X-Men: Deadpool

X-Men Origins: Deadpool

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

My Little Pony: The Love Story Movie... Není to ani zpola tak podvratné a punkové jako Kick-Ass. A to až do té míry, kdy na to jak moc se to snaží všem těm komiksovým blockbusterům a hollywoodské mašinérii ukázat zdvižený prostředníček, tak je to ze strany tvůrců vlastně až překvapivě připosraná sázka na jistotu hrající dle stejných pravidel (přisprostlý krvavý eRkový kabátek na tom nic nemění), protože Deadpool není nic jiného než zcela standardně vystavěný komiksový origin. Jenže zdaleka ten nejlépe vystavěný komiksový origin za poslední roky, který funguje jak ve vážné rovině cesty za pomstou, tak oproti všem předpokladům i v romantické linii, která není pouze nutným zlem. A to že to je celé zaobalené do meta uvědomělého, neustále na diváka pomrkávajícího, čtvrtou stěnu bořícího a nahláškovaného hávu vymáchaného v potocích krve je jen chutná třešinka na dortu. Ano, je tu i větší než malé množství infantilních a pubertálních "prcičkovských" frků na jedno brdo, které se rychle přejí, jenže tady je v každé minutě stopáže tolik "humorů" (nebo aspoň pokusů o něj), že se v té tsunami i ty slabší prostě ztratí. Akorát bych pro příště ocenil něco více hodného Deadpoola. Třeba jeho osobní pifku na vrcholné manažery Marvelu či něco podobně střeleně meta a utrženého ze řetězů.(16.2.2016)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $361,199,435Tržby Celosvetovo $760,297,441Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ a máme tu prekvapenie roka 2016, Ryan Reynolds z tuctových "drevených" úloh sa konečne poriadne našiel a žiary vo svojej životnej úlohe a ponúka bohatú paletu hlášok v sprievode z bláznivou akciou, dejovo jednoduché ale maximálne účelové, dravé a správne drsné, miestami priam excelentná zábavnosť, maškrta ktorá dala značke Marvel nový lesk /videl v kine: 100%/(14.2.2016)

Otázku zda-li se Smrtící bazén opravdu tolik povedl jak hlásá hodnocení jsem si už konečně zodpověděl a to jak jinak než přímo návštěvou nejbližšího Cinestaru. Ano, Deadpool je výbornej. Superhrdinské filmy se dostaly do slepé uličky stejně jako Star Treky a podobné záležitosti. Vždycky a všude se prakticky řeší záchrana světa a přitom stačilo rozehrát daleko menší zápletku a hlavně přidat neskutečnou porci humoru. Ryana Reynoldse jak zrovna moc nemusím, tak tady skutečně zaválel. Zajímavý je rozhodně i záporák. A ústřední kočka je fakt kočka. Zkrátka od úvodních titulků se rozjede nadsázka, která vymete zatuchlé kouty popcornové zábavy a nastaví nová pravidla. Nebudu zmiňovat že kdysi už něco podobného předvedl Matthew Vaughn a taky z toho byli všichni na větvi. Potom zaválel s parodií na Jamese Bonda a zase se to všem líbilo. Jde prostě o to mít nápady a dát do projektu obrovskou dávku srdce. Nepodcenit délku přípravy a výsledek se dostaví. A to takový že vznikne po delší době zase zábavný film, který si divák s chutí pustí kdykoliv znovu. 100%(4.3.2016)

Nečakane drsné, sprosté a podarene vtipné. Marvel sa uberá dobrým smerom, pretože vie, že sa už po x krát nesmie sám seba brať smrteľne vážne - a to je dobre. 85% | CineStar Anděl Praha, 13.2.2016 |(14.2.2016)

Nacákal jsem si u toho do kalhot. 95 procent s malíčkem v nose. 3x jsem zaspal. 29.000x se zasmál. 6x prdnul. 1x ruka kámoše na mém stehně. Zažil jsem u toho veškeré stavy, které potřebuji ke spokojenosti.(10.2.2016)