poster

Kniha krve

 • Velká Británie

  Book of Blood

Horor

Velká Británie, 2009, 100 min

Režie:

John Harrison

Předloha:

Clive Barker (povídka)

Scénář:

John Harrison

Hudba:

Guy Farley

Producenti:

Nigel Thomas

Kostýmy:

Gillian Horn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  **

  Velmi průměrné a většinu času až nepříjmeně se vlekoucí podívaná. V podstatě to na mne mělo podobný účinek jako Barkerovy povídky v literární podobě - tedy žádné nadšení, pouze uznání jakési nesporné temné kvality.(19.5.2009)

 • Ten Druhy
  ***

  Hovorené slovo malo v Book of Blood paradoxne väčšie čaro než "pohyblivé obrázky." To svedčí o dobrej literárnej predlohe. Priznám sa, že som Barkerove dielo nečítal, ale už len z prehovorov postáv mi bolo jasné, že film toho veľa nezobrazuje. Niekde unikala podstata. Napríklad Sophie Ward sa vo filme často objavovala holá, zrejme sex a smrť v knihe nejako súviseli. Inde to zase prospievalo: atmosféra bola napätá a film sa pohrával s divákom. Občas som sa dokonca pristihol, že aj jednoduchú návnadu som zožral i s navijákom. Všetko bola nakoniec inak, prišla nečakaná pointa.(27.4.2011)

 • Chatterer
  ****

  Velice pěkné zpracování Barkerovi povídky. Možná to mohlo být trochu kratší a svižnější, ale rozhodně jsem se u toho nenudil. 80%(3.6.2009)

 • CISTICZ
  ***

  britsky horror podle Cliva Barkera. husta atmosfera, zamotany dej. povedeny kousek.(5.5.2009)

 • kalap
  ****

  No chlapík si robí prču z duchou a títo zas na oplátku si z neho urobia krvavú knihu.(15.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace