• villon17
  ***

  Náhodou hezká pohádka. A Áaaanička, kozí nooožička taktéž:)(24.3.2008)

 • kingik
  ***

  Pohádka o království, kde slušnost a úctu k lidem nahradila láska k moci a penězům. Bude tolik očekávaným spasitelem chlapec s oslíkem? Celkem zajímavá pohádka s démonickým Csongorem Kassaiem v roli Lucifera a s několika zajímavými momenty a celkem nečekaným nepohádkovým koncem. 60%(30.1.2009)

 • FrodoF
  ***

  Průměrná česká pohádka, která přesto o třídu převyšuje Troškovi zhovadilosti. Nejvíce mě pobavil Pavel Liška (opět) a Jiří Lábus s manželkou Evou Holubovou.(27.6.2003)

 • Radyo
  ***

  Docela solidní pohádka, tedy měřeno v kontextu doby vzniku (za posledních 30 let žádná skutečně kvalitní pohádka nevznikla). Hafo uprchlíků "za lepším", pár dobráků, několik vyčůránků, nějaký ten naivka, jeden idiot (a jeho návrat do pekla) a nad tím vším s rádoby nadhledem "velký šéf", výborně zahraný Csongorem Kassaiem - prostě přehlídka všech možných zástupců reálné lidské společnosti, kterou Lucifer staví do nelichotivého světla v nejpravdivější větě celého filmu, kdy konstatuje, že všechno zlo si páchají vlastně lidé sami a jeho z toho pak obviňují. No, k tomu už není co dodat - snad jen, že ten scénář opravdu mohl být lepší (i v kontextu toho, co tady píše Oskar).(11.12.2013)

 • Tuax
  *****

  Povedená atmosféra, skvělá výprava a hodně precizní charaktery. Tohle se mi líbilo a velmi hodně, prakticky vším. Dnes viděno prvně, ale užíval jsem si to jako jiné mnohokrát viděné skvělé pohádky. Samotný Lucifer jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Hlavně v sobě neměl žádný prvek směšnosti, jako mnozí jiní. Kořenářka Apolena taky pěkně vystihnutý archetyp, jen podivné že na čisté zahrádce má čertovu studni do pekla. To působilo krapet moc účelově. Ale exteriery i interiery jedny z nejlepších co jsem v posledních pohádkách viděl. Jestli je to díky Německu, tak bych se vůbec nebránil častější spolupráci. Vždy´t i dříve točili spolu s námi spoustu pěkných věcí. Přijde mi to jako nedoceněná pohádka. 9/10(26.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace