Spolubydlící

The Roommate

Spolubývajúca

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

Horor co rozhodně neděsí , ale natočené je to pěkně, herci dobře vybraní a občas lehce napínavé. Rebecca je švihlá velmi uvěřitelně a její řešení problémů člověka nenudí. Škoda, že Nina Dobrev nedostala moc prostoru, čekal jsem, že se s hlavní hrdinkou potká ještě jednou a osvětlí trochu více, co se tehdy mezi ní a Rebeccou odehrálo. Bohužel můžu jen hádat, rozhodně jí ale plně chápu, že si kafe vypila venku. Cam Gigandet sice celej film vypadá, jako by se zrovna vzbudil a byl ještě napůl mimo, ale přesto dokáže Sáře pomoci, vždy když potřebuje a to se cení. Co mě docela zajímalo byl fakt, že Minka Kelly (Sára) a Nina Dobrev (Maria) si jsou (dle mě) celkem podobné. A tak jsem dumal jestli to byla čistá náhoda, nebo si Rebecca Sáru vybrala jako velmi podobnou náhradu za Mariu. Kdo ví...Spolubydlící převratné dílo sice není, ale jako večerní jednohubka je absolutně v pohodě.(4.12.2016)

A máme tady další z nekonečné řady psychopatických thrillerů, které vesměs nikdy nezklamou, ale ani výrazně nepřekvapí. Dovolím si trochu srovnání s podobným filmem, který jsem taktéž viděl docela nedávno a to Homecoming. I když ve výsledku si ode mě oba snímky vysloužily stejnou průměrnou známku, tak musím objektivně říct, že The Roommate mě bavil o něco přeci jen méně. V obou je brutalita potlačena na minimum, ale zde chybí navíc i nějaké sebemenší napětí. Ani ten scénář mi nepřišel úplně na výbornou a když se zamyslíte najdete tam hned několik přiblblých nelogičností. Závěr opět zbytečně saje, ale je to vlastně jediná pasáž v celém filmu, kde se cosi dramatického děje. Dávám tři hvězdičky, ale takové ty ušmudlané a slabší... :))(19.6.2011)

• J*A*S*M

Film, kde se straší utrženým piercingem z pupíku, kotětem v pračce a tetováním!!! The horror... Naprosto zbytečná variace na téma psychouš v práci / sousedství / hotelu ... Doporučit Spolubydlící rozhodně nemůžu, ale na druhou stranu mě nijak výrazně neurazila, na to jetotiž příliš dostatečně dobře natočená.(19.4.2011)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $37,300,107Tržby Celosvetovo $40,497,461Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $5,203,323 //počet predaných kusov 318,164║ Ako je to klasicky tuctová teen thriller záležitosť, plná klišé, lakačiek číhajúcich za rohom ale ako tak pre záporáčku a jej šikovnosť v odstraňovaní nechcených "protivníkov" celkom stráviteľná. /50%/(22.1.2012)

• Caminzind

Pěkná podívaná. Klidně se vyhněte titulkům, které zbytečně odvádí pozornost. Tohle je nový nadčasový filmový žánr. Naoko se film motá okolo příběhu, veskrze mu však jde jen o jakousi eroticko-mimickou formu. Duši v ní nehledej, žádnou tam nenajdeš. A bez zášti připusť, že je to tak nakonec i dobře. 52% (20.8.2011)