• dopitak

Nejde o to, že Zoufalci jsou promyšlenou (a filmařsky vydařenou) sondou do života dnešních třicátníků, ale spíš o to, proč má někdo potřebu takové filmy vůbec točit :-( A jestli nerozumíte, třeba pochopíte po zhlédnutí.(3.7.2010)

Film formálně invenční, obsahově více než konvenční, o generaci nejen současných třicátníků absolutně nic nevypovídající, matoucí flashforwardy velmi přehledné, vnitřní monology resp. volně plynoucí myšlenky postav ala zvuková asynchronnost velmi originální. Na debut vcelku vyspělé.(18.11.2009)

Překvapivě výborná sonda do života současných třicátníků, která je pravdivá, trefná a vtipná přesně tam, kde má být a to se v českém prostředí mnoho nevidí. Nedoceněný film? Teprve neobjevený. "Já jsem si to vzal, protože jsem si prostě říkal, tak asi u něj budu spát, bydlí v centru, já pak co, na ten Čerňák už nic nejede. Tak jsem si prostě vzal to tričko na spaní a kartáček na zuby pro všechny případy, jsem nevěděl, že to bude takovej trapas."(28.6.2011)

Škoda, že jednotlivé osobní životy postav nebyly zpracovány rozsáhleji. Mám z toho smíšené dojmy, kde převažují neutrální. Nechalo mě to chladným, ale světlé momenty Zoufalci mají.(7.7.2010)

překvapivě celkem kvalitní samotářoidní podívaná s množstvím povedených situací a celkem vtipnou flasbackovo-forwardovou gradací, prostě to stojí za to. 80% [Festival nad řekou, 2010](2.8.2010)

• - Film o rodilých Jablonečácích byl natáčen v Jablonci nad Nisou, konkrétně v Klubu Na Rampě, na Mírovém náměstí a na sjezdovce na Dobré vodě. (Mr.Hawkeye)

• - Pro většinu z herců (Žáček, Onufráková, Neužil, Kern, Štorková) se jedná o první větší zkušenost s filmem. (vendy63)

• - Scénář vznikl na základě výpovědí přátel režisérky Jitky Rudolfové. (Rocky62)