Panika v městečku

Panika v mestečku

Town Called Panic, A

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 2009, 74 min

Originální francouzská veselohra, jejíž děj by mohl pokračovat v podobném tempu snad do nekonečna. Je to třeskutě zábavné energické a velmi rychle se odehrávající. Nicméně právě dějová nekonečnost, díky které celé příběh běží, aniž by nějak postupoval kupředu, je docela ubíjející.(15.11.2013)

Že ode mne dostane Panika v městečku plný počet bylo jasné již dlouho před zhlédnutím. Seriál mě absolutně zničil svou originalitou, parádními charaktery a gejzíry nápadů. Neměl jsem nejmenších pochyb o tom, že se to vše povede zdařile zachovat i ve filmové, delší verzi. A co jsem chtěl, to jsem také dostal. Panika je krásným příkladem toho, že když se chce, tak všechno jde. Můžu jí uvádět jako příklady toho, že animovaný film není jen Pixar. Může být vlajkovou lodí názoru, že i za malá peněz se dá udělat velká a možná ta úplně největší zábava. Absurdní humor je opět vyhnán do extrému a Cheval všechno zvládne s bravurou. Stačí jedna takhle geniální myšlenka a já si sedám na zadek a klaním se. Francie dala světu dvě důležité věci a Panique au village je jednou z nich.(17.4.2010)

Cheval! Cowboy! Indien! Kopa tehál! Jeden z najlepších animákov, aké som kedy videl. Musím si pozrieť aj seriál. Výtvarne úchvatná a scenáristicky bizarná francúzska sranda. "Mali sme mu kúpiť čapicu!" A citujúc blureca, s ktorým sme to spolu s yshish sledovali: "Ten film nemá jediné hluché miesto." Súhlasim. Vážne nemá.(4.12.2011)

Opravdu zábavná šílenost, která si bohužel neudržela konstantní tempo a závěr jsem odzíval. Tak se mé hodnocení vyšplhalo jen na pouhé 4 hvězdičky...(4.8.2010)

• Allien.9

Na jednu stranu mě "Panika v městečku" vrátila do dětských let, kdy jsem si s podobnými postavičkami hrávala, na druhou stranu byla pojata až příliš dětinsky ("dětinsky" není nejlepší slovo, ale výstižnější mě momentálně nenapadá). Animace je nicméně velmi příjemným zpestřením, z čehož vyplývá, že Francouzi původně měli nakročeno správným směrem, během scénáře však šlápli vedle a pokračovali tak (bohužel) až do konce.(7.8.2011)

• - Snímek vyhrál cenu diváků na Fantastic Festu 2009 v texaském Austinu. (Terva)

• - Film bol premietnutý v oficiálnom nesúťažnom výbere filmového festivalu v Cannes 2009 a ako úvodný film Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy 2009. (maryam)

• - Film je natočen podle stejnojmenného seriálu, kde kovboj, indián a kůň vystupují v každodenních pětiminutových skečích. (Terva)