X-Men: Deadpool

X-Men Origins: Deadpool

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

Nějak jsem nepochopil, jestli byla ta jeho roští původním povoláním vážně kurva, nebo jen slušné děvče, co si zašlo na pindakoládu do báru nájemných mordýřů, ale to kálí komisař Rex. Často něco nepochopím. Jsem ideální volič. Od momentu, kdy je Rejnolds ded a zbylo z něj sotva půl se film posouvá do pěkné roviny, ve které občas i polechtá nepolíbené příro politické korektnosti.(8.6.2016)

OK, oprava: TOHLE, nikoli Ant-Man, je vším, co Strážci galaxie slibovali a čím ani omylem nebyli. Konečně lovestory, s kterou se můžu stoprocentně ztotožnit.(16.2.2016)

Zívačka. Možná to má koule, ale určitě to nemá srdíčko.(13.2.2016)

Je to fajn a v jádru strašně sympatické, takže tomu ve výsledku nelze nepřát úspěch. ALE! Deadpool vždycky stavěl na tom, že jediným opravdovým stropem je představivost jeho tvůrců. Proto jsou komiksy tak utržené ze řetězu, ďábelsky rychlé a dokáží pohltit a bavit každým panelem. Problém Deadpoola ve filmu je logicky v tom, že tady se představivost tvůrců svazovala nízkým rozpočtem a na výsledném tvaru je to bohužel hrozně vidět. Dvě velké akční scény, z toho jedna roztažená vlastně na polovinu filmu prostřiháváním na flashbacky, které nikoho nezajímají a ani nebudují plnotučný příběh. Vše je hrozně obvious, bez zvratů, a tak zbývá jen nabuzený Reynolds, který bude s maskou vždycky zábavnější než bez ní. ALE! Je to opravdu strašně sympatické a když se šlape naplno, těžko tomu cokoli vyčítat. Obzvlášť když se slabiny nebojí autoři přiznat a házet je za hlavu. Příště (obzvlášť vzhledem k příslibu po titulcích) už to ale chce těch 100 míčů v budgetu. Pokud jsme si kvůli plnohodnotnému superior sequelu museli projít obstojným, výchozímu materiálu věrným prvním kolem bez překvapení, pak asi budiž a jen houšť!(11.2.2016)

Nečakane drsné, sprosté a podarene vtipné. Marvel sa uberá dobrým smerom, pretože vie, že sa už po x krát nesmie sám seba brať smrteľne vážne - a to je dobre. 85% | CineStar Anděl Praha, 13.2.2016 |(14.2.2016)