poster

Sviňky

 • Polsko

  Świnki

 • Německo

  Ich, Tomek

  (Německo)
 • anglický

  Piggies

Drama

Polsko / Německo, 2009, 94 min

Režie:

Robert Gliński

Scénář:

Robert Gliński

Producenti:

Mario Schneider

Kostýmy:

Agata Culak
(další profese)
 • Enšpígl
  ***

  Zase jeden z těch filmu, kde mně nebyl sympatickej jedinej člověk. Nebylo to uplně nejhorší, realisticky působilo hlavně prostředí, chování hlavních hrdinů už tedy moc ne. Ukažte mě rodiče, který ze začátku dbají na vzdělání dětí a pak bez nejmenšího důvodu je jim u prdele závažné varování. Jinak v některých záběrech mohl bejt film mnohem více tvrdší, tady prakticky nebylo ukázano vůbec nic. Tvůrci neměli ani odvahu ukázat psychický stav Tomka po prvním zákazníkovi. Filmařsky celkem vydařená scénaristická odfláklost.(17.1.2015)

 • gogo76
  ****

  Swinki sú malé svine – „švinky“ po polsce a je jedno či máš pohlavie mužské či ženské, pretože každý z nich je v sračkách až po krk . Napriek tomu si nemajú problém zarabiť na nové kvádro či tenisky a tí, čo na to nemajú si to bez výčitiek „odpracujú“ za jedno pivo alebo balík cigariet. 35 kíl vážiaci Tomek je dobrý chlapec, ale hlavu mu pobláznila jedna 25-kilová "šwinka", ktorá si za jednu pusu a pár zamilovaných pohľadov, dokázala vyprosiť nové biele zuby za 1000 euri! Chudobný Tomek je nútený vstúpiť do sračiek tiež... Film zdobí veľmi presvedčivá atmosféra a reálne prostredie. Mladí herci v rámci možností odviedli štandard. Tomek bol presvedčivý v polohe slušný chlapec a „oťukávanie“ , ale jeho záverečný "herecký výkon" pri krvavom drvení hlavy bol dosť kamenný a nepresvedčivý. Od Wajdovej Katyňe som nevidel poľský film, ale tento určite stojí za pozornosť. 80%.(5.2.2012)

 • ricci.s
  ***

  Celkom zaujímavá dráma s netradičným námetom. Dopadlo by to však ešte lepšie, keby to nebolo také rozťahané. Prvú hodinu filmu sa vlastne nedeje dokopy nič, len sledujeme život jedného 12-ročného naivného fagana, ktorý by zapredal aj svoju dušu, aby zohnal peniaze pre kurvu, ktorá ho len využíva. Ku koncu to už ale začalo byť zaujímavé, nový look, nové sebavedomie, až šiel z neho strach (presne ako sa na pasáka hodí). Záver brutál, presne tak nejako som chcel, aby to dopadlo. Celkovo fajn, malý to zahral bravúrne, ale brutalitu nečakajte, bolo to natočené až príliš mierne.(18.1.2011)

 • Slarque
  ****

  Prostituce nezletilých na polsko-německé hranici v syrově autenticky působícím podání. Hlavním hrdinou je nevinný klučík zajímající se o astronomii a fotbal. Ale tlakem ekonomických problémů, kdy na nic nejsou peníze (navíc ani jeho první láska není laciná), začíná chápat, že po něčem je stále poptávka. Postupně se otrkává v temném polosvětě ilegální prostituce, až se z něj stává větší svině, než z protřelých pasáků okolo. Režisér se vyvaroval sexuálních scén, protože nechtěl, aby to nějaké úchyly vzrušovalo. Herecký výkon mladého Filipa Garbacze zaslouží hlubokou poklonu (90%).(15.7.2009)

 • Radek99
  ****

  Celkem síla, zprvu sociální drama o vyprázdněnosti životů v postsocialistické společnosti (nejen) současného Polska se postupně zvrhne v ponurý thriller o těch nejtemnějších věcech týkajících se sexuální turistiky specializované na adolescentní chlapce, uff, tenhle film na člověka doslova padá a nedá se před ním moc uhnout, dětský představitel malého Tomka je opravdu skvělý dětský herec a z jeho hereckého projevu častokráte až zamrazí, zvláště při pohledu do jeho tváře a jeho zvláštního dětsky-nedětského výrazu a očí. Z celého příběhu pak plyne marnost a zmar, starší generace se ještě nestačila adaptovat na nový společenský řád (a otázkou je, stihne-li to někdy vůbec) a mladší se přizpůsobila nové době adaptujíc materialismus jako své primární náboženství. Zvlášť mladá děvčata byla ve filmu k nesnesení. Obdivuhodné pak je, že Němci vloží finanční prostředky do koprodukce, která je paušalizuje jen na národ sexuálních turistů a perverzáků. Příběh předčasně dospěvšího Tomka a jeho blízkého okolí skutečně bourá nejedno tabu...(26.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace