Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

COLOR

Nieco tak hrozne ako tento film sa hlada len velmi tazko. Za prve, neviem pre aku generaciu bol urceny - pre menej ako desatrocne deti je tam zo zaciatku dost nepochopitelnych scen, pre starsich je film zas prilis pre deti. Za druhe, rezisera by som hnal kade lahsie. Dej z velmi velkej casti postrada logiku, scenarista ho tiez vystaval velmi cudne. Za tretie, herecky vykony uplne nulove, este ako-tak to zachranovala Marika - ale na Mirovi som sa nemohol nesmiat, hrat absolutne nevie. A vedlasie roly boli este stokrat horsie (ach jo, socialisticke-alebo skor sovietske "herectvo"). Za stvrte, kamera dost tragicka. Musim povedat, ze jedina aspon trochu pozitivnejsia stranka bola filmova hudba od Ursinyho, hoci vacsina skladieb nemala od prisernosti daleko. Mmam takisto pochybnosti, ci sa on ako autor hodil prave do takehoto filmu. No skratka, tragedia a hanba slovenskej kinematografie. ()

Yarwen

Chápu, že hlavním tahákem toho skoro-muzikálu mělo být trio zpěváků, ale hloupý scénář a stupidní dialogy z toho dělají lacinou břečku. Jakoby se tvůrci snažili natočit něco o reálném životě mladých lidí, ale přitom o mladých nic nevědí a jsou mimo realitu běžného života. Sprejování a skateboard, tohle v té době vskutku vyznávala jen menšinová hrstka. Přitom děckám ve filmu to skejtování moc nejde a písně, které to celé měly táhnout, mají do hitů velmi daleko. Takže jediná věc, jež mě pobavila, byla hlavní vychovatelka v domově dětí, s výrazem napůl nacistické dozorkyně a napůl komunistické pionýrské (hlavní) vedoucí. Ale v jedné chvíli se mírně usmála, tak ji možná křivdím.:) ()

Rozjimatel

Herecké výkony hrozné, najmarkantnejšie to cítiť pri Gombitovej a Rottrovej, dialógy hlúpučké, proste keď prebieha hraná časť, človek ju musí nejako pretrpieť, často so škripajucími zubami. Keď sa ale začne spievať (a toho spevu je tam chvalabohu hodne), akoby sa ocitáme v úplne inom vesmíre. Fantastická Ursíniho hudba, výborné spevácke výkony. Marika ako speváčka jednoducho nemala v Československu žiadnu konkurenciu. ()

D.Moore

Hudba a písně byly stejně jako pěvecké výkony skvělé (s výjimkou scén z dětského domova, v nichž zpívaly děti a jejich opatrovnice), na Mekyho Žbirku s Marikou Gombitovou a Marií Rottrovou se dobře dívalo, a na první (i druhý a třetí) pohled tak trochu bizarním plusem bylo i to, že rodiče hlavní hrdinky hráli Marie Rottrová a Luděk Sobota a jednu z vedlejších a úplně zbytečných postav bůhvíproč Petr Nárožný. Herecké výkony nic moc, chalani na skateboardech byli vyloženě trapní... Čistý průměr za dvě a půl hvězdy. Ale soundtrack si opatřím. ()

Torgal

Z tohto "muzikálu" som mal komplexy už v detstve, ale dal som mu druhú šancu a... nič sa nezmenilo. Neskutočnej naivite príbehu môžu konkurovať len herecké výkony všetkých zúčastnených a hudba je jedným slovom otrasná. Nechápem komu sa toto môže seriózne páčiť, ja sa nemám o čo oprieť. A Luděk Sobota wtf? 3-/10 ()

• Miroslav Žbirka (Katkin priateľ) povedal, že počas celého nakrúcania nosila produkcia hercom čaj s rumom, ktorý ich počas chladných dní nakrúcania zahrieval. Bol to fakt, o ktorom režisér Martin Hoffmeister nemal ani tušenia a dozvedel sa ho až po 30 rokoch a podľa jeho slov by to bol okamžite zatrhol. (Raccoon.city)
  • Aj keď muzikál produkovala Slovenská televízia v Bratislave, vyrábal ho Krátky film v Prahe. (Zdroj: rozhlas.sk) (Raccoon.city)
  • Soundtrack bol vydaný až po dvadsiatich rokoch po premiére muzikálu v televízii. V roku 2007 sa umiestnil na 27. mieste v ankete 100 najlepších slovenských albumov. (Raccoon.city)