poster

Kniha krve

 • Velká Británie

  Book of Blood

Horor

Velká Británie, 2009, 100 min

Režie:

John Harrison

Předloha:

Clive Barker (povídka)

Scénář:

John Harrison

Hudba:

Guy Farley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  **

  John Harrison nasbíral zkušenosti například ze seriálu Povídky z krypty, což není vůbec špatná vizitka. Jenže Kniha krve je kupodivu k uzoufání sterilní podívaná, která nemá jedinou napínavou část, žádný moment překvapení, nebo alespoň slušný hudební doprovod. O to víc zamrzí, že snímek je podle dvou povídek "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" od mistra hrůzy Clive Barkera. Tady se však veškeré napětí smrsklo na čekání, jestli tu uvidíme i krvavější scény, než tu se svléknutím ksichtu. Neuvidíme. Tohle si měl pan režisér pohlídat. A měl by vědět, že jenom použití všudypřítomných tmavých filtrů děsivou atmosféru dneska už nezařídí.(16.4.2011)

 • Faustka
  ****

  "Mrtví mají své cesty… cesty jež vedou ke křižovatkám, které občas přesáhnou, až do našeho světa." Barker je spolehlivější, než GPS navigace… s ním se nikdy neztratím.(2.11.2012)

 • Tuax
  ***

  Cliva Barkera mám jako spisovatele hororů hodně rád a knihy krve mám dost v oblibě. Tohle zpracování je vcelku slušné, jen je vyprávěno příliš rozvláčně. Příběh ve filmu docela vystihuje předlohu. Přesto mohlo v tom být více než se autoři odvážili, u tady tohoto nešlo jen o příběh ale u filmu i o vizuál, který taky nebyl zase tolik úchvatný. Finální čtvrtina, je ale taková celá zvláštně natočena a působí nesmyslně, přestože se snažila o záhadnost, tajemnost, mysteričnost, trochu se to minulo účinkem. Jako celek, ale pohodový průměr. Jen u toho nebyly ve mně vzbuzeny žádné větší emoce, i ten hnus chyběl, natož hutnější atmosféra.(14.7.2011)

 • J*A*S*M
  **

  Velmi průměrné a většinu času až nepříjmeně se vlekoucí podívaná. V podstatě to na mne mělo podobný účinek jako Barkerovy povídky v literární podobě - tedy žádné nadšení, pouze uznání jakési nesporné temné kvality.(19.5.2009)

 • Falconica
  *

  Bláblá bláblá blábláblá...blblblá blááá...blá...bláblá...asi tak zajímavý bylo to poslouchat. Dramatický jak stehno cvrčka, musela jsem si málem dát kafe, abych neusnula.(2.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace