Domácnost naruby

Domácnosť naruby

Changing Sides

Komedie

Francie, 2008, 93 min

Asi takhle, se Sophie Marceau bych ocenil i němý černobílý film, kde připravuje škubánky s mákem, následně je vyzvrací a pak po sobě umyje toaletu. Z toho lze poznat, že tentokrát o moc velký zázrak nejedná. Domácnost je průměrná rodinná lehce crazy-komedie, která netrpí velkou originalitou, láká diváka vyžehleným vizuálem alá videoklip 90.let a stojí a padá s ikonou francouzské krásy. Neříkám, že se nezasmějete, ale logika je velmi uvolněná, Danny to hraje přes citrónový ksicht, děti nic moc a soundtrack až na výjimky slabší. Závěrem, Sophie je stále holka-pokušitelka, ale jak zmizí z plátna a nepřijde do minuty vtip, přetáčejte. Manželé jsou tak nějak navzájem zničení svým společným životem, tak se rozhodnou prohodit si své role a spustí tak malé zemětřesení s velkými následky... 50%(27.12.2010)

Nebýt překombinované poslední třetiny, šla bych i výše, protože SM je prostě kus, i kdyby hrála prd a protože každá změna (téma, produkce, herci) se počítá.(6.4.2014)

• Anderton

Malý nezávislý film to nie je, televízny film to nie je, komerčný film pre masy to tiež nie je. Komédia to nie je, dráma to nie je a psychologický film to už vonkoncom nie je. Málo pravdepodobne rozohratá zápletka sa nám snaží vsugerovať, že ak si vymenite s manželkou úlohy (ako sa to vôbec v reálnom živote dá?), tak sa začnete chovať ako žena a vaša žena zase ako muž. Prejaví sa to napríklad tým, že žena vás podvedie, pretože je mentálne zrazu muž, zatiaľ čo vy toho nie ste schopný, pretože začínate myslieť ako žena. Čiže ťažká psychológia ako od Bergmana.(8.11.2012)

• dopita

Vpravdě dementní děj má tenhle film, ale zase je natočen celkem svižně, takže to zas tak moc nesere. Ale raději vůbec nepřemejšlet. Sophie Merceauová nikdy nevypadala líp než v tomhle filmu!(19.1.2013)

"Hugo jednal tak, jako 75% žen. Byl pro rozvod." Nejsem si zcela jist, zda bych chtěl jít v Hugových stopách a stát se lepší ženou než je moje manželka. Až si vytrhám přebytečné řasy, určím správnou polohu svých dvou vlasů a namaluju si nehty, tak o tom do hloubky popřemýšlím. Jsem zkrátka chlapák, kterého celkem bavilo Arianino mužství, Hugovo ženství i koučův přístup, ale těch důvodů pro zasmání jsem zase tak moc nenašel.(19.4.2016)

• - Sophie Marceau byla vybrána pro ztvárnění Ariane ještě předtím, než byl scénář dokončen. (D3VIL)

• - Antoine Duléry (Maurice) hrál prozatím v každém filmu režírovaném Pascale Pouzadouxem. (D3VIL)

• - Pascale Pouzadoux strávila rok psaním scénáře ve spolupráci s Grégoire Vigneron. (D3VIL)