• kiddo

Představte si ještě ukecanější Zodiac naplněný čistě informačními dialogy, ale bez jakéhokoli napětí a místo sklepní scény dilema „přidá si mě/nepřidá?“. Přesně to je „Facebook“. Všem, kdo tak nadšeně slintají nad „vynikajícím generačním filmem“, bych ráda připomněla dvě věci: a) „Facebook“ není o současné generaci mladých, ale o současné generaci yuppies a b) o těchto lidech natočil Roger Avary v roce 2002 nepřekonatelnou výpověď jménem Pravidla vášně, jež se ve srovnání s „Facebookem“ honosí třemi výhodami: není nudná jako aktualizace facebookové zdi, arogantní sociopati jsou tu výrazně lepší a funkčnější a nakonec má ten film i o čem vyprávět a co říct. „Facebook“ není výpovědí o této generaci, ale jejím produktem a jako takový silně připomíná Ellisova Viktora a jeho výlet po Evropě: I no longer know who I am and I feel like a ghost of a total stranger.(1.11.2010)

Vynikající drama, které pro mě navíc táhne geniální soundtrack. Shlédnuto 4x a film tak putuje do mé TOP10.(25.1.2011)

Ať napíšu cokoli, budu už jen opakovat superlativa vyslovená přede mnou. David Fincher je opravdový filmový tvůrce. Režie do nejmenšího detailu. Tvůrce, který nenatočil špatný film!(17.6.2012)

Fakticky správný (a snad prvně i po stránce IT!) odkaz příštím generacím. Filmově velmi nadstandardní po všech stránkách, avšak ne plně strhující, vlastně mi bylo po celou dobu jedno, která z těch sv*ní si nakonec urve největší část koláče a jestli si vůbec něco urve. A díky tomu, že Facebook je pořád v plenkách a Zuckerbergovi může ještě během jeho vývoje spadnout hodně cihel na hlavu, tenhle soudní spor možná nakonec bude z celého příběhu o nejmladším miliardáři světa ta nejméně podstatná část. Možná bylo ještě příliš brzo na to tenhle film točit, protože ten dramatický oblouk, ač scenáristicky vyšťavený do poslední kapky, se nijak přesvědčivě neuzavřel. Těším se na dvojku za třicet let :-)(16.10.2010)

Jakub Smutný okomentoval příspěvek (video) uživatele David Fincher: "Dobrá práce, kámo." Tento komentář byl sdílen 240 uživateli sítě "Rotten Tomatoes." David Fincher se přidal do skupiny "Čekáme na Oscara." Aaron Sorkin se stal fanouškem stránky "SuPrČuPr PřÍbĚhY." Uživatel Lucinka Mišiczka Šmudlinková napsal(a) na zeď uživatele The Social Network. "Mě se to teda vůůbec nelíbylo děsná nuda ale hrál tam ten ze zombilandu :-* ." Jakub Smutný se připojil ke skupině "Odpůrci puberťáků v kinosálech." David Fincher napsal vzkaz na zeď uživatele Mark Zuckeberg: "Sry, bro." Uživatel "Fanoušci filmů" se nyní přítelí s uživateli David Fincher, Jesse Eisenberg a Justin Timberlake. Vy a "Fanoušci filmů" máte 3 společných přátel. Jakub Smutný se zúčastní akce "Další projekce". To se mi líbí. Sdílet na Facebooku.(31.10.2010)