poster

Rudý úsvit: Nová krev

 • USA

  Red Dawn

 • Slovensko

  Útok na Spojené štáty

Akční

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ****

  Hlavne že to má spád a parádne natočené akčné scény. Nie že by to bolo niečo bombastické alebo nedaj bože inovatívne, ale skrátka je to zručne natočené, prehľadné a nie je to ani zďaleka také naivné ako austrálsky dievčensky hitík Tomorrow, When the War Began. Akože Josh Hutcherson ma neskutočne irituje (našťastie nie až tak ako v Hunger Games) ale Adrianne Palicki je zato riadna šupa. Chris Hemsworth pokračuje v nastavenej kariére hrať nie veľmi chytrých no o to viac prchkejších jedincov až sa mi začína zunuvávať. A v závere aj nejaké to prekvapenie nastalo. Pôvodný film som nevidel ale po zhliadnutí tohto si ho asi aj niekedy dám. Každopádne v čase akčného pôstu si nový Red Dawn rád pozriem znova.(10.3.2013)

 • DEXTER099
  **

  Tak tohle jsem zhlédl s očekávání,že se dočkám naplnění docela zajímavého pojetí (oblehlé město vojáky a proti nim bojující místní),ale tohle tedy byla docela hořká pilulka.Film pro mě byl dobrý tak prvních 15-20minut a pak to bylo další veledílo nesoucí se na vlně pubertálních filmu kde jednou bojujou a jsou v aréně a přitom mají hlad,jednou si losují společnost a bojují a zde pro změnu si parta kluku veme samopaly a jiné hračky a během pár dní z nich jsou super bojovníci a střelci co se utkají s celou armádou a dostanou se nepovšimnuti všude možně.No pro mě docela promrhaný potenciál.Za mě tedy celkově 40% a dvě hvězdy.(24.3.2015)

 • kleopetra
  **

  Hezké akční scény... Raději bych je ale dala do lepšího filmu...(18.3.2013)

 • verbal
  *

  Tak. A k dokonalému prznění osmdesátkových klasik už chybí jen Hříšný kanec, ve kterém by si oslizlý Patizón pohazoval s Portmanovic zrůdičkou. Rozhodně to měli minimálně přejmenovat na Red down. "Drsný" Homothor by snad ještě amniocentézou o kladivo prošel, aniž by z toho Patrik přestal trouchnivět, avšak jeho filmový bratr, jenž se svou obličejovou obrnou vypadá, jako by si zrovna před okamžikem přestal aspoň na chvíli slintat na bryndák, určitě přinutí Charlieho k neodkladné návštěvě koksomarketu, po které se začne ucházet o cameo Džejára v novém Dallasu. Osmdesátky už dávno pašli v pizdu, pane Bredly, pokud jste si ještě neráčil všimnout, a to, co bylo tehdy relativně originální a populární, nestačí jen osadit novými xichty, přežvýkat slovo od slova a Rusáky pouze nahradit Severními Korejci, kterým by pravděpodobně došel benzín a pilinové placky někde nad Honšú!! Takže podtrženo a sečteno, tuhle zbytečnou verzi Patnáctiletého partyzána by měli umlátit Matrjoškou a v plísňových džínách za truchlivého doprovodu 99 Luftbalons zakopat o dva hroby vedle Swayzeho. Ten smuteční marš samozřejmě v cover verzi Lejdykvokkvok nebo jak se ta piča vlastně jmenuje.....(23.2.2013)

 • JohnCZ
  ****

  Podobně jako u předlohy tkví největší slabina remaku ve scénáři, který je i přes obrovské úpravy úplně stejně naivní. Ale už jen ta myšlenka, kdy komanči napadnou a obsadí USA, je velice zajímavá. Film zachovává původní kostru děje, ale dobově ji aktualizuje, takže zatímco v 80. letech byla hrozba v podobě pošahaných Sovětů, tentokrát je tu hrozba ještě pošahanějších Severokorejců. Odsoudit Red Dawn na základě naivity děje a takové té české nenávisti vůči americkému patriotismu je rozhodně škoda (navíc, když ho je ve filmu minimálně). Protože když už nic jiného, tak je to velice zručně natočená akce, byť díky sníženému ratingu prakticky bez krve. To mi ale nevadilo, protože byla dynamická, nebyla chaotická, ale přesto působila epicky a to i z části díky výborné Djawadiho hudbě. Spoiler! A krom utahování si z některých scén z předlohy mě nadzvedl ze židle i twist v závěru, kdy už vše vypadalo, že konec filmu vyšumí do ztracena. Chyba lávky!(31.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace