Domácnost naruby

Domácnosť naruby

Changing Sides

Komedie

Francie, 2008, 93 min

Nápad docela dobrý, ale celkově je to trochu mdlé. Tedy na to, že je to komedie, se člověk moc nahlas nezasměje.(22.10.2009)

• Anderton

Malý nezávislý film to nie je, televízny film to nie je, komerčný film pre masy to tiež nie je. Komédia to nie je, dráma to nie je a psychologický film to už vonkoncom nie je. Málo pravdepodobne rozohratá zápletka sa nám snaží vsugerovať, že ak si vymenite s manželkou úlohy (ako sa to vôbec v reálnom živote dá?), tak sa začnete chovať ako žena a vaša žena zase ako muž. Prejaví sa to napríklad tým, že žena vás podvedie, pretože je mentálne zrazu muž, zatiaľ čo vy toho nie ste schopný, pretože začínate myslieť ako žena. Čiže ťažká psychológia ako od Bergmana.(8.11.2012)

• Georgex

Francouzská feministická komedie, která dělá z žen hrdinky všedního dne a z mužů povalující se grázly, co nevědí, jak to mají ženy těžké. Nicméně ono to docela funguje a přestože je to na komedii opravdu málo vtipné, tak Domácnosti naruby nechybí pohodová atmosféra, kterou u francouzských filmů miluji. Být to o deset minut kratší a vyhnout se natolik křečovitému konci, tak by to byla povedená oddechová záležitost. Každopádně za zmínku stojí herecké výkony hlavních představitelů a skvěle vybraný soundtrack. Moje hodnocení 45%.(12.11.2014)

Príjemný na oddych ako stvorený film, zo zaujímavého námetu sa podľa mňa dalo vyťažiť viac, lebo na komédiu je to trochu slabé...škoda(4.9.2009)

• Big Bear

Tak tohle bylo hodně slabé, skoro by se dalo říci, že ,,francouzská komedie'' už není tím čím bývala. A u komedie se Sophie mne to mrzí dvojnásob. Děj je vskutku jednoduchý a vše už tu bylo mockrát. On maká do pozdního večera ve firmě, ona prodává šperky a má na starost děti a domácnost. Jednomu jak druhému připadá, že ten druhý nic nedělá. Manželství se jim povážlivě naklání a tak dojdou k dohodě si na rok role prohodit. Ještě potud by to mohlo být dobré. Jenže tvůrci vše vzali zcela jednoznačně a tak se manžel nejen stará o děti a prodává šperky, ale nosí i růžové šaty... Ona prodává bagry a přináší do manželovy firmu jednu skvělou inovaci za druhou.... To vše je doprovázeno rádoby humornými scénkami z obou prostředí a bohužel vše bylo trapné. Sophiino pitvoření mně fakt štvalo. Závěrečná romantická brutka (ke které to celé stejně směřovalo) mi vpálila poslední kulku do čela... Takhle ne. Pokud chcete vidět svižnou komedii o záměně úloh muže a ženy v domácnosti, sáhněte po něčem jiném... Jediné co bylo na filmu krásné byla stále nádherná Sophie Marceau, těch jejích 47 by jste jí fakt nehádali ! Dvě hvězdy jsou max co dám . * *(12.7.2013)

• - Sophie Marceau byla vybrána pro ztvárnění Ariane ještě předtím, než byl scénář dokončen. (D3VIL)

• - Pascale Pouzadoux strávila rok psaním scénáře ve spolupráci s Grégoire Vigneron. (D3VIL)

• - Antoine Duléry (Maurice) hrál prozatím v každém filmu režírovaném Pascale Pouzadouxem. (D3VIL)