• Rosana

Nemám ráda pana Tau!(18.10.2008)

• nash.

Tahle Bimbo odysea a vůbec filmy, kde se z magického Pana Tau stává zoufalec pronásledující svou buřinku a pronásledovaný smůlou, mi vždycky připadaly jako dost nešťastné nabourání kouzla, které tuto postavu obklopavalo. A nikdy jsem to Polákovi neodpustil.(18.1.2012)

Já ti prodám klobou za dvacku chceš? Ale prosim tebe zato jsou čtyři guláše! Pěkný příběh, zajímavé prostředí, pěkné hrecké obsazení a nezapomenutelné slůně Bimbo ale i ostatní zvířata(19.5.2006)

• MM_Ramone

Nepáčia sa mi detské filmy, v ktorých je ústredným hrdinom nemý čudák s trapnou buřinkou na hlave - Pan Tau. Veď ani to meno nemá poriadne. Nesympatický, retardovaný podivín. Vizerá a správa sa ako nejaký pedofilný úchylák, čo číha na malé deti pred školou a ponúka im sladkosti. Presne tak na mňa pôsobí táto postavička. Nepomohla tomu ani, v dobách socializmu nevšedná, západonemecká koprodukcia, ktorá sa podieľala na vzniku tohto produktu. "Poplach v oblakoch" je celovečerný kinofilm, ktorý vznikol zostrihaním troch epizód pôvodného televízneho seriálu. *(4.12.2011)

Jeden z mých TOP dětských filmů. Pan Tau, sloník a scénka na křídle. Zkrátka paráda a jako bonus pro malé kluky polach na letišti a výjezd požární a záchranářské techniky..Dnes ti hasiči v modrých montérkách u červených Tatrovek pravda působí lehce archaicky, ale tenkrát to byli bozi. Nelze také opomenout sestavu hereckých es. * * * *(13.8.2012)