Mahulena, zlatá panna

(Západní Německo)

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1987, 90 min

• Ded@M@tes

Porovnáním s podobnými a jinými pohádkami nepříliš poutavé a nějaké vtáhnutí do děje mi malinko scházelo. Trochu nejspíš přídavám, ale na zasloužené hodnocení to není. ( Hodnocení: 4/10 )(5.5.2012)

Ja si rozhodne pamätám v prvom rade skvelý herecký výkon Adyho Hajdua (Ján), jeho bolestnú dilemu na pokraji šialenstva, krivdu v tieni krásnej Mahulieny a (dnes by som povedala sexom) posadnutého priateľa princa. Aj to, že ani vtedy ani dnes si nemyslím, že je to film pre deti. Možno keby sa rozhodli (boli mohli) vzdať všetkej rozprávkovosti, patrila by Mahuliena dnes medzi vlajkové lode slovenskej filmovej fantastiky. Takto je to trošku... mno, hm... ani ryba ani rak - ako decko som to nechápala, dnes ma to už nebaví.(19.2.2008)

Tento film je pro mě jeden velký otazník. Rozhodně bych netvrdila, že jde o pohádku (mladý princ není hlavní kladná postava!), spíše, jak už napsal Mi Nü-Chai o fantasy. Místy se mi dokonce asicioval i Pán prstenů, přesněji dvojice Froda a Sama. A ten princ byl pěkný parchant, to se musí nechat... Nemít Jana, tak...(9.4.2007)

Z mého pohledu nejlepší slovenská pohádka 80. let, a že jich bylo natočeno docela dost. Tato jediná má pro mě přijatelný děj, dobré herce a hlavně tu správnou pohádkově tajemnou mysteriózní atmosféru. Přesto však zdaleka nedosahuje kvalit klasických českých pohádek.(21.3.2008)

Jak já se u toho jako malý parchant bál. Mladý král je syce docela nesympaťák, ale být v tom nějaké souboje, tak je to takřka conanovská fantasy po slovensky. Dokonce i to nahé prso se tam objeví. Pohádky nám i bratiam prostě šly.(21.11.2014)

• - Rémi Martin (Princ) sa tak opil, že filmovanie muselo byť pozastavené na dva týždne, pretože si herec pri páde na skaly zranil tvárou. (Raccoon.city)

• - Rémi Martin (Princ) odmietol ubytovanie v hoteli Carlton a ubytoval sa v byte Vlada Hajdu (Ján) v Petržalke. (Raccoon.city)

• - Pohádka se natáčela pod pracovním názvem Verný Ján. (BrianStorker)