poster

Na sever

 • Norsko

  Nord

 • slovenský

  Na sever

 • anglický

  North

Komedie / Drama

Norsko, 2009, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Praxis
  ***

  Sice se v tom skoro vůbec nic nestalo, ale tak to asi mělo být. Jeden milý bumbrlíček, co má rád chlast se rozhodne jet na sever za svým synem, který ho vůbec nezná. Cestou potká jednu nadrženou lolitku, hezouna co se opíjí tamponem na hlavě a dědulu, který zajede pod led. Hezké záběry norské zasněžené krajiny, ale proč to prezentují jako komedii, to mi hlava nebere...(25.11.2010)

 • Anderton
  ****

  Nord nie je ničím výnimočný predstaviteľ škandinávskej nezávislej tvorby, jedine že máte pre ňu slabosť. Ja ju mám, a dosť silnú, takže som bol spokojný aj s epizódkami, pri ktorých som sa "iba" usmieval. Nord bol pre mňa zaujímavý tým, že ma zaviedol na "koniec sveta", aj keď som bol stále v obývačke môjho bytu a v tom je predsa krása kinematografie. Tieto severské pustatiny sú presne môj šálok kávy. Ak vás nezaujme, aspoň rýchlo ubehne.(24.10.2012)

 • bassator
  ****

  44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Klasický severský suchý humor :-) - 85%(11.7.2009)

 • lenuse
  ****

  Už jsem těch severských filmů viděla hodně, těch které se do české distribuce dostaly, i těch, které ji minuly. A tohle tedy není žádný zázrak.(14.10.2009)

 • Enšpígl
  ***

  Ze začátku mně byl hlavni hrdina poměrně nesypmtickej a absolutně jsem ho v ničem nechápal. Postupně jak na své cestě naráží na lidský exoty si moje sympatie postupně alespoň trošku získal, ale možná i díky špatně vyprávěnému příběhu ve kterým se jen velmi těžko hledá pointa jsem si k němu žádnou velkou cestu nenašel. Film je silný v jednotlivých scénách a práci kameramana, který umí skvěle nasnímat rozhlehlost norské krajiny a velmi dobře dokáže vyprávět obrazem.(5.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace