X-Men: Deadpool

(neoficiální název)
  • Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

Když už comics, tak něco takového. Drsného, vtipného, eRkového, oprsklého, cynického. Čas od času se osmělí někdo, kdo příjemně překvapí. Vesměs někdo neznámý. A já tahle dospělejší ražení můžu. Tvůrci si tak utahují ze sebe, ze žánru i z lecčeho dalšího. A na diváka neustále pomrkávají. Ukecaný antihrdina Deadpool by se měl jmenovat spíš Deadcool. Je úplně jiný než jeho dušínový kolegové ze studia. Doma má sexy kost, je žoldák a má rakovinu v pokročilém stadiu. Proto u něj vyhrál speciální program, který mu dává jakous takous naději. Jenže se něco pokálí a z našeho hrdiny se stává „avokádo, které mělo sex se starším avokádem“. Mladší brácha Freddyho Kruegera se hodlá pomstít. A dostat se znovu do kalhotek své milé, kterou před „zákrokem“ opustil. Energický Ryan Reynolds (konečně se tenhle kořen trefil) a debutující režisér Tim Miller si dělají, co chtějí. Drží se předlohy, volí nechronologického vyprávění, ale jsou dynamičtí a mají solidní tempo (jen tedy závěr lehce drhne). I při romantických chvílích jsou suverénní, při střílení si z diváka a postav ještě víc (romantické sbližování těch dvou začíná výčtem toho, jak kruté měli dětství). Herci si své role užívají, ač to prso Giny Carano ukázat mohli, režisér snímku se v úvodních titulcích představuje jako přeceněný blb, přitom má otěže pevně v rukou, dokonale zvládá hravou zkratku, nešetří se strefováním do jiných filmů (osobně mi nejvíc sedlo asi 127 hodin) nebo hereckých kolegů (tady zase vede asi Liam Neeson). Deadpool splnil, co si předsevzal, nebojme se toho ani příště!!(20.3.2016)

Zívačka. Možná to má koule, ale určitě to nemá srdíčko.(13.2.2016)

Najzábavnejšia komiksovka od prvého Kick-Ass. Navyše tá štruktúra rozprávania príbehu je scenáristický skvost.(16.2.2016)

Očekávání naplněna. Deadpool je snovým projektem několika lidí a je to na něm zatraceně vidět, comicsová revoluce se nicméně nekoná. Vervu, se kterou v kinech řádil Kick-Ass nebo Kingsmani, tady bohužel nenajdete. Stejně tak nedojde na nějaké zásadní překvapení, rozhodně to ale neznamená, že by hrozila nuda. Naopak, Deadpool obdivuhodně funguje hlavně tam, kde byste to možná nečekali, jedná se totiž o vydařenou romanci, kterou neskutečně táhne Morena Baccarin. Právě díky ní film nemá moc hluchých míst a šlape i skrz slabší pokusy o humor. A jelikož má snaživý Reynolds kam (respektive za kým) směřovat, nemusí se jen potácet mezi uštěpačnými poznámkami a překvapivě dobrými akčními scénami. Takže jo, občas to skřípe a příběhově se jede podle učebnice, pořád je tu ale dost tref na to, abyste se v kině bavili. A to už od vynikajících úvodních titulků! (7/10)(9.2.2016)

Může být nějaký film zábavný de facto jen kvůli skvělému a zvlčilému humoru, skvělé akci a.... A moment, co bych vlastně chtěl od eRkové parafráze na komiksové blockbustery víc? Deadpool je boží i v komiksech, tady je skvělý a neskutečně doufám, že se jeho cameo objeví v některém z vážně laděných x-manovských filmů. A teď bych měl v tomhle komentáři psát o tom, co všechno se mi líbilo, čemu jsem se zavile potlemoval a kde by se hodilo dosadit Vesmírnou vydra chapadlama... Ale nechce se mi, bylo by to zbytečné a tak vůbec.(28.2.2016)

• - Ve filmu je celkem mezi 800 a 900 trikovými záběry, což je přibližně polovina toho, kolik potřeboval například Batman v Superman (2016). (Hepy13)

• - Spoiler: Vďaka kráteniu rozpočtu si Deadpool (Ryan Reynolds) pred poslednou a hlavnou akčnou scénou vo filme zabudne strelné zbrane v taxíku a musí sa zaobísť bez nich. (filip289)

• - Při focení selfie, který si Wade (Ryan Reynolds) a Vanesa (Morena Baccarin) fotí, se pár tváří a vypadá jinak než na vyfocené fotce, která se později ve filmu ukáže. (Maulincio)