poster

Whisky s vodkou

 • Německo

  Whisky mit Wodka

 • USA

  Whiskey with Vodka

Komedie / Drama

Německo, 2009, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  44. MFF KV .. Scénář: Wolfgang Kohlhaase .. Nějak mne ten německý humor nesebral resp. tam ani moc humorných pasáží není. Spíše funkční jako pohled do zákulisí natáčení s jedním starším hercem, který má své výpadky a kde občas není nouze o vážnější výstupy. Tam jsou herci i scénář silní. Co dokáže whisky s vodkou se stejně nedozvíme, jdou zde proti sobě - nikoliv spolu.(7.7.2009)

 • bassator
  ***

  DER FILM 2009 - Whisky mit Wodka / Whisky s vodkou - 11. 12. 2009 - kino Centrál - Hradec Králové - 50%(10.10.2009)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(2.7.2009)

 • Slarque
  ****

  Opilá stárnoucí herecká hvězda zastavila na jeden den natáčení filmu a producent nařídil obsadit ještě jednou její roli – neznámým a tedy levným hercem – s tím, že se jeho záběry použijí v případě, že to problémová star nedokáže dotočit. Z téhle nezvyklé situace se zrodí řada absurdních i humorných situací. Čím víc toho víte o vzniku filmů, tím víc se budete bavit (70%).(15.7.2009)

 • Tetsuo
  ***

  Německá komedie Andrease Dresena zapadá do žánru filmu o filmu. Vzhledem k tomu, že si docela dobře pamatuju Americkou noc, tak mám v hlavě přece jenom moc klasické dílo ke srovnávání. Dresen se jistě vůči Americké noci od Truffauta nevymezuje záměrně, ani se ji nesnaží napodobovat. ____________ Spíše se náhodně ukazuje jeden ze základních rozdílů v přístupu doznívající francouzské nové vlny 60. let a dnešních festivalových filmů. Zatímco nová vlna, kde velká část tvůrců vzešla z okruhu časopiseckých kritiků, pokoušela hranice filmového média a snažila se reflektovat formu vyprávění až do stavu jejího rozbití, či alespoň dekonstrukce, dnešní filmaři tíhnou spíše k realismu, který hledají v samotných postavách a hercích. _______________ U natáčení přestává být důležitá technika - kamera a střih, případně snímání zvuku a vůbec vytváření „umělé reality", ale důležité je přímo to, co se děje na place mezi aktéry před kamerou, kteří obtížně odlišují své filmové role a soukromý život. _______ A právě o herectví a nikoli režisérství je Whisky s vodkou. Zestárlá, velmi alkoholicky vyžilá a vypelichaná hvězda Otto se musí vyrovnat s tím, že za něj režisér sežene náhradníka a natáčí s nimi všechny scény dvakrát, kdyby Otto náhodou odpadl. Dresenův film není ničím zvlášť překvapivý ani výbojný, jen je prostě velice dobře natočený a zahraný, plynulý, svižný, vtipný a trochu smutný. _________________ V divácích pak utvrzuje přesvědčení, že při natáčení filmů spí (skoro) všichni se všemi a nikdo kvůli tomu nedělá zbytečné scény, protože „umělci mají jinou morálku, jsou přelétaví jako včelky…" ____________ Stejně jako u Americké noci nás ale může hlodat otázka, jaký typ filmu to vlastně dotyčný štáb natáčí - a zda už to není nějaká úplně přežilá forma a žánr, na kterou by ve skutečnosti dnes nikdo nechodil.______________ Možná má být naznačeno, že odchází nejen jistý druh herců, ale že vycházejí z módy i určité náměty - zde jakési retromelodrama, kde je starší muž vrcholem milostného trojúhelníku a spí jak s matkou, tak s dcerou. Představa členů štábu, že buď trhnou kasu na Ottově jménu, nebo pojedou na umělecký festival a tam dostanou cenu, působí v obou ohledech naivně. ________________ Mimochodem, z Ottova výroku „Dovzdělával jsem se na záchodě, tam jsem si četl nejvíc. Ale bohužel jsem prosral příliš málo času, než kolik bych měl přečíst knih", si nechám druhou půlku vytesat na náhrobek.(12.12.2009)

 • - Film získal na Medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary v roku 2009 cenu za Najlepšiu réžiu. (ecceHOMMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace