poster

Horor v Manile (TV film)

 • Česko

  Thriller v Manile

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Thriller in Manila

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2008, 90 min

Režie:

John Dower
 • joehot
  ****

  O tom, že byl Muhammad Ali jako člověk naprostý lidský šmejd, jsem věděl už dřív. Ale že až takhle moc...(7.4.2011)

 • shyster
  *****

  Pro mě úplně nový pohled na Muhammada Aliho. Úchvatný dokument zachycující jeho asi nejznámější a nejvyčerpávající zápas. Prostě nádhera.(29.4.2012)

 • Radek99
  ****

  Opravdu vynikající ,,sportovní" dokument. ,,Thrilla in Manila" je jeden z nejslavnějších boxerských zápasů všech dob, o tom není sporu. Fascinující 14ti kolové utkání. Pro mne ale mělo sledování rekonstrukčního Hororu v Manille silný demýtizační účinek, do téhle chvíle jsme měl Muhammada Aliho zaškatulkovaného jako velkou sportovní osobnost, jak je ale vidět, skutečnost byla přesně opačná. Primitiv častující svého soka rasistickými urážkami (,,Strýček Tom") a přirovnávající ho ke gorile (,,Gorilla Manila"), střílející po něm veřejně z repliky střelné zbraně, chovající se jak nabubřelý egoistický sebestředný buran, ideově souznějící s Ku-Klux-Klanem, popularizující militantní islámské bratrstvo...wow...to všechno kromě sportovního dramatu ilustruje nesmírný civilizační posun, jaký Spojené státy Americké urazily od 70. let minulého století...(28.4.2012)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Som zvedavý, či sa v modernom svete športu uskutočnia takéto druhy rivalít, keďže stále viac na svetlo sveta svitne ku komercializácii a ziskovosti, čím sa trendy odvracajú v povrchnejšiu šou, než tradičnému súboju na nože. Tento dokument v podstate rekonštruuje slávny zápas v Manile (1975), kde dvaja možno najlepší boxeri, ktorí spolu súperili sa stretávajú v knokaut atmosfére, s fyzickou disproporciou za hranicami vyčerpania síl. Keďže Ali dopadol, ako dopadol, dozvedáme sa udalosti a pikošky od Fraziera. Miestami možno trochu strnulejšie, ale pre priaznivcov boxu sú tu pripravené aj dáke tie zaujímavosti, vplyv a rámcový presah do vzdialenej súčasnosti s jemným a citlivým nostalgickým nahliadnutím.(23.1.2016)

 • Zeck
  *****

  Nejlepší sportovní dokument, který jsem v životě viděl. Box mě nebaví, nezajímam se o něj a nic o něm nevím. Každopádně mám zakořeněné, stejně jako běžná veřejnost, že Muhammad Ali je vysloužilý, kvalitní boxer a osobnost. Tento dokument mě přesvědčil o opaku. Sebestředný, vymaštěný kretén, jehož ještě k tomu ovládala militantní muslimská sekta. Aby černoch pronášel projevy na srazu Ku Klux Klanu, to je celkem prdel, ale aby předváděl to, co předvedl před duelem v Manile, už prdel není. Souboj starý skoro čtyřicet let, přesto jsem měl pocit, že ho vidím živě a Frazierovi jsem fandil více než než Jágrovi ve Flyers. Dokonalý dokument, skvěle sestříhaný a chronologicky seskládaný. Ohledně dokumentu o boxu nic lepšího nenajdete, a to tvrdím i přesto, že jsem viděl jenom tohle. 100%(31.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace