milé děti, nesmíte věřit všemu, co v pohádkách vidíte - konkrétně blonďáci, co všechno prospí, a odvážné zrzky, které za ně jdou na quest, tak to v realitě života opravdu nebude... ale konkrétně k filmu: slušně obsazená záležitost, která je mezi ostatními novodobými počiny tohoto žánru celkem příjemným překvapením. nechybí tradiční pohádkové hodnoty, a přitom si film zachovává i moderní look. ačkoliv se domnívám, že kdyby vzalo Slunce lidem místo vody pivo, na misi se jich vydá mnohem víc... 70%(30.9.2010)

Nové česká pohádka mě překvapila, ale v dobrém. Hudba Petra Hapky byla příjemná. Líbila se mi i slovenská herečka Eva Kerekes, protože působila tak nějak jinak než ostatní pohádkové hrdinky a to vidím jako velké plus.(16.7.2010)

Ponuré, natahované, patetické. Dva herci bezkonkurenční (Donutil, Nárožný), hudba zaujala, jen by chtělo víc té původnosti. Island udělal zajímavá panoramata. 50%.(26.4.2010)

Bejt to pivní víla, tak by se za ní táhla půlka republiky, ale že šlo jen o vílu deštovku, tak to celý musela odtáhnout chudinka Éva Vicia sama. Líbilo se mě ztvárnění živlů, jak vizuálně tak povahově, tam bych trošku vyčet, že se jim nedalo mnohem víc prostoru, protože právě v tom byla pohádka originální a moderní. Chválím vynikající výběr exteriéru, Zubrnice je nádherná vesnička v Českým středohoří, vřele doporučuju na výlet a nejen místní pivovar kde se točila tato pohádka, ale třeba i nádraží kde se točili Rebelové a ve kterým je muzem s rekvizitama filmu Rebelové a Páni kluci. Moc příjemně mě překvapil Mirek Donutil, trošku víc emocí, třeba strachu o naplnění lásky a šel bych klído vejš. Jsem rád, že žánr pohádky u nást stále není mrtvej.(3.1.2012)

• honajz

Sajrajt, a ne pohádka. Pardon. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/destova-vila.html(9.9.2010)

• - Filmová roubenka, kde bydleli dědeček s babičkou (Jan Skopeček a Věra Kubánková), stojí na nádvoří hradu Helfenburg u Úštěka. Dále se natáčelo v okolí Drábských světniček či v kaolinovém lomu u Kaznějova. (rakovnik)

• - Kvůli výraznému slovenskému akcentu Vici Kerekes, představitelky Květuška, ji při postsynchronech nadabovala mluveným slovem i zpěvem Hana Kusnjerová. Stejná dabérka jí propůjčila hlas i v pozdějším filmu Sedm dní hříchu (2012). (funhouse)

• - V pohádce Dešťová víla zní melodie Petra Hapky. Tatáž melodie zazní i v pohádce O princezně z Rimini (1999). A do třetice ta samá melodie je Hapkova písnička "Tolik běsů, tolik víl" v lyrikálu Kudykam (2010). (ajlonka)