Restaurované filmy Jana Špáty

Česko, 2009, 103 min

Jan Špáta

Luboš Fišer
  • sator

Jen chci upozornit že to co se promítá v kině není ani omylem plná palba toho co je na DVD !!-pro případ že by to někdo chtěl smazat jako dupl... http://www.csfd.cz/film/319273-jan-spata-18-dokumentarnich-filmu-klasika-ceske-kinematografie/(16.6.2012)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Český horizont (Restaurované filmy Jana Špáty / JAN ŠPÁTA´S RESTORED MOVIES / Restaurované filmy Jana Špáty) - Výběr filmů Jana Špáty které v nerestaurované formě najdete zde - Hallo Satchmo, Respice finem, Variace na téma Gustava Mahlera, Atletické variace, Mezi světlem a tmou - 15. 1. 2010 - kino 70 - Nové Město nad Metují - 30%(20.3.2010)

Moc pěkné dokumenty, líbil se mi hlavně ten o Streitovi. Poslední z Řecka byl trochu slabší, ale celkový dojem mi malinko zkazilo jen to, že se na tvorbě podílela Olga Sommerová.(30.12.2009)

44. MFFKV. Další z vrcholů letošního festivalu. První film o venkovský stařenkách mě hluboce zasáhl. Luis Armstrong a Gustav Mahler byli s velkou úctou a citem představeni. Ostatní části jsou také brilantní. DVD s ostatními "Restaurovanými filmy" si určite obstaráml.(12.7.2009)

Špátovo filmy obsahují všechno. Ukazují pravdu tím nejpravdivějším způsobem (což je tu vtipné, tam tragické, ale vždy silné a lidské) a přitom je v nich uchována všechna poezie a krása života a světa vůbec, ať už jde o osudy lidí žijících v drsných horách kdesi v Rusku nebo o cestu za štěstím Karla Gotta (nekecam:D). Těch témat je samozřejmě víc. Konkrétně 107. Přesně tolik filmů Jan Špáta natočil. Restaurované filmy, vydané na čtyřech DVD obsahují výběr osmnácti z nich. A každý jeden je zázrak. Doporučuji považovat tento snímek za "pouhou" (i když vydatnou) ochutnávku tohoto výběru a vychutnat si beze zbytku vše, co se podařilo zrestaurovat... Děkuji mistrovi:), že "to" zachytil a děkuji těm ostatním, kteří umožnili "to" vidět a tak i zažít.(27.10.2009)