Tak ďaleko od katastrofy ako moje očakávania od tešenia sa na niečo príjemné. Janák pre deti je o mnoho tried zábavnejší ako Janák pre puberťákov a mnohé naznačuje, že bude schopný tvoriť aj skutočne výborné filmy pre dospelých. To berem.(10.10.2009)

• D.Moore

Hrůza hrůzoucí, tady si někdo buď zase spletl žánr, nebo nevím, co znamená "rodinný film". Vždycky jsem si myslel, že to je film, který se má v ideálním případě líbit celé rodině, film, ze kterého si má každý vybrat něco, a nikdo se kvůli tomu, že se na něj dívá, nemá cítit trapně. Jenže Ať žijí rytíři snad nemůže zaujmout nikoho staršího pěti let (čili bych tohle dílo nenazýval ani dětským filmem, spíš předškolní podívanou), což je dost hrozné. Z pohledu dospělého chybí Janákovu počinu naprosto všechno - příběh, humor, atraktivní podívaná na cokoliv (kohokoliv) živého či neživého, atmosféra, smysl. Herci jsou vesměs příšerní (ti dětští se, pravda, tu a tam snaží, ale k ničemu to není) a především Pavel Kříž by za svůj výkon zasloužil pověsit z hradeb hlavou dolů. Fuj.(1.1.2012)

• honajz

Dětské herce uměl režírovat Smyczek, Plívová-Šimková, ze současných režisérů Jandourek. Ale Janák to prostě neumí. Navíc má v ruce mizerné karty - naprosto nudný a nezajímavý scénář, výpravu od skupin historického šermu, vtip od Trošky a z Kameňáků (v pozadí sere kůň, ha ha ha), a navíc mu filmem proplouvá neskutečné herecké Voříškové dřevo.(14.1.2010)

• AntonG.

Lahůdkově přehrávající záporák Kříž a jeho dementní poskokové nemají chybu, zbytek už za moc nestojí.(1.2.2010)

• Kimon

Proč vysílat ne moc úspěšný sestřihaný seriál ve vánočním době v divácky nejsledovanějším čase? To je otázka určená České televizi. Divák jen kroutí hlavou.(17.1.2010)