• B!shop
  ****

  Facebook je mi naprosto ukradenej a stejne nevidim zadnej velkej rozdil oproti Myspace a podobne, takze me ani nezajimal tenhle film. Nicmene jmeno rezisera je velky lakadlo a taky jedinej duvod, proc jsem si ho pustil. A ono to nakonec nebylo vubec spatny. Samozrejme to je perfektne natoceny, i kdyz se tu neustale dokola probira furt to samy, presto na vas film nepusobi stereotypne a svizne odsejpa. Trosku problem jsem mel s hercema, protoze tu neni ani jedna postava, ktery by clovek vylozene fandil, ale to neni ani tak problem hercu, jako predlohy. Eisenberg sice hraje svyho chytraka ze Zombielandu, ale do role se hodi a Timberlakea jsem nejdriv vubec nepoznal. Skoda, ze film nedotah ty spory az do konce, kdyby byl o kus delsi, tak by to vubec nevadilo. Takze celkove to je machr Fincher proti kokotine Facebook a Fincher nastesti zvitezil a vzniknul tak dalsi jeho skvelej film, ale rozhodne ne jeden z nejlepsich.(17.11.2010)

 • Tosim
  ****

  S Facebookem jsem obeznámen a je to zábava, někdy... Vypiplané, úderné a chytré... Mnoho faktů, velká scénáristická licence a tím pádem i univerzální sdělení o virtuálních záležitostech. A námět ke přemýšlení. Kromě nečekaného konce mě ale nic moc nepřekvapilo ani nestrhlo. Jo pardon, geniální hudba! 90% a rozhodně potřeba druhého zhlédnutí.(1.12.2010)

 • Nathalie
  *****

  Návykové...Pokud jste čekali analytickou sondu do tajného světa sociálních sítí či komentář k tomu, jak soukromí mizí rychleji než deštné pralesy v Amazonii, budete překvapeni. Social Network není laboratorní zprávou o tom, jak internetové generaci změnil život fenomén sítě, která je "každodenním třídním srazem" a dělí své světoobčany na exhibicionisty a voayeury. "Ten film o facebooku" vůbec není o Facebooku. Vypráví o mladíkovi, který jako Alexander Makedonský vytáhl na tažení a z bezpečí svého počítače stvořil virtuální svět přátel, tagů, zdí a statusů, v němž se stal absolutním monarchou. A protože mu dialogy píše nejlepší scenárista současného Hollywoodu Aaron Sorkin, tvůrce West Wing, a na režijní sesličce sedí geniální chameleon David Fincher, vznikla jedna z nejlepších dramedií posledních let. Co k tomu přispívá? Sofistikovaný a vyspělý humor Sorkina, který s ironií městského intelektuála nemilosrdně črtá charaktery z elitní univerzity, Fincherova absolutní koncetrace, jenž postihuje tep doby a maličkostmi jako rytmus muziky dosahuje strhujícího tempa, perfektní casting autistického Eisenberga i světáckého Timberlakea. Ale nemá smysl pitvat jednotlivé díly mozaiky, platí tu, že celek je víc než suma částí. I pět dní poté ve mně rezonuje nebývalou intenzitou. Stále vidím šifry, které neumím rozluštit, vzpomínám na detaily, které mě pudí na opakovanou projekci. Social Network má štěstí, že není generačním filmem o světě online, ve kterém stále větší částí svých bytostí žijeme, ale nadčasový kousek, jenž nezapadne ani v budoucnu, kdy samotný Facebook bude klinicky mrtvý a jeho tvůrce starým podivínským miliardářem, který byl kdysi ve správný čas na správném místě. Ačkoli jsem nikdy neměla účet v bigbrotherovském vesmíru, Zuckerbergovi jsem vděčná, že inicioval filmové manželství mezi Sorkinem a Fincherem. Sláva jejich dítěti.(3.11.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - David Fincher pracoval s Trentem Reznorem již podruhé, i když spousta lidí by si mohla myslet, že to byla jejich společná premiéra. Trent Reznor však již v roce 1995 vytvořil remix písně svojí kapely Nine Inch Nails (konkrétně se jedná o skladbu „Closer“) a ten potom kromě dlouhé sedmiminutové verze sestříhal na dvouminutovou, kterou můžeme slyšet při úvodní titulkové pasáži. (Itar)

 • - David Fincher souhlasil smluvně s tím, že film bude trvat maximálně 2 hodiny. Vzhledem k tomu, že scénář Aarona Sorkina měl ale 166 stran, musel trochu improvizovat a nutil herce mluvit velmi rychle. Například úvodní scéna, ve které proběhne velmi rychlý dialog trvá 4 minuty, i když měla 9 stran scénáře. (don corleone)

 • - Sean Parker odešel z Facebooku jindy a jinak. Přesto je pravdou, že byl zadržen za přechovávání kokainu na mejdanu za účasti mladých holek. Ale nebylo to v Kalifornii, ani na podzim roku 2004. Scenáristům se ale hodilo celou věc spojit se Saverinovým odchodem. (Lex Luthor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace