Neberte nám princeznú (TV film)

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

Zřejmě jediná skutečně česko-slovenská pohádka, nadto ještě hudební, má na muzikál celkem slušný děj. Dežo Ursiny byl mistrem rytmu a možná i díky tomu je jeho hudba přitažlivá i po mnoha letech. Do hlavních rolí byli obsazeni zpěváci, jejich projev tomu odpovídá. Snad jedině Rottrová podala naprosto přirozený výkon, což vyniklo obzvláště vedle nepříliš širokým hereckým rejstříkem vládnoucího Soboty.(4.1.2014)

Je to naozaj pozoruhodné, aké gýče sa nám v minulosti páčili.(25.3.2011)

• kingik

Na dobrý hudební film by to muselo vypadat jinak po všech stránkách. Zpracování je mimo mísu a herecký talent ústřední představitelé asi nechali v šatně. Pěvecký jim nikdo neubírá (Gombitová z mého hlediska nemá nejpříjemnější zpěv), ale hudební čísla postrádala právě to nejdůležitější z hlediska hudebních filmů a tím je výrazovost s jakou se prezentují. Písničky jsou otravné a občas mají tendenci být vlezlé. To se málo sympatické dvojce Gombitová a Žbirka, která se pro účely filmu vůbec nehodí, právě po celý film nedaří vyvážit. Film se snaží rozdávat dobrou náladu plnými hrstmi, ale ve své naivitě už příliš daleko nedohlédne. Mé hodnocení: 0%(13.6.2013)

• Melies

1 / 10 Viem, že tu s tým svojím hodnotením vyzerám ako kacír, ale toto bolo skutočné utrpenie - naivné herecké výkony, veľmi mizerné dialógy (a scenár vôbec), nevýrazná vizuálna stránka a čo je najhoršie - pre mňa osobne neznesiteľná hudobná zložka. Pôvodne som chcel celý film hodiť rovno do odpadu, no nemal som na to žalúdok - to však nič nemení na fakte, že tá jedna * je skôr zo súcitu.(2.1.2006)

Neviem čo máte proti tomuto filmu? Je to klasika, ktorá patrí pre všetky generácie. Osobne si myslím, že tento film videla väčšina ľudí z Československa. Gombitová má skvelé piesne a duety s Žbirkom, Rottrová je skvelá taktiež. Takže nevidím problém dať ****.(2.2.2013)

• - Muzikál mal byť len jednou časťou z cyklu siedmich televíznych muzikálov na motívy klasických rozprávok, ale nakoniec z ostatných námetov vznikla už len televízna inscenácia s pesničkami Nebojsa. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Filmovalo sa prevažne v Čechách. Mestské scény sa točili v Prahe na Smíchove, vila Katkiných rodičov sa nachádza v Liberci a detský domov vznikol na zámku v Žižkovoch pri Plzni. (corona)

• - Raz nakričal režisér tak na deti, čo hrali vo filme, že sa až rozplakali. Dôvod bol ten, že predčasne zjedli rožky a on kričal: "S čím teraz budeme hrať !?". (Raccoon.city)