Rudý úsvit: Nová krev

Útok na Spojené štáty

Akční

USA, 2012, 93 min

• Isherwood

Bradley je nejsilnější v akci, takže za málo peněz nabízí hodně funkční staromódní eskapády, která k tomu, aby fungovala, nepotřebuje zbytečné pixely. Bohužel mentálně film zaostal o třicet let, takže jsem se ošíval úplně stejně, jako při sledování originálu. Tu teenagerskou partyzánskou válku nejsem při vší vůli ochoten zkousnout, ani přes výše zmíněné. Bradley originál krom výměny Sovětů za Severokorejce nijak neaktualizuje a přitom by stačilo přitvrdit na nadsázce, nebo naopak protáhnout dítka pořádným marastem krve a špíny. Namísto toho se bezbolestně stojí uprostřed a hrdě bije v prsa, zatímco v pozadí vlají prapory s hvězdami a pruhy. Což, při všech technických pozitivech, začne v závěru šíleně nudit. Nevěřím tomu, že ty tři roky to leželo v trezoru jen proto, aby vytřískali více peněz z Hemsworthova jména. Tady evidentně více lidí netušilo, jak s tímhle 70-ti milionovým failem naložit. 2 a ½.(20.2.2013)

S akčnými scénami sa nešetrilo a zvyčajne sa na ne dá aj pozerať. Bradley sa počtom spotrebovaných guliek a horiacich áut celkom úspešne snaží diváka donútiť, aby veľmi nepremýšľal. Avšak akonáhle sa prestane strieľať a začne hovoriť, je to zlé. Ch.Hemswort nesklamal a aspoň to tiahne sám do akčného priemeru.(12.3.2013)

• Sobis87

Obstojně natočená pytlovina se sympatickým hereckým obsazením, která ale v tomhle století nemá co dělat...prostě další naivní ohlednutí za akčními osmdesátkami, tentokrát bez nostalgie, sebereflexe a humoru a.k.a. dokonalá zbytečnost.(27.2.2013)

Film jako zrozený do současného světa. Konflikt Ameriky se Severní Koreou na západním pobřeží. Kecy nebo nemyslitelná akce? Zprávy ze světa, z toho opravdového, hovoří, že se něco takového může klidně stát. V tomto případě ale ne takovým způsobem, jakým to podal Dan Bradley. Chápu, že se snažil držet hlavních rysů původního filmu se Swayzem a nahodit to do moderní doby, ale vidět, jak parta středoškoláků vyřídí celou severokorejsou armádu ve stylu Ramba, to bylo komické. Neviděl jsem původní film, ale takto by to určitě nešlo. Přestřelky a akce byly sice natočeny svižně, dalo se na ně celkem zábavně koukat, v tu ránu ale přichází další knockout. Že by byli Korejci až tak hloupí a že by jich přistálo tak málo? Mě to někdy přišlo, že na půlmilionový Seattle byla vyčleněna hrstka vojáků a jeden tank. A tady se už pohybujeme ve světě fantasy. Když si odmyslím všechny tyto zásadní drobnosti, fIlm to není nejhorší, ale osobně raději sáhnu po druhém nebo třetím Modern Warfare.(10.4.2013)

Hrozně moc zbytečné a naivní, ale docela zábavné a překvapivě dobře koukatelné. Rozpočet je znát v akčních sekvencích, které jsou sice nanejvýš hloupoučké, leč zaujmou a baví. Už Swayzeho první "Rudý úsvit" byl úsměvnou taškařicí pro mladé militantní kluky, co si ještě pořád hráli na vojáky. Tentokrát je to absolutně neškodný výplach, u něhož je nutností zcela vypnout mozek. Tomuhle se musí zasmát i Kim Čong-un. 5/10!(22.2.2013)