Rozvod po fínsky a zápletka k tomu. Ja som sa bavila. Film má aj alternatívny koniec, trochu krvilačný :). Tri nominácie na Jussi 2010 (Hannu-Pekka Björkman, Elina Knihtilä a za strih).(14.4.2011)

Neskutečně úchylná vztahová magořina, která mě ale šíleně bavila. Ve filmu se například šuká, šuká se často a je naprosto jedno kdo a s kym. Podstatný je to, že dva se rozvedou a pak si ze svýho domu udělaj jedny velký orgie, při kterých se pořád něco děje a žádný šuk nezůstane utajen. Ten název filmu to vystihuje naprosto přesně. Taková upřímná komedie, která v jistých scénách donutí přilepit k obrazovce obě oči.(17.9.2010)

3-4.(9.3.2010)

Kaurismäki není jen Aki. Mikka, ač již delší dobu pobývá ve slunném Riu, na výheň finské sauny nezapomněl. A tak natočil ryze finský film s finským humorem, s finskými kulisami a především s perfektně hrajícími finskými herci. Již průvodní dynamicky natočená a sestříhaná scéna ukazuje, že ne vše, co se ve filmu odehraje, lze brát vážné. V tomto duchu se vlastně nese celý příběh o mafiánech, jedné smrti, obchodu s bílým masem a o rozpadu manželství. Dům košaté lásky je ztřeštěná vztahová komedie, kde si oškliví lidé dělají ošklivé věci a je to finská sranda.(18.9.2011)

Ona už zápletak sama o sobě nabízí mnoho filmově zajímavých možností a finové z ní vytřískali maximum. Humor, romantika, akce, sex, absurdno si v příběhu podávají dveře. Trošku se mě nelíbila ta "gagnsterká" dějová linie, ale na konci se ukázalo, že i ona měla svůj smysl a pěkně si přisedla k hlavnímu příběhu. Nejvíc oceňuju, že hlavní hrdinové byli naprosto průměrně a nudně vypadající osoby a celej ten cirkus co se pak kolem nich rozjede o to víc vyniká.(15.6.2014)

• - Film se stal díky 140 tisícům návštěvníkům ve Finsku druhým nejvýdělečnějším filmem roku. (Zdroj: ČSFD.cz)