Králičí nora

Králičia nora

(festivalový název)

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

David Lindsay-Abaire (scénář, divadelní hra)

Anton Sanko

Joe Klotz

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ann Roth

Měla jsem strach, že půjde o citové ždímání, které se nakonec nekonalo. Podobné téma už tu bylo zpracované nesčetněkrát. Tento film stojí především na hereckých výkonech Nicole Kidman a Aarona Eckharta, kteří tvoří skvělý herecký pár. Film má velice pomalé tempo a vím, že za chvíli si na film ani nevzpomenu, nezanechá totiž ve vás naprosto nic hlubšího, přesto si myslím, že ty 4 hvězdy si film zaslouží. Jedná se o dobré komorní drama.(19.12.2010)

I za pouhé tři hvězdy, které jsem udělila, musím vyzdvihnout několik scén. Především velmi originální příměr tíhy k obyčejné cihle, kterou musí každý, kdo někoho pohřbil v sobě nosit. Dianne Wiest, která se na této scéně podílela je pro mě sílou Rabbit Hole, která jde ve většině scén s emocemi na trh. Nejsem toho názoru, že film by hrál na emoce, nefér způsobem. Naopak vyrovnání se se ztrátou dítěte, je pro mě zde velmi přesvědčivé. Vyprahlost, kterou si většina postav nese v sobě, se dere na povrch nikoli v dialozích, ale v držení těla, mimice a pohybu v prostoru. Film by klidně mohl být beze slov.(27.1.2011)

Při vší úctě ke všem hereckým představitelům: je to opravdu Aaron Eckhart, kdo si zasloužil, když ne oscarovou nominaci, tak alespoň uznání. Nejzajímavější na filmu mi nakonec připadá jméno režiséra: vědět, že drama natočil režisér "Shortbusu", asi bych film ani nechtěla vidět.(9.3.2011)

a mne sa to teda celkom páčilo ... hádka výborná(10.9.2013)

Trýznivý, veľmi osobný príbeh manželov, ktorí prídu pri nehode o dieťa. Poctivý snímok síce neprináša nič nové, ale nedokázal som odtrhnúť oči od hlavných predstaviteľov. 3+(2.2.2011)

• - Nicol Kidman si do role manžela osobně vybrala Aarona Eckharta. (Elwanelyn)

• - Při jízdě autem cca od 00:30:00 není Nicole Kidman připoutaná. Při debatě s manželem jsou neustálé záběry na ni a na něj (není tam prostě prostor k tomu, aby se připoutala). Když ale její manžel v 00:34:28 prudce brzdí, Nicole je připoutaná a tak se jí nic nestane. (Pavlínka9)

• - Nicole Kidman kvůli roli odmítla film Poznáš muže svých snů (2010). (Nancy...)