Za všechno může Jidáš (festivalový název)

• Itálie

Tutta colpa di Giuda

Freedom

Komedie / Muzikál

Itálie, 2009, 102 min

Davide Ferrario
  • Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(2.7.2009)

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Tak toto bylo něco!!! Ukázka toho jak se dokáže i ve vězení natočit neuvěřitelně zábavný, vtipný a hlavně srdce pohlazující film... - 95%(8.7.2009)

na útržek jsem jim dal výborný... tady ale dávám "pouze" za čtyři. Příběh je fajn a nemá nějak drásavé momenty, chápu že vězni nemají taneční talent, takže tanec byl v rámci jejich možností. Co mi vadilo, byla hlavní hrdinka... hlavně její scénář. italské filmy asi už jsou takové - nikdy mi nepřirostou k srdci. Mimochodem je Davide Ferrario sympaťák :o)(7.7.2009)

Čekal jsem perfektní Italský komediální muzikál, tak jak to "oni" umí. A vida, byla to zábava se spoustou pěkné hudby a dokonce to mělo i jakýstakýs rozumný děj.(4.5.2014)

44. MFF KV .. Scénář: Davide Ferrario .. Zajímavá multimediální směsice hudby, víry, avantgardního divadla a vězeňských názorů. Pro spoustu festivalových odborníků špatně skousnutelný počin, ale přítomné osazenstvo sálu bylo jiného názoru, alespoň co jsem zaznamenal. Smích byl během projekce přítomen tam, kde být měl a potlesk na závěr by mohl závidět nejeden ambicióznější soutěžící tvůrce. Snímek je plný vězeňských neherců, hudebních čísel, vtipných situací a lehké italské romantiky.(7.7.2009)