Spolubydlící

The Roommate

Spolubývajúca

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

keby sa ten film nesnažil tváriť ako horor bolo by to aj za viac...(12.10.2012)

• SOLOM.

Tak a máme zde další tuctovou „rádoby“ psycho podívanou, určenou zřejmě především teenagerům. Po celou dobu jsem měl pocit, že sleduju nějaký trochu drsnější dívčí románek, který se nám snaží namluvit, že patří do hororového žánru. Bohužel téměř po celou dobu jsem až na závěr neviděl nic, co by mě o tom přesvědčilo. Zápletka je už tak zvětralá, že mi přestala chutnat asi po první čtvrthodině. Ono je sice super čumět na pohledné holky, které v posteli nemusí být k zahození, ale když se pořád nic neděje a jediné co vás kromě nich trochu zaujme je ulízaný Billy Zane, tak vyskočí varovné signály, že je něco špatně. Tvůrčí myšlenka zlehka přitvrdit byla tak ubohá, že jsem svou pozornost stále častěji upíral na olympiádu, která zrovna běžela v TV. On vytrhnutý piercing teda opravdu není žádné terno. Jinak pokud si chceme počkat na nějaké výraznější zlepšení, tak s přivřeným okem můžu označit závěr za „povedený“. Teda pokud vás uspokojí podprůměrná podívaná.(6.8.2012)

Ale jo. Proč ne? Od filmu jsem nic extra nečekala, a tím pádem nejsem nijak výrazně zklamaná. První půlka je mírně nudící, ale od druhé poloviny se výrazněji začíná projevovat psycho stránka Leighton Meester a o zábavu je postaráno. Určitě mi nevadí, že jsem u tohoto filmu strávila čas. Je to taková pohodová, relativně zábavná podívaná plná krásných holek a kluků.(5.7.2011)

Thriller nesoucí se místy až v hitchcockském stylu, jehož fragmenty jsem však už viděl i v jiných, podobně laděných snímcích o psychopatických osobnostech toužících si najít blízkého člověka, s kterým by mohly sdílet veškeré tajnosti i úplně všední radosti z běžného života. Na první pohled sympatická Rebecca takovou kamarádku podle svých představ nalezne ve své nové spolubydlící Sáře. Sára je pohledná, oblíbená, kamarádská, ale i tak trochu naivní. Před nedávnem se rozešla se svým přítelem, což je asi jediná vada na kráse, a nastěhovala se na kolej. Obě dívky si začnou rozumět, ale běda tomu, kdo se k Sáře jen přiblíží. A je jedno, jestli je to nalezená kočka, Sářin chlípný profesor, bývalý anebo současný přítel. Rebecca je psychicky narušená dívka, která extrémně na svou novou kamarádku žárlí a chce ji jen pro sebe. Nedovolí, aby nějaký nežádoucí vetřelec narušil podle ní bezvadně fungující kamarádství, ačkoliv Sáře její chování začne být časem podezřelé. Jistě, není to příliš originální a je to poměrně předvídatelné, ale snímek sází na poměrně napínavou až tajemnou atmosféru, která udrží pozornost až do konce a kvalitní herecké výkony dvojice hereček Minka Kelly a Leighton Meester v roli psychopatky. Naopak známější Cam Gigandet a Matt Lanter se museli spokojit jen s vedlejšími rolemi sympatických Sářiných nápadníků. Film neměl ochotu být třeba odvážnější v nahotě, ačkoliv se to přímo nabízelo, erotické scény tak zůstaly poněkud sterilní. I přes sympatickou snahu všech zúčastněných, se film nebyl schopen nějak mimořádně vymanit z klasického schématu o narušené osobnosti dělající si nároky na svoji oběť a stal se solidně natočeným thrillerem, který neutkví příliš dlouho v paměti. 60%(21.10.2011)

• milka

Další z řady přiblbých teen thrillerů, ve kterém si víc jak hodinu krásní mladí lidé povídají a nic pořádnýho se neděje až se nakonec vše podstatné vyřeší během posledních 10 minut. Scénář je debilní, dialogy jsou jak vystřižené z fotorománu z bravíčka a těm rádoby psycho výrazům Leightoon Meester se budu smát asi ještě hodně dlouho. I když místy bych byl radši rád na místě té kočky, než abych musel dokoukávat tenhle udondaný a zbytečný film(30.5.2011)