poster

Kovbojové a vetřelci

 • USA

  Cowboys & Aliens

 • Slovensko

  Kovboji a votrelci

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min (SE: 135 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ***

  Podivný žánrově nezvládnutý slepenec, jehož jedinou devizou jsou (kromě Olivie Wilde, jejíž postava by ovšem, tak jako téměř všechny ostatní, nesměla promluvit) vizuální efekty. Takhle nějak by dopadla Wolrd War Z, kdyby se nějakým kouzlem tamní scénáristické kejkle nerozpadly do třech samostatně zvládnutých minifilmů, ale normálně se naházely na jednu hromadu, jako se to přihodilo té bandě, která tady psala scénář pro starouše Spielberga. Tohle zkrátka nefunguje a dalo se z toho vytěžit mnohem, mnohem víc... 60% za nadprůměrné efekty, ale jako takový tento film rozhodně nedoporučuji.(15.11.2015)

 • Marigold
  **

  Tak úplně nevím, jestli je tragičtější scénář, který se místy zamotává do své prostoduché debility úplně zbytečně, nebo (opět) zoufale leklý Jon Favreau, pod jehož rukama vzniklo cosi, co připomíná televizní inscenaci bez jediné kulervoucí scény, do které se omylem nasáčkovalo hned několik megahvězd. I když úvod vypadá celkem nadějně, zbytek filmu ubíhá v nekonečné zoufalé křeči, která je sice směšná, ale ani náhodou zábavná. Zajímalo by mě, za co štáb utratil těch 160 melounů. Asi za ohnivou vodu a povětrné ženštiny. Na Kovbojích a vetřelcích je to vidět - a přitom tohle mohlo a mělo být fakt dobré. Jenže to by to musel realizovat někdo, kdo má aspoň rámcovou schopnost žánrová klišé shazovat a ne je pouze mechanicky napodobovat (a špatně!).(10.8.2011)

 • J*A*S*M
  **

  Wow, ona tam fakt není ani špetka humoru. Kovbojové a vetřelci v této podobě nemohli dopadnout dobře, ani kdyby se za kameru postavil sebevětší génius. S vážnou tváří natočit film, v němž parta kovbojů a indiánů strašnou haluzí odvrátí invazi mimozemšťanů, kteří na Zem přiletěli těžit zlato, jejda spoiler, to je na pozvánku do Bohnic. Kdyby to alespoň vypadalo nějak vizuálně pěkně, ale ne - C&A jsou dvě hodiny šedi, nudy, nezajímavosti. A ani ti ufoni se příliš nepovedli.(20.11.2011)

 • Gilmour93
  ****

  Rudí, bílí, spojme síly - vetřelci se přemnožili! Výsledek práce přibližně deseti scénáristů na jednom filmu lze přirovnat ke znásilnění berlínské stařenky stejně početnou skupinou rudoarmějců. To znamená nic, čím by se člověk mohl v budoucnosti chlubit.. Jestli se však psychicky připravíte na film s nepříliš viditelným áčkovým rozpočtem a rozkošně béčkovým originálním námětem a přitom se strojem času vrátíte do rané puberty, kdy mastnými póry ještě z hlavy pravidelně unikala snaha o intelektuální image a podobné filmy spouštěly slintací reflex, pak budete až po krk zmáčení ve všemožném klišé odcházet z kina v mezích žánru spokojeni. Skrz Craigovy nohy do O vidím zářnou budoucnost dalších titulů jako "Kovbojové a Gremlini", "Vinnetou vs. Godzilla" a v podobě vrcholu celé série o Divokém západě sužovaném monstry si žádám arcidílo s pacifistickým poselstvím "Predátoři a doktorka Quinnová", podtitul: Když to krvácí, můžeme to i vyléčit..(30.8.2011)

 • PinokKio
  **

  Šéfe, mám pro vás scénář .. A o čem to je? .. O kovbojích, jak jezděj na koních, občas tasej kolt zavěšenej proklatě nízko a tak .. Nuda! Dopiš tam vetřelce. Spoustu vetřelců. Celou invazi. A narvi do toho i nějaký hodný, aby byl vesmír v rovnováze. Onehdá jsem ti viděl nějakej komiks v trafice u nás na rohu a parchanti nad ním mlsně slintali. Nebo to bylo nad tím péčkem vedle? Těžko říct. No to neřeš, prostě tam tu Blanku Truhlářovic dopiš, a basta! I když je škaredá ..(22.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace