Super Lucifer (charismatický Csongor Kassai), obstojná parta čertů-pomocníků (snad jen Liška nemusel opět hrát idiota), hezká a chytrá princezna (moje oblíbená Táňa Pauhofová), sympaťák Filip, kterému to dobře pálí, a k tomu české rodinné stříbro v podobě Ivy Janžurové, Jiřího Lábuse nebo Josefa Somra... Tohle všechno završené skvělou titulkovou písničkou od Zuzany Navarové. Čert ví proč má poměrně zásadní vady - hapruje mu tempo, scénář je nevyrovnaný a chybí mu tah na branku. Ale mně osobně je tahle pohádka velmi sympatická a je technicky krásně a sebevědomě natočená. 70 %(9.11.2015)

• Ruut

Pro mě osobně velikánské zklamání. Uhrančivá Táňa Pauhofová v slátanině z níž čpí haléř z každého záběru. A vzhledem k tomu, že velkolepá výprava je základem každé správné pohádky, je to malér jako hrom. Krom toho hodně špatný casting čertů. Až moc cool a vždy pohotově hláškující princ. Pavel liška v další z nekonečné řady rolí idiotů. Eva Holubová jako notně odkvetlá "sexbomba". No brrr.(26.12.2007)

Pekná kamera a výprava. Taktiež herci sú príjemní (snáď s výnimkou kráľa - tomu by viac sadol mäsiarsky plášť). Bohužiaľ, scenár a hlavne réžia pôsobia príliš rutinne, akoby boli len vnútenou povinnosťou. A film kvôli tomu postráda to, čo robí staré české rozprávky nesmrteľnými - srdce.(3.3.2003)

• DaViD´82

Výprava zdařilá, herci ucházející, režie také není z nejhorších, ale ten scénář. Celý film se nic neděje, žádný náboj, zápletka vůbec nic. Prokletí porevolučních hraných pohádek trvá i nadále.(24.12.2004)

V televizi se bude určitě často opakovat, ale v kině se vidět nemusí. Sice je to o třídu výš než pitvořivé Troškovy výtvory, ale zase místy docela nuda.(18.5.2003)