Slečna Marplová: Smysluplná vražda (TV film)

Marple: They Do It with Mirrors

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Nevidieť pre oči

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2009, 93 min

Andy Wilson

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

A mi se to líbilo! A konečně jsem si jakžtakž zvykla na novou slečnu M. Atmosféra byla přesná, výstižná, tak si představuju dusno a temno a zlověstno každého díla marplovského cyklu, postavy mi vyloženě sedly a parádně jsem si to užila!(26.12.2009)

Příjemně zamotaný případ, kde měla samotná Marplová víc věrohodnější roli, než bývá zvykem. Jediné, co mi vadilo, že vlastně pointa úvodní vraždy nešla odhalit, protože to důležité záměrně nešlo vidět. ... Arsenik, psací stroj, revolver, tajná místnost, zrcadla, divadlo s indiány, ústav pro chovance, nůž, psací stroj, adoptovaná dcera.(11.10.2015)

Velmi přesná adaptace (kromě mírné úpravy rodinných vztahů kvůli přehlednosti). Jen škoda, že Carrie-Louisa možná i díky dabingu působí otravně. Jinak ale nadprůměrná Marplová s vynikajícím hereckým obsazením.(19.7.2013)

Řemeslně velmi slušně zpracovaná záležitost. Herci hráli jak o život, Julia McKenzie mi sedá do noty čím dál víc, hudba jak z "velkého filmu", ta romantika v závěru ostatně rovněž... Možná je to ovšem všechno zfilmované velkolepěji, než si předloha zaslouží. Tak nějak mám pocit, že se tvůrci pohybují na samé hranici sofistikovaného kýče. Možná by to chtělo poněkud syrovější zpracování, nebo jinou předlohu. Vím, že pak by to nutně musel být úplně jiný film ;o) Celkový dojem: 70%(16.11.2011)

Nudnější než jindy.(17.6.2011)