Králičí nora

Králičia nora

(festivalový název)

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

David Lindsay-Abaire (scénář, divadelní hra)

Anton Sanko

Joe Klotz

Kostýmy:

Ann Roth

Měla jsem strach, že půjde o citové ždímání, které se nakonec nekonalo. Podobné téma už tu bylo zpracované nesčetněkrát. Tento film stojí především na hereckých výkonech Nicole Kidman a Aarona Eckharta, kteří tvoří skvělý herecký pár. Film má velice pomalé tempo a vím, že za chvíli si na film ani nevzpomenu, nezanechá totiž ve vás naprosto nic hlubšího, přesto si myslím, že ty 4 hvězdy si film zaslouží. Jedná se o dobré komorní drama.(19.12.2010)

Pro většinu diváku jistě nudná podívaná. Pro tu hrstku diváků, kteří den co den zažívají beznaděj a deprese, jde však o film, jenž díky zdařilému scénáři a přesným hereckým výkonům ústředního dua dokonale popisuje jejich pocity.(17.7.2011)

I za pouhé tři hvězdy, které jsem udělila, musím vyzdvihnout několik scén. Především velmi originální příměr tíhy k obyčejné cihle, kterou musí každý, kdo někoho pohřbil v sobě nosit. Dianne Wiest, která se na této scéně podílela je pro mě sílou Rabbit Hole, která jde ve většině scén s emocemi na trh. Nejsem toho názoru, že film by hrál na emoce, nefér způsobem. Naopak vyrovnání se se ztrátou dítěte, je pro mě zde velmi přesvědčivé. Vyprahlost, kterou si většina postav nese v sobě, se dere na povrch nikoli v dialozích, ale v držení těla, mimice a pohybu v prostoru. Film by klidně mohl být beze slov.(27.1.2011)

„Zmizne niekedy tá bolesť?“ – „Nie... ale mení sa. Tá ťažoba... stále je s tebou... ako tehla v kabelke. Ale dá sa s tým žiť. A niekedy dokonca pozabudneš.“ Strhujúci herecký výkon „nežnej sexy chápavej mamy“ Nicole Kidmanovej na mňa zapôsobil tak, ako podobne bravúrny výkon Kim Basingerovej v podobných DVERÁCH V PODLAHE. Aaron Eckhart jej ale zdatne nahráva. Zapôsobil na mňa tiež kvalitný scenár (podľa divadelnej hry), ktorý bez hystérii a veľkých slov líči život manželského páru, snažiaceho sa vyrovnať so smrťou štvorročného syna.(10.2.2011)

Precizní drama, jež stojí v první, druhé, třetí až bůh-ví-kolikáté řadě na skvělých hereckých výkonech naprosto všech. Dokonalá Kidman, přesvědčivý Eckhart, vždy sympatická Wiest a překvapující Teller. Rozehrávají uvěřitelnou a silnou hru, která se nezdá, ale má co nabídnout...(28.1.2011)