Vražedné horko

• USA The Steam Experiment (více)
všechny plakáty

Šest osob je uvězněno a terorizováno v místních tureckých lázních. Uvěznil je bývalý profesor univerzity, který je násilím drží v extrémně teplém místě, aby dokázal světu, jak destruktivní vliv má oteplování na lidský organismus. Jeden detektiv musí nalézt lázně anebo souhlasit s publikací prací psychologa v novinách. Je to podmínka, kterou si stanovil únosce, než vypustí své objekty pokusů... (LIVINGDEAD)

juta

Špatně natočený a sestříhaný film, který mi chvílema střihy připomínal příšerný Slipstream s Hopkinsem, který nakonec dopadl o něco lépe. Nelíbil se mi výběr postav. Nechybí ani ukázka poprsí, které mě rozčiluje v každém filmu. Chování postav je opět velmi špatné, ale přeci jen člověka aspoň trochu zajímá, jak to dopadne a kdo za tím stojí. ()

kingik

S filmy Vala Kilmera se poslední dobou roztrhl pytel A já s ním absolvoval už jeho třetí nový film. Kilmer dávno sestoupil do nižší ligy, ale i zde kývá na zajímavé a originální scénáře, které mu sice nezajistí nehynoucí slávu, ale mně se Vražedné horko líbilo a už od začátku se v něm něco zajímavého děje. 6 opuštěných lidí dobrovolně podstoupí experiment šíleného schizofrenního vědce (Val Kilmer), zkoumajícího lidskou psychiku, vystavenou extrémní teplotě v parní lázni. Nikdo netuší, že jakmile se za nimi zavřou dveře, nebude z hotelové sauny úniku a začne zoufalý boj o přežití. Šílený vědec tuhle historku vypráví ostřílenému detektivovi, který ho chce mít co nejdříve z krku a příliš jeho výplody choré mysli nebere vážně, protože netuší, kdo před ním sedí a čeho je schopen, když za zdmi ústavu pro choromyslné, z kterého právě zmizel, patřil k pacientům s rozdvojenou osobností. S originálním námětem se film nespokojí a dokonce naťukává problém blížícího se konce světa a s ním spojenou myšlenku na nastalý chaos jako důsledek globálního oteplování. Postavy jsou všechny nečekaně zajímavé, dokonce se film pouští i do studie psychologie jednotlivých postav. Kilmer si svého schizofrenika náležitě užívá a hraje ho s gustem a dobrým protihráčem je mu charismatický Armand Assante v roli sukničkářského detektiva, co má všechno tak trochu na háku. Nemine nás ani zajímavá závěrečná pointa, která nastíní otázku, kdo je vlastně ve filmu největší šílenec a jaké zvrácené vědecké teorie používá. Plusové body si na své konto připsala i lepá Eve Mauro jako jedna účastnic experimentu. Zvláštní pozornost si zaslouží dialogy plné nečekaně vtipných hlášek. Na dabing v tomhle filmu mně nesahejte. Intenzivně sálající horko zkrátka bodlo. ()

sochoking

Nekonečne dlhé, uťahané a vlečúce sa zábery zo sauny plus neakčný a vyžratý Val Kilmer, pekne nahovno kombinácia. A pozor, a ešte ten koniec je bonusový! Tak to naozaj netuším, začo tá 1* . ()

SOLOM.

Tož když už má být v pátek „ten konec světa“, nebylo na škodu si pustit něco podobného. Kilmer se o tom dokonce zmiňuje. Jde o hodně průměrný film, možná podprůměrný – kdy jediné zajímavé momenty máme šanci shlédnout při „chcípání“ v tureckých lázních. Pointa filmu by ještě nebyla tak špatná, kdyby se toho ujal lepší kameraman. Roztřesená a rozostřená kamera ve spojení s nepřehledným střihem – místy se na to nedalo dívat. Podobně mě začaly srát stále se opakující scény s kolotočem. Slabých 50% ()

corpsy

Pár vyslúžilých hviezd, sawovská synopsia a nudné pasáže v saune tvoria ako celok, celkom zbytočnú hovadinu, na ktorú sa ani nemusel plytvať filmový materiál. ()

stration

Hrozná blbost. Chudáci Kilmer, Assante a Roberts. To už jsou na tom všichni tak špatně, že musí hrát v takových kravinách. Nezajímavé, nudné, neskutečně debilní dialogy a pointa žádná. ()

vegetol.mp

Kilmer, Assante a Roberts. Tři moji oblíbení herci v jednom filmu, to přeci nemůže být tak zlé. A taky není. Scénář sice potřebuje trochu práce, ale je to slušně zahrané a hezky natočené. Rozhodně to není film roku, ale fakt nechápu, jak můžou mít kokotiny jako jsou např. Voskové děti, ve kterých také uvidíte A. Assanteho, lepší hodnocení než tohle. ()

Martin741

Slaby podpriemer s Valom Kilmerom, ktory tuna hodne pribral a posobi nekacne. Ono s tou nadvahou ma problem nejeden kedysi akcny hrdina /Segos/, roztrasena kamera mi liezla na nervy : 20 % ()

ecceHOMMO odpad!

Neuveriteľne nudná a bezduchá zlátanina (niečoho, čo nejde ani pomenovať) v ktorej možno vidieť také filmové " legendy" ako Kilmer, Assante, či E. Roberts. Od tohto dajte ruky preč! ()

oveckaoa

Tak tady nevím co si o tom mám teda myslet z filmu šel vymáčknout dobrý horor dobrý thriller dokonce i dobré porno :-) ale drama není zrovna dobrý nápad. Film má dobrý námět ale zpracování je strašné to nemluvím o debilním konci. Od tohoto filmu jsem čekal rozhodně více. ()

PetrPan2

Uvěznit šest polonahých lidí (tři holky a tři chlapi) v sauně, abyste upozornily na globální oteplování, je celkem zajímavý, leč výstřední námět na pornofilm. Dost podprůměrný námět na horor a úplně debilní námět na drama... Bohužel tvůrci snímku Steam Experiment si vybrali třetí možnost a výsledek dopadl dle očekávání :o( Dávám jednu hvězdičku za obnažená ňadra Eve Mauro (jop... mě stačí ke štěstí málo) a jednu hvězdičku za Erica Robertse, který jediný pochopil, že do sauny se v plavkách prostě nechodí a vystačil si s bederní rouškou :o) Nejpodivnější scéna: Když Armant Assante masíruje záda Valu Kilmerovi... chlapci, chlapci... tady někdo chce natočit pokračování Zkrocené hory po dvaceti letech... ()

Šakalík

Už mi začíná být Val Kilmera vážně trochu líto. On to není zase tak špatný herec, ale poslední dobou hraje v takových pí..., že to snad už ani není možné. Vždyť se podívejme jenom na rok 2009 – Hardwired, The Thaw, The Steam Experiment – jedna zhovadilost větší než druhá (hlavně teda Hardwired). The Steam (Chaos) Experiment je neskutečně nudný film absolutně o ničem, přičemž nejhorší jsou pasáže z lázní. Nažloutlé, rozmazané záběry na potící se bandu idiotů, občas dva prolínající se obrazy v jednou, dialogy typu „já chci ven“, případně „všechno je tvoje chyba“ - no děs! Scény mimo lázně vyplňují převážně záběry na Val Kilmera, který dělá to, co umí nejlépe – sedí, mlčí, špulí rty a čumí do blba. Ke konci přihodí alespoň kvalitní tik – no dejme tomu. Ovšem vrcholem je prvotřídně pitomá pointa, která celé veledílo vkusně zakončí. Můj verdikt – škoda elektřiny. ()

Hapretor

Opět jeden z dlouhé řady rádoby originálních thrillerů, který se na začátku může zdát více méně nápaditý, ovšem s přibývajícími minutami ta nápaditost ubývá. Lákadlo bylo vidět zde Val Kilmera, ale byl tady nemastný neslaný. Typický vyvražďovák, kde záleží komu jako prvnímu "rupne v bedně" a závěr posílá vše do kopru, protože jak se snaží být zajímavý je blbě pochopitelný a nudný. Viděno opět mockrát - tentokrát ale z lázní. Tady už nejspíš není co vymyslet nového. Stále čekám! ()