Neskutečně úchylná vztahová magořina, která mě ale šíleně bavila. Ve filmu se například šuká, šuká se často a je naprosto jedno kdo a s kym. Podstatný je to, že dva se rozvedou a pak si ze svýho domu udělaj jedny velký orgie, při kterých se pořád něco děje a žádný šuk nezůstane utajen. Ten název filmu to vystihuje naprosto přesně. Taková upřímná komedie, která v jistých scénách donutí přilepit k obrazovce obě oči.(17.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,801,039(3.9.2010)

Kaurismäki není jen Aki. Mikka, ač již delší dobu pobývá ve slunném Riu, na výheň finské sauny nezapomněl. A tak natočil ryze finský film s finským humorem, s finskými kulisami a především s perfektně hrajícími finskými herci. Již průvodní dynamicky natočená a sestříhaná scéna ukazuje, že ne vše, co se ve filmu odehraje, lze brát vážné. V tomto duchu se vlastně nese celý příběh o mafiánech, jedné smrti, obchodu s bílým masem a o rozpadu manželství. Dům košaté lásky je ztřeštěná vztahová komedie, kde si oškliví lidé dělají ošklivé věci a je to finská sranda.(18.9.2011)

Streštená komédia, nie prízemná, na druhej strane ani veľmi smiešna. Všetko nabáchané do jedného: rozvod a jeho príčiny, krádež, traumy z detstva, prepletenec nových vzťahov, excentrickí kamoši, policajti vyvodzujúci nesprávne závery, pasák - otec rodiny... Drží to pokope, je to usledovateľné, ale oproti mojej predstave severského chladu a z neho plynúceho máloslovného situačného humoru veľmi rozvravené. K vyústeniu - v Orvokkiho komentári spomínaný alternatívny krvavý záver by sa mi k celej tej mäteži hodil viac - ako taký absurdne preťatý gordický uzol. Občas bolo cítiť pomrkávanie na väčšinového diváka, čo potvrdila výročná Fínska cena divákov. No a ešte čosi - v tunajších komentároch sa viac krát objavuje, že film je samá šukačka. Úprimne, ak sa z celkovej stopáže filmu presúložilo viac ako 4 minúty, tak to bolo veľa (a to som ešte veľkorysý :).(23.9.2011)

3-4.(9.3.2010)