Experiment

The Experiment

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2010, 92 min

Paul Scheuring

Paul Scheuring, Don Bohlinger (původní scénář)

Graeme Revell

Peter S. Elliot

Scénografie:

Gary Frutkoff

Kostýmy:

Yasmine Abraham

Americký remake úspěšného německého snímku, o partě několika odlišných lidí, kteří se zúčastní experimentu, kdy se z poloviny stanou bachaři a z druhé jejich vězni. A jak už to tak bývá, vše se zvrtne. V mých očích stejně kvalitní, jako německý originál, jen s lepšími herci.(21.11.2015)

Pre mňa je to konečne po dlhšej dobe film, ktorý ma tak vtiahol do deja, že som si takmer neuvedomoval, že je to iba film :) Super scenár, geniálne obsadenie a skoro po celú dobu neskutočná atmosféra. S Brodyho postavou som sa tak stotožnil, že keď sa bil, tak sám som mal chuť udrieť si jednu zaňho :) Originál som nevidel, takže porovnať nemôžem, no čo sa tohto remaku týka, tak to stálo za to :)(22.1.2011)

Vcelku zajímavé a drsné zpracovaní o zajímavém experimentu. Normálně bych hodnotil na 3 hvězdy, ale za skvělý vývoj děje a za závěrečnou scénu a i herecké obsazení, které mi vyhovovalo , dám o hvězdu více. Originál jsem neviděl, ale co v nejbližší době si ho určitě pustím. Protože tímto remakem jsem byl nadšen. A remaky vznikají proto, že originály jsou dokonalé. Tak jsem zvědav(12.1.2011)

• Cappuccino

Another crappy USA remake - hovorí snáď za všetko. Opäť iba kopírujú, neponúkajú nič nové, vyjma zopár herecky známych tvárí, z ktorých asi len jediný Forest Whitaker stojí za zmienku (Gigandeta mám rád, ale tu sa teda príliš nepredviedol). Celý snímok pôsobí lacno a bez ambícií stať sa väčšou rybou. Hlavný hrdina sťa absolútny pablb neustále vyhľadáva problémy aj keď vie, že sa jedná o simuláciu. Čo ak by držal hubu a za dva týždne dostal prachy bez nič robenia? __ Film síce ubehne pomerne rýchlo, čo jest pravdepodobne jediný dôvod nedať ešte nižšie hodnotenie, no stále nemôžem pochopiť z akého dôvodu vlastne The Experiment (2010) vznikol. Načo sa tvoria remake-i bez zakomponovania aspoň troška toho mála z režisérových ingrediencií? Načo, prečo, proč?!(27.11.2010)

• Hismael

Docela dobrý námět, ve kterém dojde ke spoustě zbytečných incidentů, které nepůsobí příliš věrohodně. Na nich je bohužel celý film postavený. Zatím co by si kdokoliv mohl myslet, že to vlastně bude taková dovolená v izolaci s několika pravidly, v některých lidech se probudí podivné šílenství, pravidla se i přes výhružku ukončení experimentu nedodržují a tak ho nestačí ani dokončit. Hlavní problém jsem měl hlavně s tím, že jednání postav nepůsobilo moc přirozeně, ale spíš tak aby vzniklo co nejvíc problémů.(9.6.2013)

• - Stanfordský vězeňský experiment, který realizoval Dr. Philip G. Zimbardo, byl – stejně jako ve filmu – ukončen již po šesti dnech, a to 20. srpna roku 1971. (Vangelis)

• - Původně se počítalo s uvedením do kin. Nakonec šel snímek v USA rovnou na video a stejně tak ve většině ostatních zemí. (darek kartac)

• - Elijah Wood byl původně do filmu obsazen, ale po několika dnech natáčení projekt opustil. (darek kartac)