Sviňky

Robert Gliński

Mario Schneider

Kostýmy:

Agata Culak

Dost šokující sociální drama, které mně stačí vidět jednou a dost. Přede mnou toho mnozí napsali už hodně, ale ani náhodou jsem netušila, že to bude tak naturalisticky podaný, že mně z toho bylo na nic. O to víc, že se jednalo o děti a je to něco, co se děje i v reálu. Žiji skoro vedle, tak vím dost o tomhle svinstvu a to jsou někteří kluci jedničkáři ve škole a apatie rodičů vzhledem ke svým dětem je pandémie dnešní doby. Jen by mě zajímalo, zdali vůbec takový snímek mají možnost tito v úvozovkách rodiče vidět a připustit si, že to je morální facka jejich osobnosti a charakteru.....myslím, že ani omylem.(15.7.2015)

O třídu víš než Kočičky. V Polsku okázalé v Evropě normální. // 36. LFŠ UH(3.8.2010)

Raz darmo, u takýchto filmov mi vždy budie kypieť žlč! Banda vydlákov zo Szlonska alebo inej prdele s hranicami s Reichom, ktorých si automaticky spájam, ako prichádzajú do UK v sandáloch a bielych ponožkách, a potom, hned' ako dostanú prvú robotu, naťahajú tam svojich bratrancov, sesternice, babky, dedkov, kamarátov svojich kamarátov a nie je nad nich! Tak toto ja FUCKt nemusím. No a d'alšia vec bol ten tábor tých náboženských zmrdov v Lednici. Dve veci vo filme dohromady spojené, ruka v ruke kráčajúc spolu... buranstvo a fanatizmus a môže ma veselo jebnúť u obrazovky!!! No, začal som trochu obkľukou... Film je plný najrozličnejších typov, vydláckych držiek, utrápených životom xichtov, pedofilných hovád a mladých dievčenských rachitických svíň ! Viac ako polovicu filmu som čakal, kedy sa hlavný hrdina Tomek konečne rozhýbe a celý film divil, kde sú také fajné poľské diskotéky pod 12 rokov! Ale ten svižný záver nemal chybu...(26.4.2012)

Sociální drama s tematem dětské prostituce aneb „Mandragora po polski“. Rozhodně lépe zpracované, lépe zahrané, civilnější, ne tak afektované a reálnější. Mandragora, oproti tomuto filmu zase více zachází k hraně nechutnosti a snesitelnosti, aneb zkoušíme, co divák v souvislosti dětské prostituce, beznaděje a násilí vydrží. Poláci na to šli jinak. Klasický model polské rodiny z běžných sociálních poměrů je výborně uvěřitelný. Matka si horko těžko drží práci, fotr bez práce se realizuje trénováním podřadné mládežnické ligy, aniž by ho příliš zajímalo, kde se děcka flákají po nocích, hlavně když si něco přivydělají. Nechtít vědět jak, je taky způsob, jak nemuset čelit faktu, že jako rodič stojím za hovno. Mladý kluk bez dozoru tedy brzy pochopí, že na tržnici prodejem chřestu si na nové kecky pro kámošku nevydělá. A Každý Polák od 4 do 90 let slyší jen na jediné slovo: pieniądze. Šmelina coby tradiční synonymum polské tradice kvetla už před šengenem, po šengenu se navíc hranice otevírají i německým pedo uchylům. Byznys frčí, protože pro běžného Poláka je evidentně jedno, s jakým zbožím se kšeftuje, hlavně když je poptávka. Takže typicky pšontkovsky vychrtlá děcka s očima štěněte bígla, co vypadají tak na 9, se zaučují po diskotékách, a protože všude po tržnicích se dá za eura pořídit tolik lákadel, nelení shánět si brigádičky kouřením čuráků. Vítejte v pekle, dětství vám právě skončilo. Celkově příjemné překvapení , dobré téma, výborně zahrané. Pouze za pár nesrovnalostí ubírám jednu hvězdu (mělo se to odehrávat v r.2000, ale lítala tam auta s mnohem novějším faceliftem, mastili smsky na nových placatých mobilech, ačkoli v té době ještě i v Polsku letěl maximálně Alcatel s anténou a trochu nesedělo časování na vstup Polska do šengenu)(26.1.2012)

Swinki sú malé svine – „švinky“ po polsce a je jedno či máš pohlavie mužské či ženské, pretože každý z nich je v sračkách až po krk . Napriek tomu si nemajú problém zarabiť na nové kvádro či tenisky a tí, čo na to nemajú si to bez výčitiek „odpracujú“ za jedno pivo alebo balík cigariet. 35 kíl vážiaci Tomek je dobrý chlapec, ale hlavu mu pobláznila jedna 25-kilová "šwinka", ktorá si za jednu pusu a pár zamilovaných pohľadov, dokázala vyprosiť nové biele zuby za 1000 euri! Chudobný Tomek je nútený vstúpiť do sračiek tiež... Film zdobí veľmi presvedčivá atmosféra a reálne prostredie. Mladí herci v rámci možností odviedli štandard. Tomek bol presvedčivý v polohe slušný chlapec a „oťukávanie“ , ale jeho záverečný "herecký výkon" pri krvavom drvení hlavy bol dosť kamenný a nepresvedčivý. Od Wajdovej Katyňe som nevidel poľský film, ale tento určite stojí za pozornosť. 80%.(5.2.2012)

• - Na Festivalu polských filmů v Gdyni obdržel Filip Garbacz cenu za nejlepší herecký debut. (Olík)

• - Režisér využil pro většinu rolí neherce, které sháněl po celém Polsku. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

• - Scénáristka filmu žila dvacet let v oblasti, kde se děj odehrává. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)