Skladiště 13 (TV seriál)

Warehouse 13

Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 48x45 min

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Genelle Williams, Allison Scagliotti, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir, Sasha Roiz, Roger Rees, Brent Spiner, Paula Garcés, Kate Mulgrew, Tyler Hynes, Anthony Michael Hall, Joe Flanigan, Sean Orr, James Naughton, Patricia McPherson, Jewel Staite, Joe Morton, Erica Cox, Sherry Miller, Mateo Morales, Rene Auberjonois, Sarah Allen, James Kidnie, Alec Medlock, Steven Yaffee, Marcia Bennett, Susan Hogan, Philip Winchester, Brian J. Smith, Gabriel Hogan, Amy Acker, Dillon Casey, Michael Boatman, Lynne Griffin, Anthony Head, Missi Pyle, Enrico Colantoni, Christopher Cordell, Pooch Hall, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Gregg Lowe, Jason Deline, Cherie Currie, Ashley Williams, Paul Amos, Chryssie Whitehead, Chad Connell, Todd Stashwick, Adam Christie, Vanessa Matsui, Natalie Krill, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Alexandra Castillo, Tommie-Amber Pirie, Matt Schichter, Ieva Lucs, Tricia Helfer, Richard Fitzpatrick, Niall Matter, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Jason Blicker, Justin Kelly, Andrew Hinkson, Danielle Bourgon, Ryan McDonald, Charles Malik Whitfield, Brittany Allen, Jeff Pustil, Lisa Ciara, Bill Lake, Arnold Pinnock, Gregory 'Dominic' Odjig, Sean Bell, Jamie Bloch, Russell Yuen, Brittany Adams, Aaron Berg, Jennifer Gibson, T.J. McGibbon, Jeffrey Bowyer-Chapman, Cody Runnels, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Wendy Lyon, Sonia Braga, Chris Anton, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Matt Birman, Hamish McEwan, Adrian Griffin

Po více dílech a celkově 2.sériích mohu hodnotit seriál. Warehouse 13 má své mouchy a také není dokonalý seriál. Jenže mě začlo postupně více bavit a např. postava Allison Scagliotti se mi začla sakra líbít. Zábavná sci-fi série, kde se nemusí moc přemýšlet a jsou tam samé artefakty. Syfy opět dokazuje sílu.(25.5.2011)

Pokud chcete popsat film nebo seriál, který je nějak mimózní, lze to udělat nějakým přirovnáním, tedy že jde např. o "Nekonečný příběh na tripu" nebo "Šmouly na drogách". V tomhle případě bych seriál popsal jako Akta X na heliu. ~~~ 3 série naprosto zvláštně a zábavně pošahané bláznoviny, zasazené do neuvěřitelných a paranenormálních záhad. Během těch tří sérií šlo leccos seriálu prominout a bavit se pitomostmi, na které autoři přicházeli a které postavy prováděly. Bavily mě Petovy odkazy na filmy, bavily mě obecně odkazy na neseriálovou skutečnost ("Tak tohle je ten nigerijský princ, co mi stále posílá emaily..."). Ze začátku mi neseděla herečka "Majky" (moc přehrávala a jak kdyby jí to ani nebavilo), ale po čase tohle opadlo a koniny a praštěné artefakty a jejich účinky se jen hrnuly. ~ Pak ale přišla řada čtvrtá a tady už to začalo drhnout. Nastolená pravidla se začala porušovat, aniž by to mělo na něco vliv (takže asi i předtím se vlastně mohlo o skladišti a práci kecat s každým a zjevně by se nic nestalo), znovu se objevující předešlé postavy byly jaksi navíc a začínalo to vypadat, že dochází nápady i elán. Ale bylo tomu tak díl od dílu - některé dobré, některé méně. Odrůstající Claudia se už pomalu přestávala hodit na roli té geekovské holčiny (nebo spíše ta role se nevyvíjela s její představitelkou) a Pete, ačkoliv to v několika dílech vypadalo, že by jeho postava mohla alespoň trochu "oddětštět" a vyrůst, dělal stále stejné pitominy a kiksy. Vlastně všichni začali dělat voloviny a ačkoliv už se nějakou dobu pohybovali v tomhle světě, jak kdyby se o jeho fungování nepoučili. Ano, měl to být zábavný seriál, ale Petovo milionté první slintání nad výstřihem poté, co se už v několika dílech rozplakal v katarzi, prostě do dříve vyobrazeného nesedělo a začínalo to jednak nudit a jednak, díky popírání předchozích skutků, nebavit. ~ A pak přišla série poslední, krátká, pátá. Určitě na to mělo vliv, že ty předchozí jsem znal s českým dabingem a tahle měla dabing původní s titulky, ale i tak musím potvrdit, že 5. série je jednoznačně sračka. Herci odrostli a na mnohých bylo vidět, s jakým "nadšením" k tomu pitvoření se a hopkání přistupují. V páté sérii už mi bylo všech líto a tahle část seriálu nikdy neměla spatřit světlo světa. ~~~ Za 1., 2. a 3. sérii ****, 4. série začala dost pokulhávat, ale ty **** by ještě udržela. Omylem vytvořená 5. série to ale stáhla dolů. To je tak, když se neví, kdy přestat.(30.9.2014)

Takový pohodový seriálek. Jen se posadit, vypnout mozek a odreagovat se. Sem tam se objeví vtipné slovní přestřelky, vtipné scény a občas i zajímavé zápletky. Jinak co se týče nápadů a artefaktů, občas mi to připadá až moc, ale je třeba se od toho oprostit. Všechny postavy jsou fajn a výborně se doplňují a klape jim to. Na odreagování ideální. Aktualizace: Vzhledem k tomu, že ve třetí a čtvrté sérii konečně došlo na dlouhodobý děj a zápletku, která se táhne celou sérií a také atmosféra místy dosti potemněla, zvyšuji hodnocení na 4* a lepších 70%. Už to není jen jednodílové hledání artefaktů a je to více chytlavější. Howgh!(9.7.2012)

• - Spoiler: Průchod, jenž vede od hlavních vchodových dveří do pracovny skladiště, je ve skutečnosti chodba v Torontské nemocnici. V této nemocnici shodou okolností zemřel i otec herce Saula Rubinka. Na konci 1. sezóny se zmíněná chodba stává osudnou i jeho postavě Artiemu Nielsonovi. (ICE-GRADLO)

• - V páté epizodě druhé série se objeví postava jménem Douglas Fargo zaměstnaná u firmy Global Dynamics ve městě Eureka. Postava je odkazem na seriál Heuréka – město divů (od r. 2006), za kterým stojí stejně jako za seriálem Warehouse 13 Syfy channel. (misa1989)

• - V 7. epizodě 3. série je možné si všimnout, že tělo zastřeleného Lea 3krát změní svou polohu. (Lenniah)