Králičí nora

Králičia nora

(festivalový název)

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

David Lindsay-Abaire (scénář, divadelní hra)

Anton Sanko

Joe Klotz

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ann Roth

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Nicole Kidman(25.1.2011)

I přes luxusní obsazení a mimořádně závažné téma ve mně Králičí nora nezanechala hlubší stopy. Jako rodič potvrzuji, že neznám horší situaci než ztrátu dítěte, jako filmový divák tvrdím, že znám spoustu filmů natočených vynalézavěji a s lepším scénářem. Celkový dojem: 60 %.(17.3.2016)

Králičí nora je příběh manželu Beccy a Howieho,kteří ztratí svého čtyřletého synka při tom co ho srazí autem mladý student Jason.Film je o tom jak se s celou bolestivou událostí oba vyrovnávají...Jelikož mam sám dětí a jedno v tom samém věku tak už tyto filmy nějak nedávám...Nejedna slza ukápla.Za mě 90 % a pět hvězd.(15.4.2015)

Čekal jsem větší nálož, bohužel film působí poněkud povrchně a bez emocí. Na pomezí tří a čtyř hvězdiček s hodnocením nahoru díky hereckým výkonům obou hlavních představitelů, přičemž Aaron Eckhart mě zaujal mnohem víc než Nicole.(15.6.2011)

Rabbit Hole je psychologické drama, které je stejně uzavřené jako její hlavní představitelé ( přesná Nicol Kidman, ale především Aaron Eckhart, který mě vážně překvapil). Během pomalejší první poloviny jsou vykresleny ústřední postavy, jejich frustrace a zármutek. Funguje to především díky kvalitnímu scénáři. Celkově jsou emoce ve filmu reflektovány skrze dobré dialogy, již zminované herecké výkony ústředního dua a v neposlední řadě také díky podmanivé hudbě v pozadí. Na filmu mě nejvíce zaujal vztah matky zesnulého dítěte s chlapcem, který automobilovou nehodu způsobil. Paradoxně ji právě on pomohl najít aspon částečnou útěchu, kterou tak dlouho hledala...(23.12.2010)