Spolubydlící

The Roommate

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

• teutates

Starostlivá spolubývajúca Rebecca nechce nič len aby jej naj. priateľka Sara bola v bezpečí, šťastná a aby jej nič nechýbalo. Sara to však nechce chápať a robí Rebecce (inak fakt som si toto meno tuna zhnusil) napriek. Neopetuje jej lásku a cit, Rebeccu to samozrejme naserie. Vezme osud do svojích rúk a snaží sa Saru naučiť "móresom", ako to asi tak dopadne? huúu 1/10 des a hrôza(4.5.2011)

Musím se přiznat, že jsem celou dobu fandila Rebecce! Leighton zvládla postavu bláznivé psychošky levou zadní. Příběh sice jednoduchý a konec až dost přehnaný, ale stejně jsem byla napjatá. Herecké obsazení podle mého názoru skvělé! Jako drama i lehký thriller povedené.(21.5.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Se svou vrozenou galantností jsem ochoten tolerovat zúčastněným herečkám závažnou skutečnost, že jsou krásné. Kvality jejich pokusu o herectví se ovšem má tolerance netýká. A jelikož tento příběh na mne nemrkal z obrazovky poprvé, tak mohu pogratulovat scénáristovi za získání honoráře svědomitě opsaným dějem, který odpovědně neničil žádnými svými nápady.(26.9.2012)

• Pepinec

"Hlavně ne Účastníky zájezdu", řvali jsme sborově na řidiče autobusu. A tak nám Karel pustil Spolubydlící... Asi po pěti minutách se zezadu ozvalo "nebyli by ti Účastníci?", pak bylo dlouho ticho a když jsem se na konci rozhlédnul kolem sebe, půlka lidí měla vyvěšené krční mandle až pod bradu a druhá půlka se sluchátky v uších odevzdaně čučela z okna. A já?Já se bál. Rebecca se totiž tak často stěhovala, že jsem měl vážně strach, že až dojedeme do hotelu ve francouzských Alpách, bude tam...(6.4.2015)

• lola3121

Čekala jsem víc, tohle opravdu nebylo moc povedené. Celou dobu jsem měla neodbytný pocit, že už jsem to viděla jinde a lépe. Mladé hvězdičky mě moc neberou, nejzajímavější pro mě byli proto dva herci z Titaniku - chlípný profesor Billy Zane (i když nechápu, jak ho ta nedomrlá dívčina mohla svést během minuty) a v roli matky Frances Fisher, která ve svých téměř 60 letech vypadá mnohem líp než před 14 lety, když hrála matku Kate Winslet. P.S. Myslím, že vím, kterou Spolubydlící se tvůrci inspirovali (http://www.csfd.cz/film/8179-spolubydlici/)(20.4.2011)

• - Leighton Meester byla původně obsazena do role Sara, ale nakonec se producenti rozhodli, že jí obsadí do role Rebeccy. (maluti)

• - Když dívky odcházejí z galerie umění, zastaví se u graffiti a vyfotí se spolu. Na fotoaparátu je viditelný obraz, který v daný moment vyfotily, avšak když si hned poté fotografii prohlížejí, od reality se liší. (Denila)

• - Alyson Michalka a Cam Gigandet si spolu zahrali už vo filme Easy A (2010). (lylka2296)