poster

Večeře s April

 • USA

  Pieces of April

 • Slovensko

  Večera s April

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2003, 81 min

Režie:

Peter Hedges

Scénář:

Peter Hedges

Kamera:

Tami Reiker

Střih:

Mark Livolsi

Scénografie:

Rick Butler

Kostýmy:

Laura Bauer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hejtmy
  ****

  Vtipné to rozhodně nebylo, i když uznávám že mně nepřijde vtipné skoro nic. To však neznamená, že by to nebylo dobré. Sympatická a docela pěkná hlavní představitelka, povedený dabing, příjemný nenucený příběh, to všechno dává dohromady pohodový nadprůměrný film. Režisér jako jeden z mála pochopil, že neplatí vztah čím delší típ lepší a vtiskl filmu velmi příjemnou 81minutovou stopáž, kdy jsem se ani chviličku nenudil. Nádherných posledních asi deset minut po příjezdu rodinky do New Yorku bylo jen takovou třešničkou na krocanovi :-). 4*.(19.4.2008)

 • Tomco
  ***

  Nie, nie. Hedgesov debut ani zďaleka nedosahuje kvality nedávno vypusteného Dana in real life. Medzi oboma snímkami vidieť akú takú podobnosť, ale zatiaľ čo mladší režisérov počin stavia na milom inteligentnom príbehu s fungujúcim vtipom, Večera s April ostala v každom aspekte tak na polceste. Nie je to zlá robota, ale tentoraz by som povedal, že Hedges zaplatil nováčikovskú daň, ktorá ho našťastie posilnila a zaslúžené ovocie prišlo už nasledujúcim filmom. Osobne ma dosť rušila aj digitálna kamera.(14.4.2008)

 • snaked
  *****

  Budget ~ US$300,000 (píší na wikipedia.org)......... Pro mě skvělý "malý" film, který mě dostal zvláštní atmosférou a tím, kolik je tam "týpků". Tím nemyslím jen rodinu April, ale taky nájemníky domu... Zkuste se doklepat, jestli by vás k sobě nepustili upéct krocana........... Patricia Clarkson, hrající Apriliinu matku, dostala za svůj výkon hafo cen (+nominace na Oscara a Zlatý glóbus). Je opravdu dobrá. A naštěstí je uvěřitelná také Katie Holmes jako April. Jedná se možná o její zatím nejlepší výkon ve filmu. I když tedy ten pláč, no... Ale beru. Navíc - to, jak "loupala" a "krájela" brambory, mě fakt dostalo. Vynikající postava..... Takže za atmosféru především, ale i herecké výkony a celkovou realističnost a přirozenost -> tenhle film se stal mojí srdcovkou: 85% (únor 2007)(2.2.2007)

 • HellFire
  ***

  Hedgesovu druhotinu Dan in Real Life miluju, proto sem byl moc zvedavy na April. Snad to bylo českým dabingem, ale film mě nechal docela chladným, až na hodně dojemný konec.(2.12.2008)

 • jhrasko
  *****

  Pomenovaním mnohých užívateľov tejto dtbs - MY GUILTY PLEASURE (pocitovo, nie filmársky). Keď si pozriem znova (a rád), okomentujem znova (a rád). Bohatými výrazovými prostriedkami mnohých užívateľov tejto dtbs - Patricia Clarkson rulezzzzzzzzzzzzzzz :-))))(28.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace