Neberte nám princeznú (TV film)

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.12.1981, pôvodný televízny muzikál - Ja netvrdím, že netreba byť kritický. Ale z tých nízkohodnotiacich komentárov mám pocit istej schizofrénie. :-) Bavíme sa tu naozaj o NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ ? Kultovom slovenskom televíznom muzikále ? Alebo ste si omylom púšťali pri sledovaní nejaké omamné látky do ovzdušia ? :-) (31.12.2009)(31.12.2009)

Naivita hereckých výkonů je dána výchozí zápletkou - zobrazením vztahů mezi rodiči a dětmi. Vazba je zesílena ještě tím, že hlavní hrdinka Katka je jedináček. Televizní film zaujme hlavně příznivce Mariky Gombitové, Marie Rottrové a Miro Žbirky. Tvůrcům slouží ke cti umné propojení písniček, takže snímek lze klidně označit i jako muzikál. Odvyprávění příběhu pomocí jednotlivých písniček má mnohem větší spád než mluvené mezihry. Díky přiměřené stopáži však příběh nenudí a navíc ve druhé polovině, která se odehrává v dětském domově, je využitý i motiv "hry na princeznu". Nadčasové zobrazení symbolu šatů, triček (potažmo hmotných věcí), kterými si rodiče kupují své potomky. Obě zpěvačky dokázaly přes věkový rozdíl pouhých 16 let dobře zahrát vztah dcery a matky. Z hudebního hlediska je zajímavá písnička "Dieťa z dobrej rodiny", kterou v úvodu zpívá pouze Marika Gombitová a následně v úpravě ji zpívá s Miro Žbirkou.(17.1.2010)

Neviem čo máte proti tomuto filmu? Je to klasika, ktorá patrí pre všetky generácie. Osobne si myslím, že tento film videla väčšina ľudí z Československa. Gombitová má skvelé piesne a duety s Žbirkom, Rottrová je skvelá taktiež. Takže nevidím problém dať ****.(2.2.2013)

Je to naozaj pozoruhodné, aké gýče sa nám v minulosti páčili.(25.3.2011)

• kingik

Na dobrý hudební film by to muselo vypadat jinak po všech stránkách. Zpracování je mimo mísu a herecký talent ústřední představitelé asi nechali v šatně. Pěvecký jim nikdo neubírá (Gombitová z mého hlediska nemá nejpříjemnější zpěv), ale hudební čísla postrádala právě to nejdůležitější z hlediska hudebních filmů a tím je výrazovost s jakou se prezentují. Písničky jsou otravné a občas mají tendenci být vlezlé. To se málo sympatické dvojce Gombitová a Žbirka, která se pro účely filmu vůbec nehodí, právě po celý film nedaří vyvážit. Film se snaží rozdávat dobrou náladu plnými hrstmi, ale ve své naivitě už příliš daleko nedohlédne. Mé hodnocení: 0%(13.6.2013)