Mahulena, zlatá panna

Treue Johannes, Der

(Západní Německo)

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1987, 90 min

Jak dospěl mladý princ ,jenž měl svého anděla strážného a co vše musel "zkazit" než k životní moudrosti došel.....poměrně povedená pohádka s neméně povedenou výpravou.(21.3.2008)

Zajímavá pohádka.(8.3.2015)

Ja si rozhodne pamätám v prvom rade skvelý herecký výkon Adyho Hajdua (Ján), jeho bolestnú dilemu na pokraji šialenstva, krivdu v tieni krásnej Mahulieny a (dnes by som povedala sexom) posadnutého priateľa princa. Aj to, že ani vtedy ani dnes si nemyslím, že je to film pre deti. Možno keby sa rozhodli (boli mohli) vzdať všetkej rozprávkovosti, patrila by Mahuliena dnes medzi vlajkové lode slovenskej filmovej fantastiky. Takto je to trošku... mno, hm... ani ryba ani rak - ako decko som to nechápala, dnes ma to už nebaví.(19.2.2008)

• Jezinka.Jezinka

Depresivní, divně stylizované, nepříjemný na zabití princ, divná Kráska (v moc hezkých šatech z doby bronzové), sympaťák Jan, kterému bych nejradši poradila, ať se na mladého prince vykašle, nebo lépe, umlátí ho tupým předmětem. Jenže - nejtupější široko daleko byl princ, museli by ho umlátit jeho vlastní hlavou. Úlevnou skutečností bylo, že Mahulena, byť nebyla zlatá, byla opravdu krásná.(1.5.2012)

• Ded@M@tes

Porovnáním s podobnými a jinými pohádkami nepříliš poutavé a nějaké vtáhnutí do děje mi malinko scházelo. Trochu nejspíš přídavám, ale na zasloužené hodnocení to není. ( Hodnocení: 4/10 )(5.5.2012)