• NinadeL

Děkuji O2 Videotéce za božský zážitek v hodnotě 1 Kč. Andělská Alžbeto, tudy cesta nevede, na takové je tě škoda. Zdeňku, do Otavy ano.(23.12.2010)

Mě se tato česká komedie líbila. Ale uznávám že to může někoho hodně rozlobit. Je to odechový film který potěší.(21.3.2015)

• Slartibarkfast

Co k tomu dodat? Typická Troškovina. Hovadina bez kousku nápadu. Vskutku zklamání. Nechápu, jak jsem mohl takový škvár dokoukat. Pokud bude Troška pokračovat ve svojí tvorbě tímto směrem, už v tom asi nikdo nebude chtít hrát. Tohle je opravdu pokles až na samotné dno vkusu. 15%(9.10.2011)

• MM_Ramone

Netrpím osobnými predsudkami voči režisérovi Zděňkovi Troškovi, ale po skúsenostiach s jeho doterajšou tvorbou pristupujem k jeho filmom opatrne. Nijaké veľké očakávania. Ako teda na mňa zapôsobila jeho africká misia s názvom "Doktor od jazera hrochov"? Opäť to nie je žiadna sláva, ale rozhodne je to lepšie ako tie jeho "Slunce, sená..." či "Kameňáky". Každopádne som však od toho očakával viacej tej Afriky. Snímok je volným prerozprávaním rovnomennej knihy českého spisovateľa a humoristu Miloslava Švandrlíka. **(28.8.2012)

• viperblade

Po překvapení jménem Nejkrásnější hádanka jsem byl zvědavý na tolik kritizovaný snímek od režiséra, jehož pověst ho předchází. Bohužel, Doktor od jezera hrochů je… zklamání? Ne, tolik jsem od toho nečekal. Nuda? Ano. Za celý film jsem se zasmál sotva jednou a pousmál tak třikrát. Některé scény (hlavně ke konci) sklouzávaly přes hranice dobrého vkusu a trapnosti. Navíc zde najdete maximálně tři normální postavy (Stanková, Vladyka, Novotný) ale tím to končí. Výjimkou je ovšem Holubová, jejíž tchyně je sice dost nenormální postava, ale zahrála ji bravurně, takže to jsem ještě ochoten skousnout. Když si to tak zpětně projíždím, tak jediný, kdo mě opravdu překvapil, byla právě Alžběta Stanková - pěkná, mladá a nad mnohými výkony rozhodně vyčnívající. Ovšem zbytek nestojí ani za zmínku. 40 %.(24.11.2010)

• Bohumil Klepl