X-Men: Deadpool

X-Men Origins: Deadpool

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

Deadpool měl skvělou kampaň a dodal přísliby, které se daří naplnit jen na základní úrovni. Můžeme si říct, že ten film dodává to, co slíbil, dodává to ale způsobem šetřivé hospodyňky, která lakonicky kupuje suroviny na skromnou večeři a nepřihodí do košíku ani o žvejkačku navíc. Deadpool působí mechanicky, chtěně a ani na chvilku živelně. Dějově jde o dvacetiminutový kraťas proložený hodinou a čtvrt flashbacků, co budují rutinní romantický příběh, který se překvapivě bere smrtelně vážně. A na něj jsou navěšena povinná boření čtvrté zdi. Nekonečně dlouhé build-upy na vtipy, které čekáme od první vteřiny ať už kvůli odhadnutelnosti, nebo že vlastně byly všechny v trailerech, jsou sice třešinka na dortu, ten dort ale není kdovíjak skvělý a zbývá otázka, jestli si ho má smysl objednávat právě jen kvůli té třešince, která sama o sobě taky nenavodí zrovna extázi. Deadpool za mě prošel, ale s těma nejodřenějšíma ušima.(9.2.2016)

Zívačka. Možná to má koule, ale určitě to nemá srdíčko.(13.2.2016)

Když už comics, tak něco takového. Drsného, vtipného, eRkového, oprsklého, cynického. Čas od času se osmělí někdo, kdo příjemně překvapí. Vesměs někdo neznámý. A já tahle dospělejší ražení můžu. Tvůrci si tak utahují ze sebe, ze žánru i z lecčeho dalšího. A na diváka neustále pomrkávají. Ukecaný antihrdina Deadpool by se měl jmenovat spíš Deadcool. Je úplně jiný než jeho dušínový kolegové ze studia. Doma má sexy kost, je žoldák a má rakovinu v pokročilém stadiu. Proto u něj vyhrál speciální program, který mu dává jakous takous naději. Jenže se něco pokálí a z našeho hrdiny se stává „avokádo, které mělo sex se starším avokádem“. Mladší brácha Freddyho Kruegera se hodlá pomstít. A dostat se znovu do kalhotek své milé, kterou před „zákrokem“ opustil. Energický Ryan Reynolds (konečně se tenhle kořen trefil) a debutující režisér Tim Miller si dělají, co chtějí. Drží se předlohy, volí nechronologického vyprávění, ale jsou dynamičtí a mají solidní tempo (jen tedy závěr lehce drhne). I při romantických chvílích jsou suverénní, při střílení si z diváka a postav ještě víc (romantické sbližování těch dvou začíná výčtem toho, jak kruté měli dětství). Herci si své role užívají, ač to prso Giny Carano ukázat mohli, režisér snímku se v úvodních titulcích představuje jako přeceněný blb, přitom má otěže pevně v rukou, dokonale zvládá hravou zkratku, nešetří se strefováním do jiných filmů (osobně mi nejvíc sedlo asi 127 hodin) nebo hereckých kolegů (tady zase vede asi Liam Neeson). Deadpool splnil, co si předsevzal, nebojme se toho ani příště!!(20.3.2016)

Neříkám, že mi hláškovací postava Deadpoola nebo ksicht Ryana Reynoldse sedl úplně dokonale, ani že mi všech 1000 vtípků přišlo vtipných, ale tohle je v době kdy se masy hrnou do kin na plochý, nenápaditý, okoukaný, najisto výdělečný akční mrdky, nenatočíš pomalu nic drzýho a nekřesťanskýho za pořádný prachy, komiksovej boom kolikrát už sakra nudí... tak tohle je prostě skvělá kapka živý vody. A já mám velkou radost, že to zválcuje pokladny kin po celý planetě (s výjimkou tam kde to neprojde přes cenzuru), protože to je jednoznačnej signál, že chceme točit i filmy pro dospělý, jazykem co nás mluví většina a s ujetym humorem, co má kurva beztak tolik z vás. Jo, chceme i NEKOREKTNÍ filmy pro lidi co nejsou nudný upjatý píči.(17.2.2016)

• Arbiter

Chápu dobře, že se to celý odehrálo, protože týpek s ADHD psychicky neunesl, že vypadá jako John Malkovich..?(5.5.2016)