Neberte nám princeznú (TV film)

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

Nato, že je to muzikál zo slovenskej produkcie, je to slušné. Ale keby to bolo veľkolepejšie...(8.6.2008)

Jednoduchý príbeh, krátky film, krásne pesničky, zaujímavý a pekný sveter Mira Žbirku, nádherný účes a spev Mariky Gombitovej, proste muzikál, ktorý sa stal najmä pre generáciu narodenú v 70. a 80. rokoch kultovým. Aj takto sa dá urobiť milý a nenáročný divácky film.(13.6.2013)

tri body su až až(5.1.2014)

Neviem čo máte proti tomuto filmu? Je to klasika, ktorá patrí pre všetky generácie. Osobne si myslím, že tento film videla väčšina ľudí z Československa. Gombitová má skvelé piesne a duety s Žbirkom, Rottrová je skvelá taktiež. Takže nevidím problém dať ****.(2.2.2013)

Ja som toto dielko zbožňoval. Scenár- Alta Vášová - kedysi autorka detských, dnes feministických kníh a tak trochu vševedko. Hudba: Dežo Ursíny - ikona slovenskej experimentálnej hudby, ktorej mi nikdy nebolo dopriate porozumieť. Texty piesní: Ján Štrasser - tie som chápal dokonale a spieval stále dokola.(16.9.2010)

• - Aj keď muzikál produkovala Slovenská televízia v Bratislave, vyrábal ho Krátky film v Prahe. (Zdroj: rozhlas.sk) (Raccoon.city)

• - Soundtrack bol vydaný až po dvadsiatich rokoch po premiére muzikálu v televízii. V roku 2007 sa umiestnil na 27. mieste v ankete 100 najlepších slovenských albumov. (Raccoon.city)

• - Ľudovít Tóth, ktorý stvárnil jedného z chlapcov, sa pri scéne s páperím dusil. Museli ho zachraňovať čajom. (Raccoon.city)