Večeře s April

Scénografie:

Rick Butler

Kostýmy:

Laura Bauer

Hedgesovu druhotinu Dan in Real Life miluju, proto sem byl moc zvedavy na April. Snad to bylo českým dabingem, ale film mě nechal docela chladným, až na hodně dojemný konec.(2.12.2008)

Čekal jsem, že v tomhle filmu Katie Holmes předvede něco jinýho, než jak jsem na ni zvyklej (v každém filmu ji beru jako vážnou šprtku), ale ani po tomhle snímku, kterej mě jinak docela bavil (především díky Oliveru Plattovi), jsem na ni názor nezměnil a furt ji beru jako průměrnou herečku, která to podle mě nikam nedotáhne (i když, díky Batmanovi se přeci jenom možná někam dostane).(18.9.2005)

vcelku zaujimave, hlavne kvoli tym vsetkym bizarnym postavickam (u mna jednoznacne vyhrava mama joy) a zaujimavemu vizualu, no napriek tomu to bolo dost nuda(16.11.2006)

Budget ~ US$300,000 (píší na wikipedia.org)......... Pro mě skvělý "malý" film, který mě dostal zvláštní atmosférou a tím, kolik je tam "týpků". Tím nemyslím jen rodinu April, ale taky nájemníky domu... Zkuste se doklepat, jestli by vás k sobě nepustili upéct krocana........... Patricia Clarkson, hrající Apriliinu matku, dostala za svůj výkon hafo cen (+nominace na Oscara a Zlatý glóbus). Je opravdu dobrá. A naštěstí je uvěřitelná také Katie Holmes jako April. Jedná se možná o její zatím nejlepší výkon ve filmu. I když tedy ten pláč, no... Ale beru. Navíc - to, jak "loupala" a "krájela" brambory, mě fakt dostalo. Vynikající postava..... Takže za atmosféru především, ale i herecké výkony a celkovou realističnost a přirozenost -> tenhle film se stal mojí srdcovkou: 85% (únor 2007)(2.2.2007)

V 90tych rokoch a na prelome storočia som videl množstvo nezávislých amerických filmov, ktoré ma tak oslovili, že si z nich pamätám skoro všetko. Večeru s April som videl pomerne nedávno a nepamätám si z jej deja skoro nič. Neviem, či je to vekom, alebo či sa kedysi točili zmysluplnejšie a výpovednejšie filmy, možno som bol iba v nesprávnom rozpoložení. Tak nejak to príjemne plynulo a rýchlo skončilo. Takže vlastne to bolo celkom fajn.(11.1.2013)

• - "Caro Mio Ben" od Giuseppa Giordana je píseň, kterou zpívá Beth v autě. (HellFire)

• - První vlastní scénář Petera Hedgese. Všechny ostatní byly adaptacemi. (HellFire)

• - I když je film věnován Hedgesově matce, která umřela na rakovinu, je jediným pravdivým momentem z jejího života věta, kterou pronese o zpěvákovi „Smack Daddym.“ Tato slova pronesla v nemocnici, až na to, že mluvila o Barry Whitovi. (HellFire)