Smrt a život Charlieho St. Clouda

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

• teutates

Neviem čo podnietilo moju myseľ aby som sa na to pozrel, ale asi to bola nuda. Nuda, ktorú nezabila ani táto nuda. Tragický príbeh Charlie-ho, ktorý sa nevie spamätať zo smrti svojho brata. Pri ranných nácvikoch behá mráz po chrbte ako to Charlie prežíva... dokonca nadobudne časom schopnosť. Nielenže vidí mrtvých ale aj tzv. "na pol cesty death" noo a v tomto jeho mysľovom zhone pomôže ďalšej "milovanej" osobe. Tragédia strieda happyend, čo viac si priať, no nie? 3-4/10 Zac bude Steers-ovým miláčkom, uúu...(15.5.2011)

Jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit hodnocením a jménem Zac Efron. Charlie St. Cloud je film o bolesti a žalu a nutno říci, že Zac se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Pokud se bude jeho herecká kariéra ubírat podobným směrem, má reálnou šanci HSM zastínit. Jeho herecká partnerka vlastně ani neměla moc co předvést a malý Sam byl občas trochu na obtíž. Scénárista se nevyhnul několika klišé a frázím, které by si mohl (a měl) odpustit, ale tyto chvíle se dají lehce překonat a snímek umožní na ně zapomenout. Hlavně díky krásným exteriérům a povedené kameře. Film je natočen velice citlivě a záleží jen na divákovi, jestli jeho obsah přijme, nebo jestli ho bez váhání odsoudí jako kravinu. Já to přijala a musím říct, že Charlie St. Cloud mě velice mile překvapil.(13.2.2011)

Můj názor na film úplně vystihnul Malarkey. Musím uznat že Zac byl dobrej :)) Čisté 3*(8.10.2011)

Zac Efron v hlavní roli? No proč ne, je to docela fešák, když už se mi nebude líbit ten filmu, alespoň se budu dvě hodiny dívat na něj. Ale kupodivu, ani ten film nebyl tak úplně k zahození. Samozřejmě, že nám nepřináší nic co bychom ještě nikdy neviděli, ale přesto mě nenudil a konec mě dokonce dohnal k slzám. Občas jsem se teda ztrácela v tom kdo je teda živej a kdo mrtvej, ale na konci to všechno zapadlo dohromady. Řekla bych, hodně slušný průměr . 3* .... ale teda.. vyspat se s někým na hřbitově, ani kdyby to byl skutečně Zac.(17.4.2011)

Zvláštní film, který plyne hodně dobře, takže to uběhne jako nic. Jenže celkově je to taky takové nic. Jako drama s mysteriozním podkreslením je to pěkné, jenže pořád jakoby tomu něco chybělo. Dobře se na to dívá a přesto to není nijak skvělý zážitek. Je to pěkně natočeno a i tak je to příběhově a obsahem chabé. Docela rozpory. Jenže je to takový celkově příjemný film na poklidý večer. Navíc Ray Liotta i Kim Basinger se svýmí krátkými cameo vstupy taky potěšili, přestože filmu spíše jen propujčili svá zvučná jména. Neměli prostor na to něco předvést. Zac Efron vypadal slušně, jsem zvědav na jeho herecký růst. Líbilo se mi to a zároveň mi to přišlo něčím zvláštní, kdo ví. 6/10(19.4.2012)

• - Natáčať sa pôvodne malo v Marblehead, štát Massachusetts, avšak kvôli vysokým nákladom sa produkcia presunula do Vancouveru v Britskej Kolumbii. (ThomasCrown)

• - Koncept scenára napísali Craig Pearce, James Schamus a Lewis Colick, ale konečnú verziu vytvorili Pearce a Colick. (ThomasCrown)

• - Diváci pred testovacím premietaním obdržali lístky s názvom filmu Radio Prom. (ThomasCrown)