poster

Experiment

 • USA

  The Experiment

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2010, 92 min

Režie:

Paul Scheuring

Scénář:

Paul Scheuring, Don Bohlinger (původní scénář)

Hudba:

Graeme Revell

Střih:

Peter S. Elliot

Scénografie:

Gary Frutkoff

Kostýmy:

Yasmine Abraham
(další profese)
 • spaceboyCZ
  **

  Velmi slusny zacatek, ktery slibuje vysinutou podivanou, nakonec naprosto nepochopitelne rychle skonci a cely dojem z filmu totalne zkazi, jakoby tvurcum bud dosly penize nebo producenti se shodli na tom, ze 96minut je az az a vice nebudou divaka trapit. Skoda, Whitaker nemel daleko k tomu, aby se stal nejslizactejsim bacharem filmoveho platna...(13.1.2011)

 • Terva
  ***

  Zavři zvířata na dlouho do klece a silní budou žrát slabé. Film o tom že lidi ( my ) jsou ( jsme ) zvířata a někdy stačí i menší podmět k naší záporné reakci. Čtrnáct dní zavřený ve vykonstruované věznici jako vězeň nebo bachař s váma asi pořádně zacloumá. Škoda že děj nebyl víc propracovaný a hlavně byl krátký. Nechci spoilerovat, ale děj netrval těch čtrnáct dní. Budete překvapeni až zjistíte, jak dlouhý byl jejich pobyt v tomto experimentu. Dokoukal jsem to, ale za pár dní na to zapomenu. Na filmu spolupracovali The city of Prague philharmonic orchestra v čele s Miriam Němcovou. Ve filmu také zazní YKK od Fluke nebo King Genius od Supersuckers.(7.1.2011)

 • LiVentura
  ***

  Hrozivé téma, když jedinec, který by jindy nepronikl, dostane v úzké společnosti šanci, můžou se dít strašlivé věci, aneb hra na chování..(10.9.2013)

 • PinokKio
  **

  Další zbytečný remake. Sice se slibným obsazením, bohužel však lepší německou verzi jen otrocky kopírující.(17.11.2010)

 • Expendable
  *****

  Experiment je film natočený na motivy slavného Standsfordského experimentu, který je jeden z nejznámějších z USA. Na tento film se dá v klidu odmaturovat. Filmaři se drželi předlohy, nejsou tu žádné zbytečné scény ani tichá místa, já jsem s filmem maximálně spokojen. Válečné zločiny nejsou díly psychopatu ani šílenců, jsou díly obyčejných lidí, kteří byli vystaveni velmi silnému tlaku okolnosti.(24.2.2011)

 • - Elijah Wood byl původně do filmu obsazen, ale po několika dnech natáčení projekt opustil. (darek kartac)

 • - Stanfordský vězeňský experiment, který realizoval Dr. Philip G. Zimbardo, byl – stejně jako ve filmu – ukončen již po šesti dnech, a to 20. srpna roku 1971. (Vangelis)

 • - Původně se počítalo s uvedením do kin. Nakonec šel snímek v USA rovnou na video a stejně tak ve většině ostatních zemí. (darek kartac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace