Kovbojové a vetřelci

Cowboys & Aliens

Kovboji a votrelci

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min (SE: 135 min)

• KevSpa

Herci nemají co hrát, Ford i Craig si po celý film drží jeden naštvaný či drsný výraz. A tak se filmem plahočíme, podobně jako hrdinové na koních, aniž bychom v něm našli jediný silnější moment, jedinou zajímavější scénu. Nuda, nuda a zase nuda. Nic jiného se o Kovbojích a vetřelcích napsat nedá.(8.9.2011)

• Reiniš

U filmu s tak vysokým rozpočtem mě překvapila tak nízká kvalita triků a vůbec špatná práce s mizanscénou. Takhle nefotogenní exteriéry a kulisy jsem v hollywoodském filmu už dlouho neviděl (a ti indiáni vypadali spíše jako z nějaké nepovedené parodie). Navíc mi už poměrně dlouho nesedí scénáře dua Orci a Kurtzman, bez toporných proslovů a kýče to opět nešlo. Více než sympatického Iron-mana film připomíná obdobně sterilní a nudnou Favreauovu Zathuru.(18.2.2012)

• BadoXXII

Čo na tom stálo 160 melónov? Kovboji a votrelci vypadajú podobne ako Jonah Hex a takú istú majú aj (ne)kvalitu. Jeden charizmatický (nie však v tomto filme) herec v hlavnej úlohe, jedna terajšia sexbomba (ale tak ako nezabrala Megan Fox, nezaberá ani Olivia Wilde), jeden hrozne napísaný scenár a ešte horšia réžia. Film je to veľmi toporný, neprekvapivý, nevtipný, bez napatia a bez naozaj dobrej scény. Celý film som si hovoril len jediné - ako to mohlo celé dobre vypadať. Ale nevypadá...(10.8.2011)

• Jeremy.jk

Nejslabší Favreaův výtvor pro kina a nezachrání to ani Harrison a sexy Olivia. Ten napomádovanej bezksicht aka Bond pro nové milenium je jen pomyslnou třešničkou na humusu, co se snaží tvářit jako dort - 40%.(20.11.2011)

• Kaka

To, co se ze začátku jeví jako neotřelá bejkovina, plná šťavnatého vizuálu (je zde vidět rukopis režiséra Ironmana) se postupem času mění v kupu klišé a tupou přehlídku vizuálních efektů rozličných forem i kvalit. Dlouhou dobu jsem neviděl něco koncepčně a dramaturgicky tak nezvládnutého, jako je závěr tohoto filmu. Klišé na klišé - finální bitva a classic katarze, kterou jsem viděl milionkrát předtím. Od tohoto kousku už dle názvu možná nikdo nic moc nečekal a ani se nedočká. Nechápu ten šílený rozpočet.(1.1.2012)