Osadné

Slovensko / Česko, 2009, 63 min

Marko Škop

Marko Škop

Ján Meliš

Ach jo.. to byla legrace. :D Naivita těchto dospělých pánů nezná mezí.(3.5.2011)

Zaujímavý dokument...(4.7.2010)

Projekce v rámci přednášky "Dokumentární tvorba" // 15.10.2009 // Aneb jak to dopadne, když lidé z toho neztracenějšího kousku slovenské republiky jedou do "světa". Prej ze sebe udělali blbce. Kdepak. Ty největší blbce udělali už tak z těch, kteří blbci byli a každý to ví.(15.10.2009)

Zajímavý, zábavný, ale hlavně dost smutný dokument o soudružnosti malé skupinky lidí a zoufalé snaze neztratit se a nesplynout ve velké Evropě. Sice zdlouhavé, ale velice působivé..(4.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $22,000║ Nepomôžem si ale cesta do Bruselu mi vyznie v takého Slovenského Borata(čo prinieslo aspoň úsmevné scény)... , tento dokument by ani nebol zlý, keby bolo poriadne rozumieť 3hlavným protagonistom túžiaci po zmenách čo vlastne hovoria, len málo čo im bolo zrozumiteľne rozumieť, dosť si človek musí domýšľať pri sledovaní filmu, kde išli k tlmočeniu dialógov Anglické titulky a kde nárečie Slovenských obyvateľov na cípe Východného územia je prevažne Rusínske. Takže dokument si človek či chce či nechce nedokáže plnohodnotne vychutnať, určite mi spravil aspoň o niečo širší rozhľad o obyvateľoch Slovenska o ktorých som nemal ani šajnu, prípadne o území kde nezasiahlo priemyselné odvetvie. /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Cinematik 2009)(16.9.2009)