• Hunt

Námět je vcelku sympatický, výprava pěkná, ale příběhová linka je fakt špatná, několika situacím se zbytečně věnuje (např. doktor Petr Nárožný a jeho "léčení" má veliký prostor, ale příběh nikam neposouvá, naopak ho velice brzdí), naopak důležité momenty (např. tři úkoly na navrácení vody, jsou ve finále téměř banální a zdálo by se až odfláknuté). Skutečně mě mrzí, že "česká pohádka" pomalu zmírá, i když mi příjde, že by stačilo málo a mohlo by být lépe.(14.2.2010)

To snad ani není možné jaký mají nešťastný výběr hlavních hrdinek. To je snad naše prokletí. Tedy je ukázka nudné, ucourané představitelky. Nebo to možná bude tou hloupou rolí. Každopádně pohádka je to milá, ale vzpomínat na ni nebudu.(26.12.2010)

Bejt to pivní víla, tak by se za ní táhla půlka republiky, ale že šlo jen o vílu deštovku, tak to celý musela odtáhnout chudinka Éva Vicia sama. Líbilo se mě ztvárnění živlů, jak vizuálně tak povahově, tam bych trošku vyčet, že se jim nedalo mnohem víc prostoru, protože právě v tom byla pohádka originální a moderní. Chválím vynikající výběr exteriéru, Zubrnice je nádherná vesnička v Českým středohoří, vřele doporučuju na výlet a nejen místní pivovar kde se točila tato pohádka, ale třeba i nádraží kde se točili Rebelové a ve kterým je muzem s rekvizitama filmu Rebelové a Páni kluci. Moc příjemně mě překvapil Mirek Donutil, trošku víc emocí, třeba strachu o naplnění lásky a šel bych klído vejš. Jsem rád, že žánr pohádky u nást stále není mrtvej.(3.1.2012)

Další z variací o ztrátě vody, jde znát, že voda se stává opět vzácností. Chlapec Ondra miluje krásnou chudou Květušku, čímž dosvědčuje, že láska je slepá. Dialog s mým otcem u pohádky vypadal následovně: "Tati, připadá ti tahle holka hezká?" "No, je mladá, má jí a třeba, když se umeje, tak by to šlo." "Hm, takže jak?" "No, jsou hezčí, co se nemejou a to by nešlo." Inu, voda je zkrátka důležitá pro ledacos.(24.12.2012)

Tohle je další z novodobých českých pohádek, která mě dokázala zaujmout a která mě nadchla. Je zde jednoduchý a snadno pochopitelný příběh, po celou dobu se zde něco děje a já jsem se díky tomu vůbec nenudil, a svět nadpřirozených bytostí je zde ztvárněn velice atraktivně. Navíc pohádka nabízí i obstojné herecké výkony a celé je to takové úžasně moderní a atraktivní dílko, které rozhodně mohu označit za nadprůměr. Lenka Vlasáková, kterou jinak ve filmech příliš nemusím, mi zde byla velice sympatická, Dejdar si svou roli jednoho z živlů (Ohně) velice užíval a bylo to na něm vidět, potěšil i Robert Jašków v roli Vzduchu, a vůbec všichni herci byli vynikající a já nelituji svého času, který jsem s touhle pohádkou strávil. Uznávám, že zde může hrát jistou roli i fakt, že během mnoha předešlých Vánoc jsem se pohádkám vyhýbal a nejsem jich díky tomu přesycen, ale mně se příběh o hodné a dobrotivé dívce, která se rozhodne navátit své vesnici déšť a vodu, prostě velice líbil a těžko to mohlo být lepší. A jelikož pohádku považuji za nadprůměrnou, tak uděluji čtyři hvězdičky.(28.12.2011)