X-Men: Deadpool

(neoficiální název)
  • Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

Najsviežejší komiksový závan dekády. Drzo ale sebavedomo kráčajúci proti zabehnutým bezpečným cestičkám Marvelu, chytro a so znalosťou univerza svojho pôvodu, neberúc sa vážne a pritom s prehľadom schovávajúc do vačku všetko, čo sa vážne berie. Úprimne, s premyslene zostrihanou (!) a precítenou dramatickou linkou, prvotriednymi hláškami, skvelou a prehľadnou akciou. A bez otravných digitálnych hovadín. Komiksovka za menej pežazí, ale s o to väčším srdcom od jej stvoriteľov. Možno časom zvýšim na 5*, s druhým zhliadnutím nadšenie rastie.(9.8.2016)

Když pominu určitou monotematičnost, která je v závěru už únavná, tak mě na tom vlastně nejvíc mrzí to, že je Deadpool jenom dětinský, ale málokdy opravdu chytrý. Prostě bych bral víc malůvek plánujících akci, ale taky víc otázek na téma, zda-li si studio opravdu nemá práv na více mutantů. Dost mi to připomnělo dvojku Kick-Ass. Z deseti prstů zvedám sedmkrát prostředníček.(4.3.2016)

hm, asi stárnu, ale tohle mě moc nechytlo(16.5.2016)

Neříkám, že mi hláškovací postava Deadpoola nebo ksicht Ryana Reynoldse sedl úplně dokonale, ani že mi všech 1000 vtípků přišlo vtipných, ale tohle je v době kdy se masy hrnou do kin na plochý, nenápaditý, okoukaný, najisto výdělečný akční mrdky, nenatočíš pomalu nic drzýho a nekřesťanskýho za pořádný prachy, komiksovej boom kolikrát už sakra nudí... tak tohle je prostě skvělá kapka živý vody. A já mám velkou radost, že to zválcuje pokladny kin po celý planetě (s výjimkou tam kde to neprojde přes cenzuru), protože to je jednoznačnej signál, že chceme točit i filmy pro dospělý, jazykem co nás mluví většina a s ujetym humorem, co má kurva beztak tolik z vás. Jo, chceme i NEKOREKTNÍ filmy pro lidi co nejsou nudný upjatý píči.(17.2.2016)

Nacákal jsem si u toho do kalhot. 95 procent s malíčkem v nose. 3x jsem zaspal. 29.000x se zasmál. 6x prdnul. 1x ruka kámoše na mém stehně. Zažil jsem u toho veškeré stavy, které potřebuji ke spokojenosti.(10.2.2016)

• - Ryan Reynolds na Halloween 2015 vyšel do ulic v kostýmu Deadpoola, vyhlédl si skupinku dětí v X-menovských maskácha a chtěl je rekrutovat do svého týmu. Jedna z otázek, kterou dětem položil, byla například: „Kolika lidem jste už vzali život?". (Maulincio)

• - Finální souboj se odehrává na letadlové lodi S.H.I.E.L.D., Helicarrier, kterou jsme mohli vidět ve filmech Avengers (2012), Captain America: Návrat prvního Avengera (2014) nebo v seriálu Agenti S.H.I.E.L.D (od r. 2013).
    (Butcher of Blaviken)

• - V původním scénáři Deadpoola bylo několik barových scén, ve kterých se postavy vsází o to, kdy a jak zemře zpěvačka Amy Winehouse. Kampaň filmu byla postavená na tom, že Deadpool a tvůrci mají odvahu dělat si srandu ze všeho. (Butcher of Blaviken)