Perfektní (ne)pohádka, která nepostrádá ani inteligentní humor, ani slušnou dávku originality. Lucifer s charismatickou tváří Csongora Kassaiho a skvělým hlasem Oldřicha Kaisera je doslova a do písmene geniální záporák.;-)(30.11.2008)

• heyda

Extrémně nesympatický princ a debilní scénář zcela potápí tuto jinak technicky dobře zvládnutou pohádku. Popravdě nechápu, proč se u nás točí tolik všelijakých pohádek, kde si spousta lidí dá práci s kostýmy, s interiéry, exteriéry, ale nejsou schopni dát dohromady trochu zajímavý děj a scénář....nj, holt kde nejsou kvalitní režiséři, scénáristi, tam ani dobré filmové řemeslo. Titulková písnička se však povedla :) 40%(25.4.2014)

V televizi se bude určitě často opakovat, ale v kině se vidět nemusí. Sice je to o třídu výš než pitvořivé Troškovy výtvory, ale zase místy docela nuda.(18.5.2003)

Tak tomuhle Luciferovi bych se klidně upsala ;)(3.1.2005)

Csongor je jeden z nejpřitažlivějších mužů na planetě a štěkající Lábus taky ujde. Mimochodem velké plus za výpravu, fetující čerty a stylové gotické kostýmy. Na pohádku také velice neobvyklá a nápaditá reklama.(19.11.2006)

• - Ve filmu si zahrál i Jan Budař, a to ve dvou scénach. Poprvé jako postava, která zarazí stráže, když se chce "chopit" ministra, a podruhé jako postava, která přivede ke Kvidovi () Apolenu (). (('Butcher'))

• - Film navštívilo 271 712 diváků a celkový výdělěk činil 17 905 479 Kč. Statistika vydáná 1.11.2008. (Valsadora)

• - V scéne, kde čert núti ministra oblízať si topánky, leží minister na chrbte a špičky jeho topánok by mali smerovať k valcu a päty od valca. Vo filme je to však naopak. (Darckol)