Neberte nám princeznú (TV film)

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

• Melies

1 / 10 Viem, že tu s tým svojím hodnotením vyzerám ako kacír, ale toto bolo skutočné utrpenie - naivné herecké výkony, veľmi mizerné dialógy (a scenár vôbec), nevýrazná vizuálna stránka a čo je najhoršie - pre mňa osobne neznesiteľná hudobná zložka. Pôvodne som chcel celý film hodiť rovno do odpadu, no nemal som na to žalúdok - to však nič nemení na fakte, že tá jedna * je skôr zo súcitu.(2.1.2006)

Ja netvrdím, že netreba byť kritický. Ale z tých nízkohodnotiacich komentárov mám pocit istej schizofrénie. :-) Bavíme sa tu naozaj o NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ ? Kultovom slovenskom televíznom muzikále ? Alebo ste si omylom púšťali pri sledovaní nejaké omamné látky do ovzdušia ? :-) (31.12.2009)(31.12.2009)

Ja som toto dielko zbožňoval. Scenár- Alta Vášová - kedysi autorka detských, dnes feministických kníh a tak trochu vševedko. Hudba: Dežo Ursíny - ikona slovenskej experimentálnej hudby, ktorej mi nikdy nebolo dopriate porozumieť. Texty piesní: Ján Štrasser - tie som chápal dokonale a spieval stále dokola.(16.9.2010)

• - Filmovalo sa prevažne v Čechách. Mestské scény sa točili v Prahe na Smíchove, vila Katkiných rodičov sa nachádza v Liberci a detský domov vznikol na zámku v Žižkovoch pri Plzni. (corona)

• - V scéna, kde vychovávateľky umývajú deti, bola improvizovaná kúpeľňa z robotníckych ubytovní. (Raccoon.city)

• - Vytvorenie povestného účesu s korálikmi trvalo tri hodiny a Marika Gombitová (Katka) kvôli tomu musela vstávať o štvrtej ráno. (corona)