smrt, skepse, deprese, bezmoc, bolest, láska, nevěra, recese .... 90%(15.4.2010)

Podle mého velice podhodnocený film. Už jen sám výkon Zuzany Bydžovské je obdivuhodný a jen kvůli němu bych se neodvážil dát filmu méně než dvě hvězdy. A ani ostatní příběhy a herci mi nepřišli vůbec špatní, stejně jako celkový koncept - spojit příběh lidí, co dítě mají mít a nechtějí ho s příběhem lidí, co ho nemají a chtějí ho. Tak nějak divákovi dojde, že chtít dítě a mít ho, je vlastně zázrak. Obzvlášť mě potěšila část s Marthou Issovou. Konečně byl také jednou v českém filmu prezentován muž jako oběť. Nejsem žádný zapřísáhlý šovinista, ale můžu se v klidu přiznat, že filmy jako Bestiář, Román pro ženy, Ženy v pokušení a další, kde jsou muži prezentováni jako prasata, co myslí jen na sex a ženy jako oběti jejich vášní, už mi vážně lezou krkem. Alice Nellis pojala problém rodičovství vyváženě, ze všech možných úhlů a pohledů a podle mě se jí to perfektně povedlo.(22.8.2010)

Po vynikajících Tajnostech si Alice Nellis bohužel vybírá svojí slabší chvilku. V podstatě všechny výtky, které můžu k filmu mít, padají na vrub "mozaikovitému" způsobu podání příběhu. Film má díky němu problémy s tempem vyprávění, kdy po povedené desetiminutovce vždy následuje výplňová pasáž méně zajímavého páru. Jako celek tak film působí neuvěřitelně utahaným dojmem a dost těžko se věří, že má pouhých devadesát minut. Vyzdvihnout si zaslouží herecké výkony všech zúčastněných, ke kterým určitě ve velké míře přispěla jejich absolutní volnost při dialogových scénách. Po odchodu z kina mi tak ve výsledku v hlavě zůstalo pouze několik konkrétních scén, ve kterých Nellis ukazuje, že stále patří k nejlepším českých filmařům.(7.4.2010)

Alice Nelllis má velký cit pro malé okamžiky, které vytváří silný prožitek. U Mamas & Papas jich bylo několik, ale v záplavě tolika příběhů, z nichž by si minimálně dva zasloužily samostatný prostor, nevynikly a celkový dojem srazily k průměrnosti. Škoda. Dvě a půl.(7.11.2011)

• Skip

Někdo mít děti může, někdo ne, někdo je chce a někdo ne. O tom by se dal natočit dobrý film, ale tenhle to teda rozhodně není. Celé je to tak špatně zahrané a zrežírované, že ani vracečky v čase nic neozvláštnily, natož aby filmu nějak pomohly. Spíš ještě víc umocňují celkovou nemohoucnost tvůrců, kteří nám chtěli naservírovat něco extra, ale to se jim jaksi nepovedlo.(5.12.2011)

• - Zuzana Bydžovská získala Českého lva za nejlepší ženský výkon v hlavní roli. (M.B)

• - Ve filmu se setkávají skuteční manželé Filip a Zuzana Čapkovi. (M.B)

• - Natáčení probíhalo v Egyptě a Tunisu. (oje)