Horor v Manile (TV film)

Thriller in Manila

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2008, 90 min

John Dower

Ali bol namyslený narcistický islamský rasista!.... našťastie, Joe Frazier to z neho poriadne vytĺkol :) .... dokument s tak emotívnym a príťažlivým námetom, že sa snáď zle ani natočiť nedal ..... Peknou bodkou za zápolením tejto legendárnej dvojice je, že po smrti Joa Fraziera 7. novembra 2011 sa Muhamad Ali zúčastnil jeho pohrebu. Určitá pachuť jeho nechutnej arogancie a nevďaku, aké voči Joeovi Frazierovi prejavil za mlada, však stále ostáva - obzvlášť keď si človek uvedomí, že Ali je vnímaný ako legenda-ikona, a Frazier zomrel v ústraní a zabudnutí, prevádzkujúc svoju malú telocvičňu na predmestí Philadelphie..... Možno aj preto, keď vidím dnešného roztraseného Aliho, poviem si: "Máš čo si chcel !" ...... naozaj, príbeh plný veľkých emócií!! .... "Joe, pre mňa budeš navždy legendou! Odpočívaj v pokoji!"(15.8.2012)

Som zvedavý, či sa v modernom svete športu uskutočnia takéto druhy rivalít, keďže stále viac na svetlo sveta svitne ku komercializácii a ziskovosti, čím sa trendy odvracajú v povrchnejšiu šou, než tradičnému súboju na nože. Tento dokument v podstate rekonštruuje slávny zápas v Manile (1975), kde dvaja možno najlepší boxeri, ktorí spolu súperili sa stretávajú v knokaut atmosfére, s fyzickou disproporciou za hranicami vyčerpania síl. Keďže Ali dopadol, ako dopadol, dozvedáme sa udalosti a pikošky od Fraziera. Miestami možno trochu strnulejšie, ale pre priaznivcov boxu sú tu pripravené aj dáke tie zaujímavosti, vplyv a rámcový presah do vzdialenej súčasnosti s jemným a citlivým nostalgickým nahliadnutím.(23.1.2016)

Frazier byl lepší. Odpočívej v pokoji Joe!(9.11.2011)

O tom, že byl Muhammad Ali jako člověk naprostý lidský šmejd, jsem věděl už dřív. Ale že až takhle moc...(7.4.2011)

Frazier byl mnohem víc černej než Ali. Jejich zápasy byly a pořád jsou tak velký, protože oba boxeři ztělesňovali dva základní přístupy, které jsou i dnes východiskem většiny sportovních filmů a samozřejmě i odpovídají realitě. Ali jako ukecaná, velkohubá hvězda, která uráží a píchá všechny kolem. Frazier jako chudej, nevzdělanej kluk z jižanský farmy, kterej se tvrdou dřinou dostal na vrchol. Má jít o objektivní dokument a ne propagační video z dílny Smokin Joe fanclub, což je nepříjemnej direkt, co film sráží do kolen.(8.2.2011)