Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morloth
  ****

  Kaurismäki není jen Aki. Mikka, ač již delší dobu pobývá ve slunném Riu, na výheň finské sauny nezapomněl. A tak natočil ryze finský film s finským humorem, s finskými kulisami a především s perfektně hrajícími finskými herci. Již průvodní dynamicky natočená a sestříhaná scéna ukazuje, že ne vše, co se ve filmu odehraje, lze brát vážné. V tomto duchu se vlastně nese celý příběh o mafiánech, jedné smrti, obchodu s bílým masem a o rozpadu manželství. Dům košaté lásky je ztřeštěná vztahová komedie, kde si oškliví lidé dělají ošklivé věci a je to finská sranda.(18.9.2011)

 • Lokutus
  **

  Nudná blbost plná šukání s finskejma mužatkama. Nedík.(20.4.2011)

 • Enšpígl
  ****

  Ona už zápletak sama o sobě nabízí mnoho filmově zajímavých možností a finové z ní vytřískali maximum. Humor, romantika, akce, sex, absurdno si v příběhu podávají dveře. Trošku se mě nelíbila ta "gagnsterká" dějová linie, ale na konci se ukázalo, že i ona měla svůj smysl a pěkně si přisedla k hlavnímu příběhu. Nejvíc oceňuju, že hlavní hrdinové byli naprosto průměrně a nudně vypadající osoby a celej ten cirkus co se pak kolem nich rozjede o to víc vyniká.(15.6.2014)

 • Defaultovna
  *****

  Takto si predstavujem čiernu komédiu.(11.10.2011)

 • Radko
  ***

  Streštená komédia, nie prízemná, na druhej strane ani veľmi smiešna. Všetko nabáchané do jedného: rozvod a jeho príčiny, krádež, traumy z detstva, prepletenec nových vzťahov, excentrickí kamoši, policajti vyvodzujúci nesprávne závery, pasák - otec rodiny... Drží to pokope, je to usledovateľné, ale oproti mojej predstave severského chladu a z neho plynúceho máloslovného situačného humoru veľmi rozvravené. K vyústeniu - v Orvokkiho komentári spomínaný alternatívny krvavý záver by sa mi k celej tej mäteži hodil viac - ako taký absurdne preťatý gordický uzol. Občas bolo cítiť pomrkávanie na väčšinového diváka, čo potvrdila výročná Fínska cena divákov. No a ešte čosi - v tunajších komentároch sa viac krát objavuje, že film je samá šukačka. Úprimne, ak sa z celkovej stopáže filmu presúložilo viac ako 4 minúty, tak to bolo veľa (a to som ešte veľkorysý :).(23.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace