Extraterrestrial

Kanada, 2014, 106 min

Colin Minihan

Samy Inayeh
  • verbal

Tak to máme několik upištěných pipek a psychicky labilních kokotků, jednoho latexového gumofouna z půjčovny, červenou lampu, reprák, co při tom bordelovém nasvětlování bude dělat „bzzzzzzz“, nějakou barabiznu v lese a další otřepaný, nudný až debilní scénář Vyšisovaných bratrů. No, velkolepá produkce kompletní a můžeme směle točit! Všude se pak najde nějaký páreček Korpičů a jiných blahoslavených, co tohohle thirdhandového Ítýho pro nejpomalejší děti zajisté plně docení(25.10.2014)

Bylo jen otázkou času, kdy se někdo pustí do zfilmování povídek z hororových sérií VHS a ABC's of Death.Tak se nám bratři Vikouši po docela slušných Grave Encouters pustili do mimozemšťanů, hutně zvedli rozpočet a zase se jim to povedlo tak na půl.Škoda, že místy scénář působí docela atmosfericky a inteligentně, aby ho místy sráželi do vod pubertálních debilů neustále hlášky jako ,,jako hustě vole, prcat, to bude nářez píčo a chlastat jak děvka´´ a tak podobně.To neustále motherfuckování aby se film zalíbil hlavně pubertálnímu publiku mě místy dost sralo.Jinak ale atmosféra je výtečná a navíc hodně dobře podpořená povedeným soundtrackem.Do času 59:58 mě film mrtě bavil a já mu přes výhrady chtěl dát 4*, ale po tom odfláklém vypořádání se se šerifem už to šlo jenom dolu, atmosféra šla do hajzlu a scénář vám poslední půl hodinu naservíruje až moc píčovin na to, aby ste je v klidu zkousli a konec je vyloženě debilní.Co si budem povídat, tihle kanadští bráškové hodně koukali na Akta X a asi i poslední povídku VHS 2 a natočili ucházející klišé béčko, které místy umí opravdu pořádně vyděsit, ale je v něm až přespříiš hloupých scén, než aby se dostalo z průměru, ale dvojice bratrů se hodně zlepšuje a věřím, že jejich další počin bude zase o stupeň nahoře.Na propršenou noc ucházející béčko.60%.(23.10.2014)

Tleskám svými maličkými, zelenými ručičkami, protože se konečně našel někdo, kdo vzal látku Alienů z hororového hlediska pevně do svých rukou. Extraterrestrial je nejlepší scifáč za tento rok. Tak opřený do křesla jsem byl naposledy při finále Československo má talent. Atmosféra je vynikající, boží zvukový doprovod, u kterého mi vlasy stávaly hrůzou a taky pěkné efekty U-F-O(nehláskujte mi tu doprdele). Každého fanouška UFO a dalších takových věcí tohle prostě musí bavit. Už jen proto, že návštěvníci vypadají opravdu děsivě a každý pohyb či grimasa dokáží vyvolat respekt. Přidejte ještě nepatrné gore a máme tady guilty jako prase. Kdyby nebylo dementních a nesympatických postav, šel bych i vejš.(19.10.2014)

• kaylin

„Extraterrestrial“ není až tak moc hororový snímek, i když se tam se snaží o to, aby vypadal trochu jako „Vetřelec“ Ani na chvíli tu gotickou tíhu nevzbudí. Nejspíš se pak osypete z příšerného konce, který by trochu mohl odkazovat na „Noc oživlých mrtvol“. The Vicious Brothers ukázali, že jsou možná znalci žánru, ale že dokážou natočit horor jenom proto, že jim na to někdo dá peníze a že ví, jaká jsou základní pravidla. To nic nemění na tom, že „Extraterrestrial“ je film, kterým ujeli mimo míru snesitelnosti.(31.10.2014)

• mrx.friend

Tupé dialogy (ha, vlastně i monology!), protivné postavy, latexoví ufoni a závěrečná scéna, která (však) lacině kopíruje seriózní a atmosférický snímek Oheň v oblacích. Kdy už bude konečně s mimozemšťanama natočeno zase něco kvalitního?!(10.12.2014)

• - V závere filmu, pri upratovaní miesta činu, všetko vedie muž, ktorý má oblek a zapáli si cigaretu. Ide o odkaz na postavu "The Smoking Man" zo seriálu The X-Files (od r. 1993), ktorú pôvodne stvárnil William B. Davis. (Lukoh)

• - V scéne, kde April volá so svojím otcom, je na pozadí vidieť súbor s filmom Grave Encounters (2011), ktorého scenár napísali taktiež The Vicious Brothers. (Marceloo)

• - Během produkce scény "anální sondy" se filmaři obrátili na specializované a kvalifikované pracovníky v oblasti sond. (Lajty)