Sviňky

Robert Gliński

Mario Schneider

Kostýmy:

Agata Culak

Dost šokující sociální drama, které mně stačí vidět jednou a dost. Přede mnou toho mnozí napsali už hodně, ale ani náhodou jsem netušila, že to bude tak naturalisticky podaný, že mně z toho bylo na nic. O to víc, že se jednalo o děti a je to něco, co se děje i v reálu. Žiji skoro vedle, tak vím dost o tomhle svinstvu a to jsou někteří kluci jedničkáři ve škole a apatie rodičů vzhledem ke svým dětem je pandémie dnešní doby. Jen by mě zajímalo, zdali vůbec takový snímek mají možnost tito v úvozovkách rodiče vidět a připustit si, že to je morální facka jejich osobnosti a charakteru.....myslím, že ani omylem.(15.7.2015)

Tvrdá realita s autentickými hereckými výkony (vzhledem k věku přítomných klobouk dolů) bez zbytečných citových výlevů a bez jasného závěru, který nevybízí k jednoznačné katarzi a už vůbec nenabízí východisko. (44. MFF KV - 7.7.08)(16.7.2009)

Chudoba cti netratí. Platí tohle úsloví i v dnešní moderní době? Tenhle film nám ukazuje, že u dnešních povrchních holek bez prostředků nemáte šanci. Alespoň tedy Tomek, který je zamilovaný do místní dívky Marty, toto poznává na vlastní kůži. A touha zalíbit se této slečně je u něj tak silná, že ho nakonec dovede až k přivýdělkům prostřednictvím prostituce. Tento smutný syrový film mi připomněl ty krásné doby, kdy jsem objevoval kouzlo nezávislých evropských filmů. Je to tak úžasně realistický a hrůzně smutný film, že mi z toho nebylo zrovna dvakrát dobře. Každopádně námět byl zvolen velmi atraktivní, mě osobně docela zajímá téma dětské homosexuální prostituce, bohužel normální člověk nemá zase tolik příležitostí dozvědět se o tom něco víc, k tomuto tématu jsem vlastně věděl jen tolik, co jsem slyšel v dnes už legendárním pořadu Tabu (vysílala ho v 90. letech TV Nova), který měl během své existence dva díly zaměřené na toto téma, kdy o dětské homosexuální prostituci vyprávěli kluci, kteří si tím prošli na vlastní kůži. Proto oceňuji tento film, který do tohoto tématu vlétl po hlavě a který nabídl zajímavý vhled do tohoto světa. Herecké výkony byly na vysoké úrovni, po dějové stránce uspokojivé, celkově film vnímám jako velice silný divácký zážitek, kterému uděluji lepší čtyři hvězdy.(26.1.2012)

Raz darmo, u takýchto filmov mi vždy budie kypieť žlč! Banda vydlákov zo Szlonska alebo inej prdele s hranicami s Reichom, ktorých si automaticky spájam, ako prichádzajú do UK v sandáloch a bielych ponožkách, a potom, hned' ako dostanú prvú robotu, naťahajú tam svojich bratrancov, sesternice, babky, dedkov, kamarátov svojich kamarátov a nie je nad nich! Tak toto ja FUCKt nemusím. No a d'alšia vec bol ten tábor tých náboženských zmrdov v Lednici. Dve veci vo filme dohromady spojené, ruka v ruke kráčajúc spolu... buranstvo a fanatizmus a môže ma veselo jebnúť u obrazovky!!! No, začal som trochu obkľukou... Film je plný najrozličnejších typov, vydláckych držiek, utrápených životom xichtov, pedofilných hovád a mladých dievčenských rachitických svíň ! Viac ako polovicu filmu som čakal, kedy sa hlavný hrdina Tomek konečne rozhýbe a celý film divil, kde sú také fajné poľské diskotéky pod 12 rokov! Ale ten svižný záver nemal chybu...(26.4.2012)

Cynismus adolescentů toužících po penězích je v tomto filmu podám tak reálně, až z to ho mrazí. Filip Garbacz má před sebou opravdu slibnou kariéru, jeho výkon předčil práci všech mnohem zkušenějších kolegů.(7.4.2012)

• - Na Festivalu polských filmů v Gdyni obdržel Filip Garbacz cenu za nejlepší herecký debut. (Olík)

• - Námětem bylo skutečné dění v polsko-německém pohraničí na konci 20. století. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

• - Scénáristka filmu žila dvacet let v oblasti, kde se děj odehrává. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)