poster

Restaurované filmy Jana Špáty

 • anglický

  The Restored Films of Jan Špáta

Dokumentární

Česko, 2009, 103 min

Režie:

Jan Špáta

Hudba:

Luboš Fišer
 • sator

  Jen chci upozornit že to co se promítá v kině není ani omylem plná palba toho co je na DVD !!-pro případ že by to někdo chtěl smazat jako dupl... http://www.csfd.cz/film/319273-jan-spata-18-dokumentarnich-filmu-klasika-ceske-kinematografie/(16.6.2012)

 • kusper
  *****

  44. MFFKV. Další z vrcholů letošního festivalu. První film o venkovský stařenkách mě hluboce zasáhl. Luis Armstrong a Gustav Mahler byli s velkou úctou a citem představeni. Ostatní části jsou také brilantní. DVD s ostatními "Restaurovanými filmy" si určite obstaráml.(12.7.2009)

 • OŠmíd
  ****

  Moc pěkné dokumenty, líbil se mi hlavně ten o Streitovi. Poslední z Řecka byl trochu slabší, ale celkový dojem mi malinko zkazilo jen to, že se na tvorbě podílela Olga Sommerová.(30.12.2009)

 • janipoly
  *****

  Špátovo filmy obsahují všechno. Ukazují pravdu tím nejpravdivějším způsobem (což je tu vtipné, tam tragické, ale vždy silné a lidské) a přitom je v nich uchována všechna poezie a krása života a světa vůbec, ať už jde o osudy lidí žijících v drsných horách kdesi v Rusku nebo o cestu za štěstím Karla Gotta (nekecam:D). Těch témat je samozřejmě víc. Konkrétně 107. Přesně tolik filmů Jan Špáta natočil. Restaurované filmy, vydané na čtyřech DVD obsahují výběr osmnácti z nich. A každý jeden je zázrak. Doporučuji považovat tento snímek za "pouhou" (i když vydatnou) ochutnávku tohoto výběru a vychutnat si beze zbytku vše, co se podařilo zrestaurovat... Děkuji mistrovi:), že "to" zachytil a děkuji těm ostatním, kteří umožnili "to" vidět a tak i zažít.(27.10.2009)

 • stub
  *****

  Skvělá, citlivě remasterovaná, kolekce mistra českého dokumentu. S hrůzou jsem zjistil, že jméno Jan Špáta něco říká zhruba tak každému desátému. To máme tak bohaté filmové dědictví, že si můžeme dovolit génia tohoto formátu téměř ignorovat??(17.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace