Panika v městečku

Panika v mestečku

Town Called Panic, A

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 2009, 74 min

Unikátní film, jehož koncepce je tak originální, že dovede královsky bavit asi čtvrt hodiny a pak už začíná uondávat. Vezměte staré plastové, případně cíněné hračky, jako jsou kovboj, indián, kůň, traktor a podobně a hrajte si s nimi, jako byste byli malí, přestože už dávno máte pár křížků na krku._________Představuju si ten původní večerníček pro dospělé, ovíněné či zkouřené, a moc bych si přál, aby se někdy vysílal i u nás, třeba na ČT2 v pozdních nočních hodinách, v původním francouzském znění. Krátká stopáž dovede všechny ty surrealistické výstřelky, dané často nikoli neomezenými ale spíše omezenými možnostmi, využít naplno. Jakmile ale legrace trvá přes hodinu, člověku je jasné, že pokračovat se dá v podobném duchu donekonečna a pomalu ztrácí zájem.______________ Každopádně, na téměř žádném filmu jsem nezažil tak hurónské výbuchy smíchu v celém sále, jako u této bezskrupulózní koniny, kde se kůň sprchuje, čte si noviny, surfuje na internetu a chce chodit do hudebky učit se hrát na piáno, ale bohužel mu to nevychází, protože mu pořád někdo krade zdi domu a on se při pátrání po zlodějích propadne přes zemské jádro až do Antarktidy a..a.. to to to není vše přátelé, tádydádydá. _____________ Mírně překvapující je, že se tvůrci vyvarovali zbytečně lascivních vtípků, což bývá první krok, kudy se obvykle vydává naše fantazie. Panika v městečku opravdu je návratem do dětství, kdy zapomeneme na všechny dospělácké problémy a typická dospělácká témata, nicméně dětská hravost je podpořena určitými zkušenostmi a nadhledem, kterého děti ještě nejsou schopny.(13.11.2009)

Nemôžem sa nepodpísať pod názor, ktorý tu uviedol Matty. Niet čo dodať. 85%(1.2.2015)

panika v městečku je opravdu velmi divoký a "panikářský" film, jehož děj je někdy téměř obtížné sledovat.. Jeden šílený nápad střídá druhý a má to všechno tempo jak některé závody formule 1, ale na druhou stranu, tvůrcům postupně pomalu docházejí nové nápady, což se snaží chytře zakamuflovat vyhrocenou akcí a super pointama. A vcelku to vychází. I když jsem viděl rozhodně i vtipnější filmy, a moje přehnaná očekávání nějakého opravdu pro mně úžasného humoru, která vycházela z těch všech nadšených komentářů zde, byla trochu zchlazena, stále je to velmi velmi zajimavý počin, už jen vizuálem, který sám o sobě někdy působil vtipněji než dialogy a příběh jako takový. Ale i když vše nebylo stoprocentně tak, jak mohlo být, budu si tento svěží a zábavný film určitě pamatovat. A ta "exotická" francouzština taky zapůsobí jako plusový faktor. A hlavní postavy, hlavně ten kovboj a indián by měly vyhrát nějakou cenu za nejsympatičtější postavy od Krtečka :))(14.2.2011)

Dadaistická zběsilost s oživlými plastovými figurkami pro děti v surealistickém příběhu nepříběhu. S postavami a gagy daleko za hranicí byť i zdání normality, přesto ale v situacích jednoduše přehledných a přes svou infantilně sjetou pošahanost i snadno pochopitelných. A kupodivu to skvěle funguje nejen v krátkých skečích, ale i v celovečerním filmu. 8/10(6.12.2009)

Už kraťoučké epizodky ze společného života koně, indiána a kovboje mě velice pobavily a byl jsem opravdu zvědavý jak si povedou v celovečeráku. Onen originální šmrnc a hromada zajímavých nápadů je tu stále a nejednou jsem se zasmál nahlas, ale více než hodinová délka začne filmu kolem jeho druhé půlky škodit a film se stává více a více bláznivým, ale už ne tak zábavným. Pořád je to ale natolik originální a vtipné, že to dokáže skvěle pobavit.(14.8.2011)