Spolubydlící

Roommate, The

Spolubývajúca

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

nic originálního, nic extra blbýho, nic extra skvělýho(25.5.2011)

• J*A*S*M

Film, kde se straší utrženým piercingem z pupíku, kotětem v pračce a tetováním!!! The horror... Naprosto zbytečná variace na téma psychouš v práci / sousedství / hotelu ... Doporučit Spolubydlící rozhodně nemůžu, ale na druhou stranu mě nijak výrazně neurazila, na to jetotiž příliš dostatečně dobře natočená.(19.4.2011)

A máme tady další z nekonečné řady psychopatických thrillerů, které vesměs nikdy nezklamou, ale ani výrazně nepřekvapí. Dovolím si trochu srovnání s podobným filmem, který jsem taktéž viděl docela nedávno a to Homecoming. I když ve výsledku si ode mě oba snímky vysloužily stejnou průměrnou známku, tak musím objektivně říct, že The Roommate mě bavil o něco přeci jen méně. V obou je brutalita potlačena na minimum, ale zde chybí navíc i nějaké sebemenší napětí. Ani ten scénář mi nepřišel úplně na výbornou a když se zamyslíte najdete tam hned několik přiblblých nelogičností. Závěr opět zbytečně saje, ale je to vlastně jediná pasáž v celém filmu, kde se cosi dramatického děje. Dávám tři hvězdičky, ale takové ty ušmudlané a slabší... :))(19.6.2011)

• - Leighton Meester byla původně obsazena do role Sara, ale nakonec se producenti rozhodli, že jí obsadí do role Rebeccy. (maluti)

• - Alyson Michalka a Cam Gigandet si spolu zahrali už vo filme Easy A (2010). (lylka2296)

• - Když dívky odcházejí z galerie umění, zastaví se u graffiti a vyfotí se spolu. Na fotoaparátu je viditelný obraz, který v daný moment vyfotily, avšak když si hned poté fotografii prohlížejí, od reality se liší. (Denila)