Souboj o poklad Yankee Zephyru

David Hemmings

Everett De Roche

Vincent Monton

Brian May

Jako teenager jsem byl tz tohoto filmu vytřeštěný. Akce střídala akci, divoké honičky, letoun s pokladem v laguně.... Dnes když to vidím, tak si říkám, že i Australáci uměli v osmdesátých létech natočit svižný akní film a zcoby leteckého fandu mně zajímá přímo sama Dakota Yankee Zephyr... Vidět se to rozhodně dá ! * * *(11.3.2012)

Když jsem byl malý, byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. A když jsem se na něj nyní podíval s odstupem času, pořád ve mě zanechává příjemný pocit, že jsem se bavil. Donald Pleasence alias Gibbi Gibson náhodou najde staré letadlo z druhé světové války, které převáželo zlaté cihly. Poté se se svým parťákem a se svojí dcerou vydávají najít ztracený poklad. Ovšem nejsou sami, kdo touží po bohatství. Je to velmi svižně natočeno, nechybí akce ani vtip ("Krokodýl se nacpe koňským zadkem, odvleče si ho do doupěte a tam to vyzvrací. Zvratky zrosolovatí a pak se z toho stane vaječnej puding" :-). Ale především výtečně zahraná role Donalda Pleasence. 65%.(5.4.2010)

Amerciko-australská klasika. Tandem Hemmings-May opět boduje.(6.7.2009)

Takova jedna z klasik,ktere se dostali i u nas v dobach temna do tv a ze tam tehdy nebylo se zahranicni produkce moc k videni. Tak ty ctyri za jedny z malo prijemnych chvilek u tehdejsich tesel color.(26.7.2010)

Pozor děti, v tom letadle je kostra člověka. Ale když se přesto přenesete, objevíte parádní dobrodružný film ze staré školy s vyborným houmlesem Donaldem Plesnivcem.(10.11.2011)