Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  ***

  Dešťová víla je určitě jednou z těch lepších českých pohádek posledních let, ale i tak by se našly značné mezery. Musím pochválit vzhled jednotlivých živlů a celkově linii, která se k nim pojila. Vedle toho stojí rozhodně za zmínku kontrast malé české vesničky a cizokrajné scenérie, které se dobře doplňovaly. Zkrátka pohádka, která zaujme nejvíce výpravou a vcelku slušnými efekty.(24.8.2014)

 • Fretakata
  ****

  Myslím, že táto rozprávka si bude musieť na svoje plné prijatie nejaký čas počkať. Keby ju autori dobre skrátili a zbavili by ju tým rozvláčnosti, stála by vedľa kultových rozprávok. A ja by som jej dala 5 hviezdičiek. Výtvarne je totiž táto rozprávka úžasná: prekrásne exteriéry, kostýmy, celková farebnosť, kamera. Okrem toho: krásna hudba, vynikajúci herci (pre mňa Simona Stašová, naopak - nemusím M. Labudu - ale na neho mam averziu od jeho TV prejavov po ním spôsobenej smrtiacej nehode na Vysočine). Eva Kerekes pôsobí veľmi sviežo a nežne milo - bola skvelou voľbou pre chudobnú Kvetušku. Zápletka je nosná, ale -žiaľ - rozvláčnosť nemožno rozprávke odpárať. Pre mňa je to aj tak najkrajšia domáca (prepáčte tú smelosť) rozprávka z posledných rokov. ďakujem.(1.1.2012)

 • hippyman
  ****

  milé děti, nesmíte věřit všemu, co v pohádkách vidíte - konkrétně blonďáci, co všechno prospí, a odvážné zrzky, které za ně jdou na quest, tak to v realitě života opravdu nebude... ale konkrétně k filmu: slušně obsazená záležitost, která je mezi ostatními novodobými počiny tohoto žánru celkem příjemným překvapením. nechybí tradiční pohádkové hodnoty, a přitom si film zachovává i moderní look. ačkoliv se domnívám, že kdyby vzalo Slunce lidem místo vody pivo, na misi se jich vydá mnohem víc... 70%(30.9.2010)

 • Adam Bernau
  *

  Tato pohádka víc než jiné zpočátku vypadá velmi schopně, záhy ale i ona umírá na tvůrčí impotenci. Třeba to Ondrovo vycouvání od živlů a s ním spojený návrat k předešlé lapálii s lupiči, čímž jeho výprava končí - co to jako má být za extempóre? Ano, hlavní hrdinkou, s níž celá záležitost stojí a padá, je tady ženská postava. To snad ale ještě neopravňuje jejího charakterního milovníka k tomu, aby půlku filmu prospal doma, a když po probuzení skočí na koně a srdnatě se ji vydá hledat, zacouval přímo před cílem, sotva na něj nějaký ohnivák Dejdar udělá bububu, pak se oloupený vrátil do vsi a nechal se jako volek odvést k oltáři. Naštěstí láska je mocná a tak si rychtářovic Ondra přece jen na poslední chvíli vysomnambuluje svou ne právě hezkou kropenatou chalupnici místo ucházející blonďaté dědičky pivovaru. Ostatně ve finále jsou spokojeni i jeho bezcharakterní lakotní rodiče, když vidí, že nová nevěsta je oblečena celá ve zlatě - inu, konec dobrý, všechno dobré. Z hereckých výkonů nejvíce zaujme žízní umdlévající Květuška potácející se stylem otrávené puberťačky. (Opavdu nechápu tu módu blbě vypadajících, slabě hrajících a ty vole předabovaných představitelů hlavních postav). Samozřejmě nejdůležitější je morální poselství a to je velmi silné - všem těm pozemským sviním je odpuštěno, potrestána je jediná dobrá duše mezi nimi, to asi z protekce, co měla u dešťové víly. Což sice připomíná oběť našeho Pána Ježíše Krista, ale tady to přece jen tak přesvědčivě nevyzní. Ještěže na poslední chvíli autoři couvli a z obětování se ve formě kapky vody byla nakonec celkem slušná nadpozemská kariéra. Naštěstí asi tím jediným, co si z pohádky zapamatuju, bude přísný Oheň Dejdar a samozřejmě o kozu připravený prof. Vondruška.(4.1.2015)

 • honajz
  *

  Sajrajt, a ne pohádka. Pardon. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/destova-vila.html(9.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace