Na cestě - Série 7 (2009) (série)

Na cestě po Krkonoších (S07E01)

(epizoda)
  • Slovensko Na ceste po Krkonošiach
Česko, 2009, 26 min

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do nitra Sněžky, květinové Noemovy archy, za stavitelem roubenek a za lyžníky a jejich "termácení" po boudách.
Krkonoše jsou naším nejvyšším a nejdrsnějším pohořím. Čtyřiapadesát vrcholů je vyšších než tisíc metrů a sníh tu leží i šest měsíců z roku. Všemu vévodí Sněžka a my se nevydáme jen na její vrchol, ale i do jejího nitra, z něhož se těžilo železo, měď a arzén, který využívaly jako čeřidlo zdejší sklárny. S botaničkou Petrou Šťastnou se vypravíme k Labské boudě, kde roste jeřáb sudetský, a poté navštívíme obdobu novodobé archy Noemovy na Špicberkách - zahradu ohrožených krkonošských druhů rostlin ve Vrchlabí. Ve Špindlerově Mlýně oslavíme příchod nového roku, v Rokytnici zažijeme Pašeráckej vejkend a potkáme se s Martinem Roubalem, který pokračuje v tradici budování roubených chalup. (oficiální text distributora)

Paity

Prostě Krkonoše, asi tak by se dalo popsat tenhle díl. Tyhle tuzemské díly je prostě těžké natočit. Všichni to známe a tak čeká každý něco navíc a moc se to nedostavuje. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherné záběry Krkonoš a okolní přírody, hudba z Gladiátora a další zdařilé hudební motivy, kupodivu jsem se hodně nového dozvěděl -snad to, že se to napoprvé nedá všechno pochytit/// Člověk (divák) basní nad tím jak je to jinde a především v exotických zemích krásné a potom stačí vidět jednu část z našeho prostředí a toto tvrzení vezme rychle za své./// Celkem 90%/// ()

Marek1991

Konečne som si tento diel o Krkonošoch dopozeral a musím priznať, že mi prišiel nezaujímavý. Buď je tento film zle natočený alebo sú zaujímavé asi ako bežná dedina na Slovensku, ja sa prikláňam k prvej možnosti. Veľa som sa nedozvedel a plietli tam sem tam zbytočnosti. ()