poster

Sviňky

 • Polsko

  Świnki

 • Německo

  Ich, Tomek

 • anglický

  Piggies

Drama

Polsko / Německo, 2009, 94 min

Režie:

Robert Gliński

Scénář:

Robert Gliński

Producenti:

Mario Schneider

Kostýmy:

Agata Culak
(další profese)
 • Mariin
  ****

  Sociálně-kritické filmy z 60. let (např. Kes) proti tomu jsou slabý čajíček. Sviňky (Prasata) jsou syrový, kvalitní "dokumentárně naturalisticky" (naštěstí bez detailů) pojatý film, z něhož je člověku opravdu úzko. Bohužel, nenabízí řešení a nedává žádnou naději.(29.1.2012)

 • Katullka
  ****

  O třídu víš než Kočičky. V Polsku okázalé v Evropě normální. // 36. LFŠ UH(3.8.2010)

 • emma53
  ****

  Dost šokující sociální drama, které mně stačí vidět jednou a dost. Přede mnou toho mnozí napsali už hodně, ale ani náhodou jsem netušila, že to bude tak naturalisticky podaný, že mně z toho bylo na nic. O to víc, že se jednalo o děti a je to něco, co se děje i v reálu. Žiji skoro vedle, tak vím dost o tomhle svinstvu a to jsou někteří kluci jedničkáři ve škole a apatie rodičů vzhledem ke svým dětem je pandémie dnešní doby. Jen by mě zajímalo, zdali vůbec takový snímek mají možnost tito v úvozovkách rodiče vidět a připustit si, že to je morální facka jejich osobnosti a charakteru.....myslím, že ani omylem.(15.7.2015)

 • troufalka
  *****

  Degradace patnáctiletého kluka v 94 minutách. Pouze pro silnější nátury, slabší opouští kino ještě před půlkou filmu.(4.6.2014)

 • Enšpígl
  ***

  Zase jeden z těch filmu, kde mně nebyl sympatickej jedinej člověk. Nebylo to uplně nejhorší, realisticky působilo hlavně prostředí, chování hlavních hrdinů už tedy moc ne. Ukažte mě rodiče, který ze začátku dbají na vzdělání dětí a pak bez nejmenšího důvodu je jim u prdele závažné varování. Jinak v některých záběrech mohl bejt film mnohem více tvrdší, tady prakticky nebylo ukázano vůbec nic. Tvůrci neměli ani odvahu ukázat psychický stav Tomka po prvním zákazníkovi. Filmařsky celkem vydařená scénaristická odfláklost.(17.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace