Panika v městečku

Panika v mestečku

Town Called Panic, A

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 2009, 74 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $138,208Tržby Celosvetovo $423,000║ taká uletená haluška /60%/(15.4.2010)

Že ode mne dostane Panika v městečku plný počet bylo jasné již dlouho před zhlédnutím. Seriál mě absolutně zničil svou originalitou, parádními charaktery a gejzíry nápadů. Neměl jsem nejmenších pochyb o tom, že se to vše povede zdařile zachovat i ve filmové, delší verzi. A co jsem chtěl, to jsem také dostal. Panika je krásným příkladem toho, že když se chce, tak všechno jde. Můžu jí uvádět jako příklady toho, že animovaný film není jen Pixar. Může být vlajkovou lodí názoru, že i za malá peněz se dá udělat velká a možná ta úplně největší zábava. Absurdní humor je opět vyhnán do extrému a Cheval všechno zvládne s bravurou. Stačí jedna takhle geniální myšlenka a já si sedám na zadek a klaním se. Francie dala světu dvě důležité věci a Panique au village je jednou z nich.(17.4.2010)

Neskutečná šílenost. Prvních dvacet minut je jeden velkej gag! Zbytek filmu sice šťávu pomalu ztrácí, ale i tak - už dlouho jsme nepromítali ve Filmovém klubu tak zajímavej biják.(12.2.2010)

Opravdu zábavná šílenost, která si bohužel neudržela konstantní tempo a závěr jsem odzíval. Tak se mé hodnocení vyšplhalo jen na pouhé 4 hvězdičky...(4.8.2010)

Kdo neviděl seriál asi nepochopí pointu těchto plastových postaviček. Fanoušci se dočkali, že se Stéphane Aubier a Vincent Patar odhodlali k filmu. Jistou originalitu film má, ale seriál je prostě seriál. ( Hodnocení: 7/10 )(13.5.2012)