X-Men: Deadpool

(neoficiální název)
  • Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

"Mám rakovinu jen v játrech, plicích, prostatě a mozku. Bez toho se obejdu." Nyní popírám sám sebe, když tvrdím, že Deadpool je přehláškovaný. Já totiž miluju hlášky, ale tady je jich strašně moc a přijde mi hrozně zbytečné, aby Wade reagoval hláškou na každý závan větru v Kambodži. Avšak to je jediná výtka, neboť vše ostatní bylo hrozně zábavné. Zejména Wadeovo soutěžení s Vanessou o to, kdo má podělanější život, mě hodně pobavilo. A taky jsem získal poučení, že mlácení kovového týpka do koulí nedoporučuje pět z pěti chirurgů a jeden opilý stomatolog. Taková informace jednou může mít cenu neporušené kosti.(18.5.2016)

Nacákal jsem si u toho do kalhot. 95 procent s malíčkem v nose. 3x jsem zaspal. 29.000x se zasmál. 6x prdnul. 1x ruka kámoše na mém stehně. Zažil jsem u toho veškeré stavy, které potřebuji ke spokojenosti.(10.2.2016)

Když už comics, tak něco takového. Drsného, vtipného, eRkového, oprsklého, cynického. Čas od času se osmělí někdo, kdo příjemně překvapí. Vesměs někdo neznámý. A já tahle dospělejší ražení můžu. Tvůrci si tak utahují ze sebe, ze žánru i z lecčeho dalšího. A na diváka neustále pomrkávají. Ukecaný antihrdina Deadpool by se měl jmenovat spíš Deadcool. Je úplně jiný než jeho dušínový kolegové ze studia. Doma má sexy kost, je žoldák a má rakovinu v pokročilém stadiu. Proto u něj vyhrál speciální program, který mu dává jakous takous naději. Jenže se něco pokálí a z našeho hrdiny se stává „avokádo, které mělo sex se starším avokádem“. Mladší brácha Freddyho Kruegera se hodlá pomstít. A dostat se znovu do kalhotek své milé, kterou před „zákrokem“ opustil. Energický Ryan Reynolds (konečně se tenhle kořen trefil) a debutující režisér Tim Miller si dělají, co chtějí. Drží se předlohy, volí nechronologického vyprávění, ale jsou dynamičtí a mají solidní tempo (jen tedy závěr lehce drhne). I při romantických chvílích jsou suverénní, při střílení si z diváka a postav ještě víc (romantické sbližování těch dvou začíná výčtem toho, jak kruté měli dětství). Herci si své role užívají, ač to prso Giny Carano ukázat mohli, režisér snímku se v úvodních titulcích představuje jako přeceněný blb, přitom má otěže pevně v rukou, dokonale zvládá hravou zkratku, nešetří se strefováním do jiných filmů (osobně mi nejvíc sedlo asi 127 hodin) nebo hereckých kolegů (tady zase vede asi Liam Neeson). Deadpool splnil, co si předsevzal, nebojme se toho ani příště!!(20.3.2016)

Otázku zda-li se Smrtící bazén opravdu tolik povedl jak hlásá hodnocení jsem si už konečně zodpověděl a to jak jinak než přímo návštěvou nejbližšího Cinestaru. Ano, Deadpool je výbornej. Superhrdinské filmy se dostaly do slepé uličky stejně jako Star Treky a podobné záležitosti. Vždycky a všude se prakticky řeší záchrana světa a přitom stačilo rozehrát daleko menší zápletku a hlavně přidat neskutečnou porci humoru. Ryana Reynoldse jak zrovna moc nemusím, tak tady skutečně zaválel. Zajímavý je rozhodně i záporák. A ústřední kočka je fakt kočka. Zkrátka od úvodních titulků se rozjede nadsázka, která vymete zatuchlé kouty popcornové zábavy a nastaví nová pravidla. Nebudu zmiňovat že kdysi už něco podobného předvedl Matthew Vaughn a taky z toho byli všichni na větvi. Potom zaválel s parodií na Jamese Bonda a zase se to všem líbilo. Jde prostě o to mít nápady a dát do projektu obrovskou dávku srdce. Nepodcenit délku přípravy a výsledek se dostaví. A to takový že vznikne po delší době zase zábavný film, který si divák s chutí pustí kdykoliv znovu. 100%(4.3.2016)

Je to fajn a v jádru strašně sympatické, takže tomu ve výsledku nelze nepřát úspěch. ALE! Deadpool vždycky stavěl na tom, že jediným opravdovým stropem je představivost jeho tvůrců. Proto jsou komiksy tak utržené ze řetězu, ďábelsky rychlé a dokáží pohltit a bavit každým panelem. Problém Deadpoola ve filmu je logicky v tom, že tady se představivost tvůrců svazovala nízkým rozpočtem a na výsledném tvaru je to bohužel hrozně vidět. Dvě velké akční scény, z toho jedna roztažená vlastně na polovinu filmu prostřiháváním na flashbacky, které nikoho nezajímají a ani nebudují plnotučný příběh. Vše je hrozně obvious, bez zvratů, a tak zbývá jen nabuzený Reynolds, který bude s maskou vždycky zábavnější než bez ní. ALE! Je to opravdu strašně sympatické a když se šlape naplno, těžko tomu cokoli vyčítat. Obzvlášť když se slabiny nebojí autoři přiznat a házet je za hlavu. Příště (obzvlášť vzhledem k příslibu po titulcích) už to ale chce těch 100 míčů v budgetu. Pokud jsme si kvůli plnohodnotnému superior sequelu museli projít obstojným, výchozímu materiálu věrným prvním kolem bez překvapení, pak asi budiž a jen houšť!(11.2.2016)

• - Na začátku filmu, když je Wade (Ryan Reynolds) s Vanessou (Morena Baccarin) v bytě, má Wade malou figurku člověka se zašitými ústy a meči v rukou. Je to odkaz na X-Men Origins: Wolverine (2009), kde Wade měl po experimentu přesně tuto podobu. (alouch)

• - Kvůli násilí, nahotě a sprostým slovům se Deadpool nepromítal v Číně. Obvykle se Hollywood s cenzory nějak domluví a připraví pro tamější trh sestříhanou verzi. Tentokrát by prý ale muselo z filmu zmizet tolik materiálu, že by přestal dávat smysl. (Maulincio)

• - Ryan Reynolds (Deadpool) není jediný, kdo se zapletl s komiksovým světem. Morena Baccarin (Vanessa) propůjčila hlas Talia Al-Ghul, jedné z nejrozpolupnějších postav DC Comics. Jednalo se o filmy Batmanův syn (2014) a Batman: Bad Blood (2016). Hlas taktéž propůjčila počítači z budoucnosti v seriálu The Flash (od r. 2014) a své působení v konkurenční komiksové scéně prozatím končí v seriálu Gotham (od r. 2014), kde ztvárnila doktorku Leslie Thompkins. (Veskoslav)