• InJo

KAMEŇÁK 4. V Troškově podání nefunguje snad žádná scéna tak, jak by měla, a herci pod jeho vedením opět podávají neskonale trapné a otravné výkony (hlavně Eva Holubová je zde nesnesitelná). Přitom ten příběh by v rukách schopných tvůrců mohl být alespoň průměrnou komediální jednohubkou. 1* za to, že to docela rychle uteče (a scény na sebe víceméně navazují). BTW V Africe se to odehrává asi 15 minut a je to možná nejhorší (a nejnechutnější) část filmu. 20 %(4.9.2011)

• D.Moore

Filmu jsem dal šanci... A to jsem si tedy dal. Vážně, říkal jsem si, že to třeba nedopadne tak hrozně, třeba se dokonce pobavím. Alespoň trochu. No, nepobavil jsem se, a to mi přitom scénář připravil tolik, ehm, situací. Zejména autoamputaci pravé zadní půlky hlavního hrdiny, že. Božebože. Dovedu si představit, jak se to při této scéně v kinech smíchy trhalo. Ach jo. Musim ovšem uznat, že Zdeněk Troška je přinejmenším v jednom oboru mistr. Zakomponovat reklamy do "děje" způsobem, jako to on udělal tentokrát, to chce opravdu velkou dávku sebevědomí či spíše drzosti.___P.S. Závěrečná píseň, v níž Petr Kolář procítěně zpívá například "Zebra močí a zírá, jak se z kaluže sbírám", také nemá chybu.(19.9.2014)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 6/10 Prostředí 1/10/// +hudba s africkými motivy, má to šťastný konec -Jaroslav Šmíd se pro hlavní roli nehodí, postavy jsou přestřelené, dialogy mnohdy nejsou zábavné a nejvíc mě zklamalo, že se to neodehrává v Africe ale tady u nás, tak proč ten název?/// Proti Troškovi nic nemám a to že točí jednodušší filmy a pohádky ještě neznamená, že to je špatný filmař. Tentokrát jsem z filmu ale mírně zklamaný. Nejen že jako komedie moc nefunguje, ale ani to prostředí o kterém jsem se domníval že tu bude tu prostě není. A pět minut v Africe se opravdu nepočítá. Bylo to vůbec v Africe, nebylo to točené v nějaké zoo? Mno nic moje chyba. Příště budu stát nohama pevně na zemi./// Celkem 30%///(28.9.2011)

Svandrlikovo knizka je pro me jedna z jeho nej a tak jsem se filmu trochu bal, minimalne proto, ze trailer vypadal dost lacine. Ale nakonec prijemny prekvapeni. Solidne natoceny, sice takova klasicka ceska tragikomedie, ale nastesti to nevypada nejak televizne. Herci sice nic moc nehrajou, ale nikdo vylozene nerusi, ani ten Smid neni tak hroznej a Holubova je naprosto nehorazne neprijemna tchyne. No a co je hlavni, fory fungujou. Nejsou tu za kazdou cenu, ale vetsina jich dokaze pobavit. Takze nevim, proc nedat slusny hodnoceni.(15.1.2011)

• Jara.Cimrman.jr

"Čendo, neuraž se, ale ty jsi strašně hodnej kluk." Nejsem žádný zásadový antitroškovec a svou nezaujatost hodlám prokázat tím, že kdybych tento skvost natočil já, tak by hodnocení bylo úplně stejné. Pitvoření hereckých představitelů bylo zkrátka příšerné a sledovat ho bylo pro mne čirým utrpením. Na "herce" Šmída a Pogodovou si nicméně nechám preventivně něco předepsat, neboť nehodlám riskovat, že by zase mohlo dojít ke spontánní vzpouře vnitřností.(22.2.2016)

• - Několik záběrů bylo pořízeno i z lokací Českého ráje, konkrétně ze Všeňě u Turnova (zzzw)

• - Když přijede letuška poprvé sama k rodičům dr. Dobeška (Jaroslav Šmíd) a vystupuje z auta, je vidět v předním okénku odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu stojí doktor Čeněk Dobeš (Ladislav Šmíd) se svou přítelkyní na louce a zhlíží na vesničku opodál, mají před zraky Hoštice u Volyně, známé ze Troškovy filmové série Slunce,Seno.... (korbitch22)