X-Men: Deadpool

X-Men Origins: Deadpool

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

Najsviežejší komiksový závan dekády. Drzo ale sebavedomo kráčajúci proti zabehnutým bezpečným cestičkám Marvelu, chytro a so znalosťou univerza svojho pôvodu, neberúc sa vážne a pritom s prehľadom schovávajúc do vačku všetko, čo sa vážne berie. Úprimne, s premyslene zostrihanou (!) a precítenou dramatickou linkou, prvotriednymi hláškami, skvelou a prehľadnou akciou. A bez otravných digitálnych hovadín. Komiksovka za menej pežazí, ale s o to väčším srdcom od jej stvoriteľov. Možno časom zvýšim na 5*, s druhým zhliadnutím nadšenie rastie.(9.8.2016)

Titulním hrdinou na plakátech inzerovanou lásku jsem pocítil 15. 2. 2016. A to v rámci fligny, kterou na mne sehrála má drahá choť ve stylu "původní plán padá, ale už máme domluvené hlídání, tak jsem aspoň vybrala kino, z práce doraž do Cinestaru, jdeme na Padesátku"... v tu chvíli bych se samozřejmě nejradši rozvedl od stolu, od lože, a kdyby to šlo (jako že krom společného oddlužení manželů to nejde), tak i od spisu;) O několik hodin později (když mě samozřejmě nechala vydusit do poslední minuty, a až těsně před zatměním v sále) mi řekla, že místo kokotkoviny se budu moct dívat na bezuzdný pubertální comicsový nářez v poctivém erkovém dizajnu:) A můžu vám říct, že i když jsem tak nějak filmového Deadpoola hlavně skrz trailery registroval, tak že to bude až takhle nekorektní, nedospělé a plné starého dobrého ultranásilí, podaného jako děsná kůlna, to jsem nečekal:) Ryan Reynolds dokazuje, že jeho filmová kariéra asi taky kdysi dostala nějaký mutantí boost, protože přece jenom, vzpomeňte třeba na Bladea III nebo na Zeleného Lampáša... a světe div se, on nejenom, že to rozchodil, ale dokonce rozběhal, a na olympiádě získal zlatou medaili. Ačkoliv rudá by mu asi seděla lépe. Řekněme si to na rovinu, sice jsem se v některých momentech až styděl za to, že mi smíchy tečou slzy, ale nic to nemění na tom, že tenhle naprosto neseriózní a v zásadě jasně prvoplánový pokus vyventilovat nahromaděnou páru politické i jiné rodinnězábavné korektnosti, kterou nás doteď marvelácká vlna (čest výjimkám) zalévala, mě bavil jako už dlouho nic. Takže i když poměr povedenějších a naprosto zbytečných honibrckých vtipů, stejně jako počet záběrů až dětinsky podávaného sexuálního života Wadea Wilsona a Orijské megalomanky Adriy, mi přišly nezvládnuté, stejně se nemůžu donutit jít pod 80%. Se seriózními pokusy o temný (nebo aspoň temnější) comics to samozřejmě nemá nic společného, a chybí tu libové herecké výkony a stylovost Kingsmanů, ale čas od času je takový film přesně to, co potřebuju - a tvůrcům ze srdce přeju každičký vydělaný dolar:)(11.3.2016)

„ZASRANEJ MUTANT!…“ /// Hláškující magor, kterýho prostě musím mít rád, páč je tvrdej (všude) a není to hrdina. Navíc je zase od dob Joe Hallenbeckas někým v akčním světě prdel! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přesvědčím se, že nezáleží na obličeji, ale na tom, kdo si na něj sedne. 2.) Rád paroduju. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ *(4.5.2016)

Deadpool si vybral ideální čas, kdy se komiksové filmy ocitají na vrcholu a takřka dokonale zparodoval vše, s čím se v těchto filmech potýkáme. Hlavní postava je postpubertální machr v tom nejlepším slova smyslu, některé hlášky jsou zlato. Vůbec nevadí, že děj je vlastně nic moc a okolnosti filmového světa nejsou vysvětleny, prostě sledujete cool postavy a královsky se bavíte. 8/10(20.2.2016)

Sooperméďa. A přesně v souladu s názvem. Poolka filmu je opravdu mrtvá. To jsou ty momenty, kdy se metrosexooální narcis Gájen Gejnolds prochází po přehlídkovém moloo a snaží se vám oorpootně a za každou cenu narvat nagelovanou rookojeť katany mezi poolky. Tehdy dostáváte kýčovitou, místy až debilně felální trapárnoo pro retardy, kombinovanou s dost soochým až noodným dějem a zbytečně sympatickým záporákem. Ale pokood jste třeba nesmírně seriózně beroucí se, sebestředný, slizký, plešatějící emoteplouš jménem Robert, určitě si i tak SMÍCHY naprskáte flitry do popkornoo a samým vzroošením rozmažete řasenkoo. Naštěstí je tu ale ta druhá poolka, a ta je opravdoo výživná! To jsou ty momenty, kdy se Gájen nasouká do pro něj příhodného červeného latexoo a stane se z něj cynický hláškoojící zmrd, který to všem těm otylým čtenářoom omalovánek napálí bez servítkoo přímo do xichtoo. Tehdy dostáváte koolantní a krvavou akcičkoo, napěchovanou brootálními bonbonmoty, trefným popkooltoorním laškováním, ponižováním Xmenů a děláním kokota z Volverína. Škoda jen, že toohle ooroveň neoodrželi celých sto minut, ale jinak po Kikásu a Strážcích galaxie třetí vlaštovka, která ukazooje, že když se leporela pro dyslektiky přestanou brát mentorsky a vážně a necílí na dvanáctileté mentální mootanty či morálně neposqrněné šosácké zroody, moože z toho být solidní taškařice. A moc rád bych v boodoucnu viděl homixový krosouvr Deadpool vs. Kapitán Homokokot: Oosvit oplzlosti.(20.2.2016)