Supermani z Malegaonu (festivalový název)

• Indie

Supermen of Malegaon

Dokumentární / Komedie

Indie / Singapur / Jižní Korea / Japonsko, 2008, 52 min

Docu-drama o člověku, který má malé možnosti a velké sny, přízemní materiální starosti a amatérská filmová křídla. Nepatetické, veselé a nefalšovaně indické. Aby člověk uměl létat, nepotřebuje CGI triky- stačí roztodivné konstrukce made in covesdala, zelené plátno, kolo, obstarožní kamera, pár správných chlapů a dřevěné prkno.(8.7.2009)

Film o filmu, který nemapuje natáčení velkoprodukce, ale naopak malého projektu hrstky indických nadšenců, okouzlí zápalem zúčastněných a osvobozující laciností produkce malegaonské variace na Supermana. Další příspěvek do kategorie filmů glorifikujících magii nezávislého filmu (viz "Život v oblouznění").(7.7.2009)

Přesně ta porce milého humoru a nezdravě silného fanouškovského nadšení, které jsem očekával. Kdyby jste někdo ukořistil ústřední melodii snímku, obratem ji směřujte mně na mail. ;-) (44. MFF KV - 10.7.08)(17.7.2009)

[KVIFF 2009] Dokument o natáčení indické amatérské verze Supermana. Z díla doslova pryští absolutní láska k filmu, co víc si přát. Divák se pobaví nad naivitou indických "tvůrců" (když sleduje jejich pokusy o natáčení před zeleným pozadím), zasměje nad jejich problémy (jako když jim obyčejná digitální kamera spadne do vody, což ale zásadním způsobem ohrozí dokončení filmu) a také si uvědomí, jaké má štěstí, že nemusí makat celý dny v tkalcovně.(6.7.2009)

Úžasný dokument o natáčení "amatérského" filmu. Chudák představitel Supermana, ten si užil svoje. Nejlepší však bylo, jak se jim skutálela kamera do řeky. Amatérští filmaři mají stejné potíže po celém světě.(20.7.2009)

Strasna legrace :-) nějvětším kladem je sociální rozměr filmu, odkrývající indickou mentalitu zapálených filmařů - amatérů.(12.7.2009)