Mahulena, zlatá panna

Treue Johannes, Der

(Západní Německo)

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1987, 90 min

Jak já se u toho jako malý parchant bál. Mladý král je syce docela nesympaťák, ale být v tom nějaké souboje, tak je to takřka conanovská fantasy po slovensky. Dokonce i to nahé prso se tam objeví. Pohádky nám i bratiam prostě šly.(21.11.2014)

Z mého pohledu nejlepší slovenská pohádka 80. let, a že jich bylo natočeno docela dost. Tato jediná má pro mě přijatelný děj, dobré herce a hlavně tu správnou pohádkově tajemnou mysteriózní atmosféru. Přesto však zdaleka nedosahuje kvalit klasických českých pohádek.(21.3.2008)

Jak dospěl mladý princ ,jenž měl svého anděla strážného a co vše musel "zkazit" než k životní moudrosti došel.....poměrně povedená pohádka s neméně povedenou výpravou.(21.3.2008)

Tento film je pro mě jeden velký otazník. Rozhodně bych netvrdila, že jde o pohádku (mladý princ není hlavní kladná postava!), spíše, jak už napsal Mi Nü-Chai o fantasy. Místy se mi dokonce asicioval i Pán prstenů, přesněji dvojice Froda a Sama. A ten princ byl pěkný parchant, to se musí nechat... Nemít Jana, tak...(9.4.2007)

• Ded@M@tes

Porovnáním s podobnými a jinými pohádkami nepříliš poutavé a nějaké vtáhnutí do děje mi malinko scházelo. Trochu nejspíš přídavám, ale na zasloužené hodnocení to není. ( Hodnocení: 4/10 )(5.5.2012)

• - Rémi Martin (Princ) sa tak opil, že filmovanie muselo byť pozastavené na dva týždne, pretože si herec pri páde na skaly zranil tvárou. (Raccoon.city)

• - Pohádka se natáčela pod pracovním názvem Verný Ján. (BrianStorker)

• - Rémi Martin (Princ) odmietol ubytovanie v hoteli Carlton a ubytoval sa v byte Vlada Hajdu (Ján) v Petržalke. (Raccoon.city)