Streštená komédia, nie prízemná, na druhej strane ani veľmi smiešna. Všetko nabáchané do jedného: rozvod a jeho príčiny, krádež, traumy z detstva, prepletenec nových vzťahov, excentrickí kamoši, policajti vyvodzujúci nesprávne závery, pasák - otec rodiny... Drží to pokope, je to usledovateľné, ale oproti mojej predstave severského chladu a z neho plynúceho máloslovného situačného humoru veľmi rozvravené. K vyústeniu - v Orvokkiho komentári spomínaný alternatívny krvavý záver by sa mi k celej tej mäteži hodil viac - ako taký absurdne preťatý gordický uzol. Občas bolo cítiť pomrkávanie na väčšinového diváka, čo potvrdila výročná Fínska cena divákov. No a ešte čosi - v tunajších komentároch sa viac krát objavuje, že film je samá šukačka. Úprimne, ak sa z celkovej stopáže filmu presúložilo viac ako 4 minúty, tak to bolo veľa (a to som ešte veľkorysý :).(23.9.2011)

Rozvod po fínsky a zápletka k tomu. Ja som sa bavila. Film má aj alternatívny koniec, trochu krvilačný :). Tri nominácie na Jussi 2010 (Hannu-Pekka Björkman, Elina Knihtilä a za strih).(14.4.2011)

• Lokutus

Nudná blbost plná šukání s finskejma mužatkama. Nedík.(20.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,801,039(3.9.2010)

3-4.(9.3.2010)

• - Film se stal díky 140 tisícům návštěvníkům ve Finsku druhým nejvýdělečnějším filmem roku. (Zdroj: ČSFD.cz)