X-Men: Deadpool

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

• Hunt

50%, dobré hlášky, efekty nebyly špatné, zároveň zbytečně drastické a místy hloupé.(18.6.2016)

Zívačka. Možná to má koule, ale určitě to nemá srdíčko.(13.2.2016)

Najzábavnejšia komiksovka od prvého Kick-Ass. Navyše tá štruktúra rozprávania príbehu je scenáristický skvost.(16.2.2016)

Wade nekecal, je to love story. Naštěstí. Jako střelená komedie/parodie se totiž Deadpool dobrovolně shazuje desítkami popkulturních narážek, kvůli kterým mu na několika místech hrozí, že se stane jen instantní rychlokvaškou. Pokaždé ale včas utáhne závity, humor úspěšně zabalancuje na hraně nejtriviálnější prepubertální rozjívenosti a všechno je zase fajn. Bez kouzelné Moreny by to ale nešlo. První opravdové odtržení od seriálových světů jí svědčí přímo náramně a zatímco všichni se při nečekaně obřím finančním úspěchu červeného šílence klaní hlavně Reynoldsovi, já tenhle úspěch přeju zejména jí.(16.2.2016)

Skvělá, nekorektní, zábavná psina, která si bere na paškál komiksové filmy. Ryan Reynolds konečně v roli (rozbředlého avokáda) na tělo hláškuje o 106, no a Morena Baccarin je sexuální bohyně co bude plnit pokojíčky (a harddisky) mnoha malých (a velkých) kluků. Bourání čtvrté stěny funguje mnohem lépe než jsem čekal. Příběhově jde o romantickou klasiku, která nestojí jen na píchání jak se zprvu zdá, ale má to správné nesuperhrdinské srdíčko. Je to infantilní, dětské a ujeté. Moje značka. Bezvadné titulky a vnazení na druhý díl funguje na výbornou.(16.2.2016)

• - Finální souboj se odehrává na letadlové lodi S.H.I.E.L.D., Helicarrier, kterou jsme mohli vidět ve filmech Avengers (2012), Captain America: Návrat prvního Avengera (2014) nebo v seriálu Agenti S.H.I.E.L.D (od r. 2013).
    (Butcher of Blaviken)

• - Při focení selfie, který si Wade (Ryan Reynolds) a Vanesa (Morena Baccarin) fotí, se pár tváří a vypadá jinak než na vyfocené fotce, která se později ve filmu ukáže. (Maulincio)

• - Kvůli násilí, nahotě a sprostým slovům se Deadpool nepromítal v Číně. Obvykle se Hollywood s cenzory nějak domluví a připraví pro tamější trh sestříhanou verzi. Tentokrát by prý ale muselo z filmu zmizet tolik materiálu, že by přestal dávat smysl. (Maulincio)