Neočekávám od pohádek třeskutou logiku, ale co je moc, to je moc.(27.12.2011)

Dešťová víla je určitě jednou z těch lepších českých pohádek posledních let, ale i tak by se našly značné mezery. Musím pochválit vzhled jednotlivých živlů a celkově linii, která se k nim pojila. Vedle toho stojí rozhodně za zmínku kontrast malé české vesničky a cizokrajné scenérie, které se dobře doplňovaly. Zkrátka pohádka, která zaujme nejvíce výpravou a vcelku slušnými efekty.(24.8.2014)

• WANDRWALL

Dětem se to líbilo, užívaly si to. Já se nudil, ale když se to dětem líbilo, tak pohádka splnila účel.(9.4.2011)

Poctivá, pěkná a skutečně filmová pohádka, dokonce s přiměřenou dávkou humoru. Tohle se povedlo.(12.4.2010)

Po dlouhé době konečně trošku lepší pohádka, nejvíc mě pobavil Miroslav Donutil v roli Lakoty. Na české pohádky slušné grafické zpracování. ( Hodnocení: 7/10 )(21.4.2012)

• - Postavu Ondry měl původně ztvárnit Filip Tomsa. Dešťovou vílu pak Libuše Šafránková. (Taninaca)

• - Při pozorném sledování filmu lze vypozorovat, že záběry pohádky pořízené u vodopádů na Islandu jsou shodné s úvodní části filmu Prometheus (2012). (MartinM)

• - Filmová roubenka, kde bydleli dědeček s babičkou (Jan Skopeček a Věra Kubánková), stojí na nádvoří hradu Helfenburg u Úštěka. Dále se natáčelo v okolí Drábských světniček či v kaolinovém lomu u Kaznějova. (rakovnik)