X-Men: Deadpool

X-Men Origins: Deadpool

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

Za mě trochu rozpačité pocity. Po stránce humoru a zábavy Deadpool splňuje přesně to, co slíbil, ale akční stránka je bohužel průměrná a příliš se ji nedočkáme. Nejen, že jde místy dost vidět slabší rozpočet, ale kamera je tak chaotická, že si nováček Miller může podat ruce s Megatonem. Rychlý střih zkrátka kazí dojem a je tak špatný, že člověk pořádně ani nezaznamená krev,což já pokládám za velké mínus. ( Trailer sestříhaný čistě/ film špatně). Záporák je průměrný, ale to je u Marvelu klasika. Lehce mne iritovala i častá retrospekce. Chvála patří svůdné Moreně Baccarin a spousta narážek na všemožné filmy ať se jedná o frančízu X-menu, tak padne slovo i o Taken či Bladeovi. Potěší i stylové úvodní titulky a nebvyklá potitulková scéna:) Nevím zda jsem nebyl správně naladěný, ale necítil jsem to správné vzrůšo a adrenalin, jaké u podobných filmů obvykle zažívám, proto tedy dám Deadpoolu ještě jednu šanci. Do kina se tedy vyplatí vyrazit, ale kdo zhlédl trailer více než 2x, příliš věcí ve filmu Vás nepřekvapí. Něco nad 70%(11.2.2016)

Hned na úvod musím říct, že jsem mírně zklamaný, nebo, lépe řečeno, nejsem až tak nadšený, jak jsem doufal, že budu. Velmi mě mrzí především absence nějakého širšího dějového rámce (film je skutečně pouze strohá origin story, jemně okořeněná nelineárním vyprávěním, kde ohromnou část děje zabírá jedna lapálie na dálnici), oproti očekáváním výrazně menší počet akce a na můj vkus vlastně i docela dost velké rozčačování z toho, že na každou scénu, která je čistě prdel (a že jich je míň, než bych čekal) připadá scéna, která není prdel ale vůbec (a že jich je nepříjemně mnoho). Vypíchnout naopak musím precizní scénář, plný narážek, referencí, easter egů a samozřejmě prolomení 16 stěny, naprosto skvělý střih a technické řešení akce jako takové (především prvních cca dvacet minut filmu je jako z jiného světa, zbytek filmu se jim bohužel nezvládne ani přiblížit) a samozřejmě Reynoldse, který si tady plní vlhké sny jako na běžícím pásu. Jo a Morena Baccarin je HOT HOT HOT SEXY SHIT FUCK MOC SEXY(13.2.2016)

Deadpool si vybral ideální čas, kdy se komiksové filmy ocitají na vrcholu a takřka dokonale zparodoval vše, s čím se v těchto filmech potýkáme. Hlavní postava je postpubertální machr v tom nejlepším slova smyslu, některé hlášky jsou zlato. Vůbec nevadí, že děj je vlastně nic moc a okolnosti filmového světa nejsou vysvětleny, prostě sledujete cool postavy a královsky se bavíte. 8/10(20.2.2016)

Nacákal jsem si u toho do kalhot. 95 procent s malíčkem v nose. 3x jsem zaspal. 29.000x se zasmál. 6x prdnul. 1x ruka kámoše na mém stehně. Zažil jsem u toho veškeré stavy, které potřebuji ke spokojenosti.(10.2.2016)

Komiksovky z produkcie Marvelu považujem prakticky za dno kinematografie a z toho množstva ich produkcie dám šancu tak jednému za pár rokov, ale na Deadpool som bol dosť zvedavý, predsa len eRkový rating, zbytočne neprehnaný rozpočet a fakt, že sa jednalo o vysnený projekt tvorcov napovedali, že sa nebude jednať o štandardnú žánrovku, ale aj tak o výraznejšej spokojnosti nemôže byť ani reči. Po stránke príbehu nie je vôbec o čo stáť, toto je len čistokrvné naplnenie žánrovej šablóny, aké tu bolo už nespočetnekrát, ale aspoň musím uznať, že to nebolo zbytočne natiahnuté a tempo mi prišlo nadmieru svižné, takže som aspoň nemal väčší problém na to pozerať. Ale z filmu cítiť, že prioritou aj tak nebolo prísť s netradičnou zápletkou, ale postaviť ho na humore, no tu to tvorcovia už poriadne prehnali. S takou neskutočnou kadenciou hlášok, narážok a odkazov som sa pravdepodobne ešte nestretol, tu je takmer každá veta nejaká hláška, lenže čo z toho, keď za niečo stojí len úplné minimum. Málokedy tak moc platí, že menej je niekedy viac, tu mi ten humor za každú cenu prišiel až príliš samoúčelný a keby bol aspoň pestrejší, toto bolo viditeľne primárne určené teenagerom. A tak osobne ma síce pobavili asi dve hlášky a ocenil som aj pár popkultúrnych odkazov, ale to je pri ich množstve riadne málo. Čo sa týka akcie, je jej tu až prekvapivo málo, čo ale pri rozpočte zase tak moc neprekvapí, akčnejší je úvod a záver a medzi tým sa nájde len pár nevýrazných maličkostí. Technicky je očakávane kvalitne zvládnutá a napríklad úvodná cestná naháňačka miestami až brala dych, takto dobrú naháňačku by som od Marvelu skutočne nečakal, ale zvyšok ma už moc nebavil a hlavne tie komiksové súboje sú už za mojou hranicou znesiteľnosti. Erkový rating sa síce postaral o nejakú tú krv, ale inak je tu evidentne hlavne kvôli tým vulgarizmom, akcia nie je tak moc drsná a bez tej krvi by sa obišla. Obsadenie za moc nestojí, Ryan Reynolds nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov, jeho partnerka mi prišla nesympatická a väčšina vedľajších postáv je zase úplne priemerná, ale aspoň Ed Skrein ako hlavný záporák tu má celkom charizmu a ako jediný ma tu aj trochu zaujímal. A technicky je to bez problémov, kvalitne odvedený blockbuster. Takže na pomery Marvelu je Deadpool rozhodne nadpriemer, dalo sa na to pozerať, ale inak žiadny zázrak, ktorý napríklad na taký Kick-Ass, ktorý na prvý pohľad pripomína najviac ani zďaleka nemá. Keby sa tvorcovia prestali snažiť byť za každú cenu vtipný, čo sa im aj tak moc nedarilo a viac popracovali na ostatných zložkách, dopadlo by to určite lepšie. 60%(29.2.2016)