Kniha krve

Nigel Thomas

Kostýmy:

Gillian Horn
  • J*A*S*M

Velmi průměrné a většinu času až nepříjmeně se vlekoucí podívaná. V podstatě to na mne mělo podobný účinek jako Barkerovy povídky v literární podobě - tedy žádné nadšení, pouze uznání jakési nesporné temné kvality.(19.5.2009)

Hovorené slovo malo v Book of Blood paradoxne väčšie čaro než "pohyblivé obrázky." To svedčí o dobrej literárnej predlohe. Priznám sa, že som Barkerove dielo nečítal, ale už len z prehovorov postáv mi bolo jasné, že film toho veľa nezobrazuje. Niekde unikala podstata. Napríklad Sophie Ward sa vo filme často objavovala holá, zrejme sex a smrť v knihe nejako súviseli. Inde to zase prospievalo: atmosféra bola napätá a film sa pohrával s divákom. Občas som sa dokonca pristihol, že aj jednoduchú návnadu som zožral i s navijákom. Všetko bola nakoniec inak, prišla nečakaná pointa.(27.4.2011)

Velice pěkné zpracování Barkerovi povídky. Možná to mohlo být trochu kratší a svižnější, ale rozhodně jsem se u toho nenudil. 80%(3.6.2009)

britsky horror podle Cliva Barkera. husta atmosfera, zamotany dej. povedeny kousek.(5.5.2009)

No chlapík si robí prču z duchou a títo zas na oplátku si z neho urobia krvavú knihu.(15.4.2011)