poster

Restaurované filmy Jana Špáty

 • anglický

  The Restored Films of Jan Špáta

Dokumentární

Česko, 2009, 103 min

Režie:

Jan Špáta

Hudba:

Luboš Fišer
 • lasida
  *****

  Silne, lidske, dojemne, usmevne, smutne........ proste zivot? :-)(8.7.2009)

 • stub
  *****

  Skvělá, citlivě remasterovaná, kolekce mistra českého dokumentu. S hrůzou jsem zjistil, že jméno Jan Špáta něco říká zhruba tak každému desátému. To máme tak bohaté filmové dědictví, že si můžeme dovolit génia tohoto formátu téměř ignorovat??(17.12.2010)

 • OŠmíd
  ****

  Moc pěkné dokumenty, líbil se mi hlavně ten o Streitovi. Poslední z Řecka byl trochu slabší, ale celkový dojem mi malinko zkazilo jen to, že se na tvorbě podílela Olga Sommerová.(30.12.2009)

 • janipoly
  *****

  Špátovo filmy obsahují všechno. Ukazují pravdu tím nejpravdivějším způsobem (což je tu vtipné, tam tragické, ale vždy silné a lidské) a přitom je v nich uchována všechna poezie a krása života a světa vůbec, ať už jde o osudy lidí žijících v drsných horách kdesi v Rusku nebo o cestu za štěstím Karla Gotta (nekecam:D). Těch témat je samozřejmě víc. Konkrétně 107. Přesně tolik filmů Jan Špáta natočil. Restaurované filmy, vydané na čtyřech DVD obsahují výběr osmnácti z nich. A každý jeden je zázrak. Doporučuji považovat tento snímek za "pouhou" (i když vydatnou) ochutnávku tohoto výběru a vychutnat si beze zbytku vše, co se podařilo zrestaurovat... Děkuji mistrovi:), že "to" zachytil a děkuji těm ostatním, kteří umožnili "to" vidět a tak i zažít.(27.10.2009)

 • kusper
  *****

  44. MFFKV. Další z vrcholů letošního festivalu. První film o venkovský stařenkách mě hluboce zasáhl. Luis Armstrong a Gustav Mahler byli s velkou úctou a citem představeni. Ostatní části jsou také brilantní. DVD s ostatními "Restaurovanými filmy" si určite obstaráml.(12.7.2009)

 • - V rámci projektu bylo digitálně zrestaurováno a přepsáno do HD formátu osmnáct nejdůležitějších filmů Jana Špáty, které budou vydány na čtyřech DVD. [Zdroj: MFF Karlovy Vary] (POMO)

 • - Český lev 2009: Cena ČFTA za audiovizuální počin roku. (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace