Kdo je kdo - Zuzana Navarová

(TV film)
Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný / Hudební
Česko, 1995, 30 min

Zuzana Navarová je absolventkou Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze – studovala češtinu a španělštinu. Zdánlivě to je velmi vzdálené tomu, čím se nakonec proslavila – zpěvačka, skladatelka, textařka, hráčka na percuse, producentka (k jejím objevům patří třeba Radůza). Ale kdoví, studium češtiny jí určitě pomohlo k výborným vlastním textům a španělština ji zase přivedla k latinskoamerické hudbě, ze které hodně čerpala coby skladatelka. Někdy se to ale tvrdí přesně opačně, že láska k latinskoamerické hudbě ji přivedla ke španělštině... V každém případě se Zuzana Navarová stala jednou z nejvýraznějších osobností naší hudební scény. Bohužel koncem r. 2004 předčasně podlehla rakovině – letos by se dožila 50 let. Je to škoda nejen pro hudbu samotnou, ale i pro její „občanský nezištný záběr", který projevovala především svými aktivitami v čele Nadace Život umělců. (oficiální text distributora)

triatlet

Filozofování o životě s písničkářkou Zuzanou Navarovou je proloženo písněmi se skupinou Nerez. Jiný než civilní portrét písničkářky Zuzany Navarové jsem si představit nedovedl. Navíc svižně působí střih Vasila Skalenakise. ()