poster

Kniha krve

 • Velká Británie

  Book of Blood

Horor

Velká Británie, 2009, 100 min

Režie:

John Harrison

Předloha:

Clive Barker (povídka)

Scénář:

John Harrison

Hudba:

Guy Farley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liquido26
  ***

  Začalo to jako docela slušný duchařský horor, ale bohužel ten konec mě dost zklamal.(2.1.2017)

 • Tommassi3
  ***

  "Pane Bože, Regi, co se to stalo ??" - "To nevím !! Ale taky nevím, jak David Copperfield může nechat zmizet slona !!"(23.11.2013)

 • Jericho666
  **

  Od Harrisona, i přes zkušenost z Povídek z krypty, toho asi nikdo moc nečekal. A ono také skoro nic nepřišlo. Je to velká škoda, jelikož příběh měl dobrý, s dobrou zápletkou a výslednou pointou. Měl příběh který, troufám si tvrdit, při dobrém zpracování měl potenciál napodobenin a úspěchu. Bohužel z Knihy krve Harrison nevyždímal ani 30%. Když jsem oželil hrozně se táhnoucí, až nudící, děj a nulovou atmosféru, tak jsem čekal aspoň skvělé duchy a celkově efekty. I to mi ale přišlo jako z poloviny nedokončená práce. Pár vcelku kvalitních momentů snímek má, ale jelikož bych je dokázal spočítat na jedné ruce (a ještě by mi volné prsty zbyly), tak je to velmi málo na 100min stopáž a dobrý základ.(22.4.2013)

 • obitus
  **

  No, tak tohle u mě bohužel vůbec nefungovalo. Baker je sice celkem slušnej povídkář, ale tahle adaptace jednoho z jeho lepších kousků je až doufale nudná. Ne, že by se tam nic nedělo, děje se prakticky neustále, ale chybí jakákoli invence nebo sympatický pokus a překvapení. Book of Blood je film, který velmi rychle upadne v zapomnění. Dva bodíky za několik pěkných scén v závěru.(23.7.2009)

 • B!shop
  ***

  No moc jsem od toho necekal, proste sem si chtel vecer pustit nakej horor a je fakt, ze jsem opravdu moc nedostal. Jasne, nejaky to rezani nebo stahovani kuze je fajnovy, takze sem tam se nejaka ta brutalni scena fakt povede, vylozene bez napeti to taky neni a jsou tu asi tak dve obstojny lekacky. Jenze tohle vsechno by vydalo tak na 20 minut, to ostatni je nudna vata, kde nehraje zadna hudba, tri postavy se motaj po baraku a nic se nedeje. Ale uz jsem videl daleko horsi horory. Slabsi 3*.(27.5.2011)

 • - Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)

 • - Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace