Mahulena, zlatá panna

(Západní Německo)

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1987, 90 min

• Jezinka.Jezinka

Depresivní, divně stylizované, nepříjemný na zabití princ, divná Kráska (v moc hezkých šatech z doby bronzové), sympaťák Jan, kterému bych nejradši poradila, ať se na mladého prince vykašle, nebo lépe, umlátí ho tupým předmětem. Jenže - nejtupější široko daleko byl princ, museli by ho umlátit jeho vlastní hlavou. Úlevnou skutečností bylo, že Mahulena, byť nebyla zlatá, byla opravdu krásná.(1.5.2012)

Princ s ksichtem třídního šikanéra a chováním rozmazleného spratka, pobočník/přítel se vzhledem a jednáním židovské fetky, nadbytečná "Kráska", co se chovala podle toho, jak právě foukal vítr nebo kuňkaly žáby, půvabná a charakterově plochá Mahulena (jestli i jinak plochá netuším, přes živůtek nebylo vidět) + padouch, vyhlížející jako panáček Michelin olepený blýskavými hovny a svou moc omezující na zlomyslný chechot a ječení "Ne, ne, to nesmíš!" Jako protipól k uvedenému postavím krásné exteriéry, solidní výpravnost, ucházející hudbu a obstojně ponurou atmosféru. Vychází mi z téhle pohádky snesitelný průměr, který nebudu opakovaně vyhledávat. 51%(2.5.2012)

Jak dospěl mladý princ ,jenž měl svého anděla strážného a co vše musel "zkazit" než k životní moudrosti došel.....poměrně povedená pohádka s neméně povedenou výpravou.(21.3.2008)

Jak já se u toho jako malý parchant bál. Mladý král je syce docela nesympaťák, ale být v tom nějaké souboje, tak je to takřka conanovská fantasy po slovensky. Dokonce i to nahé prso se tam objeví. Pohádky nám i bratiam prostě šly.(21.11.2014)

Zvláštní a poměrně syrová fantasy, která mísí pohádkové prvky s kulisami doby bronzové(15.11.2006)

• - Predstaviteľka Mahulieny, nemecká herečka Lara Naszinsky je neterou známeho herca Klausa Kinského. (corona)

• - Při natáčení scény uvnitř jeskyně Macocha, kde nevolníci dolují zlaté kameny, byla namísto skutečného vodopádu použita voda z cisterny vozidla Hasičského záchranného sboru. Ačkoliv tato scéna v pohádce trvá sotva dvě minuty, nátáčela se ve skutečnosti plné 2 dny. Venkovní teplota byla sotva 15 °C. (BrianStorker)

• - Pri scéne, kde sa Princ (Rémi Martin) topí v Malom Dunaji, sa herec skutočne topil. (Raccoon.city)