Panika v městečku

Panika v mestečku

Town Called Panic, A

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 2009, 74 min

Že ode mne dostane Panika v městečku plný počet bylo jasné již dlouho před zhlédnutím. Seriál mě absolutně zničil svou originalitou, parádními charaktery a gejzíry nápadů. Neměl jsem nejmenších pochyb o tom, že se to vše povede zdařile zachovat i ve filmové, delší verzi. A co jsem chtěl, to jsem také dostal. Panika je krásným příkladem toho, že když se chce, tak všechno jde. Můžu jí uvádět jako příklady toho, že animovaný film není jen Pixar. Může být vlajkovou lodí názoru, že i za malá peněz se dá udělat velká a možná ta úplně největší zábava. Absurdní humor je opět vyhnán do extrému a Cheval všechno zvládne s bravurou. Stačí jedna takhle geniální myšlenka a já si sedám na zadek a klaním se. Francie dala světu dvě důležité věci a Panique au village je jednou z nich.(17.4.2010)

Je-li tenhle film surrealistický, pak je surrealistická i dětská fantazie. Dejte rozpustilému mládežníkovi odpovídající figurky a vymyslí stejně ujetou hovězinu. Přimíchejte tam dospěláckou zkušenost se syžety braku a máte Paniku v městečku, něco jako Wallace a Grommita na lehkých drogách, střiženého pošahanou kinetikou South Parku. Strašně příjemný regres a očista.(21.11.2009)

Neuvěřitelně vyhrocený, ale zároveň neuvěřitelně svěží gejzír pošahaných nápadů. Celá první půlhodina pro mě znamenala to nejzábavnější setkání s animákem v rámci všech dob, zbytek je "jen" hodně nadprůměrná taškařice, která se postupně okoukává, ale končí právě včas na to, aby nespadla do nudného stereotypu. Francouzi jedou jako blázen.(12.7.2009)

Kovboj, indián a kůň a bydlej spolu v takovym baráčku... indián má pokoj s kovbojem, takže jsou asi trochu teplí, ale kůň je zabouchlej do paní koňový, co učí v hudebce. No a kůň má narozeniny a tak mu indián s kovbojem chtěj postavit barbecuje gril. Jenže když objednávaj cihly po netu, tak omylem místo 50 cihel objednaj 50 miliónů. A tak aby se kůň nenasral (protože nejspíš všechno platí), tak ty cihly naskládaj nahoru na barák. Jenže ono jim ho to zarazí do země a tak musej postavit novej. No, jenže když ho rozestavěj a ráno vstanou, tak zjistěj, že jim ho ukradli potápěči z jezera od sousedů a paní potápěčová jim tam dělá vafle. No a tak o ten barák začnou válčit a házej po sobě mečouny a střílej krávy a tak. Jo a taky jsou chvilku na antarktidě, kde jezdí skupinka šílenejch vědců v obrovskym plechovym tučňákovi, co odpaluje sněhový koule.(20.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $138,208Tržby Celosvetovo $423,000║ taká uletená haluška /60%/(15.4.2010)