• Jara.Cimrman.jr

"Čendo, neuraž se, ale ty jsi strašně hodnej kluk." Nejsem žádný zásadový antitroškovec a svou nezaujatost hodlám prokázat tím, že kdybych tento skvost natočil já, tak by hodnocení bylo úplně stejné. Pitvoření hereckých představitelů bylo zkrátka příšerné a sledovat ho bylo pro mne čirým utrpením. Na "herce" Šmída a Pogodovou si nicméně nechám preventivně něco předepsat, neboť nehodlám riskovat, že by zase mohlo dojít ke spontánní vzpouře vnitřností.(22.2.2016)

• InJo

KAMEŇÁK 4. V Troškově podání nefunguje snad žádná scéna tak, jak by měla, a herci pod jeho vedením opět podávají neskonale trapné a otravné výkony (hlavně Eva Holubová je zde nesnesitelná). Přitom ten příběh by v rukách schopných tvůrců mohl být alespoň průměrnou komediální jednohubkou. 1* za to, že to docela rychle uteče (a scény na sebe víceméně navazují). BTW V Africe se to odehrává asi 15 minut a je to možná nejhorší (a nejnechutnější) část filmu. 20 %(4.9.2011)

• misterz

Čím ďalej tým viac sa utvrdzujem, že Zdenek Troška natočil iba jednu vec, čo stojí za pozretie, a síce trilógiu Slnko, seno... To ostatné čo prišlo potom môžme rovno zahodiť do koša.(31.7.2013)

• Gilmour93

V souvislosti s jinými filmy z Černého kontinentu mě napadají pro toto dílo názvy jako: "Vzpomínky na vejlet do Afriky", "Hotel Sranda" a hlavně "Producenti musejí být šílení".. Bakelitová komedie plná úmyslně obludných hereckých nevýkonů, uhýkaná jak hyperaktivní osel v říji a s jednou drobnou ošmatávací rolí, kterou si autor evidentně napsal na tělo, aby ji mohl úmyslně kazit a následně opakovat. Tetsuo konstatuje, že v Troškově lidové tvorbě nevystupuje žádná normální postava, jen karikovaní idioti a/nebo kurvy. Má naprostou pravdu, ale když se tak člověk rozhlídne, vidí jich kolem sebe plno, tak proč vlastně nezacílit na obsáhle spektrum zvýrazněním jeho povahových rysů? Nebude nakonec Zdenda nepochopený filmařský génius..? Ještěže jsem si na jiném kanále s trefným přídomkem "Cinema" spravil chuť poslední čtvrthodinou The Last of the Mohicans, jinak bych měl noční můry, kde by mě naháněl nahý se svou mambou obtočenou kolem pasu..(5.9.2011)

• hejahou

Další kravina od Trošky.....(13.3.2012)