poster

Zátoka

 • USA

  The Cove

Dokumentární / Krimi

USA, 2009, 88 min

Režie:

Louie Psihoyos

Scénář:

Mark Monroe

Hudba:

J. Ralph
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Mám k těmhle ‚mějme rádi zvířata‘ dokumentům lehkou averzi, ale The Cove funguje přesně tak, jak fungovat má. Nejde zde o dva rozdílné pohledy, které by správně nezaujatý dokument měl mít. Jde tu čistě a jen o pokání člověka, který si uvědomil, co odstartoval a teď se snaží nastalou situaci řešit aktivním bojem, čímž je mi Ric O’Barry notně sympatický. V momentě, kdy divákovi dojde, že nejde ‚ani‘ o ty peníze, musí se mu zákonitě udělat šoufl. Škoda, že aby si volání tvůrců někdo všiml, museli by svůj počin halasně avizovat rok předem a pak je naservírovat ve 3D. PS: Stejně nehezky skoná ročně x živočišných druhů (toho lidského nevyjímaje) a nikdo se jej nezastane. Ale nad zvířátky se pláče lépe…(5.4.2010)

 • ripo
  ****

  Killing for killing, alebo zabíjanie, len preto, aby sa zabíjalo. Už ani nie pokrytecky na "výskum", ako to Japonci robia roky na veľrybách, ani kvôli potrave, lebo Japonci delfínie mäso nejedia, ani kvôli výžive, lebo obsahuje ortuť, ani kvôli pracovným príležitostiam, lebo ponúkané peniaze rybári nevezmú. Všetko to začal začiatkom 70/tych rokov Flipper .... Teda nie on, ale tu sa datujú počiatky vraždenia delfínov. Vraždenia, ktoré Japonci nechcú ukázať svetu. A bojovať ako aktivista proti tejto nezmyselnosti, je problematické, nakoľko japonská polícia aktivistov uväzní na 28 dní bez udania dôvodu. Lebo to majú povolené vo svojej ústave. My svojich zločincov púšťame po 72 hodinách na slobodu. Ale my nemáme delfínov ....(21.7.2011)

 • Hrabka
  *****

  Tak tenhle počin je vážně síla, dramatičtější dokument asi neexistuje. Odpůrci namítají - v Japonsku delfíni, u nás krávy či prasata - ale opravdu je možné to takhle porovnávat? Z našeho pohledu těžko říct, nicméně před tím, co tvůrci v tomto dokumentu podstoupili, je třeba smeknout. V neposlední řadě má dokument také ohromnou výpovědní hodnotu.(2.2.2015)

 • juta
  ****

  Drsnější dokument, o hodně drsnější dokument než je Černý zabiják, ale podobně silný a člověku je až k pláči, jak v dnešní době může člověk zacházet se zvířaty, natož s delfíny, kteří na restaurační menu rozhodně nepatří. Musí se to brát tak, že i jiná zvířata nejsou zabíjena šetrně a je to podobné svinstvo jako zde. Bohužel nemají to štěstí, že nejsou na špici potravinového řetězce. Snad vám to dokáže otevřít oči.(17.11.2015)

 • Renton
  *****

  Scénář: Mark Monroe .. Excelentní dokumentární práce. ___ Mějme rádi zvířata; nejen k jídlu.(1.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace