Smrt a život Charlieho St. Clouda

Charlie St. Cloud

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

Mám rád Zaca Efrona a přitom nejsem gay, je to normální?(16.12.2010)

Tak tohle je první pořádná a vážná role Zaca Efrona a je vidět, že mu fakt sedla. Nejdřív jsem si říkala on a drama - to k sobě moc nejde, ale mýlila jsem se. Filmu opravdu nemám co vytknout, snad jen trochu nedotaženej konec, ale co už. Hudba, herci i kamera byla naprosto super. Takže dávám 90%. A těšim se na další dramata se Zacem. Tohle musim mít v top 10.(19.12.2011)

• Taninaca

Nikterak originální, ale zajímavé téma, z kterého se dalo vyždímat víc...I tak by z toho ale jistě nebylo nic závratného, nic co by tu už nebylo. Na to, že film nebyl moc dlouhý, tak se místy vlekl. Rodinný film, který stačí vidět jednou.(22.1.2011)

Tak jsem si pustila dalšího hezounka a zůstala jsem jenom čumět - ze Zaca Efrona se stal sympatický herec (opravdu herec), na kterého se navíc moc hezky kouká. Film jako takový je příliš plochý, postrádá hloubku, navíc má silný začátek a postupem času ztrácí grády. Fantasy rovina je až moc jednoduchá a nedomyšlená. Ve finále je film (především díky Zacovi) dobrý průměr, váhám, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky.(20.6.2013)

• gudaulin

Chudák Charile se utápí v žalu z tragické smrti svého bratříčka a já se utápím v žalu nad ztrátou sta minut svého života, který jsem strávil s tímhle pseudoromantickým kýčem, co si hraje na drama. Vlastně ne, kecám, část jsem přejel rychloposuvem, takže jsem byl některých vyšperkovaných dialogů, patetických scén a předstírání hlubokého citu průměrnými herci ušetřený. Celkový dojem: 25 %.(29.4.2011)

• - Koncept scenára napísali Craig Pearce, James Schamus a Lewis Colick, ale konečnú verziu vytvorili Pearce a Colick. (ThomasCrown)

• - Kim Basinger si zopakovala rolu matky, ktorá stratila svoje dieťa pri autonehode druhýkrát. Rovnaká udalosť sa jej prihodila už vo filme The Door in the Floor (2004). (MikaelSVK)

• - Jedním z rozdílů mezi románem Bena Sherwooda, podle kterého byl snímek natočen, a filmem je umístění děje. Zatímco knižní děj se odehrává v massachusettském Marbleheadu, film je situován do washingtonského Quincy. (Terva)