Podle mě nejlepší z českých pohádek poslední doby. Narozdíl od Nejkrásnější hádanky nebo Pekla s princeznou se tady zabaví každý a vůbec nemusí být dítě.(30.6.2010)

• Xeelee

Viděl jsem omylem větší část jednoho dílu minisérie pro TV a už po pár vteřinách mě praštilo do očí totální neherectví několika protagonistů. Po pěti minutách jsem dospěl k závěru, že tak neuvěřitelně špatně hrají všichni a po deseti minutách jsem odepsal i dementní scénář. Tohle je čirý utrpení. A když je i technická stránka věci na skoro amatérský úrovni, tak nemůžu jinak než vyzvracet ten odpad do záchodu.(25.1.2010)

Podle ohlasů jsem čekal něco tak strašného, že jsem to nechtěl ani očkem zahlédnout. A ono to nakonec tak strašné není. Žádný extra nával dětských blbinek ani hloupostí a už vůbec ne trapnosti Pavla Kříže. Hodně slušná výprava tu je příjemně využitá a některé fórky i k pousmání.(2.1.2012)

Nevěřil jsem vlastním očím. Ať žijí rytíři! jsou i přes ten příšerný plakát a pověst, která je provází, stravitelným filmem, který rozhodně neurazí. Jistě, je tu jistá předvídatelnost, ano, je to film hlavně pro menší a tomu jsou některé (pozor, ne všechny!) vtípky uzpůsobeny, ale jinak to klape vcelku krásně. Po hodně dlouhé době musím v české pohádce pochválit hudbu a lokace. Místy jsem přemýšlel i o čtvrté hvězdě, ale to bych možná až přecenil. Nicméně je třeba zopakovat fakt, že tohle není taková hrůza, jak se podle hodnocení může zdát. 60 %.(26.12.2010)

• Fr

Tvrz ovládá skupina malých dětí! Nemějte slitování! Na steč!!...... A TOHLE BYLO JAKO CO??? Sázka na neznámé dětské tvářičky moc nevyšla, i když – zatím co já valím ,,bulvy“, mladej se u toho baví. O. Jirák hraje jako v Dívčí válce a všichni jsou tak nějak svým způsobem TRAPNÍ! Dialogy, děj, herci – takže všechno je aspirantem na titul ,,kosočtverec“ ne roku, ale století. Smekám před všemi, kteří tohle dokázali sledovat jako seriál. TENHLE FILM JE NA KONCI JEŠTĚ HORŠÍ NEŽ V PŮLCE A JÁ ODVOLÁM VŠE ŠPATNÉ, CO JSEM KDY NAPSAL O DRUHÉ NARNII! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět ,,tokající“ T.Voříškovou. 2.) Ještě jsem neviděl vtipného muslima. 3.) Zjistím, že Princ Kaspian je filmovej skvost. 4.) Poznám SHAZOVADLO, vynález, který by nám záviděl i L. da Vinci. 5.) Pro své děti udělám cokoliv. PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(27.6.2010)