Unesený nejsem, ale jedna věc se mi na filmu líbila - svým pojetím je totálně "anti-facebook", když klade důraz na "hmotnost" filmového jazyka, na precizní výstavbu dialogů a i rychlé kombinování časoprostorových rovin. Díky tomu působí jako zaujatá, ale s odstupem činěná výpověď o jednom sociálním fenoménu, o skupině lidí, kteří dnes utváří společnost stejně výrazně jako státní aparáty. Časté srovnání s "There Will Be Blood" beru, i když tady Fincher na celé čáře prohrává. Zuckerberg a Plainview jsou postavy společné svou vášní pro prchavou esenci, ale v tomto ohledu dokázal PTA sestoupit mnohem hlouběji než David, který jako by byl občas okouzlený povrchním kouzlení (např. závody veslic, esteticky strhující, ale jaksi mimo koncept) a především limitovaný tím, že Sorkin z pochopitelných důvodů nemůže být v Markově psychologii až tak kontroverzní. Chtě nechtě tak motivace pro celý sociální experiment vyznívá přeci jen dost konstruovaně. Jinak ale všechna čest - na to, že jsem dvě hodiny sledoval lidi, jimž nerozumím a jimiž svým způsobem pohrdám, jsem se výtečně bavil a mnohé pochopil. A bez skrupulí říkám: Zuckerberg je možná podivný hajzlík, ale rozhodně velký frajer. Svou asociálností vystihl něco, co je v lidské psýché a společnosti přítomné od pradávna.(30.10.2010)

Překvapivě žádná ušlechtilá nuda typu Buttona, ale zábavný a řemeslně po všech stranách brilantní film s obecnou výpovědí. Jdu brzo znova.(31.10.2010)

„Celú stránku vytvoril za jednu noc. A ešte bol ožratý.“ Od prvých minút snímka z produkcie Kevina Spaceyho - vďaka miestami až brutálne svištiacim dialógom - svižne ubieha. K vysokému hodnoteniu ju ťahajú tiež kvalitne zrežírovaní herci (najväčší dojem na mňa urobili dvojičky) a napínavý príbeh, ktorý miestami pripomína skôr mafiánsky triler (ale bez toho, aby niekomu vybuchol aspoň sporák). Na strane druhej, ak necháme bokom, že scenár je zrejme inšpirovaný skutočnými udalosťami (ťažko povedať, čo sú si tieto druhy ľudí schopné povymýšľať si aj pod prísahou), je hrozne priemerný a plný klišé (ústredný hrdina sa nechá ovplyvniť evidentnou sviňou, čestného rovesníka vyšachuje z hry a potom sa čuduje, do akých svinstiev ho sviňa namočila). I tak mi to ale rýchlo ubehlo... aj keď sa neviem zbaviť dojmu, že najpekelnejšie je zrežírované veslovanie regát.(23.2.2011)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 2,921 // Otvárací Víkend USA: $22,445,653 //(18.1.2011)

Po formální stránce není co vytknout. Herci - pěkný, konkrétně dva mě i docela zaujali. Eisenberg mě poprvé nenudil, nerd jedna radost. A Justin Timberlake znovu potvrzuje, že má na víc než blbečka z videoklipů na MTV (ne můj, ale takový ten obecný názor). Reznor obstaral zajímavý soundtrack, který do toho filmu od první chvíle sází cosi osobitého. Ale můj palec dolů míří směrem k příběhu. Podle mě má SN to štěstí, že je jeho tématem Facebook (i když to o něm paradoxně je a zároveň spíš není), což je dnes aktuální, všudypřítomné téma a spoustu lidí to tím pádem zajímá. Mnozí z nás 'žijí' na Facebooku. Takže fakt, že se jedná o film o FB, tak trochu kompenzuje ne až tak silný příběh. Skutečně, konec filmu mě tak trochu zarazil, protože mi přišlo, že se to teprve začínalo pořádně rozjíždět... Tak nevím, toto je moje jediná výtka. SOCIAL NETWORK na mě ničím opravdu nezapůsobil, ale přesto se mi celkem dost líbil a spolehlivě udržel moji pozornost. [kino](5.11.2010)