• Phobia

Čert ví proč už dneska skoro nikdo neumí natočit pořádnou pohádku a všechno končí jako pitvorná, uječená přehlídka transsexuálních Luciferů, oslizlých princů frikulínů, emancipovaných princezniček, senilních tetek, mdlých králů a dementních, uvřískaných poddaných. Podruhé to dobrovolně hodlám absolvovat jedině za předpokladu, že požvýkám nemalou porci těch halucinogenních houbiček od bylinkářky Janžurky. 40% za solidní výpravu (pěkně nasnímané exteriéry, obstojné kulisy i kostýmy).(17.7.2012)

Vzhledem k tomu, co je v současné době u nás natáčeno za pohádky, působí tahle jako perla. Ale vzhledem k tomu, co bylo natáčeno dřív jde o dost velký podprůměr. Problém se týká zejméná scénáře. Jinak výprava, herci (zejména skvělý Lucifer - Csongor Kassai) a vůbec technická stránka filmu není špatná.(13.4.2005)

Povedená atmosféra, skvělá výprava a hodně precizní charaktery. Tohle se mi líbilo a velmi hodně, prakticky vším. Dnes viděno prvně, ale užíval jsem si to jako jiné mnohokrát viděné skvělé pohádky. Samotný Lucifer jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Hlavně v sobě neměl žádný prvek směšnosti, jako mnozí jiní. Kořenářka Apolena taky pěkně vystihnutý archetyp, jen podivné že na čisté zahrádce má čertovu studni do pekla. To působilo krapet moc účelově. Ale exteriery i interiery jedny z nejlepších co jsem v posledních pohádkách viděl. Jestli je to díky Německu, tak bych se vůbec nebránil častější spolupráci. Vždy´t i dříve točili spolu s námi spoustu pěkných věcí. Přijde mi to jako nedoceněná pohádka. 9/10(26.12.2012)

Dobrá pohádka, velmi příjemná, ale opět zásluhou (tentokrát bez výjimky všech) hereček a herců, režie, výpravy a hudby, nikoliv zásluhou scénáře. Dal bych ruku do pekelného ohně za to, že ten původní Macourkův byl lepší, promyšlenější a dával alespoň nějaký smysl.___P.S. Závěrečná píseň Zuzany Navarové patří k nejlepším pohádkovým písním vůbec.(25.12.2015)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Výprava(6.9.2004)