Smrt a život Charlieho St. Clouda

Charlie St. Cloud

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

Vcelku příjemná romantická podívaná, v jejíž hlavní roli se představí známý idol dívčích srdcí – Zac Efron. Zac se drží zajetého standardu hodného hezounka s upřímným kukučem. Docela by mě zajímalo, zda-li umí zahrát i něco jiného. Na druhou stranu jeho herecký výkon není vůbec špatný, musí přece utáhnout celý film, jen už je lehce stereotypní. Ráda bych ho pro změnu viděla v jiném žánru. Trochu mi vadí malý prostor pro další herecké role. Více prostoru dostává pouze dívka, do které se Charlie zamiloval a která je mi velice sympatická; a jeho zesnulý bratr, který mi ke konci začal už dost pít krev. Zbytek vyplňuje rádoby kreativní kamera. Bohužel i vcelku zajímavý nápad na to, že někdo vidí mrtvé lidi, dost nevyužitý a promarněný. Rozhodně to z ruk scénáristů nebyl dobrý a domyšlený tah. Pokud se přenesete přes stigma Muzikálu ze střední, které si Zac celou dobu sebou táhne a zdá se, že se jen tak neodlepí a rozhodnete se podívat na romantiku k nedělnímu kafíčku, směle do toho. Pokud ovšem očekáváte kvalitní dialogy a inteligentní scénář, tak to musíte šáhnout do jiné poličky.(9.12.2012)

Oh, děkuji, že mě minula tahle mánie po Zacu Efronovi, i když věkově jsem k němu blíž než většina jeho fanynek. Ale co tento film? Táhlo mě k němu to Fantasy.. a Zac? Nechci být vůči němu jakkoliv zaujatá, protože sama vím, jaké to je být na celý život zaškatulkovaná, tak jsem mu chtěla dát šanci. A snažila jsem se v něm najít něco herecky dobrého. Asi by mu měl někdo říct, že hrát drama není jen o tom mít ve tváři výraz a lá mám v puse kyselý citrón a nedovolí mi ho vyplivnout. Pro mě je "drama v herci" převážně v jeho očích a celkovém postoji těla. Celkově tento film hodnotím jako pokus udělat jemné drama pro puberťáky, možná se to povedlo, nemohu hodnotit, nejsem cílová skupina...(1.4.2011)

• ivan_drago

Hodně roztahané drámo na téma "I see dead people."(17.11.2010)

Manželka tenhle kus pojmenovala coby divnofilm. Burr Steers se chopil ambicióznější látky chlapíka, který vyjma podílu na tomhle snímku spolupracoval na většině filmů Baze Luhrmanna. Scénárista Craig Pearce ovšem tuhle látku tak úplně neukočíroval. Celé je to laděné do barev á la Nicholas Sparks, také hrdinové se tak chovají a tváří, jen se hned z úvodu vrhneme do mysteriózních koutů. Charlieho na poslední chvíli oživili, mladší bráška to ovšem po těžké dopravní kolizi nezvládl. Přeživší, který dostal druhou šanci, nedokáže opustit přímořské městečko, díky jehož vlnám dostal stipendium na prestižní škole a platil za místního bouráka. Nyní je spoután slibem, který dal bratrovi, pracuje na hřbitově, přišel o přátele a pro okolí se stal podivínem. Až jednou napne plachty jeho dávná spolužačka ze střední školy a leccos se změní. Zac Efron se už dávno vymanil z muzikálové škatulky, točí romanticko-dramaticko-komediální role a vesměs se v nich oproti hereckým parťákům neztrácí. Amanda Crew zdaleka nemá k dispozici tolik prostoru (ostatně taková Kim Basinger nebo Ray Liotta jsou tu s ohledem na prostor, který dostali, opravdu jen coby vábničky na diváka), ale publikum si všimne hlavně jejích jiných kvalit. Místy nedotažené, což zamrzí. Zjevná snaha být v daném žánru jiný tudíž vychází tak z poloviny. Úplně málo to není.(26.7.2016)

• honajz

Skutečně to žádná pecka není. Jakékoliv klišé si vymyslíte ve vztahu starší brácha zavinil smrt mladšího bratříčka, to tu dostanete. Vlastně to není ani nijak originální, a navíc to tlačení na city už je za hranicí. Co jiným filmům projde, neb tam hrají oscaroví herci, to je tady o to víc vidět.(18.10.2010)

• - Koncept scenára napísali Craig Pearce, James Schamus a Lewis Colick, ale konečnú verziu vytvorili Pearce a Colick. (ThomasCrown)

• - Zac Efron sa zriekol úlohy vo filme Footloose (2011) a krátko nato prijal úlohu vo filme Charlie St. Cloud. Svoje účinkovanie potvrdil počas udeľovania ocenení Kid´s Choice Awards 2009. (ThomasCrown)

• - Diváci pred testovacím premietaním obdržali lístky s názvom filmu Radio Prom. (ThomasCrown)