Slečna Marplová: Smysluplná vražda (TV film)

Marple: They Do It with Mirrors

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Nevidieť pre oči

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2009, 93 min

Andy Wilson

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

No co k tomuto dílu dodat. Nuda to byla jako vždy, to mi promiňte. Ale musím uznat, že konkrétně v tomto díle jsem si fakt užil ty překrásné kostýmy a kulisy. I celkově atmosféra tohoto filmu byla opravdu zdařilá. Takže 3 hvězdičky jsou zde z mého pohledu zasloužené.(20.11.2009)

Po dlouhé době opět zpracovaná slečna Marplová, která mě vyloženě bavila. Nejlepší díly (ještě ty s Geraldinou) byly stejně ty první - Ohlášená vražda, Vlak z Paddingtonu, Vražda na faře a tak dál... a tahle Smysluplná vražda se jim z pozdějších dílů podobá zatím asi nejvíce. Můžeme hovořit o atmosféře, zábavných postavách i příjemných hercích, což jak víme nemusí být vždy pravidlo.(19.11.2009)

Nudnější než jindy.(17.6.2011)

Velmi přesná adaptace (kromě mírné úpravy rodinných vztahů kvůli přehlednosti). Jen škoda, že Carrie-Louisa možná i díky dabingu působí otravně. Jinak ale nadprůměrná Marplová s vynikajícím hereckým obsazením.(19.7.2013)

A mi se to líbilo! A konečně jsem si jakžtakž zvykla na novou slečnu M. Atmosféra byla přesná, výstižná, tak si představuju dusno a temno a zlověstno každého díla marplovského cyklu, postavy mi vyloženě sedly a parádně jsem si to užila!(26.12.2009)