poster

Mahulena, zlatá panna

 • Československo

  Mahuliena, zlatá panna

  (Československo)
 • Západní Německo

  Treue Johannes, Der

  (Západní Německo)

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1987, 90 min

 • Hejtmy
  ***

  Z mého pohledu nejlepší slovenská pohádka 80. let, a že jich bylo natočeno docela dost. Tato jediná má pro mě přijatelný děj, dobré herce a hlavně tu správnou pohádkově tajemnou mysteriózní atmosféru. Přesto však zdaleka nedosahuje kvalit klasických českých pohádek.(21.3.2008)

 • Rex Mundi
  ***

  Ja si rozhodne pamätám v prvom rade skvelý herecký výkon Adyho Hajdua (Ján), jeho bolestnú dilemu na pokraji šialenstva, krivdu v tieni krásnej Mahulieny a (dnes by som povedala sexom) posadnutého priateľa princa. Aj to, že ani vtedy ani dnes si nemyslím, že je to film pre deti. Možno keby sa rozhodli (boli mohli) vzdať všetkej rozprávkovosti, patrila by Mahuliena dnes medzi vlajkové lode slovenskej filmovej fantastiky. Takto je to trošku... mno, hm... ani ryba ani rak - ako decko som to nechápala, dnes ma to už nebaví.(19.2.2008)

 • Philippa
  ***

  Jak dospěl mladý princ ,jenž měl svého anděla strážného a co vše musel "zkazit" než k životní moudrosti došel.....poměrně povedená pohádka s neméně povedenou výpravou.(21.3.2008)

 • Ded@M@tes
  **

  Porovnáním s podobnými a jinými pohádkami nepříliš poutavé a nějaké vtáhnutí do děje mi malinko scházelo. Trochu nejspíš přídavám, ale na zasloužené hodnocení to není. ( Hodnocení: 4/10 )(5.5.2012)

 • Ilicka
  ***

  Tento film je pro mě jeden velký otazník. Rozhodně bych netvrdila, že jde o pohádku (mladý princ není hlavní kladná postava!), spíše, jak už napsal Mi Nü-Chai o fantasy. Místy se mi dokonce asicioval i Pán prstenů, přesněji dvojice Froda a Sama. A ten princ byl pěkný parchant, to se musí nechat... Nemít Jana, tak...(9.4.2007)

 • - Vlado Hajdu (Ján) dal svoj honorár 350 západoeurópskych mariek Maru Valdivielso (Diva), aby ich nemusel pašovať do Španielska, kde sa mali stretnúť na dovolenke. Nestretli sa a herec o peniaze prišiel. (Raccoon.city)

 • - Na pohádce se v komparzu podíleli herci z brněnského ochotnického divadla Svatoboj. (BrianStorker)

 • - Počas nakrúcania boli s disciplinovanosťou herca Rémiho Martina (Princ) obrovské problémy. Porušil všetky zmluvy, ktoré podpísal, načo režisér Miloslav Luther zúril. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace