Neberte nám princeznú (TV film)

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

• D.Moore

Hudba a písně byly stejně jako pěvecké výkony skvělé (s výjimkou scén z dětského domova, v nichž zpívaly děti a jejich opatrovnice), na Mekyho Žbirku s Marikou Gombitovou a Marií Rottrovou se dobře dívalo, a na první (i druhý a třetí) pohled tak trochu bizarním plusem bylo i to, že rodiče hlavní hrdinky hráli Marie Rottrová a Luděk Sobota a jednu z vedlejších a úplně zbytečných postav bůhvíproč Petr Nárožný. Herecké výkony nic moc, chalani na skateboardech byli vyloženě trapní... Čistý průměr za dvě a půl hvězdy. Ale soundtrack si opatřím.(2.1.2012)

Ja nie to spravil Samo ........(2.7.2004)

• nunka

Aby sa tu Melies svojim komentarom sám nebál, zdielam podobný názor, že film ako taký je des. Pozitávna je akurát tak hudobná zližka. Stojí na kultových skladbách, ale to predsa nie je všetko. Scenár je maximálne antilogický. Mám akoai problém to vnímať a hodnotiť ako jednoliaty celkok, pretože hudba a Gombitová sú priam kultové a dej filmu katastrofálna záležitosť.(4.12.2005)

• Anderton

Pesničky sú fajn, ale všetko ostatné je bohužiaľ značne amatérske až smiešne. Možno práve v tom tkvie obľúbenosť tohto filmu, v jeho nechcenej trápnosti. Mňa to však ani z tohto hľadiska sledovať nebavilo a aj tá necelá hodinka utekala značne pomaly. Aj skúsení herci pôsobia vo svojich úlohách neprirodzeným dojmom.(1.1.2016)

Ja netvrdím, že netreba byť kritický. Ale z tých nízkohodnotiacich komentárov mám pocit istej schizofrénie. :-) Bavíme sa tu naozaj o NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ ? Kultovom slovenskom televíznom muzikále ? Alebo ste si omylom púšťali pri sledovaní nejaké omamné látky do ovzdušia ? :-) (31.12.2009)(31.12.2009)