Neberte nám princeznú (TV film)

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

• MM_Ramone

Ani ako malý chalan som nemal rád tento slovenský muzikál. Na kvílivý spev Mariky Gombitovej som bol vždy alergický. No a Marie Rottrová to je snáď ešte horší prípad. Nezachránil to ani Miro Žbirka, ktorého som tou dobou celkom bral. Istú mieru filmovej originality to však malo a preto dávam aspoň tie dve hviezdičky. Ale už by som to asi dnes nepozeral. Žalostne hrajúcu Gombitovú okolo ktorej poskakuje svorka malých zasranov už viac krát nemusím. Nechajte si takú princeznú! **(10.3.2008)

• Smok

Slabé a plytké s mizernými hereckými výkonmi, ale aspoň viem, po kom Kurt Cobain odukal ten pruhovaný sveter. Zimomriavky mi dodnes vybiehajú na chrbát, keď počujem kvílivý detský spev, a veršík "Spravilo sa to samo a mne to spravil Samo" je dodnes u mňa v skladateľskej demencii neprekonaný.(8.12.2008)

Písničky od legendárního Deža Ursinyho v pohádkovém hávu a v podání velkých hvězd tehdejší slovenské popové scény Mariky Gombitové a Mira Žbirky. Film je prakticky závislý jen na své hudební kvalitě a o příběhové části (natož o hereckých výkonech) se skoro nedá mluvit.(2.10.2008)

• - Mariu Rottrovú vtedajšie vedenie televízie v muzikály veľmi nechcelo, ale dramaturgičke Gabriele Vyskočilovej sa ju podarilo pretlačiť. (Raccoon.city)

• - V scéna, kde vychovávateľky umývajú deti, bola improvizovaná kúpeľňa z robotníckych ubytovní. (Raccoon.city)

• - Marie Rottrová prijala rolu matky hlavne preto, že sa jej strašne páčila muzika Deža Ursinyho. (Zdroj: frenky.sk) (Raccoon.city)