La fisica dell'acqua

• USA The Physics of Water

Sedmiletý Alessandro ztratil otce, když byl ještě velice malý. Žije s matkou ve starém domě u jezera a často ho trápí zlé sny, v nichž hraje roli voda a její různá skupenství. Poněvadž cítí odpor ke strýci Claudiovi, otcovu bratru, který se u nich jednoho dne nečekaně objevil, poškodí Ale brzdy vozu, jímž má strýc jet druhý den do města. Jenže na poslední chvíli se matka rozhodne jet s ním a Ale si uvědomí, co se stane. Snaží se běžet za autem, ale marně. Komisař, který vyšetřuje tragickou nehodu, při níž Claudio i Aleho matka zahynuli, brzy pochopí, jakou roli dítě v nehodě hrálo. Ukáže se, že je nejen zdatným vyšetřovatelem, ale i dobrým psychologem, a právě díky komisaři se Ale dobere krok za krokem k pravým důvodům své nechuti ke strýci. Režisér, který je i spoluautorem námětu a scénáře, obsadil do svého filmu dva z nejoblíbenějších italských herců: strýce hraje Claudio Amendola, komisaře Daniela Stefano Dionisi. Pro obtížnou roli chlapce našel režisér představitele v malém Lorenzovi Vavassorim, jeho matku ztvárnila Paola Cortellesiová. (oficiální text distributora)