hlídaných objektů, jako by se nechumelilo (technické oddělení policie, hlídaná banka), policisté mohou jen tak překračovat hranice zákona a nejsou za to potrestáni (správně by Jana za tu jeho stupidní sóloakci měli vykopnout od policie) a v příběhu musí všechno souviset se vším (Semir je klientem banky, kterou vlastní hlavní záporák příběhu, na dálnici padají z nebe kontejnery, zatímco Semir ve stejnou chvíli na stejném místě pronásleduje ukradený hasičský vůz...a za obojím stojí ta samá zločinecká skupina, to je mi ale náhodička). Hlavní záporák (ředitel banky) je mizerný, je to další generický mafián, nevýrazný a nezapamatovatelný. Naštěstí je tu výborný padouch Tscherny, který celý díl na straně záporáků táhne. To je skvělá postava, napůl mafiánský poskok, napůl psychopat. Je to neskutečně zábavný a nezapomenutelný charakter. Navíc jeho herecký představitel nádherně přehrává, přesně tak, jak to mám u kobráckých padouchů rád. Nyní ale pojďme k nutnému zlu - k Janu Richterovi. Nemůžu říct, že by byl nesympatický, to není, ale pro mě je to naprosto nezajímavá postava a se Semirem nemá tak dobrou chemii (André a Tom byli jiná liga). Nepomáhá tomu ani fakt, že Christian Oliver má herecké schopnosti ohoblovaného prkna. Bezpochyby ho do seriálu obsadili jen proto, že k Semirovi chtěli někoho mladšího s hezkou tvářičkou. Pro mě je to prostě takový německý Leoš Mareš. V žádném případě mu nevěřím tu polohu drsňáka, to je k smíchu. Navíc se v první půlce dílu jeho postava chová jako idiot. Čeho chtěl dosáhnout? Dal zločincům přesně to, oč stáli, a ještě ho málem zabili. Kdyby se neukázal Semir a spol., tak by ho v pískovně zastřelili. To si vážně myslel, že na Tschernyho vytáhne pistolku a on a jeho kumpáni (kteří byli ve značné přesile) se vzdají? A proč to neudělal již při prvním setkání, proč čekal na to, až si zločinci odvezou tiskařské barvy, které nezbytně potřebují k uskutečnění svých plánů? Jo, to je prostě ten scénář. Vždycky jsem psal, že na Kobru musí člověk koukat s vypnutým mozkem, jenže takovéhle věci i ten vypnutý mozek musí řešit. A bolí ho to :-(. V minulosti už jsem zmiňoval, že nenávidím tu scenáristickou berličku, kdy je unesena nějaká blízká postava hlavních hrdinů a oni ji musí zachraňovat. Tady to máme opět, tentokrát v podobě malé holčičky (dcera Janovy kamarádky). Jen umělé zvyšování sázek, závěrečná akce na hasičském voze je skvělá i bez ohledu na to, zda se v kabině krčí harant nebo ne. Abych to nějak shrnul: Pilot je to zábavný, lepší, než jsem si pamatoval. Táhnou to především akční scény a Tscherny. Když od toho nebudete nic čekat, možná vás to mile překvapí tak jako mě. Prostě zábavné béčko. P. S. Úplně jsem zapomněl, že je tato epizoda tou první, v níž se objeví Hartmut. Ten je pro mě také jedním ze symbolů té nové Kobry 11, kterou nemám rád. Tady je naštěstí jen v úvodu takovou komickou vložkou a znovu ho uvidíme až v 8. sérii. () (méně) (více)

johnsnow

Po obľúbencovi králikovi, prichádza nie až tak obľubený Richtár v nie až tak podarenom štartovacom dvojdieli, avšak vynahradzuje to záporáková pravá ruka (menovať ho nejdem keďže dnešný politicko korektný svet je schopný aj totok chápať ako cicizmus), perfektná záverečná pasáž na hasičskom aute a nočné vykrádanie. Hej a prvýkrát sa tu objaví legendárna vedľajšia postava kobry 11 a to maestro Hartmuth. ()

marek29

Tento seriál sleduji už od dětství a když mám čas, vždy se na něj rád podívám. Někomu vadí nerealističnost kaskadérských kousků Semira Gerkchana, ale dobře se u toho seriálu relaxuje. Je to perfektní oddechová záležitost. Vždy kvalitní zápletka, někdy krásná super auta a občas i nádherné ženy :-) Na Kobře sem vyrostl a i když nehltám každý díl, pár sérií jsem už zhlédnul a když ji zastihnu v televizi rád se podívám. Nadměrná dávka akce a napětí, lehké množství humoru. Takto by měl vypadat koukatelný seriál. Není asi nikdo kdo by ji neznal, ale pokud přece jenom - Kobru 11 směle doporučuji! ()

LachtanShows

Dlouhá léta mě mátlo absolutní vynechání jakéhosi důstojného rozloučení s postavou Toma a v úvodním pilotu 7. řady se nám téměř hned objevil na obrazovce Chris, coby nový Semirův parťák. Přestože zrovna jeho mnozí moc v lásce neměli, já mám Christiana Olivera rád do teď, je totiž jedním z mála, jež se prosadil i mimo Kobru a hlavně mimo Německo a je o něm semtam slyšet i nyní. ()

Wacoslav1

To byl teda krest ohnem toho mladyho nagelovanyho blbecka proste nemuzu ani videt ale to uz jsem psal jinde nicmene tady ho aspon Semir docela slusne stira a nema tady ten idol vsech patnactek az takovej prostor jinak prumernej pilot mira prehnanosti nijak nevybocuje litajici kontejnery padaji na dalnici protagonisti filmu si davaji fajt zaveseny na vlajicim uvolnenym jerabu jedouciho hasicskyho auta no proste takova typicka Kobra 11 se vsim vsudy ()