Milionová bankovka

Million Pound Note, The

Komedie / Romantický

Velká Británie, 1953, 90 min

Tuším že se tenhle film jmenoval "Milionová bankovka". Gregory Peck v roli náhodného dočasného milionáře dokazuje, že jenom povědomost o tom, že je člověk bohatý z něj může udělat váženého člověka i když nemá ani vindru........ Původní komentář z kamenných dob CSFD, kdy bylo českých názvů poskrovnu :))(26.2.2003)

Na rok vzniku prekvapive docela svizne natocena komedie, ktera sazi krome zajimavy zapletky hlavne na tradicne perfektniho Pecka, kterej svym charisma utahne ke konci uz lehce natahovanej dej a sem tam nejaky to hlussi misto. Takze jsem se nakonec tech 80 minut dobre bavil.(11.7.2010)

Celkový počet hodnocení i nepočetnost komentářů a jejich poměrná bezradnost naznačují, že starobyle natočený takřka šedesát let starý film vyvolává nevyslovené rozpaky celého fóra. Že Gregory Peck patří k absolutním hereckým světovým špičkám, se zdá být nesporné. Že režisér Ronald Neame tu dosáhl zenitu svých schopností a scénáristka Jill Craigiová dokázala Twainův satirický nadhled žensky citlivě rozvést, v jistém smyslu dokonce vychutnat a navíc vystupňovat v působivých výstupech vstřícně pojaté staropatriarchální dvorné mužnosti předminulého století, je rovněž zřejmé. Ano, naše doba, současnost, v níž žijeme, má své kořeny a poměrně přesné časové ohraničení v ropných šocích sedmdesátých let a nástupu tzv. postmoderny. Ale ještě minimálně první polovina padesátých let alespoň navenek žila v nostalgii 19. století a v nostalgizující idylizaci doby, která sice uměla být sociálně krutá, nepoznala však takřka půlstoletí (měřeno pamětí a rozměry průběžně pociťovaného lidského života dneška zhruba 70-80 let) válku; to všechno vystresované Evropě i Americe let 1914-1951 připadalo jako ztracený svět, jako kulisa dobra, ráje, který je nenávratně ztracen. Teprve v takto celostně pojaté paletě ekvipáží, krásných šatů a starosvětského humoru doceníme nejen Peckův výkon, ale i neméně dobrý výkon jinak neznámé Ann Gudrunové v roli Peckova ženského protějšku. Americký hřebec, sedlaný suchou britskou ostrovtipnou noblesou, se proto ani divákovi, ani autorům nevzpírá ani dnes. A proč by konec konců také měl?(7.2.2011)

Úsměvný film s charismatickým Gregory Peckem v hlavní roli. Příběh o síle peněz ve společnosti, o tom, jak se z chudáka může stát respektovaná osoba, jak lze opět padat na dno a že díky štěstí se lze opět dostat na špici. Tak nějak bych popsal tento příjemný snímek ve zkratce.(20.1.2013)

:-))) Skvostný původní dabing, jedna báseň poslouchat zvonivé hlasy našich bardů za jejich nejaktivnějších let.!(6.7.2009)

Pěkná komedie, zejména díky Gregory Peckovi a předloze Marka Twaina.(25.4.2009)

Výborná a hlavně zábavná komedie s charakteristickým Gregory Peckem, který se jako chudý občan zaplete do sázky znuděných milionářů a jen díky "milionové bankovce" se stane členem snobské smetánky. Povedená a vtipná satira na život ve vyšších vrstvách.(2.5.2012)

Roztomilý, komediálne ladený príbeh o tom, čo dokážu spraviť so spoločnosťou peniaze a povesť boháča. Ach áno, stará známa vec, peniaze vládnu svetom a ten sa delí na tých čo ich majú a sú rešpektovaní a na tých čo majú len prázdne vrecká. Tým už nezostáva žiaľ nič iné iba sa podlizovať bohatým alebo živoriť tak ako živoril vo svojej úlohe fantastický G. Peck na začiatku filmu... Vynikajúca dobová atmosféra spolu s peknou kamerou a farbičkovou vizážou celkový pozitívny dojem ešte umocňuje. 80/100(4.6.2016)

Lidi jsou strašní podlejzavci a zlatokopové. 80%(4.7.2010)

Keď v roku 1893 napísal Mark Twain túto poviedku možno ani netušil aké nadčasové dielko vytvoril. Aj sfilmovaná Miliónová bankovka je svižná a vtipná satira o mužovi, ktorý dokázal prežiť mesiac bez jedinej utratenej penci.(4.8.2013)

• anderson

ČST 1 = 20.7.1985 (17.2.2011)(17.2.2011)

Maličko naivní příběh až spíše dětskou povídačku vysoko vyzdvihuje skvělý původní dabing ČST Praha 1967. Na Pecka skvěle sedl Jaromír Spal, a o dalších rolích (Kopecký, Prokoš, Lipský, Kačírková, Beneš, Větrovec...) ani nemá cenu pochybovat.(26.10.2012)

Má to vtip, švih aj postreh, presne v duchu príbehov Marka Twaina, čo by teda tomu asi tak malo chýbať, no že?(10.9.2010)

Gregory Pack je i v této Twainově románové předloze excelentní. Nejenom Prázdniny v Římě, ale i Milionová bankovka, je jeho hereckým koncertem v tomto lehce naivním příběhu, který si od té doby vysloužil už nespočet dalších, třeba i mírně modernizovaných verzí.(24.3.2015)

Tento film se mi těžko objektivně hodnotí, když v něm hraje můj idol, má láska GREGORY PECK. Námět je ovšem tak báječný a legrační, neboť nám ukazuje, že stačí, aby si lidé mysleli, že jste pracháč a klaní se vám, dělají vám pomyšlení, zkrátka co bych to neřekla lezou vám do zadku. Money,money,money všemocná kletba štěstí i neštěstí. Vynikající film ( no on byl tehdy G.P. asi 37 letý fešák, že?)(1.12.2007)

Tak tady bych viděl základ filmu Výměna. Dva bohatí gentlemani se vsadí a dají chudému Američanovi milionovou bankovku. Samotné vlastnění bankovky udělalo z Henryho Adamse boháče a každý se mu klaní k nohám. Pěkná satira , kdy je důležité jen mít peníze a ty pak udělají dobré jméno z kohokoliv. Budete se příjemně bavit a poznáte proč Gregory Peck byl ve své době pan HEREC! I přes romantickou linku, kterou bych vynechal! I po 60 letech vynikající zážitek. Doufám, že nebude žádný remake. Přeci jen milión liber dnes nikoho nedonutí se klanět.Hodnocení OST: Přijemné, veselé a symbioticky žije společně s obrazem. 8/10(20.3.2013)

78 % - Tohle je geniální komedie, kterou jsem poprvé viděl jako dítě, to mi bylo asi osm let, u dědy a babičky :) Od té doby ne, a dost mě mrzí, že nevyšla - nejen u nás - na DVD.(3.11.2005)

Konečně to vyšlo na DVD! Hurá! Krásná klasika!(11.10.2010)

Šarmantní Gregory Peck v roli náhodného milionáře, který zažívá spoustu vzrušujících (převážně komických) situací v komedii o tom, že peníze nejsou to, co dělá z člověka opravdového boháče.(7.5.2010)

Velmi povedena satira podle povidky Marka Twaina. Gregory Peck nezklamal a herecky prevysuje ostatni. Filmu nechybi svizne tempo, humor, atmosfera i duvod k zamysleni. Typicky film, kteremu roky nic neubraly na krase.(28.11.2010)

<< předchozí 1 2 3