Souboj o poklad Yankee Zephyru

David Hemmings

Everett De Roche

Vincent Monton

Brian May

Tenhle film v sobě skrývá vše, co si představuji pod pojmem oddechové dobrodružství. Hrdina, krásná dívka, srandista, padouši, přestřelky, honičky, zlato, humor a samozřejmě happy end. V tomto případě navíc s potřebnou dávkou nadsázky a blonďatým záporákem s hlasem pana Moravce. 75%.(6.11.2011)

Parta hledačů pokladů pátrá po ztraceném letounu, ukrývajícím tuny zlata. Tenhle prastarý film jsem viděl už kdysi dávno, ale je to hrozně fajn dobrodružný snímek. Moc rád bych si ho zase někdy pustil. Vzpomínám na něj s nostalgií a vědomím, že takhle nějak se kdysi dělaly opravdu dobré filmy. 80%(13.5.2014)

Walt Disney production?(25.9.2014)

"Můžete letět s náma.." - "To bych radši spadla nahá do bláta !!" ;)(19.4.2015)

Jako teenager jsem byl tz tohoto filmu vytřeštěný. Akce střídala akci, divoké honičky, letoun s pokladem v laguně.... Dnes když to vidím, tak si říkám, že i Australáci uměli v osmdesátých létech natočit svižný akní film a zcoby leteckého fandu mně zajímá přímo sama Dakota Yankee Zephyr... Vidět se to rozhodně dá ! * * *(11.3.2012)

• - David Hemmings nahradil Richarda Franklina na pozici režiséra, poté co se změnila lokace natáčení z Austrálie na Nový Zéland. (Cheeker)

• - Letoun DC-3 použitý ve filmu objevil produkční designer Bernard Hides. Letoun byl vyroben během čtyřicátých let v Oklahoma City, USA. Nejdříve sloužil v Royal New Zealand Air Force. Poté jako výcvikový letoun, komerční letoun a nakonec jako stagliner, tedy jako transportní letoun převážející živou vysokou zvěř po Novém Zélandu. (Cheeker)

• - Černobílá nahrávka na začátku filmu není pravá, ale byla natočena speciálně pro film. (Cheeker)