• togaf

Zajímavé téma zpracované nazajímavým způsobem. Ukáže se nějaký probém s potomky a pak už se jede podle schématu, na plátně se děje přesně to, co očekáváte, žádné překvapení, žádné podivování. Tak trochu nuda.(16.10.2012)

• Lyli

Tohle vážně nemá cenu vidět....pokud chcete dokument o neplodnosti, nevěře, ztrátě dítěte a vztazích, tak si pusťte ČT 2 . Tomuhle prostě nepohlo ani obsazení. Dodnes nechápu, proč se u nás filmy tohoto typu tolik cení.... Těch 111 minut života už mi nikdo nevrátí.(4.3.2012)

• Malarkey

Čtyři příběhy, čtyři rozdílné názory na život. K ani jednomu mně nepřišlo, že by byly zajímavější, než hromada papírů, které stály předemnou a bylo třeba je roznosit. Balíkování jsem nicméně během filmu zfouknul a musím se přiznat, že jsem byl rád, že během filmu něco dělám. Ano, zajímavé a důležité problémy se během filmu řešili, ale s herci, kteří předvedli naprsoto nezáživné postavy a skutečností, že to nemělo vůbec žádný náboj, po kterém bych šel, i kdyby se za ním kouřilo.(17.7.2011)

O partnerství převážně vážně. A hlavně nedějově.(8.4.2012)

Já si myslím, že lidé, kteří se ocitli v podobných situacích se v chování hlavních hrdinů našli. Na autencitě příběhu velmi příspívali vedlejší ruchy, tady opravdu klobouk dolů před zvukařem.Mnoho věcí bylo filmem ukázano, nejzajímavější se mě zdál hlavní příběh veteienáře Domanského a jeho ženy. Mám dojem, že zbylé příběhy tu existují, právě pro širší pojetí tohoto příběhu. V každém případě Alice Nellis udělala velmi vydařenou pocitovku.(14.2.2016)

• - Snímek se natáčel chronologicky, aby bylo došlo k většímu propojení herců a jejich postav. (Olík)

• - Režisérka hercům před natáčením nedala přečíst scénář, jen je seznámila s jejich postavami a vzájemnými vztahy. Přála si, aby se herci vyjadřovali vlastními slovy. (oje)

• - Ve filmu se setkávají skuteční manželé Filip a Zuzana Čapkovi. (M.B)