Experiment

The Experiment

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2010, 92 min

Paul Scheuring

Paul Scheuring, Don Bohlinger (původní scénář)

Graeme Revell

Peter S. Elliot

Scénografie:

Gary Frutkoff

Kostýmy:

Yasmine Abraham

Nadprůměrné. Originál jsem neviděl, ale tento remake mi stačil. Whitaker byl dokonalý záporák, Brody už ne tak zdařilý klaďas a při sledování posledních patnácti minut jsem měl pocit, že někoho musím totálně zmlátit. Není to žádný extrémně převratný počin v historii filmu, ale jako ukázka lidské demence to postačí vrchovatě. 70% 29.08. 2010(29.8.2010)

Príbeh o hraniciach ľudských schopností a možností s jednou obeťou na živote. Svojím spôsobom išlo o podobenstvo ľudských hodnôt a ich obhajobu v mimoriadne sťažených podmienkach, a to pre obe strany experimentu. Herecké výkony zaslúžia uznanie. Hodnotenie tu podľa mňa absolútne nezodpovedá skutočnosti. Film je ďaleko lepší a stopercentne stojí za pozretie. A výkon Foresta Whitakera je oscarový, v pôvodnom znení je to ešte väčší zážitok. Ako sa z ľudí môžu stať hovädá ľahko a rýchlo. Povedal by som, že sa to presne triafa do dnešnej doby, kedy prachy sú nadovšetko.(8.2.2015)

• jhrasko

Kvôli tomuto experimentu škoda vlasov, Pianista. Ešteže si sa dostal do Indie, kde môžeš v bielej čapici súložiť so svojim guru. Odkaz autorom: divák sa nemá podceňovať. Čo nejaký psychologický profil, čo ten bývalý väzeň, čo ten diabetik ???(3.9.2010)

Forest Whitaker se mi líbil - v civilu slaboch, kterej když dostane moc, tak dělá ze sebe machra. To bylo poprvý, co jsem si přál, aby ve filmu nepřežil. Adrien Brody zahrál solidně, nejspíš mrknu na jeho další filmy a Maggie Grace to seklo. Závěr pěkně vygradovanej. Dávám 70%(26.1.2011)

Zavři zvířata na dlouho do klece a silní budou žrát slabé. Film o tom že lidi ( my ) jsou ( jsme ) zvířata a někdy stačí i menší podmět k naší záporné reakci. Čtrnáct dní zavřený ve vykonstruované věznici jako vězeň nebo bachař s váma asi pořádně zacloumá. Škoda že děj nebyl víc propracovaný a hlavně byl krátký. Nechci spoilerovat, ale děj netrval těch čtrnáct dní. Budete překvapeni až zjistíte, jak dlouhý byl jejich pobyt v tomto experimentu. Dokoukal jsem to, ale za pár dní na to zapomenu. Na filmu spolupracovali The city of Prague philharmonic orchestra v čele s Miriam Němcovou. Ve filmu také zazní YKK od Fluke nebo King Genius od Supersuckers.(7.1.2011)

• - Remake filmu založeného na knize, která byla inspirována skutečným experimentem ve vězení Stanford. (darek kartac)

• - Původně se počítalo s uvedením do kin. Nakonec šel snímek v USA rovnou na video a stejně tak ve většině ostatních zemí. (darek kartac)

• - Filmovanie prebiehalo v americkom štáte Iowa a na viacerých miestach v ďalekej Indii. (MikaelSVK)