Rudý úsvit: Nová krev

Red Dawn

Útok na Spojené štáty

Akční

USA, 2012, 93 min

"For them, this is just a place. But for us, this is our home" Tak já nevím. Příběh opravdu silný a herecké obsazení super. Jenže vše ostatní... nic moc. Nejhorší kamera co jsem v poslední době viděla. Při akčních scénách jsem ani nevěděla kde je nahoře a kde dole. Nechám to na průměru. Obecněš mě film bavil, ale kvalita nikde... 3*(5.11.2013)

• Sobis87

Obstojně natočená pytlovina se sympatickým hereckým obsazením, která ale v tomhle století nemá co dělat...prostě další naivní ohlednutí za akčními osmdesátkami, tentokrát bez nostalgie, sebereflexe a humoru a.k.a. dokonalá zbytečnost.(27.2.2013)

Je to Dobrý FILM! S lepším scénařem a zrežírováním by byl Perfektní ! Bylo tam pár věcí, které bych udělal odlišně, ale stále se to příjemné sleduje! Skvělá Grafika a Efekty s milým Hereckým obsazením a slušnou Dávky Akcí ! Objevilo se zde pár zajímavých Nápadů a já Originalitu Oceňuji! Pro mně slušná, zábavná Jízda!(19.2.2013)

• Segrestor

Samozřejmě, vytknout tomuto remaku lze ledacos. V podstatě si tu můžeme projet film od začátku do konce, vždycky po minutě to zastavit a říct: "vidíš, tak tohle bylo zrovna úplně na hovno". Před třiceti lety (kdy vznikl původní film) vrcholila Studená válka a tak se dobrodružství malé gerilové jednotky plné studentů po obsazení USA Rusáky dalo zbaštit. Už jen proto, že jejich vojenská strategie přesně odpovídala době vzniku (byť se to jakože odehrávalo v budoucnosti). Nový Red Dawn je současný a o to víc bije do očí, jak nesoučasný vlastně je. Kupodivu si totiž s sebou do hor chlapci vzali jen jeden mobil... Ale to bych toho musel vyjmenovat strašně moc, co z filmu dělá spíš komedii, nebo lépe řečeno frašku. Jednání Korejců i uvězněných Amíků je blbost non plus ultra. Vysloveně u těch Korejců je to donebevolající. To je snad dokonce výsměch. Člověk by jim spíš dal pětikorunu na nějakou efektní ofenzívu, než že by na ně sám útočil. Ten film mohl být reálným pohledem do relativně možné situace, ale zbyla z toho jen masáž amerického heroismu pro adolescenty. Navíc je to i docela špatně natočené; děj málo graduje, z nepřítele nejde vůbec žádný strach a Wolveríni nevzbuzují žádný respekt, natož obdiv. Něco se ale docela povedlo, bylo to totiž koukatelné, ale to asi spíš ze zvědavosti, jestli se opravdu jedná jen o další nepovedený remake nebo o další zmařený pokus o restart pohodových osmdesátkových akčňáků. A hlavní představitel udatného Matta Eckerta, Josh Peck (Pech by se možná hodilo víc), je jen potvrzením toho, že to je s tímhle filmem už dopředu zabitý(24.2.2013)

• Dale

Natrepať do scenára 277 nezmyslov, obsadiť partu teenagerov ako stvorenú pre nové Beverly Hills 90210 a hrdinný americký akčňák sa môže točiť. Takto nejako si to predstavujú niektorí americkí producenti, no výsledok je ešte horší, ako to, že ráno po prebudení zistíte, že vašu krajinu práve obsadili vyzbrojení komunistickí Ázijci. Kto dokáže dopozerať do konca túto stupiditu, zvládne už fakt všetko. Márne som hľadal niečo, za čo by som dal aspoň jednu hviezdu, ale dokonca aj efekty sú na katastrofálnej úrovni, takže to je prvý "vysokorozpočtový" film, ktorý hádžem do odpadu. Teraz si už len 10x po sebe pustiť Schindlerov zoznam, aby mi toto filmové utrpenie vynahradil.(1.3.2014)