poster

Slečna Marplová: Smysluplná vražda (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: They Do It with Mirrors

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Nevidieť pre oči

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2009, 93 min

Režie:

Andy Wilson

Předloha:

Agatha Christie (kniha)
 • Terva
  ***

  Nudnější než jindy.(17.6.2011)

 • Elyssea
  ****

  Velmi přesná adaptace (kromě mírné úpravy rodinných vztahů kvůli přehlednosti). Jen škoda, že Carrie-Louisa možná i díky dabingu působí otravně. Jinak ale nadprůměrná Marplová s vynikajícím hereckým obsazením.(19.7.2013)

 • Morien
  ****

  Po dlouhé době opět zpracovaná slečna Marplová, která mě vyloženě bavila. Nejlepší díly (ještě ty s Geraldinou) byly stejně ty první - Ohlášená vražda, Vlak z Paddingtonu, Vražda na faře a tak dál... a tahle Smysluplná vražda se jim z pozdějších dílů podobá zatím asi nejvíce. Můžeme hovořit o atmosféře, zábavných postavách i příjemných hercích, což jak víme nemusí být vždy pravidlo.(19.11.2009)

 • Autogram
  ***

  Že tie najjednoduchšie riešenia sú tie najsprávnejšie tu vôbec neplatí, lebo tentokrát bolo vyriešenie vraždy a nájdenie motívu asi najzložitejšie zo všetkých možných alternatív. Krv nie je voda a toho sa treba držať. Až po poslednú polhodinu, keď sa začalo rozjasňovať, to bola dosť nuda a hlavne prvá zoznamovacia polhodina sa takmer nedala vydržať. Niektorým dielom ako tento by pristalo skôr hodinové trvanie. Nafintenú vykopávku Joan Collins si tiež mohli odpustiť, hlavne keď tam nezohrala žiadnu podstatnú úlohu.(28.7.2013)

 • elizabeth_ba
  **

  Nějak mi nové díly slečny Marplové vůbec nesedí a není to jen její novou představitelkou. Ta sice působí mile a sympaticky a člověk se neptá jako u Geraldiny, jestli to myslí upřímně :-)), ale připadá mi jako by tam tak nějak nepatřila a už vůbec mi nepřipadá jako žena schopná vyřešit složité případy. V tomto konkrétním díle mi navíc bylo nesympatické prostředí, ostatní herci a vůbec všechno. Připadalo mi to nad míru pošahané, což teda splňoval i ten předchozí díl "Vraždit je snadné", ale ten aspoň zachránil onen mladý detektiv, jehož si zahrál Benedict Cumberbatch, později se objevivší jako Sherlock. Tohle nemělo co a kdo zachránit, asi čtyři díly staré slečny byly na mě v jednom dni přespříliš...(2.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace