poster

Koncert

 • Francie

  Le Concert

 • slovenský

  Koncert

 • anglický

  Concert, The

Komedie / Drama / Hudební

Francie / Itálie / Rumunsko / Belgie, 2009, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  *****

  Obrovský překvapení. Koncert spojuje osobní vztahový linie, vcelku i originálně propletený a bolesti způsobený režimem minulým, jež se potom vzájemně propojují. Melanie je opět nádherná, přenádherná a závěrečná část filmu je strhující, nejen po hudební stránce.(15.9.2011)

 • danecek24

  68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film - Francie(26.12.2010)

 • Hal_Moore
  *****

  Jako milovníka hudby mě Le Concert samozřejmě okamžité pohltil. Mélanie Laurent se rychle stala mým miláčkem a těšil jsem se na každou její další scénu. Aleksei Guskov je pro mě velká neznámá, nicméně mi v hlavní roli nepřekážel, naopak jsem mu neskrývaně fandil. Koncert může vypadat jakoo dramedie, nicméně jde spíše o existenciální hudební drama, kterému pár vtipných scén jen dodává na tragičnosti hlavního hrdiny a ostatních členů orchestru. Film se místy trošku okatě strefuje do komunistického režimu, místy si dělá legraci sám ze sebe a sem tam ukazuje, že každý se může za určitých okolností změnit. Největší a nejdůležitější součástí Koncertu je hudba, která ať už při závěrečné desetiminutovce, tak i během filmu v roli podkresu, působí jako druhý vypravěč, a to tak dobře, že je také z velké části zodpovědná za mé vysoké hodnocení.(16.1.2011)

 • Slarque
  ***

  Čím dál víc mi připadá, že filmy Radua Mihaileanua jsou napsány přesně na míru festivalovému publiku. Tentokrát si vzal na paškál Rusy, aby si z nich mohl jednak střílet, a také je využít pro melodramatický základ této hudební komedie (nebo co to má vlastně být). Ano, celkem to funguje, a zbytek zachrání Čajkovského hudba, ale na drama mi to přišlo moc vykonstruované a na komedii málo vtipné. A bohužel jsem to viděl s českým dabingem (v ČT prostě nikdo nemyslí!), takže všechna francouzsko-ruská nedorozumění zmizela v jednolité české podobě.(15.12.2012)

 • blackJag
  ****

  Většina flashbacků mi přišla ve filmu zbytečná a tak trochu v kvalitativním rozporu se zbytkem filmu, jinak ale (jako evropská koprodukce) víc než povedené. 80%(2.6.2013)

 • - V roce 2010 získal film cenu César za nejlepší zvuk a nejlepší hudbu. Současně byl také nominován v kategoriích nejlepší originální scénář, nejlepší střih, nejlepší režie a nejlepší film. (ThePesva)

 • - Mélanie Laurent se na svou roli Anne-Marie připravovala tak, že studovala 6 měsícu hru na housle s první sólovou houslistkou Sarah Nemtanu z Francouzského národního orchestru, aby její pohyby při hře vypadaly více realisticky. (ThePesva)

 • - V roce 2011 získal film nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší cizojazyčný film. (ThePesva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace