poster

Sviňky

 • Polsko

  Świnki

 • Německo

  Ich, Tomek

 • anglický

  Piggies

Drama

Polsko / Německo, 2009, 94 min

Režie:

Robert Gliński

Scénář:

Robert Gliński

Producenti:

Mario Schneider

Kostýmy:

Agata Culak
(další profese)
 • emma53
  ****

  Dost šokující sociální drama, které mně stačí vidět jednou a dost. Přede mnou toho mnozí napsali už hodně, ale ani náhodou jsem netušila, že to bude tak naturalisticky podaný, že mně z toho bylo na nic. O to víc, že se jednalo o děti a je to něco, co se děje i v reálu. Žiji skoro vedle, tak vím dost o tomhle svinstvu a to jsou někteří kluci jedničkáři ve škole a apatie rodičů vzhledem ke svým dětem je pandémie dnešní doby. Jen by mě zajímalo, zdali vůbec takový snímek mají možnost tito v úvozovkách rodiče vidět a připustit si, že to je morální facka jejich osobnosti a charakteru.....myslím, že ani omylem.(15.7.2015)

 • Tuxedo
  ****

  Tvrdá realita s autentickými hereckými výkony (vzhledem k věku přítomných klobouk dolů) bez zbytečných citových výlevů a bez jasného závěru, který nevybízí k jednoznačné katarzi a už vůbec nenabízí východisko. (44. MFF KV - 7.7.08)(16.7.2009)

 • freddy
  ****

  Chudoba cti netratí. Platí tohle úsloví i v dnešní moderní době? Tenhle film nám ukazuje, že u dnešních povrchních holek bez prostředků nemáte šanci. Alespoň tedy Tomek, který je zamilovaný do místní dívky Marty, toto poznává na vlastní kůži. A touha zalíbit se této slečně je u něj tak silná, že ho nakonec dovede až k přivýdělkům prostřednictvím prostituce. Tento smutný syrový film mi připomněl ty krásné doby, kdy jsem objevoval kouzlo nezávislých evropských filmů. Je to tak úžasně realistický a hrůzně smutný film, že mi z toho nebylo zrovna dvakrát dobře. Každopádně námět byl zvolen velmi atraktivní, mě osobně docela zajímá téma dětské homosexuální prostituce, bohužel normální člověk nemá zase tolik příležitostí dozvědět se o tom něco víc, k tomuto tématu jsem vlastně věděl jen tolik, co jsem slyšel v dnes už legendárním pořadu Tabu (vysílala ho v 90. letech TV Nova), který měl během své existence dva díly zaměřené na toto téma, kdy o dětské homosexuální prostituci vyprávěli kluci, kteří si tím prošli na vlastní kůži. Proto oceňuji tento film, který do tohoto tématu vlétl po hlavě a který nabídl zajímavý vhled do tohoto světa. Herecké výkony byly na vysoké úrovni, po dějové stránce uspokojivé, celkově film vnímám jako velice silný divácký zážitek, kterému uděluji lepší čtyři hvězdy.(26.1.2012)

 • sochoking
  ****

  Raz darmo, u takýchto filmov mi vždy budie kypieť žlč! Banda vydlákov zo Szlonska alebo inej prdele s hranicami s Reichom, ktorých si automaticky spájam, ako prichádzajú do UK v sandáloch a bielych ponožkách, a potom, hned' ako dostanú prvú robotu, naťahajú tam svojich bratrancov, sesternice, babky, dedkov, kamarátov svojich kamarátov a nie je nad nich! Tak toto ja FUCKt nemusím. No a d'alšia vec bol ten tábor tých náboženských zmrdov v Lednici. Dve veci vo filme dohromady spojené, ruka v ruke kráčajúc spolu... buranstvo a fanatizmus a môže ma veselo jebnúť u obrazovky!!! No, začal som trochu obkľukou... Film je plný najrozličnejších typov, vydláckych držiek, utrápených životom xichtov, pedofilných hovád a mladých dievčenských rachitických svíň ! Viac ako polovicu filmu som čakal, kedy sa hlavný hrdina Tomek konečne rozhýbe a celý film divil, kde sú také fajné poľské diskotéky pod 12 rokov! Ale ten svižný záver nemal chybu...(26.4.2012)

 • Snorlax
  *****

  Cynismus adolescentů toužících po penězích je v tomto filmu podám tak reálně, až z to ho mrazí. Filip Garbacz má před sebou opravdu slibnou kariéru, jeho výkon předčil práci všech mnohem zkušenějších kolegů.(7.4.2012)

 • - Na Festivalu polských filmů v Gdyni obdržel Filip Garbacz cenu za nejlepší herecký debut. (Olík)

 • - Námětem bylo skutečné dění v polsko-německém pohraničí na konci 20. století. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

 • - Scénáristka filmu žila dvacet let v oblasti, kde se děj odehrává. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace