poster

Restaurované filmy Jana Špáty

 • anglický

  The Restored Films of Jan Špáta

Dokumentární

Česko, 2009, 103 min

Režie:

Jan Špáta

Hudba:

Luboš Fišer
 • OŠmíd
  ****

  Moc pěkné dokumenty, líbil se mi hlavně ten o Streitovi. Poslední z Řecka byl trochu slabší, ale celkový dojem mi malinko zkazilo jen to, že se na tvorbě podílela Olga Sommerová.(30.12.2009)

 • thanks
  *****

  Nádhera. Tyhle filmy jsou skvele upraveny a stoji za shlednuti. Respice finem je dokonalé.(5.7.2009)

 • lasida
  *****

  Silne, lidske, dojemne, usmevne, smutne........ proste zivot? :-)(8.7.2009)

 • anais
  ****

  Jako celek to rozhodně stojí za to, jednotlivé dokumenty jsou však různých kvalit i cílů. V Respice finem jako by rezonovala česká nová vlna, Hello Satchmo je zas naprosto unikátní pohled na Armstrongovu pražskou návštěvu. Variace na Gustava Mahlera má hlavně díky Mahlerově hudbě na dokument docela strhující dynamiku. Mezi světlěm a tmou osahuje pár zajímavých postaviček a pěkné srovnání Špátovy dokumentaristické kamery s obrázky fotografa Štreita, jako by však film obsahoval až příliš mnoho témat (náboženství, postavičky, porovnání práce kameramana a fotografa...) a nedosahoval jednoduché síly, která se skrývala ve třech předchozích dílech. Atletické variace jsou pak jakýmsi cvičením ve střihu a spíš než k hlubšímu zamyšlení vybízejí k úsměvu.(12.7.2009)

 • sator

  Jen chci upozornit že to co se promítá v kině není ani omylem plná palba toho co je na DVD !!-pro případ že by to někdo chtěl smazat jako dupl... http://www.csfd.cz/film/319273-jan-spata-18-dokumentarnich-filmu-klasika-ceske-kinematografie/(16.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace