poster

Sviňky

 • Polsko

  Świnki

 • Německo

  Ich, Tomek

  (Německo)
 • anglický

  Piggies

Drama

Polsko / Německo, 2009, 94 min

Režie:

Robert Gliński

Scénář:

Robert Gliński

Producenti:

Mario Schneider

Kostýmy:

Agata Culak
(další profese)
 • hippyman
  *****

  jeden z nejsilnějších zážitků píseckého festivalu. tvrdá realita tehdejší doby, podaná syrově, ale ne nechutně, přesto vyvolávající až pocity zvracení umě zahuštěnou atmosférou, skvěle vygradovanou v zajímavé vyvrcholení... malý velký (či spíš velký malý) film našich sousedů. 100%. [Festival nad řekou, 2010](8.8.2010)

 • Slarque
  ****

  Prostituce nezletilých na polsko-německé hranici v syrově autenticky působícím podání. Hlavním hrdinou je nevinný klučík zajímající se o astronomii a fotbal. Ale tlakem ekonomických problémů, kdy na nic nejsou peníze (navíc ani jeho první láska není laciná), začíná chápat, že po něčem je stále poptávka. Postupně se otrkává v temném polosvětě ilegální prostituce, až se z něj stává větší svině, než z protřelých pasáků okolo. Režisér se vyvaroval sexuálních scén, protože nechtěl, aby to nějaké úchyly vzrušovalo. Herecký výkon mladého Filipa Garbacze zaslouží hlubokou poklonu (90%).(15.7.2009)

 • Hellboy
  ***

  [FNŘ 2010] Sviňky mají upozorňovat na závažný společenský problém, ale činí tak způsobem dost nevhodným, protože realita tohoto světa je v něm podána způsobem nanejvýš nereálným, což v důsledku způsobuje, že je film k smíchu. Kluk, který vypadá na 12, se stane úspěšným pasákem - to je jen ten nejokatější příklad toho, jak je film hnaný do extrému. Toto vyhrocení pak způsobuje, že jsem si čím dál více uvědomoval, že tohle je od reality odtržené, a ne naopak. Navíc mi vadí takovéto černobílé vidění světa.(7.8.2010)

 • Enšpígl
  ***

  Zase jeden z těch filmu, kde mně nebyl sympatickej jedinej člověk. Nebylo to uplně nejhorší, realisticky působilo hlavně prostředí, chování hlavních hrdinů už tedy moc ne. Ukažte mě rodiče, který ze začátku dbají na vzdělání dětí a pak bez nejmenšího důvodu je jim u prdele závažné varování. Jinak v některých záběrech mohl bejt film mnohem více tvrdší, tady prakticky nebylo ukázano vůbec nic. Tvůrci neměli ani odvahu ukázat psychický stav Tomka po prvním zákazníkovi. Filmařsky celkem vydařená scénaristická odfláklost.(17.1.2015)

 • Snorlax
  *****

  Cynismus adolescentů toužících po penězích je v tomto filmu podám tak reálně, až z to ho mrazí. Filip Garbacz má před sebou opravdu slibnou kariéru, jeho výkon předčil práci všech mnohem zkušenějších kolegů.(7.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace