Večeře s April

Scénografie:

Rick Butler

Kostýmy:

Laura Bauer

Vtipné to rozhodně nebylo, i když uznávám že mně nepřijde vtipné skoro nic. To však neznamená, že by to nebylo dobré. Sympatická a docela pěkná hlavní představitelka, povedený dabing, příjemný nenucený příběh, to všechno dává dohromady pohodový nadprůměrný film. Režisér jako jeden z mála pochopil, že neplatí vztah čím delší típ lepší a vtiskl filmu velmi příjemnou 81minutovou stopáž, kdy jsem se ani chviličku nenudil. Nádherných posledních asi deset minut po příjezdu rodinky do New Yorku bylo jen takovou třešničkou na krocanovi :-). 4*.(19.4.2008)

Nie, nie. Hedgesov debut ani zďaleka nedosahuje kvality nedávno vypusteného Dana in real life. Medzi oboma snímkami vidieť akú takú podobnosť, ale zatiaľ čo mladší režisérov počin stavia na milom inteligentnom príbehu s fungujúcim vtipom, Večera s April ostala v každom aspekte tak na polceste. Nie je to zlá robota, ale tentoraz by som povedal, že Hedges zaplatil nováčikovskú daň, ktorá ho našťastie posilnila a zaslúžené ovocie prišlo už nasledujúcim filmom. Osobne ma dosť rušila aj digitálna kamera.(14.4.2008)

Budget ~ US$300,000 (píší na wikipedia.org)......... Pro mě skvělý "malý" film, který mě dostal zvláštní atmosférou a tím, kolik je tam "týpků". Tím nemyslím jen rodinu April, ale taky nájemníky domu... Zkuste se doklepat, jestli by vás k sobě nepustili upéct krocana........... Patricia Clarkson, hrající Apriliinu matku, dostala za svůj výkon hafo cen (+nominace na Oscara a Zlatý glóbus). Je opravdu dobrá. A naštěstí je uvěřitelná také Katie Holmes jako April. Jedná se možná o její zatím nejlepší výkon ve filmu. I když tedy ten pláč, no... Ale beru. Navíc - to, jak "loupala" a "krájela" brambory, mě fakt dostalo. Vynikající postava..... Takže za atmosféru především, ale i herecké výkony a celkovou realističnost a přirozenost -> tenhle film se stal mojí srdcovkou: 85% (únor 2007)(2.2.2007)

Hedgesovu druhotinu Dan in Real Life miluju, proto sem byl moc zvedavy na April. Snad to bylo českým dabingem, ale film mě nechal docela chladným, až na hodně dojemný konec.(2.12.2008)

Pomenovaním mnohých užívateľov tejto dtbs - MY GUILTY PLEASURE (pocitovo, nie filmársky). Keď si pozriem znova (a rád), okomentujem znova (a rád). Bohatými výrazovými prostriedkami mnohých užívateľov tejto dtbs - Patricia Clarkson rulezzzzzzzzzzzzzzz :-))))(28.2.2010)