• Philippa

Mára byl spokojený a dokonce nadšený. Mně bylo smutno...asi z toho že tvůrci spoléhají, že na pohádku přijdou děti a ty mohou ošálit. Ale zapomínají, že s dětmi chodí i jejich rodiče a ty jim TO nesní. Tragické herecké výkony(ne všechny, ale...), výprava, příběh....snad jediné co samo o sobě ode mne dostává hvězdu je hudba Petra Hapky, Na druhou stranu od pana Cieslara jsem to mohla čekat....(22.2.2010)

• Tuax

Líbila se mi hudba od Hapky, ta byla fakt super. Líbila se mi vizuální stránka. Líbily se mi postavy a výkony stařešinů Stanislava Zindulky a Petra Nárožného. To by bylo ve zkratce vše co se mi líbilo a zbylých 80% filmu se mi nelíbilo. Ono scény ve vsi, která byla i na pohádku moc osekaná a o třech rodinách byly chvílemi i fajn, jenže většinou působily příliš rozpačitě a mnohdy taky neherecky. Příběh samotný se dal brát do doby, než došlo na plnění úkolů, tam byl totální propadák a konec vlastní invence autorů. Od té chvíle už to šlo jen k horšímu. Labuda jako slunce byl docela úsměvnou postavou, ostatní elementy neměly moc prostoru a dešťová víla toho moc nenahrála a navíc se chovala hodně podivně, na to že byla zbavena lidskosti. Nějak chvílemi nevěděla co hrát, nebo nevím co to předváděla za akce. Dejdar s tím jeho neustálým mácháním rukama vypadal jako... Efekty nebyly lepší než současný subjektivní průměr a představitel Ondry mi byl nesympatický od první chvíle. Taková moc přeplácaná podívaná.(29.5.2011)

• Conner.s

Výprava byla možná prvotřídní a panoramata velmi, velmi působivá, škoda, že v té pohádce nebyl žádný pořádný děj a pokud byl, nebyl vidět, byl odfláknutý a pohřbený kdesi hluboko a scénář kolem příběhu jen proběhl a možná ani to ne. Od začátku do konce se budete prvotřídně nudit, takže pokud chcete vědět, jak lze z hodiny a půl udělat pocitově šest, pusťte si tenhle skvost. 40%(28.12.2011)

Dešťová víla je určitě jednou z těch lepších českých pohádek posledních let, ale i tak by se našly značné mezery. Musím pochválit vzhled jednotlivých živlů a celkově linii, která se k nim pojila. Vedle toho stojí rozhodně za zmínku kontrast malé české vesničky a cizokrajné scenérie, které se dobře doplňovaly. Zkrátka pohádka, která zaujme nejvíce výpravou a vcelku slušnými efekty.(24.8.2014)

• ABLABLABLA

Jediné, čím se tahle pohádka liší od těch typických televizních v poslední době je to, že tam jsou záběry islandské krajiny. Bylo to moc zdlouhavé, v pohodě by se tato pohádka vešla do 60 minut a možná by si tak vysloužila 3*. Ty písničky tam byly strašné. Nechápu, proč tu nejhodnější ze všech tak trápili, aby potrestali pět lidí z celé vesnice... spravedlnost nade vše co? Ten Ondra byl taky pěkný debílek, když si jde tančit s Betty a nechá se od ní líbat, jak kdyby Květuška neexistovala. Co mě naprosto dostalo a fakt jsem se zasmála byl ten "olymp aka sluneční hrad" a jeho "obyvatelé" - Dejdar jako oheň, Labuda jako slunce atd... nemohla jsem.. a nejlepší ze všeho byla scéna, kdy žrali sorbet a koukali se na to, co se odehrávalo ve vesnici jak na plátno v kině:) P. S. Zajímalo by mě, kde vzali tehdy v českých zemích nějakcí kočovníci meloun.(23.6.2014)