Kniha krve

Clive Barker (povídka)

John Harrison

Guy Farley
  • Pilda17

Hodně nezáživný snímek, tedy až na pár scén, ale čekal jsme více hororovější atmosféru a vše co se hororu týče. Na horor je Book of Blood velmi slabý a maximálně 1-2 scény by se daly jako hororové považovat. Dalo by se to považovat spíše považovat jako thriller... 4/10 = 40%(17.4.2011)

Filmové prevedenie jednej zo základných poviedok Clivea Barkera dopadlo vcelku slušne; máme tu temnú atmosférickú duchárčinu, trochu inú ako podobné kúsky. Do siva ladený vizuál podporuje depresívnu, tuhú atmosféru, herci sú postačujúci, príbeh je komplexný, zaujímavý a čo je hlavné, na filme je zreteľný Barkerov rukopis. Škoda len, že film sa miestami zbytočne vlečie a chýbali mi v ňom nejaké výraznejšie, alebo prekvapivejšie momenty. Páčilo sa mi to, ale druhý krát by ma to už moc nebavilo, a napríklad taký Midnight Meat Train bol predsalen spracovaný o čosi lepšie.(4.9.2010)

• eraserhead666

Tohle mělo být jako co? I když z toho byl Barker trošičku cítit a já z jeho 6-ti Knih krve četl zatím jen první dvě, v nichž tento příběh nebyl, takže ho v povídkové podobě neznám, přesto si nemyslím, že by v Knihách krve Barker napsal tak trapnou pohádku pro malé děti. Ano, Barker z toho trochu cítit je, ale filmové zpracování postrádá jakoukoliv jeho temnotu, drsnost a atmosféru. Ten film je atmosféricky plochý jako hruď ztepilé prvňačky a stejně je na tom i s logikou a myšlenkovou vyzrálostí. Trapné digitální triky už ani neřeším. Ten film se pořád snaží být jaksi akční, ale pořád se mu to nevede. Pořád jsem čekal na něco, pro co komukoliv, kdo s tím filmem měli co do činění stálo za to mu věnovat čas a finance. Až do konce filmu jsem na nic takového nenarazil. Pro mě naprostá ztráta času, které odpad nedám asi jen pro představitelku hlavní ženské role (na níž se mi líbilo hlavně to, že to není žádná sexbomba, ale přesto má něco, čím upíná pozornost a nutí ji studovat) a, a pak už nevím, asi za jednu (i když očekávatelnou) lekačku a za to, že ztrácím čas přemýšlením nad tím, proč tomu ten odpad nedat. Obrovské zklamání. Nečekal jsem zázrak, ale takovou sračku taky ne.(25.10.2011)

"Mrtví mají své cesty… cesty jež vedou ke křižovatkám, které občas přesáhnou, až do našeho světa." Barker je spolehlivější, než GPS navigace… s ním se nikdy neztratím.(2.11.2012)

No chlapík si robí prču z duchou a títo zas na oplátku si z neho urobia krvavú knihu.(15.4.2011)

• - Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)

• - Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)