Zapomenutý ostrov

Land That Time Forgot, The

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2009, 84 min

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Mark Atkins
  • hippyman

brain damage alert... too late. odpad! [7. PFF Čakovická Be(´)čka](23.6.2012)

• Z0oMb3E

Moja degenerácia filmového vkusu dosiahla posledné štádium pred nervovým zrútením, keď som ochotný dať takémuto filmu čo i len hviezdu. Áno, a dokonca s čistým svedomím. Hviezdu dávam napriek tomu, že je to asylumka zo všetkým, čo k tommu patrí. Ľudožravý T-Rex, veľkovýroba nafty v domácich podmienkach, strašní herci a stupídny dej. Avšak v konkurencii oproti ostatným asylumkám, syfyčkam či iným badmovies, ktoré som už videl neúrekom je Zapomenutý ostrov slušne nad nimi. Arthur Conan Doyle síce v hrobe rotuje, ako grilované kura, no zábava je v týchto snímkoch prvoradá. Môžem potvrdiť, že sa to darí ma rozosmievať film od filmu. Kto v podobných filmoch hľadá serióznosť sa jej samozrejme nedočká. Odosobnení diváci musia tieto filmy milovať ♥.(23.2.2011)

• Terva

Asi patnáct minut jsem žil v naději, že v roce 2009 konečně někdo natočí pořádný film o dinosaurech a cestování časem. Zbytek filmu jsem stále myslel na "pana" Spielberga. Jistě by se od srdce zasmál. Tady prostě jen někdo vařil lehký odvárek z těžké ropy.(10.9.2009)

• Big Bear

DVD cover hlásal: Film ve stylu Jurského parku! K tomu plejáda neznámých herců a krásná cena originálního DVD v pevném v igelitu zavařeném plastovém pouzdře za 10 Kč mi i bez juknutí na CSFD dala tušit, že se nebude jednat o filmový skvost. Také jsem k tomu tak přistupoval a rovnou očekával béčko, ba i céčko. Začátek kupodivu nezačal nezajímavě a prvního digitálního jakž takž vyanimovaného pterodaktyla jsem omluvil nedostatkem financí. SPOILER. Zatímco v jiných snímcích si vrcholného predátora T-Rexe schovávají na posledních deset minut, tady nám jej naservírují prakticky ihned po přistání na ostrově. Ale ono nejde jen o přerostlé ještěrky, podobnou časoprostorovou dírou se na ostrov dostali další existence. Je tu např. pilot Avengeru (ano - jeden z té skutečně zmizelé letky nad trojúhelníkem), starý námořník jehož loď zmizela v šedesátých létech a co čert nechtěl i německý U-Boot s partičkou (neplést s tou debilní bandou Suchánka a genzera!) ponorokových námořníků, kteří jsou stále ve válce. Po řadě nelogických zvratů film začne značně nabírat grády směrem k tomu céčku. Všichni trosečníci se zpřátelí a vysvětlí Němcům, že válka je kaput a oni prohráli. Jediná možnost jak se dostat z ostrova je U-Boot. Ale kde vzít palivo? No přeci na ostrově, kde u hnízdiště T-Rexe klokotá ze země surová ropa! T-Rexe se všemi silami podaří zahnat granáty k U-Bootu, který po něm vypálí torpédo ! ! ! (podotýkám, že ponorka leží do své 1/2 přídí na pláži). Pak už nic nebrání zřízení rafinerie a destilací ropy vyrábět naftu pro ponorku a petrolej na svícení. Když je všeho dost, trosečníci naskočí na U - Boot a odjedou hlubinami pryč. Jestli se jim záchrana podařila nevíme, protože hlavního hrdinu zapomněli na ostrově. Ten si tam ale našel jinou zábavičku. Jakou? To je tajemství! Budete se muset na tento film - Ve stylu Jurského parku podívat ! ! ! Co se týče Asylum, tohle nebyl zas takovej průser jako tradičně. Sud nafty, víc nedám. *(5.5.2013)

Já ty Asylumovky mám rád. Neříkám že to jsou veledíla, ale já si u nic dobře odpočinu. No a né jinak to bylo i tady, Howell je parádní člověk a je vidět že ho to prostě baví. Dialogy jsou hloupé a triky špatné, ale mě to baví více než dost.(26.9.2011)