Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marthos
  **

  Mizérie. Patrně nejvíc zde překvapí jméno režiséra, protože od Milana Cieslara by jeden očekával mnohem víc. Dešťová víla je spíše vhodnou alternací k jednoduchým a divácky vděčným pohádkovým filmům Zdeňka Trošky nebo Zdeňka Zelenky, čemuž napovídá především forma. Hapkův líbivý hudební podkres, nevynalézavý scénář, přehršel efektních triků, zapouštějících v současných českých pohádkách pevně své kořeny, ne právě kvalitní herecké obsazení. Asi nejhorší je Donutilův lakomý sedlák, tupě šaržírovaná figurka, pitvořící se v každém druhém záběru. Škoda, mohl to být jinak zajímavý pokus o netradiční pohádkový příběh z tradičního českého prostředí.(22.7.2014)

 • kingik
  ***

  Pohádka, která chce celou dobu být originální. A za tuhle sympatickou snahu nebýt jen povrchně líbivá, si mě získala. Ústřední pár Vica Kerekes a Jakub Gottwald sice nepovažuji za nejcharismatičtější pohádkový pár všech dob, ale svůj úkol působit před kamerou tak nějak normálně splnili. A příběh není vůbec špatný, ačkoliv působí místy nevyrovnaně. Jde v něm o to, že syna bezcitného a lakomého starosty Ondry, mají oženit s bohatou dcerou pivovarníka hloupou Bětkou. Potíž je v tom, že Ondrovo srdce patří jen hodné a chudé Květušce, která se dokonce dokáže za jejich lásku obětovat a již brzy k tomu bude mít pádný důvod. Lidé ve vesnici si totiž svým samozřejmým přístupem ke všemu znepřátelí přírodní živly, v čele s Dešťovou vílou, a ta jim jako spravedlivý trest vezme všechnu vodu. Situaci může zachránit jen Květuška, kterou krátce předtím víla obdarovala dvěma kouzelnými penízky. A divák pak bude svědkem Květuščina putování za vílou, Ondrova spánku po kouzelném lektvaru, intrikování, tří nelehkých úkolů pro spasitelku a nevydařeného svatebního obřadu Ondry s Bětou v kostele. Nemám jen samá pozitiva. Triky byly slabé, výprava chudá, některé postavy například neměly příliš jasnou motivaci pro svoje konání v ději a na jednu pohádku jich bylo snad až příliš, přičemž většina z nich dostala nulový herecký prostor (Stašová, Háma, Labuda, Dejdar a další), některé zase svůj nemalý prostor zdatně zužitkovaly, jako třeba dokonale zahraný statkář Miroslava Donutila, nebo doktor Petra Nárožného. Jasně, že to není ta nejpohádkovější pohádka ze všech pohádek, ale vzhledem k Troškovým pohádkovým nepodarkům, se mně tahle pohádka líbila mnohem víc, i když si ještě rozmyslím, jestli ji budu chtít vidět opakovaně. 60%(8.10.2010)

 • Frajer42
  odpad!

  Jen za vždy skvělého Miroslava Donutila a k mému překvapení skvěle hláškujícího Petra Nárožného * nedám. Celá pohádka je výsostně trapná. Efekty naprosto pofidérní. Herecky až na pár vyjímek ubohé. Naprosto nevěrohodně interpretovaná doba. Naprosto debilní děj. Pohádka se táhne odnikud nikam. Naštěstí po hodině a půl přijde vynucené rozuzlení. Trapas, průser, odpad. Nebýt Donutila, vypínám.(3.7.2011)

 • Tetsuo
  **

  Žánr české filmové pohádky je mrtvější než Michael Jackson. Tomu filmu chybí děj, napětí, logika, humoru je tam velmi málo.(11.2.2010)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Další z variací o ztrátě vody, jde znát, že voda se stává opět vzácností. Chlapec Ondra miluje krásnou chudou Květušku, čímž dosvědčuje, že láska je slepá. Dialog s mým otcem u pohádky vypadal následovně: "Tati, připadá ti tahle holka hezká?" "No, je mladá, má jí a třeba, když se umeje, tak by to šlo." "Hm, takže jak?" "No, jsou hezčí, co se nemejou a to by nešlo." Inu, voda je zkrátka důležitá pro ledacos.(24.12.2012)

 • - Filmová roubenka, kde bydleli dědeček s babičkou (Jan Skopeček a Věra Kubánková), stojí na nádvoří hradu Helfenburg u Úštěka. Dále se natáčelo v okolí Drábských světniček či v kaolinovém lomu u Kaznějova. (rakovnik)

 • - V pohádce Dešťová víla zní melodie Petra Hapky. Tatáž melodie zazní i v pohádce O princezně z Rimini (1999). A do třetice ta samá melodie je Hapkova písnička "Tolik běsů, tolik víl" v lyrikálu Kudykam (2010). (ajlonka)

 • - Kvůli výraznému slovenskému akcentu Vici Kerekes, představitelky Květuška, ji při postsynchronech nadabovala mluveným slovem i zpěvem Hana Kusnjerová. Stejná dabérka jí propůjčila hlas i v pozdějším filmu Sedm dní hříchu (2012). (funhouse)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace