poster

Hrubeš a Mareš Reloaded

Komedie

Česko, 2009, 88 min

Kamera:

Diviš Marek

Hudba:

Jan Budař
 • svorad
  ***

  První verzi jsem neviděl a asi by i sami tvůrci tento film, kdyby ho měli možnost natočit znovu, udělali trochu jinak. Nevím. I tak mě tahle komedie plná odkazů na Nudu v Brně, ale i ujetějšího homuru, výborně pobavila.(3.8.2009)

 • vodkasesemte
  odpad!

  to si děláte prdel?? to by snad rozbrečelo i nájemnýho vraha, jak je to blbý(5.5.2013)

 • MASH_4077
  ****

  To je zase uchylarna................ale dobra :-D(24.3.2013)

 • WANDRWALL
  *

  Filmová Ulice.(1.4.2011)

 • Exkvizitor
  ***

  Původní verzi jsem neviděl, takže s touto novou ji nemohu porovnávat. Při nahlédnutí do komentářů k původní verzi se nicméně zdá, že film novým sestřihem nebyl zbaven nejzávažnějšího nešvaru, kterým je dramaturgická nesoudržnost. Jediné dvě dosti propracované postavy jsou ústřední Hrubeš a Mareš - ve filmu se však neustále záhadně zjevují a mizí jiné filmové charaktery, jejichž ukotvení v ději a v komplexní spleti vztahů všech postav je chabé, nelogické, nedomyšlené či přímo nesmyslné, tyto postavy samé jsou přitom většinou scénáristicky velmi ploché (zachraňují je nicméně někdy herecké výkony, zejména u postav Miroslava Donutila a Ivy Janžurové). Odfláknuté je rovněž scénaristické proplétání několika časových rovin vyprávění. Film tak působí jako sled více či méně zdařilých skečů (těch méně zdařilých je bohužel taky dost), které se marně snaží budit dojem soudrženého a relativně komplikovaného příběhu. Vizuálně je film na rozdíl od Nudy v Brně (která nezapře, že je nejen od stejných autorů, ale zjevně se nese na vlně stejného humoru) nezajímavý, zvuková stopa je ovšem vtipně hravá, zejména pokud jde o použití písniček Hany Zagorové. Neustále ve filmu opakový verš z její písně: "Je absolutně nezbytné, aby bylo nebe blankytné," mi od projekce zní nepřetržitě v hlavě.(3.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace