Spolubydlící

Spolubývajúca

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

• F.man

Totálně prázdných 93 minut. Scénář, jako kdyby napsala zakomplexovaná středoškolačka o malé přestávce, totiž nabízí přesně NULA zvratů, a od začátku do konce se tak veze na vlně "moje spolubydlící je retardovaná píča". Divák může akorát pasivně sledovat jakým způsobem si na kom pochutná a jelikož i tady ukázala kreativita scénáři velký fuckáč, nestojí ani tenhle zvrácený koníček za nic. Když k tomu přidám ochotnické výkony seriálových lalinek, úžasně plochou režii Christiansena, který filmu dodal snad ještě zápornou přidanou hodnotu a celkové stupidní ražení téhle plastikové zápletky, dostávám zlost na moment, kdy mi byl The Roommate doporučen. Cuddles got out .(4.8.2011)

A máme tady další z nekonečné řady psychopatických thrillerů, které vesměs nikdy nezklamou, ale ani výrazně nepřekvapí. Dovolím si trochu srovnání s podobným filmem, který jsem taktéž viděl docela nedávno a to Homecoming. I když ve výsledku si ode mě oba snímky vysloužily stejnou průměrnou známku, tak musím objektivně říct, že The Roommate mě bavil o něco přeci jen méně. V obou je brutalita potlačena na minimum, ale zde chybí navíc i nějaké sebemenší napětí. Ani ten scénář mi nepřišel úplně na výbornou a když se zamyslíte najdete tam hned několik přiblblých nelogičností. Závěr opět zbytečně saje, ale je to vlastně jediná pasáž v celém filmu, kde se cosi dramatického děje. Dávám tři hvězdičky, ale takové ty ušmudlané a slabší... :))(19.6.2011)

Celkom zvláštny film, ktorý by sa dal charakterizovať možno dvomi slovami, ktoré sa spolu nepoužívajú ale tento film bol proste taký - pútavá nuda. Príbeh to bol jednoduchý, nič extra neponúkol ale aj tak sa to dalo pozerať. Hlavné protagonistky boli sympatické, zo začiatku sa mi trochu aj plietli lebo sú si dosť podobné, ale povahovo už odlišné boli. Ak by mal byť nejaký film etalónom pre priemerný thriller, asi by to bol tento :)(7.4.2012)

• Pajky3

No, horor? To snad ani ne. Koukat se na to dalo, hlavně kvůli sympatickýmu obsazení, holkám to docela slušelo a navíc tam byl sympaťák Gigandet. Co tam ale dělal, to je mi záhadou. Tohle jsem chtěl vybrat na hororový pátek třináctého, ještěže mě něco osvítilo a já si to rozmyslel. To bych totiž asi dostal sodu, bát se totiž dalo snad jen toho, že tu spolubydlicí neprohlídne a za to by zasloužila zemřít(5.5.2011)

• Tuax

Snad každý už před začátkem filmu ví co a jak v něm bude, už podle názvu. Proto jsem čekal aspoň špetku originality, protože jak jinak natočit to co je již tolkrát natočeno. Jenže toto byla sáhodlouhá nuda, přišlo mi to jak tříhodinový film, strašně se to vleklo a chybělo tomu v podstatě všechno. Bylo v tom akorát dost mladých herců, kteří si dělají jméno, ale zrovna toto není nejlepší počin. Opět skoro st... kameo pro Ninu Dobrev, jakoby neměla navíc. Cam Gigandet už taky zažil lepší role. Celkově dost velké zklamání, chyběla tomu pořádná atmosféra a na hororovost si to nemůže dělat žádné nároky. Navíc snímání kamerou bylo chvílemi docela chaotick=, takže nic moc dojem celkově. 4/10(1.2.2012)

• - Když dívky odcházejí z galerie umění, zastaví se u graffiti a vyfotí se spolu. Na fotoaparátu je viditelný obraz, který v daný moment vyfotily, avšak když si hned poté fotografii prohlížejí, od reality se liší. (Denila)

• - Leighton Meester byla původně obsazena do role Sara, ale nakonec se producenti rozhodli, že jí obsadí do role Rebeccy. (maluti)

• - Alyson Michalka a Cam Gigandet si spolu zahrali už vo filme Easy A (2010). (lylka2296)