Whisky s vodkou

Whisky mit Wodka

Whisky with Vodka

Komedie / Drama

Německo, 2009, 108 min

Opilá stárnoucí herecká hvězda zastavila na jeden den natáčení filmu a producent nařídil obsadit ještě jednou její roli – neznámým a tedy levným hercem – s tím, že se jeho záběry použijí v případě, že to problémová star nedokáže dotočit. Z téhle nezvyklé situace se zrodí řada absurdních i humorných situací. Čím víc toho víte o vzniku filmů, tím víc se budete bavit (70%).(15.7.2009)

DER FILM 2009 - Whisky mit Wodka / Whisky s vodkou - 11. 12. 2009 - kino Centrál - Hradec Králové - 50%(10.10.2009)

Jako pocta italskému neorealismu víc než ucházející, jako film "o něčem" už moc ne.(27.10.2009)

• Malarkey

To, že se podívám vcelku věrně do zákulisí natáčení filmu neznamená, že mě bude zajímat i samotný film. Herci mně přišli příšerný, vtip tam žádný nebyl a jako drama bych to taky nepovažoval. Nic natolik šokantního ve filmu totiž nebylo a těch 108 minut mi během uklízení pokoje a bordelu, co po baráku zanechaly kočky, utíkalo šíleně pomalu.(27.7.2011)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(2.7.2009)