poster

Islandská peříčka (TV film)

Dokumentární

Česko, 1993, 25 min

Režie:

Ladislav Daneš

Scénář:

Ladislav Daneš

Hudba:

Václav Fiala

Hrají:

Otakar Brousek st. (vyp.)

Střih:

Jiří Kohout

Zvuk:

Jan Zikmund
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • Mahalik
    ****

    Zatímco v činžácích na Park Avenue se lidé oddávají sexuálním a drogovým hrádkám, na Islandu lidé pokojně žijí, stavějí a jediný, co je vytrhne z letargie, je pták, který se jim vykálí na nově zrekonstruovanou střechu. Islandská peříčka vůbec nemůžete srovnávat s epickou Zázračnou planetou. Je to český. A co je český, to je hezký. Otakar Brousek provádí svým nezaměnitelným hlasem (ty básnický obraty byly bezkonkureční!) a na rovinu, je to on, kdo tenhle dokument vytáhl na čtyřhvězdí. Miluju záběry na vodopády, gejzíry. Miluju Island...Takk to bychom měli.(20.8.2009)

  • dopitak
    ****

    Souhlas s Mahalikem, dokument je hodně obecný, nejde do hloubky, některé záběry jsou (kamerově) nepříliš povedené, ale jakmile se Otakar George Cowley Brousek rozpovídá, je to lahoda, že i racek zatřepotá křídly a postojí na místě. Na dobu vzniku hodně archaický jazyk komentáře, a to je dobře!(23.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace