Experiment

The Experiment

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2010, 92 min

Paul Scheuring

Paul Scheuring, Don Bohlinger (původní scénář)

Graeme Revell

Rozhodně lepší verze než původní německá. Černoch - herec Forest Whitaker, byl hnusák. Sám bych ho pomaličku čtvrtil, abych slyšel, jak trpí. No a herce Adriena Brody v poslední době vidím v každém filmu. Např. nedávno jsem ho viděl, jak šukal tu opici ve filmu "SPLICE". :-) Dávám 80%(25.8.2010)

Bylo to tak na **, ale Brody je Brody. Poněkud nepovedený experiment s Experimentem. Nevím, jestli mají Němci s tímto tématem "více zkušeností", ale v německé verzi je krásně vidět postupný vývoj postav a postupné dělení stáda na lovce a lovené. Pochybuji, že by se postava jistého dozorce vyprofilovala tak rychle. Ad verbal111 Elijah Wood přeci pozoroval experiment tou kamerou ... !(30.8.2010)

Tím koncem to dost zazdili. Čekal jsem něco hutnějšího a hlavně ne tak odbytého. Ale Forest Whitaker je tu zase jednou nezapomenutelný. "Potřebuji, abys uklidil můj záchod."(5.3.2011)

Hrozivé téma, když jedinec, který by jindy nepronikl, dostane v úzké společnosti šanci, můžou se dít strašlivé věci, aneb hra na chování..(10.9.2013)

Pre mňa je to konečne po dlhšej dobe film, ktorý ma tak vtiahol do deja, že som si takmer neuvedomoval, že je to iba film :) Super scenár, geniálne obsadenie a skoro po celú dobu neskutočná atmosféra. S Brodyho postavou som sa tak stotožnil, že keď sa bil, tak sám som mal chuť udrieť si jednu zaňho :) Originál som nevidel, takže porovnať nemôžem, no čo sa tohto remaku týka, tak to stálo za to :)(22.1.2011)