X-Men: Deadpool

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

• JFL

"I'm too old for this shit." Filmový, ale stejně tak i komiksový "Deadpool" je vítezstvím marketingu a korporátní mašinérie, které se vydává za třeskutě frajerské, nekonformní a rebelantské dílo outsiderů. Nemalou zásluhu na tom má dlouholeté živení mýtu ratingové kategorie R (v případě komiksů M) jako domnělé značky radikálnosti a necenzurovanosti. Vážně je měřítkem kvality, jestli se ve filmu řekne pár sprosťáren a ukážou nějaké kapky krve? Fakt, že "Deadpool" se stal velkým kasovním trhákem stvrzuje leda tak uniformitu mainstreamu nového tisíciletí. V osmdesátkách či devadesátkách by byl jen jedním z desítek filmů s hubatými hláškami a pár akčními scénami, které se každý měsíc předháněly o pozornost teenagerů a dětí na pultech videopůjčoven.(19.1.2017)

• Radek99

Fantozzi od Marvelu.(11.2.2016)

Otázku zda-li se Smrtící bazén opravdu tolik povedl jak hlásá hodnocení jsem si už konečně zodpověděl a to jak jinak než přímo návštěvou nejbližšího Cinestaru. Ano, Deadpool je výbornej. Superhrdinské filmy se dostaly do slepé uličky stejně jako Star Treky a podobné záležitosti. Vždycky a všude se prakticky řeší záchrana světa a přitom stačilo rozehrát daleko menší zápletku a hlavně přidat neskutečnou porci humoru. Ryana Reynoldse jak zrovna moc nemusím, tak tady skutečně zaválel. Zajímavý je rozhodně i záporák. A ústřední kočka je fakt kočka. Zkrátka od úvodních titulků se rozjede nadsázka, která vymete zatuchlé kouty popcornové zábavy a nastaví nová pravidla. Nebudu zmiňovat že kdysi už něco podobného předvedl Matthew Vaughn a taky z toho byli všichni na větvi. Potom zaválel s parodií na Jamese Bonda a zase se to všem líbilo. Jde prostě o to mít nápady a dát do projektu obrovskou dávku srdce. Nepodcenit délku přípravy a výsledek se dostaví. A to takový že vznikne po delší době zase zábavný film, který si divák s chutí pustí kdykoliv znovu. 100%(4.3.2016)

Komiksovky z produkcie Marvelu považujem prakticky za dno kinematografie a z toho množstva ich produkcie dám šancu tak jednému za pár rokov, ale na Deadpool som bol dosť zvedavý, predsa len eRkový rating, zbytočne neprehnaný rozpočet a fakt, že sa jednalo o vysnený projekt tvorcov napovedali, že sa nebude jednať o štandardnú žánrovku, ale aj tak o výraznejšej spokojnosti nemôže byť ani reči. Po stránke príbehu nie je vôbec o čo stáť, toto je len čistokrvné naplnenie žánrovej šablóny, aké tu bolo už nespočetnekrát, ale aspoň musím uznať, že to nebolo zbytočne natiahnuté a tempo mi prišlo nadmieru svižné, takže som aspoň nemal väčší problém na to pozerať. Ale z filmu cítiť, že prioritou aj tak nebolo prísť s netradičnou zápletkou, ale postaviť ho na humore, no tu to tvorcovia už poriadne prehnali. S takou neskutočnou kadenciou hlášok, narážok a odkazov som sa pravdepodobne ešte nestretol, tu je takmer každá veta nejaká hláška, lenže čo z toho, keď za niečo stojí len úplné minimum. Málokedy tak moc platí, že menej je niekedy viac, tu mi ten humor za každú cenu prišiel až príliš samoúčelný a keby bol aspoň pestrejší, toto bolo viditeľne primárne určené teenagerom. A tak osobne ma síce pobavili asi dve hlášky a ocenil som aj pár popkultúrnych odkazov, ale to je pri ich množstve riadne málo. Čo sa týka akcie, je jej tu až prekvapivo málo, čo ale pri rozpočte zase tak moc neprekvapí, akčnejší je úvod a záver a medzi tým sa nájde len pár nevýrazných maličkostí. Technicky je očakávane kvalitne zvládnutá a napríklad úvodná cestná naháňačka miestami až brala dych, takto dobrú naháňačku by som od Marvelu skutočne nečakal, ale zvyšok ma už moc nebavil a hlavne tie komiksové súboje sú už za mojou hranicou znesiteľnosti. Erkový rating sa síce postaral o nejakú tú krv, ale inak je tu evidentne hlavne kvôli tým vulgarizmom, akcia nie je tak moc drsná a bez tej krvi by sa obišla. Obsadenie za moc nestojí, Ryan Reynolds nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov, jeho partnerka mi prišla nesympatická a väčšina vedľajších postáv je zase úplne priemerná, ale aspoň Ed Skrein ako hlavný záporák tu má celkom charizmu a ako jediný ma tu aj trochu zaujímal. A technicky je to bez problémov, kvalitne odvedený blockbuster. Takže na pomery Marvelu je Deadpool rozhodne nadpriemer, dalo sa na to pozerať, ale inak žiadny zázrak, ktorý napríklad na taký Kick-Ass, ktorý na prvý pohľad pripomína najviac ani zďaleka nemá. Keby sa tvorcovia prestali snažiť byť za každú cenu vtipný, čo sa im aj tak moc nedarilo a viac popracovali na ostatných zložkách, dopadlo by to určite lepšie. 60%(29.2.2016)

Deadpool si vybral ideální čas, kdy se komiksové filmy ocitají na vrcholu a takřka dokonale zparodoval vše, s čím se v těchto filmech potýkáme. Hlavní postava je postpubertální machr v tom nejlepším slova smyslu, některé hlášky jsou zlato. Vůbec nevadí, že děj je vlastně nic moc a okolnosti filmového světa nejsou vysvětleny, prostě sledujete cool postavy a královsky se bavíte. 8/10(20.2.2016)

• - Ryan Reynolds řekl, že Deadpool je poslední komiksová postava, kterou ztvární, ale zároveň se nebrání natočení dalších dílů či camea. (Maulincio)

• - Nápis: "S velkou silou, přichází velká nezodpovědnost" odkazuje na slavnou větu ze Spidermana: "S velkou silou, přichází velká zodpovědnost". Kvůli podobnost se Spiermanem bývá Deadpool nazýván jSpidermanem na cracku. (Maulincio)

• - Ke konci, kdy Vanessa (Morena Baccarin) sundávala Deadpoolovi (Ryan Reynolds) jeho červenou masku, měl Deadpool na obličeji ještě přicvaknutou nakreslenou tvář. Po odtržení tohoto papíru s tváří zůstala Deadpoolovi na bradě připínací sponka, která visela na jednom konci. V dalším záběru však sponka visela na obou koncích. V posledním záběru pak opět jen na jednom. (Norfice)