Smrt a život Charlieho St. Clouda

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

• Terva

Scénář : Craig Pearce a Lewis Colick podle románu Bena Sherwooda. Kamera : Enrique Chediak. Jsem zklamán, hodně velká nuda.(23.7.2011)

Vcelku příjemná romantická podívaná, v jejíž hlavní roli se představí známý idol dívčích srdcí – Zac Efron. Zac se drží zajetého standardu hodného hezounka s upřímným kukučem. Docela by mě zajímalo, zda-li umí zahrát i něco jiného. Na druhou stranu jeho herecký výkon není vůbec špatný, musí přece utáhnout celý film, jen už je lehce stereotypní. Ráda bych ho pro změnu viděla v jiném žánru. Trochu mi vadí malý prostor pro další herecké role. Více prostoru dostává pouze dívka, do které se Charlie zamiloval a která je mi velice sympatická; a jeho zesnulý bratr, který mi ke konci začal už dost pít krev. Zbytek vyplňuje rádoby kreativní kamera. Bohužel i vcelku zajímavý nápad na to, že někdo vidí mrtvé lidi, dost nevyužitý a promarněný. Rozhodně to z ruk scénáristů nebyl dobrý a domyšlený tah. Pokud se přenesete přes stigma Muzikálu ze střední, které si Zac celou dobu sebou táhne a zdá se, že se jen tak neodlepí a rozhodnete se podívat na romantiku k nedělnímu kafíčku, směle do toho. Pokud ovšem očekáváte kvalitní dialogy a inteligentní scénář, tak to musíte šáhnout do jiné poličky.(9.12.2012)

Já se v dramatech klidně obejdu bez oscarových herců. Nemusím je tam mít, když je příběh kvalitní.(2.11.2010)

• erl

Na stejné úrovni jako Němcké televizní romance.(9.12.2010)

Zac Efron je sympaťák. Problém je v samotném filmu, který je jako drama vcelku dobré. Každopádně, to co se tam děje, se v realitě může stát asi s takovou šancí, jako kdybych měl přístroj, který by předemnou zhmotnil všecko, co bych si přál.(5.10.2011)