Skvěle obsazení herci, realisticky napsané a provedené dialogy, to se vidí u českého filmu málokdy. Celkově musím vyzdvihnout realistickou působivost. Snad jen vzorek 2 homosexuálů ze 3 mužských hrdinů je na běžný život trochu moc. Taky je trochu nepravděpodobné, že by všichni hrdinové měli tak podobný osud – nikdo z nich není úspěšný, šťastný, neliší se výrazně od ostatních. Zvláštní je, že hrdinové nemají prakticky žádné cíle, sny, touhy, koníčky, jen přežívají ze dne na den ve svých ne úplně zajímavých životech. Postupem času film dost ztrácí na tempu a na konci prakticky vyšumí do ztracena. Já po jeho skončení už vůbec neměl potřebu se nad krizí hlavních hrdinů dál zamýšlet.(24.7.2011)

• ivishka

Podobnost s filmem Clerks mi nepřijde ani minimální. Jediné co se mi opravdu líbilo na tomto filmu byla myšlenka sbalit se někam s pár přáteli a nebo sama a odjet daleko kde mě nikdo nenajde a zaručeně hledat nebude...Takže jako myšlenka super...Ale jako perspektivní zábavný nebo jakkoliv poutavý film?to ne děkuju..(14.3.2012)

Konečne obyčajne trafené postavy. A najmä to nereže oči a netrhá uši násilnými symbolmi a atribútmi doby, či replikami vytvorenými z novinových titulkov alebo tak nejako..(28.11.2009)

Z českých komedií souvisejících s krizí středního věku se Zoufalci řadí určitě k těm nejlepším. Velice příjemné překvapení - 80% [FNR 2010].(9.8.2010)

Povedená komedie ze života. Film je plný hlášek, gagů, vtipných scén a hlavně dialogů které normálně mezi lidma uslyšíte. Postav je sice moc a film tím docela trpí, ale aspoň si každý vybere svojí oblíbenou postavu ve které se sám najde. Opět mě potěšil casting mladých a docela neokoukaných tváří.(14.12.2009)