Slečna Marplová: Smysluplná vražda (TV film)

Marple: They Do It with Mirrors

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Nevidieť pre oči

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2009, 93 min

Andy Wilson

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Julia McKenzie jako herečka určitě kvalitní, ale Jane Marple je pro mě Geraldine McEwan. Jinak zápletka dobrá, vše o.k., ale jak poznamenala jedna uživatelka v komentáři ke Cranfordu- ta babka vypadá, jako by byla neustále na tripu. Souhlasím :-).(1.11.2010)

Že tie najjednoduchšie riešenia sú tie najsprávnejšie tu vôbec neplatí, lebo tentokrát bolo vyriešenie vraždy a nájdenie motívu asi najzložitejšie zo všetkých možných alternatív. Krv nie je voda a toho sa treba držať. Až po poslednú polhodinu, keď sa začalo rozjasňovať, to bola dosť nuda a hlavne prvá zoznamovacia polhodina sa takmer nedala vydržať. Niektorým dielom ako tento by pristalo skôr hodinové trvanie. Nafintenú vykopávku Joan Collins si tiež mohli odpustiť, hlavne keď tam nezohrala žiadnu podstatnú úlohu.(28.7.2013)

Nudnější než jindy.(17.6.2011)

Řemeslně velmi slušně zpracovaná záležitost. Herci hráli jak o život, Julia McKenzie mi sedá do noty čím dál víc, hudba jak z "velkého filmu", ta romantika v závěru ostatně rovněž... Možná je to ovšem všechno zfilmované velkolepěji, než si předloha zaslouží. Tak nějak mám pocit, že se tvůrci pohybují na samé hranici sofistikovaného kýče. Možná by to chtělo poněkud syrovější zpracování, nebo jinou předlohu. Vím, že pak by to nutně musel být úplně jiný film ;o) Celkový dojem: 70%(16.11.2011)

A mi se to líbilo! A konečně jsem si jakžtakž zvykla na novou slečnu M. Atmosféra byla přesná, výstižná, tak si představuju dusno a temno a zlověstno každého díla marplovského cyklu, postavy mi vyloženě sedly a parádně jsem si to užila!(26.12.2009)